» »

RADEON 4870

RADEON 4870

vezalke ::

Danes sem dobil PowerColor AX4870 1GBD5-PPH Radeon HD 4870 1GB 256-Bit GDDR5 PCI Express 2.0 grafično kartico. Ne vem, če je delujoča ali ne, bi pa sprobal, ker bi jo vgradil v rezervni comp. Problem je v tem, da na grafični ni hladilnika. Kolikor mi spomin še služi imam v glavi, da se te grafične precej grejejo. Na grafični je pasiven heat, ampak so zgoraj 3 luknje, tako da je gotovo moral biti gor ventilator. Zanima me, če lahko tole priklopim, ne da bi kaj skuril, da preverim, če sploh deluje. Kak ventilator paše gor, da vem kaj kupit?

loveJDM ::

Brez ventilatorja jo lahko prizges pa bos v roku 5min dobil 50stopinj,brez hladilnika oz tistih reber hladilnih pa verjetno ne,ne vem...brez ventilatorja sem pa probal

GTX970 ::

Najdi kak 80x80 mm ventilator, pričvrstiš z vezicami ali tankim vodnikom (žica z izolcaijo), priklopiš ga na prost molex (napajanje in ozemljitev, na 5V).

vezalke ::

Sej ima 3 luknje za pritrditev z vijaki. Samo moral bi ugotovit kateri ventilator paše gor. Hladilna rebra ima, tako da bom sprobal.

gddr85 ::

pogledaš katera firma in kater vent je bil gor in gledaš ebay, najbrž en 75mm

loveJDM ::

meni je prejsni teden odpovedal ventilator pa sem imel pri roki 80x80 ventilator z mimovrste za 3e pa sem ga gor pritrdil z vijaki.Vzames 2 vijaka pa diagonalno pritrdi noter v hladilnik,pac gledas dolzino vijaka da ti ne bo prišel do vezja ko bos zategnil.Pa drži čist super,hladi pa tudi normalno

tiste tri luknje predvidevam da mas na sredini hladilnih reber?tam pride prisraufano tako plasticno ohisje z ventilatorjem ampak tega ne bos dobil vec orginal razen ce slucajno kdo proda na bolhi kar pa dvomim

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: loveJDM ()

vezalke ::

Tako je, na sredini hladilnih reber so tiste tri luknje. Bo mnajprej zadevo priklopil, da vidim, če grafična sploh dela, nato pa bom nabavil en ventilatorcek in privijacil kot si rekel. Hvala za pomoč!

BCSman ::

Jaz imam tudi hd4870, core2quad 8400 in mini tower ohišje . Vse skupaj se zelo greje in cpu fan (je nov) že v idle nabija obrate na 3800 in komaj ohranja cpu temp 55stopinj (in grozno ropota). Ko odprem kišto se vse lepo shladi in obrati padejo na prijetnih 2400. Je sploh smiselno kupit ventilatorja za spredaj in zadaj, ali raje večje ohišje? Ker ta grafična zapolni pol kište in je zelo slab pretok zraka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

hd 4850 + AC accelero s1 rev 2 ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
717498 (5337) M-XXXX
!

Zračno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1344881 (38777) StajercSSS
»

novi TT hladilniki?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
281939 (1381) Kaufmann
»

Hlajenje GF4 Ti 4200 128 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
837688 (5948) DjTonic

Več podobnih tem