» »

Članstvo AMZS , vleka vozil omejitev km ??

Članstvo AMZS , vleka vozil omejitev km ??

sočan ::

Pozdrav,

če je mogoče kdo član AMZS me zanima če mogoče ve če je pri osnovnem članstvu kakšna omejitev glede omejitve km pri vleki okvarjenega/karamboliranega vozila ?

Včasih vem da je bilo zapisano v pogojih da je vključeno 150km skupne poti. Sedaj tega podatka v pogojih nikjer ne najdem.
Sicer 150km je res premalo. Si recimo iz Maribora pa imaš okvaro v Kopru moraš doplačati še več kot pol vleke. Potem to ni nobena članska ugodnost...

Če mogoče kdo ve ,in kje je zapisano.

Hvala lp

Vikking ::

Znotraj Slovenije mislim da je zastonj 1x letno, razdalja ni pomembna (berem iz podatkov spodaj). Drugače pač pokličeš pa vprašaš.

link: http://www.amzs.si/si/793/Pomoc_clanom_...

osnovno članstvo (40€): Brezplačen prevoz pokvarjenega vozila* 1x letno (označeno z zvedico), ki pomeni: * Prevoz vozila je za člana AMZS brezplačen do ustreznega servisa ali do doma, pri čemer dolžina poti ni omejena.

šernk ::

To je očitno sedaj na novo? Lani ob tem času je bila vlečna pot še omejena na 150km.

pa 150km je več kot zadosti, saj se večinoma giblješ okoli doma.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Robi :P ::

Kako je z asistenco pri zavarovanju sam jo imam in sicer tisto za 30€ ki vključuje tudi tujino in nadomestni avto (čista bedarija letos bom sam izbiral kaj hočem tile nasveti agentov so bw) mislim da neke male omejitve tu ni glede nato da pridejo do tebe na hrvaško in ti pripeljejo drug avto? Gre pa vrjetno boniteta pri naslednjem zavarovanju?

Mare2 ::

Robi :P je izjavil:

Gre pa vrjetno boniteta pri naslednjem zavarovanju?


Boniteta ostane. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

šernk ::

Pri zavarovanju je vse odvisno od zavarovalnice. Vem za primer, ko so se odločili avto pripeljati iz Benetk v Slovenijo, ker so preračunali, da jih pride ceneje.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

sočan ::

Nejasno imajo vse skupaj narejeno... Sicer kolikor sem uspel raztolmačiti je kraj kamor odpeljejo uporabnikova odločitev v obeh primerih. Tako pri okvari kot nesreči..

Najbolj me moti da so glede kilometraže različni podatki.
Pri nesreči, kolikor sem razbral kilometrina ni omejena .

Pri okvari pa nekje piše skupno 150km , drugje pa zopet da omejitve ni ??

Govorimo pa o osnovnem članstvu ki zajema tujino samo do 25km od meje.

http://www.amzs.si/si/793/Pomoc_clanom_...

Poglej * pri "brezplačna vleka okvarjenega vozila "

Malo imajo vse pomešano....

noraguta ::

Robi :P je izjavil:

Kako je z asistenco pri zavarovanju sam jo imam in sicer tisto za 30€ ki vključuje tudi tujino in nadomestni avto (čista bedarija letos bom sam izbiral kaj hočem tile nasveti agentov so bw) mislim da neke male omejitve tu ni glede nato da pridejo do tebe na hrvaško in ti pripeljejo drug avto? Gre pa vrjetno boniteta pri naslednjem zavarovanju?

Asistenca je kul.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Robi :P ::

noraguta je izjavil:

Robi :P je izjavil:

Kako je z asistenco pri zavarovanju sam jo imam in sicer tisto za 30€ ki vključuje tudi tujino in nadomestni avto (čista bedarija letos bom sam izbiral kaj hočem tile nasveti agentov so bw) mislim da neke male omejitve tu ni glede nato da pridejo do tebe na hrvaško in ti pripeljejo drug avto? Gre pa vrjetno boniteta pri naslednjem zavarovanju?

Asistenca je kul.

Seveda must have če se slučajno kje kaj zgodi sej ne rabiš sesut avta al pa da crkne dost je da ti gredo 2 gumi npr :D sam bom vzel mal majnšo brez nadomestnega avta vrjetn oz mal pogledat kakšne bojo opcije.

Miha 333 ::

Imajo pa nekatere zavarovalnice omejitev starosti vozila, nad katero asistenca v primeru okvare ne velja oz. je ni. Tako da je dobro prebrati pogoje, ker se je zgodilo, da je agent to zamolčal in veselo sklenil zavarovanje za vozilo, za katero asistenca (v primeru okvare) itak ne velja.

šernk ::

Meni je najbolj ugodna AMZS asistenca v kombinaciji s siol popustom.

40€ na leto plačam in dobim 3€ na mesec popusta pri siolu, tako da dobim vrnjeno 36€ iz strani popusta.

sedaj so poslali v motoreviji celo bon za 10€, ki ga lahko koristim za popust pri članstvu, tako da bo prihodnje leto članarina samo 30€ :)

pa še nisi vezan na avto ampak osebo, kar je zame še dodaten bonus.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

noraguta ::

Miha 333 je izjavil:

Imajo pa nekatere zavarovalnice omejitev starosti vozila, nad katero asistenca v primeru okvare ne velja oz. je ni. Tako da je dobro prebrati pogoje, ker se je zgodilo, da je agent to zamolčal in veselo sklenil zavarovanje za vozilo, za katero asistenca (v primeru okvare) itak ne velja.

ne vrjamem. če sklene asistenco potem velja. ti itak kličeš v klicni center ,potem ti pa itak pošljejo pač neko privat avtovleko in med sabo poračunajo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

sočan ::

Trenutno je tako, da si osnovno članstvo pri AMZS povrneš skoraj s popustom pri naročnini za Siol ,seveda če si njihov uporabnik.

Članarina je 40 evrov,trenutno celo z bonom 30 , popust je pa mesečno pri siolu 3 evre kar znese 36 evrov !

Kolikor sem uspel razbrati po Sloveniji ni omejitev kilometrov niti pri okvari niti pri karambolu ??

Sem tako za hec naložil mobilno aplikacijo na telefon pa piše tam da celo pri osnovnem članstvu pri primeru nezgode velja prevoz celo 100 km od slovenske meje kot brezplačen...

Sem pa res upal da se bo oglasilo več dejanskih uporabnikov s konkretnimi odgovori.
Ker sami pogoji so na AMZS strani večkrat zapisani a tudi vsakič drugače zapisani...

Manjka tudi nek cenik , koliko dejansko zaračunvajo dodatne kilometre ,če jih res zaračunavajo.

Je pa tako,da kolikor jaz vem,če vzamem letno naročnino in si v tem letu razočaran ,pač drugo leto ne podaljšaš in je stvar rešena.

Ker pomoje je tudi pri avtoasistencah preko zavarovalnic veliko drobnega tiska.Zavarovalnice niso dobordelne organizacije in jih zanima samo profit...
lp

sočan ::

Pozdrav,

da zaključimo nekaj nejasnosti bom prilepil bistvene detajle uradnega odgovora AMZS. Konkretno za osnovno članstvo ,članarina je 40 evrov ,trenutno pa lahko uporabiš bon za 10 evrov in je cena 30 evrov.

"Vleka po Sloveniji je v vsakem primeru brez omejitve kilometrov. To je novost, ki je bila uvedena z letošnjim letom. Tako lahko sedaj tako osnovni član, kot tudi član Plus ali Premium, koristi ugodnost prevoza do doma ali do servisa, ki ga izbere sam, brez omejitve dolžine poti.
.

Glede vleke v tujini, AMZS članom nudi prevoz pokvarjenega vozila tudi iz tujih krajev, ki so do 25 kilometrov oddaljeni od slovenske meje.
Če je kraj okvare v tujini oddaljen več kot 25 kilometrov od slovenske meje, lahko osnovni član razliko doplača, član Plus ali Premium pa koristi ugodnost knjižice AMZS Mednarodna pomoč, kjer je vleka po tujini krita do skupne vrednosti 1.500 €.

Potrjujem, da je zapis v aplikaciji AMZS Pomoč res napačen in bo odpravljen v najkrajšem možnem času.

Povezava do cenika je objavljena na strani www.amzs.si/pomoc. (cene kilometrov vleke.....)

lp

Miha 333 ::

noraguta je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

Imajo pa nekatere zavarovalnice omejitev starosti vozila, nad katero asistenca v primeru okvare ne velja oz. je ni. Tako da je dobro prebrati pogoje, ker se je zgodilo, da je agent to zamolčal in veselo sklenil zavarovanje za vozilo, za katero asistenca (v primeru okvare) itak ne velja.

ne vrjamem. če sklene asistenco potem velja. ti itak kličeš v klicni center ,potem ti pa itak pošljejo pač neko privat avtovleko in med sabo poračunajo.

Žal te moram razočarati:

Tilia, pogoji asistence - Omejitev starosti vozila 12 let, razen pri najvišjem paketu - 20 let;

ZM, pogoji asistence - beri 2. člen, točka (2), ki med drugim pravi:
V primeru okvare se krijejo stroški samo za vozila, do starosti 12 polnih let (šteje se uradno leto proizvodnje vozila).;

in še prvoosebni opis razočaranja ob poskusu uveljavljanja asistence.

Mare2 ::

Miha 333 je izjavil:


ZM, pogoji asistence - beri 2. člen, točka (2), ki med drugim pravi:
V primeru okvare se krijejo stroški samo za vozila, do starosti 12 polnih let (šteje se uradno leto proizvodnje vozila).;


Tisti, ki sklepate zavarovanja "tako na hitro" kar "usput", npr. v centrih, kjer se tudi podaljšuje registracijo, sicer profitirate na času pri sklenitvi, s tem pa ste avtomatično prikrajšani za natančnejša pojasnila s strani zastopnika glede vsebine zavarovanja.
V vsakem primeru priporočam, da ima vsak občan "svojega zastopnika" ki tudi pozna razmere sklenitelja. Da ne govorim o sklepanju zavarovanj tudi za hiše, stanovanja in življenjska zavarovanja.

Tam si za ZM dal link na ene zelo stare splošne pogoje, ki ne veljajo več.

Axa Premium in Axa Plus krijeta tudi vleko oz popravilo do starosti vozil 20 let, axa polna pa 12 let.

Z Tilio si pisal realno. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Miha 333 ::

Mare2 je izjavil:

Miha 333 je izjavil:


ZM, pogoji asistence - beri 2. člen, točka (2), ki med drugim pravi:
V primeru okvare se krijejo stroški samo za vozila, do starosti 12 polnih let (šteje se uradno leto proizvodnje vozila).;


Tisti, ki sklepate zavarovanja "tako na hitro" kar "usput", npr. v centrih, kjer se tudi podaljšuje registracijo, sicer profitirate na času pri sklenitvi, s tem pa ste avtomatično prikrajšani za natančnejša pojasnila s strani zastopnika glede vsebine zavarovanja.
V vsakem primeru priporočam, da ima vsak občan "svojega zastopnika" ki tudi pozna razmere sklenitelja. Da ne govorim o sklepanju zavarovanj tudi za hiše, stanovanja in življenjska zavarovanja.

Tam si za ZM dal link na ene zelo stare splošne pogoje, ki ne veljajo več.

Axa Premium in Axa Plus krijeta tudi vleko oz popravilo do starosti vozil 20 let, axa polna pa 12 let.

Z Tilio si pisal realno. :)


Imaš prav, po novem je pri ZM višja največja starost pri nekaterih paketih. Želel sem le pokazati, da starostne omejitve obstajajo, ker mi uporabnik noraguta ni verjel. Lahko pa mi verjamete na besedo, da pride tudi do tega, da agent to mirno zamolči, kljub temu, da ima pred sabo podatek o letniku vozila, za katerega se sklepa zavarovanje.

noraguta ::

Jst mam zavarovan vse pri triglavu pa te omejitve ni. Sicer se pozanimam kaj mi sploh prodaja. Ce bi me pa agent enkrat nategnil z pokvarjenim produkom, bi mi zadnjic prodal katero koli zavarovanje.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

BCSman ::

7eur popusta ob nakupu blaga ali storitev v vrednosti vsaj 40eur. Je to mišlejno da te pride osnovno članstvo 32eur, ali moraš dat 40 in zraven dobiš bon za 7eur?

Mare2 ::

BCSman je izjavil:

7eur popusta ob nakupu blaga ali storitev v vrednosti vsaj 40eur. Je to mišlejno da te pride osnovno članstvo 32eur, ali moraš dat 40 in zraven dobiš bon za 7eur?

Če je članarina 40, tepride članstvo 40-7=33 EUR.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

sočan ::

A trenutno je kakšna akcija ,popust na članarino pri amzs ?

Lani ali predlani je bilo celo 10 ali 20 evrov popusta ?

Akcija za 7 evrov popusta je potekla ,novega pa ne opazim nič ?

lp

Mare2 ::

sočan, jaz sem zadnji dan 31.07. podaljšal članarino s 7 EUR popusta.

Čeprav imam AXA asistenco pri kasku, mi na AMZS včasih brezplačno zamenjajo žarnico, je pa še popust pri tehničnem. Tako da sem se odločil ZA, čeprav se matematično ne izplača. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Netrunner ::

Pa se dejansko splača biti član AMZS ? ... kaj se ne da večino teh storitev vključiti že v zavarovanje avtomobila ? .. sploh če imaš polni kasko?

šernk ::

Pa se dejansko splača biti član AMZS ? ... kaj se ne da večino teh storitev vključiti že v zavarovanje avtomobila ? .. sploh če imaš polni kasko?


za višjo ceno kot pri amzs :))
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mare2 ::

šernk je izjavil:


za višjo ceno kot pri amzs :))


Če gledaš še tujino, ni višja. :) Mislim da ima AMZS omejeno število vlek.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

laguna1 ::

Glede cene in popustov.

Kdor ima osnovno članstvo pri AMZS (40 EUR) in je izkoristil popust 7 EUR ter ima še kak trojček pri SIOLu (3 EUR popust na mesec) ga pride članstvo točno -3 EUR, seveda pa je potrebno še prišteti ugodnosti, ki jih imaš kot član AMZS (tehnični, podaljšanje, Marche, ...). Tako da članstvo se splača, še posebej za tiste, ki imamo kak trojček pri SIOL-u, ... saj nam dejansko častijo "celotno" članstvo in še imamo s samim plačilom članstva 3 EUR v dobrem (tudi če nobene ugodnosti ne koristimo), pa še gratis motorevijo ter ostale ugodnosti.

LP

šernk ::

ki imamo kak trojček pri SIOL-u, ..


mhmmm iz telekomove strani:


Člani AMZS lahko pri mesečni naročnini nekaterih paketov uveljavljate popust v višini 3 €.

Velja za naročnike paketov:

TopTrio A, TopTrio B in TopTrio C,
TopDuo TV.


ker imam paket modri sem ostal gladko na hladnem s tem popustom...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

konspirator ::

Osnovno članstvo pri AMZS je vezano na osebo, ne na vozilo, za razliko od asistence Triglava in ostalih, kjer je vezana na vozilo.
Drugače povedano: več oseb vozi eno vozilo (mama, fotr, mulc), potem mora vsaka od njih imeti osnovno članstvo amzs, da je upravičena do brezplačne vleke vozila in tako dalje.
--

Zgodovina sprememb…

lopov ::

konspirator je izjavil:

Osnovno članstvo pri AMZS je vezano na osebo, ne na vozilo, za razliko od asistence Triglava in ostalih, kjer je vezana na vozilo.
Drugače povedano: več oseb vozi eno vozilo (mama, fotr, mulc), potem mora vsaka od njih imeti osnovno članstvo amzs, da je upravičena do brezplačne vleke vozila in tako dalje.

Res je, po drugi strani pa lahko nudiš asistenco tudi kolegu :)

Triglav asistenca je fajn če je "komfort" -- vleka od koderkoli in nadomestno vozilo za ves čas popravila avta s tem, da je nadomestni avto enak ali boljši od okvarjenega. IIRC mora imeti avto za to opcijo obvezno kasko.

Letos na žalost testirano že 2x, med drugim v nedeljo med prvomajskimi prazniki, zrihtali vleko in nov avto v 1 uri.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asistenca

Oddelek: Na cesti
366050 (873) zobnik
»

AMZS članstvo vprašanje

Oddelek: Loža
72335 (2031) Mavrik
»

Asistenca Triglav, avtovleka

Oddelek: Loža
4519173 (17965) AngelOfDeath

Več podobnih tem