» »

Kateri Monitor ?

Kateri Monitor ?

Temo vidijo: vsi
««
102 / 137
»»

georgeus ::

Zdravo,
iščem monitor za CAD, Rendering, Photoshop, Grafike.

Že nekaj let sem imel na spisku Dell 27-ko, 1440p, sem pa sedaj naletel na veliko bolj dostopne Philips 4K monitorje, npr: https://www.mimovrste.com/monitorji/phi..., ali pa https://www.mimovrste.com/monitorji/phi...

Kaj mi priporočate, je vredno poskusit s poceni 4K Philipsom? Ali raje kakšen kvalitetnejši 1440p?

PrimozR ::

Kakšne imaš zahteve, poleg področja uporabe? Torej priključki, želja po USB portih, itd.? Imaš grafično kartico primerno za priklop tega monitorja? Imaš laptop in želiš z enim kablom le-tega priklopiti na monitor, filati in priklopiti še tipkovnico (type-C priključek)?

Za grafiko in PS preveri teste, kako je z barvami. Tukaj je žal toliko denarja, toliko muzike...

Ko sem v službi gledal ponudbo 27" 1440p in 4k Dellov (ker imamo Dell laptope), sem nabral tole (cene so že nekoliko stare):
4k:
Dell S2721QS - brez Type-C - od 330 EUR z davkom
Dell P2721Q - lahko nadomesti dock prek Type-C kabla - od 460 EUR z davkom

qHD:
Dell P2720D - brez Type-C - od 270 EUR z davkom
Dell P2720DC - lahko nadomesti dock prek Type-C kabla - od 330 EUR z davkom

Vsi so IPS, vsi imajo po višini nastavljivo nogo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Meizu ::

Jaz bi še zdaj za mojega Della S3220DGF raje videl, da je flat screen. Majkemi s temi ukrivljenimi zasloni, kdo si je to zmislil.

kuglvinkl ::

Meizu je izjavil:

Jaz bi še zdaj za mojega Della S3220DGF raje videl, da je flat screen. Majkemi s temi ukrivljenimi zasloni, kdo si je to zmislil.


Ista ekipa, ki je iznašla 3D.
Your focus determines your reallity

DarwiN ::

Pri 21:9 zaslonih se ukrivljenost prav prilega in večini ugaja. Kaj šele pri 32:9 monitorjih. No, teh itak "nihče" nima. Pri 16:9 je pa stvar res precej vprašljiva indeed.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Horas ::

Meizu je izjavil:

Jaz bi še zdaj za mojega Della S3220DGF raje videl, da je flat screen. Majkemi s temi ukrivljenimi zasloni, kdo si je to zmislil.


kdo te je pa prisilil da ga kupiš? :D
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

GrX ::

Mene pa zanima če je na ukrivljenih zaslonih tudi printscreen kriv?

Horas ::

GrX je izjavil:

Mene pa zanima če je na ukrivljenih zaslonih tudi printscreen kriv?


:O :))
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

PrimozR ::

Meizu je izjavil:

Jaz bi še zdaj za mojega Della S3220DGF raje videl, da je flat screen. Majkemi s temi ukrivljenimi zasloni, kdo si je to zmislil.

Sprobaj 49" s premalo ukrivljenosti in potem komentiraj. Oz. kupi dve ravni 27ki in ju daj na mizo v isto ravnino.

georgeus ::

PrimozR je izjavil:

Kakšne imaš zahteve, poleg področja uporabe? Torej priključki, želja po USB portih, itd.? Imaš grafično kartico primerno za priklop tega monitorja? Imaš laptop in želiš z enim kablom le-tega priklopiti na monitor, filati in priklopiti še tipkovnico (type-C priključek)?

Za grafiko in PS preveri teste, kako je z barvami. Tukaj je žal toliko denarja, toliko muzike...

Ko sem v službi gledal ponudbo 27" 1440p in 4k Dellov (ker imamo Dell laptope), sem nabral tole (cene so že nekoliko stare):
4k:
Dell S2721QS - brez Type-C - od 330 EUR z davkom
Dell P2721Q - lahko nadomesti dock prek Type-C kabla - od 460 EUR z davkom

qHD:
Dell P2720D - brez Type-C - od 270 EUR z davkom
Dell P2720DC - lahko nadomesti dock prek Type-C kabla - od 330 EUR z davkom

Vsi so IPS, vsi imajo po višini nastavljivo nogo.


Zdravo,
imam PC škatlo, torej ne rabim posebej USB priključkov. Grafika je Quadro K2200. Naj bi podpirala do 4 monitorje 4K, ampak sprašujem se kot prvo, če je na 27" sploh prijetno gledat 4K zaradi velikosti črk, pa tudi verjetno bo grafika pri 3d modeliranju še težje prikazovala viewport, kjer ima že pri HD malce težav npr. ko se gibljem po modelu. Zato je verjento najbolj pametno vzet 27" 1440p, pa z boljšimi barvami oz. ohišjem.

Hvala za dopisane modele, verjetno je torej Dell P2720D - brez Type-C prava izbira zame?
l.p.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: georgeus ()

tomazic89 ::

georgeus je izjavil:


Hvala za dopisane modele, verjetno je torej Dell P2720D - brez Type-C prava izbira zame?
l.p.


Glede na to, da se ukvarjas z grafiko bi ti jaz priporocal Dell serijo U, ki ima tovarnisko kalibrirane barve (ce ti to karkoli pomeni).

Zate bi bil naprimer U2719D (cca 370 EUR). 4k na 27 je overkill in bos moral nastaviti scailing.

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

QUadro K2200 je, milo rečeno, stara grafična kartica. Ne komentiram pa tukaj zmogljivosti, temveč video izhode - DVI in DisplayPort 1.2. Prek DP1.2 4k sicer naj bi šel, ampak bi bil novejši standard vseeno dobrodošla stvar. HDMI pod 2.0 namreč ne deluje, 2.0 pa ni pretirano stara zadeva (zgolj za ilustracijo), marsikateri rahlo starejši računalnik tako še ne podpira 4k (če ima HDMI 1.4).

Kar se tiče viewporta, thja, sicer nisem pretirano ekspert v CAD-u, ampak verjetno se ukvarjaš z velikimi sestavi, ki imajo veliko elementov? Ne vem točno, kako resolucija vpliva na vse skupaj, tako da težko komentiram, ampak glede na moje izkušnje (z enostavnimi sestavi na navadnem GeForcu oz. celo Intel integrirani - v službenem računalniku imam Quadrota izklopljenega) enostavni modeli ne delajo težav.
Kar se tiče velikosti grafičnih elementov, pač uporabiš interface scaling operacijskega sistema, kar bo vmesnik naredilo večji. Prednost tega v primerjavi z 2560 x 1440 je ostrejši tekst oz. vsi elementi.

Kot uporabnik 1440p monitorja fizične višine 27" monitorja (32:9 49-colar), 2560 x 1440 px na 27" meni predstavlja absolutni minimum ločljivosti, 1080p na 27" lahko umre počasno, grozno smrt, bi pa v primeru nakupa parih 27" monitorjev s svojim denarjem (oz. brez nekih glupih omejitev za službene namene) vzel par 4k 27-colarjev. Pa glede na trenutno stanje bi jih v štartu poganjal na 100 % velikosti vmesnika. Vse skupaj je povezano tudi z oddaljenostjo od monitorja, ampak jaz se s stegnjeno roko (pri 190 cm višine, torej roka ni pretirano kratka) ne dotaknem svojega monitorja (na sredini, na stranicah zaradi velikega radija pa sploh ne).

Glede grafike in barv je verjetno na mestu komentar tomazic89, se pa močno ne strinjam s komentarjem glede ločljivosti. Ampak to je potem tvoja odločitev, kaj ti je bolj pomembno in kakšen imaš budget. Je bil pa zgornji seznam četverice narejen za naš IT oddelek, kjer je bil pogoj 1440p oz. 4k, 27", IPS in Dell, dodatno pa še Type-C priključek. Kvaliteta matrike je bila postranskega pomena, ker je področje dela inženiring in režija v automotive/household področjih, ne pa barvno kritične zadolžitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Frgazor ::

Iščem monitor, ki bi približno zadostil tem kriterijem:
- velikost 27" qhd
- 2x hdmi + 1x dp priključek (lahko je tudi 3x hdmi, ampak 3 digitalni vhodi so pa obvezni)
- zelo zaželjeno, da ima ločeno stojalo in iso mount, da lahko nuca zadaj namontiram
- zaželjeni zvočniki oz. izhod za slušalke (ni pa nujno)

Meizu ::

kdo te je pa prisilil da ga kupiš? :D


Kdo me je prisilil? Specsi ekrana, ker so enostavno predobri za ta denar in če bi šel kupovat flat screen bi kupil veliko slabši monitor. Brezveze. To je tista fora, aveš, ko nardijo telefon brez 3.5mm jacka v skoraj vseh telefonih razen pocenskih in potem se folk obesi na kritike (pomanjkanja headphone jackov), da češ saj prodajne številke govorijo drugače, večina folka kupuje telefone brez jacka. Ja... sej normalnega sploh kupit več ne moreš!

Sprobaj 49" s premalo ukrivljenosti in potem komentiraj. Oz. kupi dve ravni 27ki in ju daj na mizo v isto ravnino.


Človek sprašuje zakaj rabi spojler na Renault twingotu, ti pa o tem, naj sproba človek padalo, pa bo videl, zakaj rabi space shuttle ščit za vrnitev v zemljino atmosfero.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

PrimozR ::

Človek je napisal 'majkemi, te spojlerji so brezveze'. Povej to Hamiltonu v F1 avtu. Precej bolj na mestu analogija.

Meizu ::

To sploh ni analogija kar ti delaš, to je krneki. Lahko pa razložiš kaj imajo veze 49 colski monitorji z 32 colami. Ajde, še nekako razumem ta curved šmek pri 32 colskih, ni pa potrebno. Še en bullshit marketing crap zaradi česar praktično ne moreš kupit spodobnega flat gaming monitorja.

PrimozR ::

Bože...

Meizu je izjavil:

Jaz bi še zdaj za mojega Della S3220DGF raje videl, da je flat screen. Majkemi s temi ukrivljenimi zasloni, kdo si je to zmislil.

Drugič pa pač napiši, 'Majkemi s temi ukrivljenimi 32" zasloni, kdo si je zmislil.' Napisal si _POVSEM_ na splošno, 'kdo si je zmislil ukrivljene monitorje'. Katerekoli pač že.
Na 32 mogoče nima veze. 49" MORA biti ukrivljen, sicer je bolj sranje vse skupaj. Marketing gor ali dol, po praivic povedano me niti malo ne tangira, v bistvu sem v štartu mislil, da je ukrivljenost povsem meh faktor, ampak zdaj _iz alsntih izkušenj_ vidim, da 49" monitor MORA imeti pod 2 metra radija, sicer je pod preveč plitkim kotom na stranicah.

Torej ja, kar tarnaj nad spojlerji na twingičih, ampak potem ne jamraj nad _spojlerji_ temveč nad spojlerji _na Twingičih_. Ker spojlerji na dirkalnikih še kako pridejo v poštev.

Vidiš, analogija. Na mestu. Pa povsem jasna. Pa uživaj v svojih igricah.

DarwiN ::

Frgazor je izjavil:

Iščem monitor, ki bi približno zadostil tem kriterijem:
- velikost 27" qhd
- 2x hdmi + 1x dp priključek (lahko je tudi 3x hdmi, ampak 3 digitalni vhodi so pa obvezni)
- zelo zaželjeno, da ima ločeno stojalo in iso mount, da lahko nuca zadaj namontiram
- zaželjeni zvočniki oz. izhod za slušalke (ni pa nujno)


Izvoliš. Tile modeli izpolnjujejo vse tvoje pogoje.. Zdaj pa sam poglej še preostale bonbončke, najbrž boljše IPS, upognjen/raven, Hz, ipd... In pa katerega pri nas najdeš po "nemški ceni" oz. blizu.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

PrimozR ::

Ločeno stojalo pomeni, da se ne montira na VESA mount, temveč ločeno? To običajno pomeni, da nimaš po višini nastavljivega monitorja. Dobiš pa po drugi strani VESA vmesnike, ki se montirajo med roko in monitor ter v katerega vtakneš PC.

Dell pa za svoje monitorje (in svoje SFF PC-je) ponuja tudi noge, v katere se vtakne PC: https://www.dell.com/en-us/work/shop/de...
Verjetno tudi drugi veliki proizvajalci računalnikov/monitorjev (npr. Lenovo), pomeni pa to jasno zaklep na ekosistem enega proizvajalca.

Meizu ::

Drugič pa pač napiši, 'Majkemi s temi ukrivljenimi 32" zasloni, kdo si je zmislil.' Napisal si _POVSEM_ na splošno, 'kdo si je zmislil ukrivljene monitorje'. Katerekoli pač že.


O marija filozofska. A si tudi ti že pol leta na čakanju al kaj... Menda je jasno, da če navedem model zraven izjave, se referenciram na specifično model, ki ga imam v lasti? A si ok drugače?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

PrimozR ::

Meizu je izjavil:

Drugič pa pač napiši, 'Majkemi s temi ukrivljenimi 32" zasloni, kdo si je zmislil.' Napisal si _POVSEM_ na splošno, 'kdo si je zmislil ukrivljene monitorje'. Katerekoli pač že.


O marija filozofska. A si tudi ti že pol leta na čakanju al kaj... Menda je jasno, da če navedem model zraven izjave, se referenciram na specifično model, ki ga imam v lasti? A si ok drugače?

Povsem OK, samo na živce mi grejo slovnično nesposobni komentatorji po internetu, ki se potem zapenjajo in dajejo neke čudne primerjave, ki niso na mestu. Na čakanju sem bil pa eno leto nazaj 3x po en teden, ker je bila cela firma, sicer točno nič.
Jasno ja, sploh ko pri specifičnem modelu napišeš monitorJI, torej več njih. Več modelov, več primerkov oz. posplošeno.

Meizu je izjavil:

Jaz bi še zdaj za mojega Della S3220DGF raje videl, da je flat screen. Majkemi s temi ukrivljenimi zasloni, kdo si je to zmislil.


Še zadnjič (ker je tole resno smetenje teme in pričakujem, da ga bo kdo pobrisal), na ultrawide zaslonih je ukrivljenost nuja. Koliko? Preveri situacijo na paru enako velikih ravnih monitorjev ter izračunaj potrebni radij iz podatka, pod kakšnim kotom sta ta dva monitorja - bolj ko sta zamaknjena, večji radij je potreben. Je pa vse skupaj odvisno tudi od oddaljenosti monitorja od glave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

PrimozR ::

Pa v bistvu, če te res moti ukrivljenost samo pri specifičnem modelu, kot praviš, Horas je lepo povedal, da te ni nihče silil, da ga kupiš. Imaš cel kup 32 colskih monitorjev, ki niso ukrivljeni. Nima smisla zdaj po internetu tarnati, kakšen nateg je to, če si se sam odločil tako, še manj ima pa smisel napadati druge, ko ti jasno pokažejo, da se motiš, če ne znaš tega tarnanja izražati jasno in pravilno

Meizu ::

Povsem OK


Ne zgleda. Imaš težave s pretiranim razburjenjem.

slovnično nesposobni komentatorji


following...

Na čakanju sem bil pa eno leto nazaj 3x po en teden, ker je bila cela firma, sicer točno nič.


torej si bil na čakanju, ampak nisi. No ja. Dajmo pustit tole, da ne delamo moderatorjem sivih las.

Jasno ja, sploh ko pri specifičnem modelu napišeš monitorJI


Seveda. 32 inčni monitorji. Nobeden ni nikoli govoril od 49 colskih, kot bi ti to rad prikazal. Vem, da je Covid kriza, ljudje so depresivni, nestrpni, pripravljeni na prerekanje tako ali durgače, ampak dej probaj se malo vzdržat.

Meizu ::

Imaš cel kup 32 colskih monitorjev, ki niso ukrivljeni.


Najdi mi flat monitor, ki ima podobne spece kot tale monitor (v tem cenovnem rangu seveda). 27 inčni ekrani seveda, jih dobiš takoj. 32 colarja boš pa iskal kar dolgo časa.

po internetu tarnati, kakšen nateg je to


Nikjer nisem rekel, da je nateg, monitor je definitivno uporaben, bi pa takoj kupil isti model brez ukrivljenega panela. To je moje mnenje ravno tako kot tvoje, da ukrivljenost rabiš. Jebiga sad. Nateg je pa seveda marketing, ki ponuja več ali manj samo curved ekrane, iz česar potem pride izkrivljena statistika kupcev takšnih monitorjev. Marsikdo bi de-facto šel s flat ekranom pri takšni dimenziji ekrana.

ko ti jasno pokažejo, da se motiš, če ne znaš tega tarnanja izražati jasno in pravilno


Edini ki tukaj fantazira, si ti. Jaz sem izrazil svoje legit mnenje kot kupec, ti si iz tega rapzredel filozofijo 7. magnitude. Pa ni odveč reči, da imam do takih besednih filozofov precej nizko stopnjo tolerance, tako da bom v tej točki s tem absolutno neproduktivnim prerekanjem tudi zaključil.

ropo009 ::

Hi,

ali ima mogoče kdo ta monitor AOC 24G2U5 (24G2U5/BK)?

Prosil bi za podatek, koliko je sprednja stran monitorja
(če je postavljen ravno, brez naklona) oddaljena od stene,
če se nosilec dotika (potisne do) stene.

Hvala in lep pozdrav.

DarwiN ::

Imaš podatek na uradni strani monitorja: 227.36 mm
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

ropo009 ::

Ja to vem, to je podatek, koliko je globina nosilca (njegovi kraki ki so na mizi).

Sam monitor pa je bolj noter in ta razdalja me zanima.

Pri monitorju, ki ga imam je ta razlika 4 cm, za omenjenega pa ne
najdem podatka niti kake slike, da bi globino lahko približno ocenil;
podatek pa rabim, da vidim če bo ustrezna razdalja na mizi.

gddr85 ::

imam jst g27 doma in je cca 18cm od panela do krakov/stene

keba ::

kateri je best buy monitor 32 inčev, gre se predvsem za pisarniško rabo.

ropo009 ::

gddr85 je izjavil:

imam jst g27 doma in je cca 18cm od panela do krakov/stene


Hvala za info.

To je 8-9 cm preveč... Sedanji je namreč 9-10 cm od stene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ropo009 ()

Horas ::

keba je izjavil:

kateri je best buy monitor 32 inčev, gre se predvsem za pisarniško rabo.


AOC Q3279VWFD8
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

keba ::

Horas je izjavil:

keba je izjavil:

kateri je best buy monitor 32 inčev, gre se predvsem za pisarniško rabo.


AOC Q3279VWFD8


na žalost ga ni nikjer na zalogi..

https://anni.si/monitorji/monitor-phili...

kaj mislite pa za tega?

DarwiN ::

Dober bo.. V bistvu bo vsak enako dober, dokler ima IPS 2560x1440 panel.

Tu imaš dva cenejša: AOC in Lenovo
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

PrimozR ::

En faktor je da ima Philips po višini nastavljivo stojalo, tvoja pa ne...

scipascapa ::

Letos sem šel v nekaj updatov: novi TV, nova konzola itd....

na vrsti je monitor. Zdaj imam 27'' BENQ 2765HT.....IPS 27 2560res zvočniki...+ dodatni 24 HP ZR24W...oba bi prodal pa vzel enega 34, ki ima možnost splitanja ekrana itd?
Ostale želje: 144hz+, 350cd/m2, zvočniki...po višini stojalo....

Sistem: R5 2600, 16GB rama, 1060 6GB zaenkrat

Priporočila? Hvala :)

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Sem ravno kupoval tak monitor. Bi vzel Xiaomi 34" iz tujine za ~375€. Ta je bil najbrž best buy. Ampak se ne piše leto 2020 in tukaj je inflacija, pomanjkanje, itd.. Kar me je pripeljalo do tega - Gigabyte G34WQC (490€). Super zadeva.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

scipascapa ::

Si zadovoljen potem? 1060 6gb bo za silo?

sirotka ::

Bo, sem bil nekaj časa brez primarnega gpuja in je bilo za preživet.

DarwiN ::

Ja, kakšno leto boš že preživel, medtem pa ni vrag ...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

PrimozR ::

1050 Ti 4 GB na 5120 x 1440 ne dela spljoh. Sicer je kar nekaj več pikslov, kot na 34", ampak res premisli, kaj boš igral. Sploh če govoriš od 144 HZ - meni na nativni ločljivosti na low nastavitvah ni prebavilo Art of Rally na 60 Hz. Portal 2 je sicer delal.

JackOdpirac ::

Art of rally ima kriminalno optimizacijo or a complete lack of it

PrimozR ::

That explains a lot of it, good to know :)
Absolute Drift dela bolje, pa je od istega razvijalca v enakem stilu.

Gogo ::

Za domače potrebe (net, yt, office, stare igrice) iščem monitor 24". Pogoj vgrajeni zvočniki. kakšen predlog? thx
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

klempo ::

https://www.mimovrste.com/monitorji-61-...

poslovni monitor, nastavljiv po višini, IPS panel, 2x1.5W, HDMI/DP/VGA, 3 letna garancija

prepecenc ::

Če koga slučajno zanima za otroka (ali pač za sebe). Na amazon.fr je na voljo v rubriki warehouse deals (odprti in vrnjeni izdelki) monitor Gigabyte Aurous FI27QP-EK za 290 EUR. Stanje izdelka "very good" oz. "Très bon". Enega sem naročil za otroka (cena je bila 260 EUR) in danes dobil. Je kot nov in vse ok z njim. Pri nas cena 600+ EUR.

https://www.amazon.fr/gp/product/B07ZHL...

Gogo ::

@@klempo
Hvala.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

ChuckNorris ::

https://www.bigbang.si/lenovo-q27h-10-2...

IPS, USB C Type, 1440p, 350nitov, cena pa hecna.
Imam Monitor Arm, uporabljal se bo 95% za text editor.

A sem jaz kaj spregledal? LP

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Ja, da nima VESA mounta :)

gddr85 ::

PrimozR je izjavil:

Ja, da nima VESA mounta :)

si ziher? ;)

tomazic89 ::

PrimozR je izjavil:

Ja, da nima VESA mounta :)

Ima veso:
VESA Mount Capability Yes, 100 x 100mm

source: https://www.lenovo.com/si/sl/monitors/q...
««
102 / 137
»»