» »

Kateri Monitor ?

Kateri Monitor ?

Temo vidijo: vsi
««
113 / 137
»»

PrimozR ::

Jaz sem na prejšnjem 24" TN monitorju na svetlem SloTechu jasno ločil med barvama postov na spodnjem delu monitorja, na zgornjem delu monitorja so bili pa vsi iste barve. Ampak to je res ekstrem, ker je bil še za TN slab panel.

matejm1994 ::

Iščem monitor (programiranje, nič iger) in gledam po večini 32", v oči mi pa pa padel še en 42", ga ima kdo oz. ima kdo monitor z tako diagonalo? Bi bil prevelik?
https://monitorji.si/monitorji/monitorj...
Po specifikacijah mi izgleda vredu (svetilnost 400 cd/m2, ker rad delam v svetlem prostoru) , res pa se ne spoznam na to.

EDIT:
Sedaj imam 2x 16:10 24" monitor. Verjetno bi potem še vedno vsaj enega obdržal, ali pa oba... odvisno.

Hvala :)

Zgodovina sprememb…

Anney ::

Han je izjavil:

https://www.rtings.com/monitor/reviews/...


Super hvala, sem si prebral in prečesal net. Ugotovil sem da ta HDR je bolj za reklamo kot kaj drugega. Kaj porečeš na tega, nekako isti rang s tem da je brez HDR in ceneje za 200EUR.

Philips 278E1A
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

scipascapa ::

evo ga končno tudi pri nam

https://www.panteh.eu/3-racunalnistvo/7...

Zgodovina sprememb…

Han ::

Anney je izjavil:

Kaj porečeš na tega, nekako isti rang s tem da je brez HDR in ceneje za 200EUR. Philips 278E1A
Glede na geizhals.eu je Dell S2721QS dražji okrog 100 eur. Če te pri Philipsu ne motijo fiksno stojalo, VESA (ne)kompatibilnost in slabša kvaliteta, boš verjetno z njim zadovoljen...

Anney ::

Jaz sem zdaj vzel Dell S2722QC.
Leto dni mlajši od predlaganega modela z malo več priklopi. V ceni ni bistvene razlike. Javim kako se obnese, ko pride.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

scipascapa ::

490€ monitorji.si?

Han ::

S2722QC nima nativnega DisplayPorta, le 1× USB-C, adapter za DP ni priložen.

Anney ::

Sem videl ja, sej uporabil bom hdmi, DP kabla pa tako ni zraven ne pri enem ne drugem. Mislim da je ta model ali un tvoj, linkan, najboljši P/P za to ceno, sem čekiral kar veliko v nedeljo.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Anney ::

scipascapa je izjavil:

490€ monitorji.si?


Ja 491€, sej je vedno tako budget je nekaj, kupiš pa za 30% več. Ni kupljen na monitorji.si.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

scipascapa ::

Priporočena prodajna cena:
359,00 € + ddv

;)

letmein ::

Živjo,
moja si bo oči uničila na 15" laptopu.. se dobi kak IPS 27" in čim višjo resolucijo do 200€ recimo?

Anney ::

scipascapa je izjavil:

Priporočena prodajna cena:
359,00 EUR + ddv

;)


Ne se jezit ti za moj denar, no sej v avstriji je 419EUR. Tale priporočena cena je pa od kdaj? Če ga najdeš za to ceno danes, zmagaš. Sicer pša 100gor dol, gdo še gleda tole? :)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Anney ::

letmein je izjavil:

Živjo,
moja si bo oči uničila na 15" laptopu.. se dobi kak IPS 27" in čim višjo resolucijo do 200€ recimo?



Kriza je z monitorji pri nas.
https://anni.si/racunalnistvo/monitorji...!filter:f_45%5Bmin%5D=&f_45%5Bmax%5D=&price%5Bmin%5D=&price%5Bmax%5D=&f_94%5Bmin%5D=&f_94%5Bmax%5D=&f_114%5Bmin%5D=&f_114%5Bmax%5D=&f_113%5B%5D=1600&f_38%5B%5D=319&f_38%5B%5D=321
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

letmein ::

Anney je izjavil:

letmein je izjavil:

Živjo,
moja si bo oči uničila na 15" laptopu.. se dobi kak IPS 27" in čim višjo resolucijo do 200€ recimo?



Kriza je z monitorji pri nas.
https://anni.si/racunalnistvo/monitorji...!filter:f_45%5Bmin%5D=&f_45%5Bmax%5D=&price%5Bmin%5D=&price%5Bmax%5D=&f_94%5Bmin%5D=&f_94%5Bmax%5D=&f_114%5Bmin%5D=&f_114%5Bmax%5D=&f_113%5B%5D=1600&f_38%5B%5D=319&f_38%5B%5D=321


AOC Q27V4EA IPS QHD zgleda še kar(?) - tudi reviewi se zdijo ok.

scipascapa ::

1000R, 1500R, 1800R za 34'', kaj izbrati?

mailer ::

Če se da čim več, če obstaja kakšen model z 2000+ še bolje.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

PrimozR ::

Na 49" bi si definitivno želel pod R2000, R3800 je absolutno premalo.

Pomojem je 1800R kar safe izbira na 34", ostala dva bosta zelo 'immersive'. Odvisno je, kaj nameravaš početi s tem monitorjem in/ali kako sediš za mizo.

scipascapa ::

Odločam se med :

Huawei MateView GT 34 ali DELL S3422DWG

Anney ::

Danes sem prejel monitor Dell S2722QC, zadovoljen, hvala za priporočila, je kot dan in noč napram prejšnjega fullhd.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

darkz ::

scipascapa je izjavil:

Odločam se med :

Huawei MateView GT 34 ali DELL S3422DWG


Definitivno GT 34
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

scipascapa ::

Zgodovina sprememb…

darkz ::

Pa Samsung ti je 8bit ekran niti +FRC nima...
Pri GT maš 10bit ekran kar je nekaj najboljšega kar si lahko omisliš če govorimo o prikazovanju barvnega spektra ali na splošno barvi ki jih zmore prikazat.
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

scipascapa ::

Samsung= DELL :)

ti gledaš še tole ne?

https://www.displaydb.com/compare/huawe...

darkz ::

Dell ja sorri.
Recimo... poglej ja razliko. Čudno mi je sploh da Dell uporablja 8bitne ekrane.. ko jih skoraj nikoli ne. To mora biti neka cheap različica Dell velikega ekrana.
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

scipascapa ::

Meiniken ::

Rabim predloge za monitor. Raba monitorja bo za klasično boomer uporabo (torej web browsing, youtube,...).

Pogoji:
- nastavljiva višina
- vesa mount, da se lahko mini pc zadaj našravfa
Verjetno je boljše če ima ips panel?

Nisem ziher če se vesa mount in nastavljiva višina sicer klofata med seboj. Nimam pojma o monitorjih, zato sprašujem :)

Nakup se želi opraviti v sloveniji.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Meiniken ()

Meiniken ::

Okej nevermind, že našel eno rešitev. Odmislite moj post zgoraj :))
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

PrimozR ::

Meiniken je izjavil:

Nisem ziher če se vesa mount in nastavljiva višina sicer klofata med seboj. Nimam pojma o monitorjih, zato sprašujem :)

Ponavadi je tukaj odgovor ja. HAS noga se praktično vedno montira na območje VESA mounta. Obstajajo pa monitorji, ki omogočajo montažo distančnika na nogo, v katerega gre miniPC. Ampak to potem pomeni vendor lock-in, ker vzameš npr. Dell monitor in Dell PC.

neocodexx ::

A je možno da imajo nekateri monitorji bolj ostro sliko od drugih, ne vem kako bi to opisal ampak imam že dolgo občutek da sta monitorja ki jih uporabljam v službi ostrejša in lažja za gledati kot tisti ki ga imam doma.

Vsi monitorji so IPS 1080p, edina razlika je da so službeni bili čisto poceni 60hz AOCji 24", doma pa imam (tudi sicer relativno poceni ob nakupu cca 500EUR) 32" gamerski 144hz IPS LG ultrawide.

Razen to da je kontrast na tem ultrawidu čisto v podnu, mam občutek da so tut programi - fonti, težji za gledat in tudi tu na slotechu opazim razliko.

Pa sem se igral z nastavitvijo ostrine in cleartype, pa nikakor slika ne izgleda dobro. Sicer imam v planu nadgradnjo na oled monitor, ampak to je še nekaj mesecev vstran preden pridejo na trg.

Si samo domišljam stvari, ali je res možno da majo določeni monitorji slabšo sliko, ostrino? Tak se mi zdi kot da je na tem ultrawidu premajhna resolucija (2560x1080), ne glede na to s katere razdalje ga gledam, tak je vse nekam zrnasto, grdo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

Han ::

Dojemanje slike je odvisno od velikosti ekrana, ločljivosti, LCD matrike in grafične kartice. Za 32 palcev je 4K spodnja meja za ostro sliko.

Fritz ::

Han je izjavil:

Dojemanje slike je odvisno od velikosti ekrana, ločljivosti, LCD matrike in grafične kartice. Za 32 palcev je 4K spodnja meja za ostro sliko.

Se ne strinjam. Uporabljam Dell-a S3220DGF z VA matriko in QHD ločljivostjo pa ne morem reči, da slika ni dovolj ostra, tako za delo kot za gaming.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Han ::

Če bi se presedel s 27 palcev @ 4K, bi se strinjal. :P

Fritz ::

Han je izjavil:

Če bi se presedel s 27 palcev @ 4K, bi se strinjal. :P

Zakaj že? In zakaj bi zaradi občutka kupoval tak monitor, da bi zaradi tega moral menjati grafiko? A ti vidiš tudi tiste dodatne milijone barv, ki jih nekateri zasloni ne morejo prikazati?
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

neocodexx ::

Tiste dodatne barve se vidijo kot izboljšava pri bandingu, ki je na 8bitnih panelih še kako opazen. Ne gre se samo za to da vidiš več barv; prehodi med barvami - gradient - so bolj čisti, in je zaradi tega celotna slika manj umazana, to pa velja predvsem za videoposnetke ipd., jaz imam sicer bolj problem s samo ostrino na mojem prevelikem (za 2560x1080) monitorju, ampak vseeno nekaj primerov bandinga oz. kaj je prednost boljše reprodukcije barv oz. 10 bit panelov:






Je pa tu izrednega pomena sam vir: namreč tudi na 8 bitnem panelu bo 10bit posnetek izgledal bolje, ker ima encoding profil višjo interno natančnost in (ima možnost da) s tem skoraj v celoti odstrani banding na določenih posnetkih.

Kvaliteten vir je še vedno št.1 najpomembnejši element za kvaliteto slike, bo pa seveda še toliko lepše do izraza prišel na boljšem zaslonu.



Primer, kako že sama izbira kodeka 8/10 bitov (ali kompresije za .jpg) vpliva na kvaliteto slike, tudi na 8bit monitorju vidiš razliko...

Jaz sicer ne vidim potrebe za 10biten monitor razen če ni za profesionalno rabo, se pa to pozna na tvjih zaradi 420 chroma subsamplinga, in prihaja še do več bandinga (in artefaktov) kot ga vidiš na monitorju.

Ko sem npr. nadgradil iz 8bit lcdja na 10bit oleda, ni bila izboljšava samo v kontrastu ki ga dobiš z oledom, temveč predvsem tudi veliko manj bandinga, artefaktov in na splošno bolj čista slika; kot primer zgoraj, je tu prišel 10bit panel lepo do izraza v kolikor si mu dal pravi 10bit posnetek.

Ampak se pogovarjamo o monitorjih. Tu se res ne gre toliko za barve, ampak kot sem prej omenil "zaznano ostrino slike".

Če imaš QHD panel je to 1440p, kar je vsekakor bolje od 1080p na ultrawide kar imam jaz, je slika res zelo zrnata. Zato se prav veselim nadgradnje na, po vsej verjetnosti bo kar oled 4K 42".

Ker mi je ultrawide premajhen za to kar rabim (mogoče malce tudi zaradi 1080p resolucije) in nočem imeti dva monitorja , se bolj nagibam na 42" opcijo, seveda pa obstaja skrb da bo še vedno močno prevelik.

Res, ne vem, kaj bi blo najbolje. To ali QD-oled monitor ki bo pa prav tako ultrawide 34" (qhd 1440p verjetno?)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

Fritz ::

Doma imamo prej omenjenega 32" Della v QHD in 34" Iiyamo UWQHD. Oba sta veliko v uporabi tako za igre kot za delo oz. učenje in zelo težko bi rekel, da imata tako slabo sliko kot nekateri monitorji, s katerimi imam opravka v službi.

Ker sva imela debato že v temi o TV-jih in vem, da si na to bolj občutljiv, vzemi najboljše kar ti denarnica dopušča. Še bolje pa bi bilo, če bi se lahko v trgovini osebno prepričal ali je to nujno, glede na razliko v ceni. In če se igraš, se je treba zavedati, da ima grafična kartica neprimerno več dela pri 4K kot pri QHD, zato moraš imeti tudi ustrezno grafično kartico, ker ni smisla, da na oh in sploh monitorju igraš na nizkih grafičnih nastavitvah.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Anney ::

neocodexx je izjavil:

Tiste dodatne barve se vidijo kot izboljšava pri bandingu, ki je na 8bitnih panelih še kako opazen. Ne gre se samo za to da vidiš več barv; prehodi med barvami - gradient - so bolj čisti, in je zaradi tega celotna slika manj umazana, to pa velja predvsem za videoposnetke ipd., jaz imam sicer bolj problem s samo ostrino na mojem prevelikem (za 2560x1080) monitorju, ampak vseeno nekaj primerov bandinga oz. kaj je prednost boljše reprodukcije barv oz. 10 bit panelov:






Je pa tu izrednega pomena sam vir: namreč tudi na 8 bitnem panelu bo 10bit posnetek izgledal bolje, ker ima encoding profil višjo interno natančnost in (ima možnost da) s tem skoraj v celoti odstrani banding na določenih posnetkih.

Kvaliteten vir je še vedno št.1 najpomembnejši element za kvaliteto slike, bo pa seveda še toliko lepše do izraza prišel na boljšem zaslonu.



Primer, kako že sama izbira kodeka 8/10 bitov (ali kompresije za .jpg) vpliva na kvaliteto slike, tudi na 8bit monitorju vidiš razliko...

Jaz sicer ne vidim potrebe za 10biten monitor razen če ni za profesionalno rabo, se pa to pozna na tvjih zaradi 420 chroma subsamplinga, in prihaja še do več bandinga (in artefaktov) kot ga vidiš na monitorju.

Ko sem npr. nadgradil iz 8bit lcdja na 10bit oleda, ni bila izboljšava samo v kontrastu ki ga dobiš z oledom, temveč predvsem tudi veliko manj bandinga, artefaktov in na splošno bolj čista slika; kot primer zgoraj, je tu prišel 10bit panel lepo do izraza v kolikor si mu dal pravi 10bit posnetek.

Ampak se pogovarjamo o monitorjih. Tu se res ne gre toliko za barve, ampak kot sem prej omenil "zaznano ostrino slike".

Če imaš QHD panel je to 1440p, kar je vsekakor bolje od 1080p na ultrawide kar imam jaz, je slika res zelo zrnata. Zato se prav veselim nadgradnje na, po vsej verjetnosti bo kar oled 4K 42".

Ker mi je ultrawide premajhen za to kar rabim (mogoče malce tudi zaradi 1080p resolucije) in nočem imeti dva monitorja , se bolj nagibam na 42" opcijo, seveda pa obstaja skrb da bo še vedno močno prevelik.

Res, ne vem, kaj bi blo najbolje. To ali QD-oled monitor ki bo pa prav tako ultrawide 34" (qhd 1440p verjetno?)


Maš prav, vsako oko ima pa sicer svojega ''malarja'', 13 let sem imel 26'' FHD, mislim da celo TN matrika, ko pa sem prejel IPS 4K-27'', pa lahko povem samo zakaj že prej ne, se še navajam na resolucijo in barve. Ampak to je nekako tako kot bi slepi spregledal. Res sem si zadal budget do 350EUR, pa zdaj mi ni žal da sem šel malo čez. Pa kar bi še omenil, vse se draži ne zavlačujte z nakupi, sam sem v nedeljo kupil, danes je 15EUR več isti monitor, pa tudi po 60EUR več ga ponujajo pri nas. Kaj me pa moti, FHD video ni več to kar je bil, kaj šele EON TV, recimo smučanje, joj.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

matejm1994 ::

Verejtno ste o tem monitorju že govorili, a žal ne najdem. Kakšno je vaše mnenje?
AOC U28G2AE: https://www.mimovrste.com/monitorji/aoc...

Na njem nebi igral igrer, pač pa večinoma za normalno uporabo (internet, word) in programiranje. Mnenje?

Truga ::

IPS 4k, 320e. kr decent deal

Gutjerez ::

matejm1994 je izjavil:

Verejtno ste o tem monitorju že govorili, a žal ne najdem. Kakšno je vaše mnenje?
AOC U28G2AE: https://www.mimovrste.com/monitorji/aoc...

Na njem nebi igral igrer, pač pa večinoma za normalno uporabo (internet, word) in programiranje. Mnenje?


to je gaming monitor. če neboš igrau igric kot si napiso pol glej kaj drugega vsaj 32`
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gutjerez ()

neocodexx ::

60 hz pa gaming a daj no, res? Ravno za to kar rabi, je idealen.

Danes radi na vse možno limajo pripis gaming, samo da se bolj prodaja. Navaden Freesync (niti ne premium ali pro) na 60hz za moje pojme nikakor ne spada pod gaming.

Sicer pa še nisem videl kako izpade 4K na 28", ni to že malce overkill? Ali je velik plus? Mnenja, ima kdo?

Jaz bi se sicer raje ozrl za kakšnim 1440p ultrawidom - programiranje in word npr, zelo uporabno imeti dva okna ob strani kot enega škatlastega in alt tabat, doda ultrawide ravno prav širine. Odkar sem pa navadil na ultrawide pri video editing, ali če se kdo ubada s kakšno podobnimi media vsebinimi, absolutno ne morem več nazaj na 16:9, tu pa z UW ogromno pridobiš ravno na timelinu, ki se vedno zdi stisnjen in moraš že tako ves čas scrollat in prilagajat, je veliko lepše delati z več širine.

Če bi že izbiral med 4K in UW bi potem že raje šel na večjo colažo, kajti 28" tudi na 4K, če odstraniš tisto kar bi pridobil z UW.. še vedno nekam stisnjeno za resno delo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

kuglvinkl ::

Sem probal pr mami 27-ko, komot bi se navadil na dva taka... Se mi zdi, da mi en ravno pokrije vidni kot, pač filing po dveh urah. Se prav bi bla 2x32 preveč.
Your focus determines your reallity

ngc2392 ::

Fritz je izjavil:

Doma imamo prej omenjenega 32" Della v QHD in 34" Iiyamo UWQHD. Oba sta veliko v uporabi tako za igre kot za delo oz. učenje in zelo težko bi rekel, da imata tako slabo sliko kot nekateri monitorji, s katerimi imam opravka v službi.


zanima me, kakšne so kej kritike na omenjen dell? kako se obnese pri delu z grafiko/fotografijo, filmi, barve? se pravi, če pustimo igranje, bi lahko bil monitor za "resno delo"?
in koliko daleč je postavljen od oči?
United We Stand, Divided We Fall

BlackDeath ::

Najraje bi imel monitor: 34WN80C
https://monitorji.si/monitorji/monitorj...

Ampak mi je malo drag pri 760€. Zato sem malo gledal tudi naslednja:

P3421W
https://anni.si/monitorji/monitor-dell-...

C34G55
https://anni.si/monitorji/monitor-samsu...

Ima kdo boljsi predlog? Kupil bi med 500-700€ ampak cilj je seveda cim manj. Rabim za programiranje in obcasno kaksno dirkasko igro. Ukrivljen, USB-C ... ostalo niti ne rabim.

scipascapa ::

Samsung ima nizko svetilnost, samo 250cd/m2.

https://www.avtera.si/monitor-samsung-c...

Dell je super.

Morenov ::

Bi mi znal kdo povedati, kje lahko kupim monitor Philips 252B9 po normalni ceni kot se je prodajal nekoč (260-270€)?

Motion ::

https://monitorji.si/monitorji/monitorj...
Po ceni kot nekoč bol težko zaradi inflacije in splošnih razmer na trgu z elektroniko. Majo ga na monitorji.si za 320E

Han ::

Poljski Senetic.si ima Dell P2421 (1920×1200) za 267 eur.

Jonec ::

Dober dan! Zanima me za kak dober monitor. Tipo HDR,
Full HD/2k
cca. 120hz
Pod 300EUR

Morenov ::

Motion je izjavil:

https://monitorji.si/monitorji/monitorj...
Po ceni kot nekoč bol težko zaradi inflacije in splošnih razmer na trgu z elektroniko. Majo ga na monitorji.si za 320E


Za par monitorjev dam max 550EUR s poštnino vred.

Han je izjavil:

Poljski Senetic.si ima Dell P2421 (1920×1200) za 267 eur.


Iščem izključno 25" 16:10 in edina alternativa je ThinkVision T25d-10. S tem, da so v tej spletni trgovini nedosegljivi tako po telefonu kot po mejlu kot tudi po fbju.

Sicer mi je Philips 252B9 boljši od ThinkVisiona T25d-10.

Edit: Opažam, da trgovine iz Geizhals.eu ne pošiljajo v Slovenijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Morenov ()
««
113 / 137
»»