» »

Težave z ramom

Težave z ramom

veo86 ::

Na matični plošči ASUS p8p67 ( http://www.asus.com/Motherboards/P8P67_... )sem do sedaj imel 2x 2gb rama http://www.gskill.com/en/product/f3-128...
Odločil sem se da je čas za nadgradnjo na 8gb in sem kupil še dodatnih 4gb https://www.mimovrste.com/pomnilniki/cr...

Ne deluje!Niti v kombinaciji z ostalim ramom niti če ga dam samega v plato.

Sicer že dolgo nisem na tekočem z računalniki ampak do sedaj sem vedno znal zamenjat ram,disk,procesor itd... Sem kaj zgrešil z nakupom?Morda ram ni kompatibilen?
MemOk mi gori rdeče na plati in očitno je nekaj narobe. Sem že probal držat za 3s in...mja računalnik se je parkrat resetiral vendar še vedno ne deluje.Probal sem vse slote ,v biosih pa tudi nevem kaj bi lahko probal spremenit.Kakšen nasvet?Sem napačnega kupil ali naj kar uveljavljam garancijo?

Han ::

Ta RAM bi naj bil kompatibilen s to plato. Če ne pomagata Clear CMOS (reset biosa) in posodobitev biosa na zadnjo verzijo, imaš pač smolo in boš moral RAM zamenjat. Priporočam Crucial BJ, ki je načeloma bolj kompatibilen.

V vsakem primeru si ga polomil, ker si kupil 1x4 GB namesto 2x2 ali 2x4 GB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Han ::

Funtech ima 2 GB Crucial, 4 GB je pa 2 eur cenejši kot pri Mimovrste...

veo86 ::

Han je izjavil:

Ta RAM bi naj bil kompatibilen s to plato. Če ne pomagata Clear CMOS (reset biosa) in posodobitev biosa na zadnjo verzijo, imaš pač smolo in boš moral RAM zamenjat. Priporočam Crucial BJ, ki je načeloma bolj kompatibilen.

V vsakem primeru si ga polomil, ker si kupil 1x4 GB namesto 2x2 ali 2x4 GB.


Vem da je boljše če so rami v parih ,ampak na splošno ne bi smelo biti težav če imam 2x 2gb pa nato še 4gb?
Sej ne rabim neke blazne hitrosti pri ramu ,samo premalo ga imam ,gre se samo za to da sem začel igrat gta 5 in ponavadi alt tabam med igranjem in imam odprte še druge programe...pri drugih igrah ni bil problem ampak gta se mi pa sesuva in dobivam opozorila itd...pa sem videl da je čas za nadgradnjo.

DarwiN ::

Precej nenavadna težava. Kakšno pa imaš v biosu frekvenco rama in timminge? Ker tile G-skill so CL9 in zna bit to težava, Crucial so namreč CL11... Preveri timminge v biosu in jih povišaj na 11-11-11-28 na primer.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Han ::

Resetiraj in posodobi BIOS. Če to ne bo rešilo problema, vrni RAM v trgovino, zahtevaj vračilo denarja...

Na tvojem mestu bi prodal obstoječi G-skill in kupil npr. Crucial Ballistix Sport 2x4 GB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

veo86 ::

Sem posodobil bios in še vedno ne dela. Hvala za pomoč .Zgleda da so mi poslali kar pokvarjen ram.Saj se mi je kar zdelo da je pokvarjen samo hotel sem se prepričati da nisem morda napačnega kupil.

DarwiN ::

Še enkrat.. Kako imaš nastavljene timinge?



Prevrti posnetek na 1:20... Kako imaš nastavljen "memory frequency" in zgornje štiri številke pri timingih?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

veo86 ::

DarwiN je izjavil:

Še enkrat.. Kako imaš nastavljene timinge?



Prevrti posnetek na 1:20... Kako imaš nastavljen "memory frequency" in zgornje štiri številke pri timingih?


številke so na 9-9-9-28 ,pa niti ne morem spreminjat samo piše "auto" .

DarwiN ::

Potem pa zna bit to krivo... Te številke moraš prestavit na 11-11-11-28..

Očitno imaš zaklenjene.. "AI overclock tuner" najbrž prestaviš na "manual" in ti bo potem dovolilo spremenit te številke.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

veo86 ::

mja..sem klikal nekaj pa se mi je računalnik parkrat restartal..zgleda da ni blo ok.pa sej pomojem če je na "auto" bi mogl zaznat tud drugačne rame...ker ni ravno fiksno nastavljeno?huh. Nebi več šaril.Edino če najdem kakšen guide na youtube.Verjetno bom res jutri kar nazaj na mimovrste nesel ram.

GTX970 ::

Auto prebere xmp profil.
Če imaš notri 2 vrsti ramov (recimo cl9 in cl11) to načeloma pomeni težave.

veo86 ::

GTX970 je izjavil:

Auto prebere xmp profil.
Če imaš notri 2 vrsti ramov (recimo cl9 in cl11) to načeloma pomeni težave.


saj sem probal tudi samo s tanovim.Pa še vedno ne dela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

X58A-UD7 v1

Oddelek: Pomoč in nasveti
13954 (830) Frenckie
»

Kateri ddr 3 ram kupiti

Oddelek: Strojna oprema
413492 (2547) HeXeD
»

katere 2x8GB RAM-e za i7-3770k do cca. 150€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8814874 (13003) PrimozR

Več podobnih tem