» »

Čudno sporočilo

Čudno sporočilo

Boomerang ::

Imam eno starejšo kišto, ki sicer deluje brezhibno. Pred 15 minutami sem vžgal komp in v BIOS-u dobim z rdečimi črkami izpisano sporočilo o napaki. Izpis je bil takle:

Auto-Detecting Pri Master... IDE Hard Disk
Auto-Detecting Pri Slave... IDE Hard Disk
Auto-Detecting Sec Master... Not Detected
Auto-Detecting Sec Slave ... ATAPI CDROM

*** IDE DRIVER INSTALLATION ERROR ***
For best reability & performance, please change the stand alone drive to master. System Halt...

To sporočilo se mi je izpisalo prvič. Secondary master ni prepoznalo, drugače pa je tukaj nameščen CD-ROM (IDE). Ko sem poskušal odpreti ta CD-ROM, se ni zgodilo nič. Pritisnem gumb restart in po ponovnem zagonu vse dela kot mora, kot da se ni nič zgodilo. Sedaj me pa iz preventive zanima, kaj točno je problem.

Imam torej 2 manjša diska, cd-rom (kateri je tukaj že od nakupa pcja) in cd-rw (katerega sem dodal kasneje in morda zdaj crkuje). Vse naprave imajo IDE priklop - torej če bo potrebna menjava lahko priključim le še SATA preko ustreznega pretvornika. Nisem pa ničesar spreminjal v kišti, že nekaj mesecev ne.

Bi morda lahko zatajil napajalnik (ker se cdrom ni odprl) ali bo potrebna zamenjava cd-rw enote? Samo iz preventive sprašujem, da ne bom ostal brez, ko bom najbolj potreboval.

Spajky ::

Kontakti na ide kablih/napajalnih priključkih ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava pri zagonu prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
5495 (430) #000000
»

Hard Disc problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
5648 (598) Pyr0Beast
»

težava z diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
251879 (1256) nejchaf
»

Računalnik se noče zagnat

Oddelek: Pomoč in nasveti
13924 (790) solatko
»

Asus P5B dlx in nadležen problem

Oddelek: Strojna oprema
81414 (1219) BoLhCa

Več podobnih tem