» »

Odstranitev sekundnega lepila

Odstranitev sekundnega lepila

FiReFTW ::

Nekaj sem inštaliral v moj avto in pri tem mi je malo sekundnega lepila padlo na predel avtomobila odznotraj, na del kromiranega zračnika če smo natančni, zdaj je to lepilo se zleplo in je trdo. Zanima me z čem lahko to odstranim, pa da bo spodnja površina ostala takšna kot je.

mihec87 ::

Aceton ga odstrani, samo kako bo pa vplival na fake krom pa ne vem rečt(zna bit da ga bo matiralo če ne kaj več), oz vprašanje kako je vplivalo že samo lepilo...Tako da to je bolj zadnja opcija pomoje...

Če je čist malo in ni prehudo moteče pustiš...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

FiReFTW ::

Ni glih malo, je kr precej.

SeMiNeSanja ::

Včasih se sekundno lepilo ne sprime z podlago in se ga da previdno odluščiti (in upati, da se podlaga ne poškoduje).
Če se je pa sprijel s podlago, pa res ne vem, kako ga odstraniti brez posledic. Aceton topi plastiko, tako da bo znal naresti več škode kot koristi.

Alternativa je brušenje, vendar bo to znalo poškodovati podlago, ki bi jo moral potem z neko 'Krom' barvo pobarvati, da se nebi poznalo.

Najprej poskusi, če kje visi zasušena kaplja čez rob, če se bi dalo kaj odluščiti.

Unknown_001 ::

Če je to res kromirana plastika in ni to zgolj poparbano aceton ne bi smel bit preveč problematičen. Vkolikor gre zgolj za fancy cheap krom barvo pa lahko samo upaš na najboljše. Jaz bi najprej poskusil povrhu postrgati, okoli zaščiti z močnejšim lepilnim trakom na tri sloje in probaj z olfa nožem po malem odstranjevat, ko bo čist mal ostalo bi se tisto dalo tud z močnejšim plastičnim strgalom probat, če ne pa aceton da otopiš, pa hitro popivnaš, pa po malem pa strgat in bi moglo it skoz.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Highlag ::

Če je krom bi moral dol brez kakšnih topil.
Never trust a computer you can't throw out a window

mat xxl ::

Če je krom na kovini, sicer pa ne acetona na plastiko, ker bo stopilo vse ne samo lim.

Hypathia ::

A ima kdo izkušnje odstranjevanja sekundnega lepila iz temnega očalnega stekelca? Acetona nisem imela pri roki zato sem poskusila z nitrom in ga ni raztopilo. Še kakšno drugo sredstvo učinkuje?
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

A. Smith ::

Ja, kar nekaj zadev je.
https://craft-art.com/how-to-remove-sup...
https://www.loctiteproducts.com/en/know...

Od resnih kemičnih stvari delujejo poleg acetona:
- etanol
- petrolej
- vodikov peroksid
Ostale pristope si pa preberi na linkih.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Hypathia ::

Najlepša hvala.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

zuz3k ::

če bo kdo rabil za dioptr očala

samo z čistilom za keramično ploščo gre VSE proč
Life is a psychological game.

erikson ::

Aceton topi sekundo lepilo, vprašanje pa je kaj dela z površino pod njim. V kolikor je površina izbočena, lahko vzameš zelo ostro rezilo olfa noža ali rezilo klasične britvice in zadevo previdno porežeš stran tako da se ujema z krivuljo površine spodaj. Malo se bo verjetno še vedno videlo, bo pa precej bolje. Bodi zelo previden da ne zarežeš pregloboko in raniš plast kromirane plastike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: erikson ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

odstranitev sekundnega lepila il LCD matte zaslona

Oddelek: Pomoč in nasveti
82343 (2180) Qcube
»

Odstranjevanje ostankov lepila z laptopa

Oddelek: Loža
224990 (4586) fosil
»

odstranitev nalepk

Oddelek: Pomoč in nasveti
102631 (2631) c00L3r
»

Problem-sekundno

Oddelek: Pomoč in nasveti
115233 (5024) sharp
»

odstranitev sekundnega lepila z xp procesorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
155268 (4940) OZZY

Več podobnih tem