» »

Crash grafične?

Crash grafične?

Tenzim ::

Zdravo,

Zadnji mesec se mi med igranjem iger sesuje grafična. Računalnik še deluje, na monitorju pa začne utripat sporočilo, da iz grafične ni signala. Računalnik sem sestavil sam, lani decembra, komponente sem kupil preko sestavi.si. Grafična je AMD Radeon R9 270X. Inštalirane mam zadnje driverje. Morda kdo ve za kakšno rešitev, ali je bolje da samo garancijo uveljavim in grafično pošljem na servis oziroma zahtevam novo?

Hvala in lep pozdrav.

kuglvinkl ::

Poglejč če pravilno sedi v slotu, in če je drobovje ustrezno hlajeno.
Your focus determines your reallity

Smehalec ::

Haha amd r9 270x.. takšno mam jst in sm jo mogu že prvi dan zamenjat (z isto in sedaj deluje). Mam občutek, da niso glih kvalitetne ... kar se tiče pa vprašanja pa maš beta driver?

Han ::

Katera firma in model grafične, kateri BIOS, koliko se zagreje na 'full load'...?

GTX970 ::

Napajalnik je kateri ?

Tenzim ::

Se opravičujem vsem za pozen odgovor.
Grafična pravilno sedi v slotu in je po mojem mnenju ustrezno hlajena. Beta driverjev nimam. Temperatur na full load se nisem testiral, sporocim jutri. Napajalnik je Corsair CX600.

Lep pozdrav.

PacificBlue ::

Kako imaš povezan monitor in grafično...preko hdmi kabla ali dvi? Poskusi še z drugim kablom oz z drugo povezavo. Čeprav mi je tud napajalc sumljiv, sem bral že par tem o problemih z računalniki, kjer so imeli v sistemu Corsair napajalnik.

Tenzim ::

Monitor je povezan preko HDMI kabla, sem ga pa preizkusil tudi povezati na drug monitor prek DVI povezave, a je med igro še vedno crashalo. Je kakšna možnost, kako ugotoviti, da je kriv napajalnik?

Sami ::

Je kakšna možnost, kako ugotoviti, da je kriv napajalnik?


Lahko ga zamenjaš z drugim in testiraš.

Ali pa na obstoječem mapajalniku zaženeš Prime95 in Furmark hkrati, če bo napajalnik to zdržal kake pol ure je najverjetneje ok.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

lonewolf_ ::

Zanimivo. Monitor je nov, star? Ponavadi dobiš bsod, rsod ali pa vertikalne črte, če je kaj z gpu. Da je naenkrat brez signala, preveri power mode, da ti windows slučajno ne da v spanje in je zato brez signala. Če imaš igpu probaj brez grafike pognat zgoraj omenjeno.

Poskusi z reseatanjem rama, je pa tudi velika možnost, da je kriva matična, če so priklopi za napajanje na 270x pravilno vstavljeni.

Ali pa enostavno resetni cmos.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

'freezanje' celega računalnika (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11511133 (9158) FlameZY
»

Problemi grafa

Oddelek: Pomoč in nasveti
401659 (1092) solatko
»

Katero R9 280x/290 kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11932154 (26936) chucki
»

Težava za grafično kartico

Oddelek: Pomoč in nasveti
132671 (2214) BorutK-73
»

Pomoč pri izbiri komponent za low budget PC - 350 €

Oddelek: Kaj kupiti
343006 (2197) AndreAS

Več podobnih tem