» »

Kateri Monitor ?

Kateri Monitor ?

Temo vidijo: vsi
««
110 / 137
»»

kuglvinkl ::

Po mojem si dodal kaksen pogoj oz. Lastnost ki jo jima noben ukrivljen ips l.
Your focus determines your reallity

PrimozR ::

Pat_MaGroin ::

kuglvinkl je izjavil:

Po mojem si dodal kaksen pogoj oz. Lastnost ki jo jima noben ukrivljen ips l.


"Cena do 300" :)))

kuglvinkl ::

:)
Your focus determines your reallity

rini ::

Imam 24" 1920 x 1200, rabil bi nekaj večjega. Katera nova ločjivost se najbolj približa razmerju slike 19:10, ki mi zelo ustreza. Razpon monotorja 28-32". Uporabljam za pisarniško delo splet in urejanje dokumentov. Iger ni, gledam pa občasno TV vsebine. Hvala.

mtosev ::

Tole kr ti maš trenutno je 16:10. Obstaja Dell Ultrasharp UP3017, ki ima resolution 2560x1600, 30inch. Jaz imam ta monitor in je zelo dober.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Shinobi ::

Ve kdo za kak 27" GLOSSY ekran, ki je dejansko DOBAVLJIV ? Bojda hvalijo DELL S2719H vendar ga ni nikjer za dobit, pa še modelno leto 19 mi ne diši najbolj. Novejših pa ni?!

kuglvinkl ::

rini je izjavil:

Imam 24" 1920 x 1200, rabil bi nekaj večjega. Katera nova ločjivost se najbolj približa razmerju slike 19:10, ki mi zelo ustreza. Razpon monotorja 28-32". Uporabljam za pisarniško delo splet in urejanje dokumentov. Iger ni, gledam pa občasno TV vsebine. Hvala.


Zato sam gledam za 2x32, ker malo drughače je vseeno al imaš 16:9 (v službi) al 16:10 (doma - home office).
Your focus determines your reallity

rini ::

mtosev
16:10 imaš prav ja.2560x1600 pa ni več v uporabi v novih zaslonih.

Zanimiv mi je tudi 3:2 v Huawei Mateview 28, a nekdo omenja pregrevanje, pa tudi sicer se bolj nagibam k Dell, LG...

PrimozR ::

rini je izjavil:

Imam 24" 1920 x 1200, rabil bi nekaj večjega. Katera nova ločjivost se najbolj približa razmerju slike 19:10, ki mi zelo ustreza. Razpon monotorja 28-32". Uporabljam za pisarniško delo splet in urejanje dokumentov. Iger ni, gledam pa občasno TV vsebine. Hvala.

Razmerje je razmerje, imaš 16:10, 16:9, 21:9, 32:9, to je pa bolj ali manj to. Ali boš še enkrat vzel 16:10 ali pa nekaj drugega.

Po izbranem razmerju stranic se odloči samo še, koliko pik hočeš in kako veliko piko želiš.

V praksi je s 1920 x 1200 edini napredek omenjen 30" Dell z 2560 x 1600 px, torej je najbolje, da vzameš 27" ali več z 2560 x 1440 ločljivostjo. V primeru 27ke dobiš fizično podobno višino, ki jo prikazuješ z večjim številom pik (1440 vs. 1200), širine je pa jasno več (16:9 vs. 16:10). S 1440p na 27" pridobiš tudi na ostrini, 1440p na 32" ima pa npr. piko podobno veliko, kot 1920 x 1200 24". Opcija je pa tudi 4k.

34" in 49" (21:9 in 32:9) razmerja so pa potem že bolj eksotična.

Fritz ::

Shinobi je izjavil:

Ve kdo za kak 27" GLOSSY ekran, ki je dejansko DOBAVLJIV ? Bojda hvalijo DELL S2719H vendar ga ni nikjer za dobit, pa še modelno leto 19 mi ne diši najbolj. Novejših pa ni?!

Imam glossy v službi in ga nikoli ne bi kupil zase.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

scipascapa ::

Shinobi je izjavil:

Ve kdo za kak 27" GLOSSY ekran, ki je dejansko DOBAVLJIV ? Bojda hvalijo DELL S2719H vendar ga ni nikjer za dobit, pa še modelno leto 19 mi ne diši najbolj. Novejših pa ni?!


ni ok?
https://www.avtera.si/monitor-dell-p272...

Fritz ::

scipascapa je izjavil:

Shinobi je izjavil:

Ve kdo za kak 27" GLOSSY ekran, ki je dejansko DOBAVLJIV ? Bojda hvalijo DELL S2719H vendar ga ni nikjer za dobit, pa še modelno leto 19 mi ne diši najbolj. Novejših pa ni?!


ni ok?
https://www.avtera.si/monitor-dell-p272...

Moj je PLS in v kombinaciji z glossy zaslonom mi slika nikakor ne leže. Tale Dellov IPS bi znal biti čisto v redu a ti priporočam, da se pri tej velikosti (27") ozreš po monitorjih s QHD oz. 2K ločljivostjo.

Recimo tole:
https://www.avtera.si/monitor-dell-s272...
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

Pat_MaGroin ::

Če kdo rabi konkreten 27" monitor, imam med oglasi.

https://anni.si/monitorji/monitor-samsu...

Reaper ::

Tole zgleda dobra zadeva ja, hvalijo te Samsunge Profi serijo.

ScSIII ::

Ima kdo AOC Q32P2?

https://www.mimovrste.com/monitorji/aoc...

Zanima me, kako se obnese za pisarniška opravila in brskanje po spletu, ne bi pa rad imel scalinga.

LP

gddr85 ::

obenese se najbrž kot vsak drug ips monitor, dobre barve, vidni koti in švoh črna, scalinga pa tud ne rabiš, ima stvar zadost velike piksle ;)

DarwiN ::

Je pravkar izšel sanjski monitor? LC-M40-UWQHD-144 :P

Dobro, sanjki bi imel micro LED zaslon, ampak pustmo te detajle za prihodnost. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

tikitoki ::

Micro LED bo se dolgo pasje drag.

PrimozR ::

Kaj pa je tako sanjskega?

gddr85 ::

144hz roba, pa "2,5 times razor-sharper pictures than conventional Full HD", to je vse, kar rabijo napisat, da wannabe gamerji nasedejo :P
..še mama odpre tašl za en 2,5k eur gpu, pa si good to go

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

DarwiN ::

PrimozR je izjavil:

Kaj pa je tako sanjskega?

Velikost, hertzi, IPS, resolucija, in več kot sprejemljiva cena. Kaj bi še človek sploh več želel?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

scipascapa ::

610EUR da spraviš v slo, garancije pa nimaš - ne hvala.

tole: https://www.avtera.si/monitor-dell-s342...

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Kako nimaš garancije?

scipascapa ::

jo imaš v slo? NIMAŠ je.

Pat_MaGroin ::

nizka ločljivost za 40"?

DarwiN ::

Eh, 3440x1440 je polna kapa. ~94 PPI... Večja ostrina kot na 24@1080p standardu (91 PPI). In poleg tega si še 10-20 cm dlje oddaljen z očmi.

Tile ultrawide so sploh majhni zasloni, samo po številki v imenu se zdijo veliki. :D Ta 40" je dejansko kar 36% manjši zaslon od mojega (in tvojega:D) 43" TV monitorja. Ampak ok.. Je še vedno pravšnji in bo nudil optimalno izkušnjo veliki večini uporabnikov.

Sej ne bova menjala, kaj? :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

mtosev ::

Kje so 3840x2400 zasloni? Mogoče kdaj tudi to dočakamo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Pat_MaGroin ::

DarwiN je izjavil:

Eh, 3440x1440 je polna kapa. ~94 PPI... Večja ostrina kot na 24@1080p standardu (91 PPI). In poleg tega si še 10-20 cm dlje oddaljen z očmi.

Tile ultrawide so sploh majhni zasloni, samo po številki v imenu se zdijo veliki. :D Ta 40" je dejansko kar 36% manjši zaslon od mojega (in tvojega:D) 43" TV monitorja. Ampak ok.. Je še vedno pravšnji in bo nudil optimalno izkušnjo veliki večini uporabnikov.

Sej ne bova menjala, kaj? :)


43 je zakon, na drugi lokaciji sem imel preblisk 2x27", pa zdaj 34", ampak na koncu bom pa spet pristal na 43" LGju :).

48" OLED mam pa mize premajhne :).

Drugo leto pride 42 OLED, ce ne bodo ponorel s ceno, je na seznamu zelja.

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

scipascapa je izjavil:

jo imaš v slo? NIMAŠ je.

Tako kot v drugih DE štacunah, ki pošiljajo direktno v Slovenijo. Po drugi strani pa vprašanje če ni garancija boljša v Nemčiji kot pri nas. Razen minusa pošiljanja...

mtosev je izjavil:

Kje so 3840x2400 zasloni? Mogoče kdaj tudi to dočakamo.

Zakaj pa bi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

tikitoki ::

brisi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

PrimozR ::

Popravi, polni popravi, pobrišeš vsebino, pošlješ.

klempo ::



Mi Curved Gaming Monitor 34"

samsung8 ::

kaj so slabosti tega monitorja?
https://www.amazon.co.uk/dp/B0866C9XJM?...

scipascapa ::

samsung8 ::

ja namen imam kupit. pa iščem neko dobro ceno. me pa zanima kje se razlikujeta modela
odyssey g7 31,5˝ in 32˝
ker sam razlike ne najdem. ko najdem ceno okrog 550 pol vzamem tega samsunga.

Endorino ::

zakaj ne gledaš IPS ? je itak boljše kot VA

Gutjerez ::

Endorino je izjavil:

zakaj ne gledaš IPS ? je itak boljše kot VA

aja?
za 600EUR pa boš dobiu navaden ips. odyseey g7 je za VA svetlobna leta pred vsemi. eni nabijajo in molodujejo nevem kaj. Ko sploh nimajo pojma od pojma.,.. dober VA je 100x boljši kot povprečen IPS. gleda na to da za dober denar dobiš 32` četudi se gre za VA. ni problema. Je še vedno top!!!!! kdor bo čež odyssey g7 32 inch govoril slabosti nima pojma. Edina kar ga lahko žalosti je cena. Navsezadnje pa gre za samsung.. ne to primerjat z nekim izvenserijskin imenom. eni vseeno mislijo da so vse ostale firme enakovredne... xiaomi omenjate. pa LG nižjega ranga. pa ljudi boži oči imaš samo ene. samsung ti v tem primeru prinese dosti dobrega. kot nek kvantna fizika monitor
doma sam imam AOC 27G2U/BK monitor 27" 144 HZ 1MS.. ko pa sem pri kolegu vidu g7 32˝ pa sem si rekel no way. že na prvi pogled je zadeva jasna. kdor danes kupuje monitor. in če kupi manjše od 27˝tisti neve kaj počne. 32 je ideala dan danes. kdor se tega boji kupit? pol boljše da kupi nek xbox ali ps5.
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gutjerez ()

gile ::

gile je izjavil:

Mah, sem kar naročil Blitzwolfa 34 iz banggood, z neko kodo iz "kaj kupiti", 308€ shipping iz PL. Poročam drug teden, ko pride.
BTW, koda je aktivna še cca 10 ur.


Sicer malce z zamudo, ampak kratek review:

Naročeno 26.11. iz PL, ETA 03.12., dejansko prispelo 6.12. (zgleda je Miklavž prinesel)

Monitor je bil poslan v navadni kartonasti škatli. Beri: navadna kartonasta škatla. No, je bil pa monitor in ostala vsebina vsaj lepo obdan s stiroporjem.
Presenetila me je kovinska nogica in podstavek, sestavljanje pa sila enostavno. Monitor in ostalo deluje enostavno, čistih linij, brez nekih fensi šmesni pritiklin. Na zadnji strani je sicer en RGB kvadratek, meni popolnoma nepomemben, ampak dandanašnji se mora vsaj nekje nekaj svetit. Materiali sploh ne delujejo cheap, je pa monitor precej stabilen in se ne ziblje, z nastavljivo višino, nagibom in vrtljiv levo deno. Kul.

Ob zagonu sem se najbolj bal števila mrtvih pikslov (ob strahu, če bo sploh delal:|), naštel sem jih točno nič.:D GTX 1070 je takoj prepoznala freesync,s katerim lepo sodeluje. Po defoltu se je resolucija nastavila na 3440 x 1440, vključno s 165mhz osveževanjem. Malce sem se moral privadit wide screena za googlanje in podobno. Za vse kar je treba poklikat v skrajnih robovih je namreč treba z miško nekako daleč, ampak se človek navadi. Gejming pa je nekaj povsem drugega. Širina zaslona v kombinaciji z ukrivljenostjo je res top!!! Its like you are there!!
Kvalitete samega zaslona ne morem primerjat z drugimi (beri dražjimi), ker enostavno še nisem imel priložnosti v kakšni štacuni videt kšnga v živo. Sem pa imel pred tem 27in curved Samsunga 1080p 75mhz. V primerjavi z njim mi je slika na BW sprva delovala nekoliko bleda, ne tako živih barv. Po nekaj dneh, ko sem se lotil nastavljanja, sem kaj kmalu spoznal, da barve na BW delujejo bolj naravno in nisem rinil v neke hude nastavitve. Veseli me prelivanje barv, pri Samsungu so bile vidne linije med prelivanjem barv, pri svetlobi sonca ali meglica recimo, vidna je bila "mejna črta" med različnimi gostotami, tukaj pa je vse bolj enotno, povezano, ni vidnih mejnih linij. Težko tole opišem, ampak na splošno je razlika v sliki precejšnja, v prid BW.
Kar se iger tiče, trenutno imam naložene samo RDR2 in FS22. Razlika v kakovosti slike je tudi tukaj občutna. Vse skupaj deluje precej bolj ostro in naravnih barv, sploh če primerjam s prejšnjim Samsungom, kjer je bila slika nekoliko cartoony. Se pa pozna več pikslov, GTX 1070 jih v FS22 že s težavo prežvekuje, zanimivo, pri RDR2 pa sploh ni razlike v FPS, kljub max resoluciji in osveževanju. BW naj bi imel tudi HDR. V FS22 sicer nisem opazil razlike, v RDR2 pa mi vse deluje nekako zrnasto. Se bom še malce poigral z nastavitvami v prihodnje, čeprav nimam nekega pretiranega upanja. Je pa razlika pri obeh igrah, če "pogledam" v sonce. Je tako močna svetloba, da je kar težko gledat in moram obrnit stran.

Zaključek:
Tega Hitregavolka sem naročil kot neko cheap verzijo 34 wide monitorja, dokler se monitorji s pravim HDR "ne primejo", tako po HW kot v samih igrah. Pa tudi s cenami. Moram priznat, da sem prijetno presenečen nad kvaliteto tako izdelave kot slike, 34 wide screen za gejming je res top. Mogoče so dražji modeli tudi boljši, ampak teh svojih 300€ je več kot vreden.

Toliko na kratko. LP.

PrimozR ::

Za široke monitorje priporočam MS-jeve PowerToys, kjer dobiš FancyZones.


Jaz imam na 32:9 nastavljene multi-layer (pa vklopljeno funkcijo, da se okno pripne na tisto cono, kateri sem najbližje z miško), ker se mi prekrivajo 4 1280 px široke cone ena zraven druge ter tri 2560 px široke cone - ena čez levi 1280 px coni, ena čez desni manjši coni, ena pa čez sredinski 1280 px coni.

gusto ::

PrimozR je izjavil:

Za široke monitorje priporočam MS-jeve PowerToys, kjer dobiš FancyZones

Jaz tudi to uporabljam. Fajn zadeva, lahko samo priporočam.
Have you tried turning it off and on again?

JackOdpirac ::

Meh, divvy je precej bolsi in preprostejsi

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Kaj je bolj preprostega od tega, da zagrabiš okno za naslovno vrstico, klikneš zraven desni gumb in ga vržeš v (prednastavljeno) cono, kjer ga hočeš imeti?

Če prav vidim Divy za to zahteva keyboard shortcut. Je bolj fleksibilen za on the fly razporejanje, ne pa za neke bolj prednastavljene cone, če prav vidim.

JackOdpirac ::

Jap, vecji kot imas monitor bolj je uporaben divvy. S shortcuti je pa uporaba ekspresno hitra

PrimozR ::

Velikost nima toliko veze kot to, da ti paše imeti randomly velika okna.

Se bom držal FancyZones. Je še vedno hitreje s prstom roke, ki je na miški, narediti en klik, kot z drugo roko iskati pravo bližnjico od sedmih :)

JackOdpirac ::

Seveda je velikost pomembna. Za 1080p je dovolj stock window management v Win10. Pri 4k ali pa 5k imas pa lahko bistveno vec svobode pri velikosti in razporeditvi oken.

Morenov ::

Pat_MaGroin ::

Za 35 eur vec imas boljso izbiro.

Morenov ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Za 35 eur vec imas boljso izbiro.

Kaj pa?

Motion ::

ob prebiranju zadnjih strani vidim da se vsi bolj ali manj odločate za x1440 resolucijo in višje frekvence. Si kdo tuki lasti 4k + HDR monitor. Pa da ne stane več kot 500 ojrov.
««
110 / 137
»»