» »

Kateri Monitor ?

Kateri Monitor ?

Temo vidijo: vsi
««
96 / 137
»»

knap ::

scipascapa je izjavil:

Bwaze6: pomoje 1500EUR najmanj.

knap tole

https://www.avtera.si/monitor-dell-p322...

Delajo take napredke pri telefonih in tvjih, medtem pri monitorjih stagnacija :(


Hvala
Tvoj komentar ni namenjen temu Dell monitorju?

Ta model bi nabavil. Problem je v tem, da ne najdem nobenega testa, tudi na amazon je samo 5 komentarjev.
Morda zato ker gre za bolj nov model?

LP

lubej1 ::

lubej1 je izjavil:

32", flat.

Kaj priporočate, cena do 500 eur.
Za splet, office, SAP, malo grafike, video obdelave.

Hvala

LP


sem sedaj videl zgoraj omenjen dell monitor
se dobi še kaj bolj ugodnega z dobro sliko?

hvala

LP

scipascapa ::

knap: novi model, da.

gddr85 ::

preden preplačaš kak dell (razen če ima spešl razpon barv ipd. + nucaš stojalo) mogoče še npr. en viewsonic VX3276-2K-MHD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

tikitoki ::

Bwaze6 je izjavil:

LG announces 31.5-inch OLED 4K display (32EP950)



Bo dražji od 55" OLED TVja ali morda celo cenejši? Bo potrebno počakati. Tudi drugih detajlov še ni, glede na pomanjkanje "gaming" marketinga je verjetno 60 Hz - kar je popolnoma logično, ker so vsi LG TVji zdaj... 120 Hz.


Brez dvoma bo drazji.

neocodexx ::

Tale monitor je za profije. Bo treba še počakat na gaming oled. HDTVtest je imel video kjer je govoril da LG letos začenja produkcijo 42" oledov, pa jih ni tu nikjer na seznamu (oz. na seznamu v temi OLED TV), a bojo sploh letos al je to za 2022 planirano? Ker za 42" bi pa že resno razmislil kot za nadomestek monitorja, me pa skrbi par stvari glede tega.

Vincent je govoril da so te OLED TVji bazirani na WGRB, in da bo to prvi monitor z pravim RGB in da je zaradi tega tekst lažje čitljiv itd., pač bolj natačna matrika verjetno ne vem. Druga stvar je to; kljub temu da imajo LG C serija najnižji input lag med tvji, kako je to v primerjavi z "običajnimi" 144hz gaming monitorji, so na isti ravni? Ker si vsekakor ne bi hotel na pcju povečat input lag, grem potem že raje na nek VA 34" ultrawide kot sem prvotno planiral (pa še več fps ti ostane na 1440p ultrawide kot na 4K).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

Furbo ::

Saj je že oled gamerski :)
https://www.dell.com/en-us/shop/alienwa...

Jaz sem se raje odločil za manjšega bratca od tega (ni oled), ker sem hotel 21:9, ko pride kak oled v istem formatu, bo pa to definitivno zanimivo.
https://www.dell.com/en-us/shop/alienwa...
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

neocodexx ::

Furbo je izjavil:

Saj je že oled gamerski :)
https://www.dell.com/en-us/shop/alienwa...

Jaz sem se raje odločil za manjšega bratca od tega (ni oled), ker sem hotel 21:9, ko pride kak oled v istem formatu, bo pa to definitivno zanimivo.
https://www.dell.com/en-us/shop/alienwa...


lol 3k za alienware, saj dobiš 2x 48" LGja za to. Govora je bilo o oled gaming monitorju, ne tvju.

Furbo ::

Saj je monitor. Čeprav nam cena ni všeč. Pa prevelik je.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

knap ::

gddr85 je izjavil:

preden preplačaš kak dell (razen če ima spešl razpon barv ipd. + nucaš stojalo) mogoče še npr. en viewsonic VX3276-2K-MHD


ta viewsonic izgleda zanimivo
sta pa dva "problema", ni nikje na zalogi in ni nastavljiv po višini

ali je morda še kakšen drug monitor v tem rangu, ki se ga splača pogledati
torej cca. 300 eur, lahko tudi več
32", flat

hvala

LP

scipascapa ::

gddr85 ::

knap je izjavil:

gddr85 je izjavil:

preden preplačaš kak dell (razen če ima spešl razpon barv ipd. + nucaš stojalo) mogoče še npr. en viewsonic VX3276-2K-MHD


ta viewsonic izgleda zanimivo
sta pa dva "problema", ni nikje na zalogi in ni nastavljiv po višini

ali je morda še kakšen drug monitor v tem rangu, ki se ga splača pogledati
torej cca. 300 eur, lahko tudi več
32", flat

hvala

LP

ja, zaloge izgleda ni, mogoče še kak philips 325E1C, sicer je curved, ampak izgleda solidna roba z va panelom, al pa en peasant aoc Q3279VWFD8 z debelim okvirjem :P

jih bo pa pomoje bolj malo s stojalom, ker 32" je že tko višji/večji in s stojalom bi moral gledat še bolj gor, razen če imaš mizo tolk nizko..

Vuli ::

hmm, ni zajebancije tle. do 300€ dobiš Full HD >144hz, če bi pa rad vsaj 2k @144hz so pa kar 450€+
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

easyrider3 ::

Dajte mi povedat a se kaj pozna če je monitor obični IPS ali tak kateri ima ekstra RGB barve 128% kot moj Philips. Jaz opazim da ima monitor preveč orenk barve in kako se da to ubiti,ker tega nočem da prikazuje. Prden sem ga kupil sem mislil da je to nekaj super samo sedaj vidim da je slabše kot pri prejšnjem LG monitorju veliko preveč je močna barva mogoče za gamerje je čist uredu ampak meni pač ni.

ChuckNorris ::

Do nekje 500eur iščem monitor (34-35inch, najraje 3440 x 1440p). Pogoj je to, da ima usb C priklop, ter da je možnost namestitve monitorja na VESA mount.

https://www.amazon.de/-/en/LG-Curved-21...

Tale bi bil, ampak verjetno ne bo šlo namontirat na stojalo, zato odpade. Prižgan je čez cel dan, IPS panel bo ok za to? Uporablja se za 50% browser, editorji, ftp, nekaj malega Adobe ipd.

Zgodovina sprememb…

neocodexx ::

easyrider3 je izjavil:

Dajte mi povedat a se kaj pozna če je monitor obični IPS ali tak kateri ima ekstra RGB barve 128% kot moj Philips. Jaz opazim da ima monitor preveč orenk barve in kako se da to ubiti,ker tega nočem da prikazuje. Prden sem ga kupil sem mislil da je to nekaj super samo sedaj vidim da je slabše kot pri prejšnjem LG monitorju veliko preveč je močna barva mogoče za gamerje je čist uredu ampak meni pač ni.


Poskusi zmanjšati digital vibrance na nvidia control panel

easyrider3 ::

neocodexx je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Dajte mi povedat a se kaj pozna če je monitor obični IPS ali tak kateri ima ekstra RGB barve 128% kot moj Philips. Jaz opazim da ima monitor preveč orenk barve in kako se da to ubiti,ker tega nočem da prikazuje. Prden sem ga kupil sem mislil da je to nekaj super samo sedaj vidim da je slabše kot pri prejšnjem LG monitorju veliko preveč je močna barva mogoče za gamerje je čist uredu ampak meni pač ni.


Poskusi zmanjšati digital vibrance na nvidia control panel


Sploh ne vem če ima to gor ta namizna kišta in zakaj se ne delajo monitorji kot recimo televizorji kjer lahko štelaš barvo gor ali dol. Tukaj imaš pa za nastavljat samo barve posebej(rdeča,zelena,modra). Sem že gledal za nabavo večjega monitorja celo 32" mogoče bi tudi večjega samo ni nikjer za opazit da obstajajo kakor ti 34" ultrawide katere ne maram saj ta 21:9 zaslon je smotan že mobitel z takim zaslonom je grd dolg in ozek k hudič. Tudi 144 Hz ali več ne rabim za monitor in kakor sem zastopil je tudi nobene razlike med 60Hz ali 75Hz monitorjem. Za moje potrebe in občasno za otrokove šolske obveznosti je trenutno pomembna samo velikost in resolucija zaslona sploh, če bi se preko njega dosti gledala televizija igranje iger sploh ni nobena prioriteta. Nekdo je malo poprej že omenil,da mu je 32" monitor kar malo preveliki in,da bi 27" velikosti bil boljša izbira. Kaj vem trenutno imam 24" monitor in ni nič posebnega seveda je dosti razlika kakor 17" prenosni računalnik kak preskok je pa iz 24" na 27" ali celo na 32" velikost monitorja pa ne vem in si tudi ne predstavljam.

tikitoki ::

easyrider3 je izjavil:

Dajte mi povedat a se kaj pozna če je monitor obični IPS ali tak kateri ima ekstra RGB barve 128% kot moj Philips. Jaz opazim da ima monitor preveč orenk barve in kako se da to ubiti,ker tega nočem da prikazuje. Prden sem ga kupil sem mislil da je to nekaj super samo sedaj vidim da je slabše kot pri prejšnjem LG monitorju veliko preveč je močna barva mogoče za gamerje je čist uredu ampak meni pač ni.


Poglej nastavitve v OSD. Pri mojem monitorju znizam barve za 10% in je vredu. Trenutno imas polno monitorjev, ki imajo sirok gamut, kar je lahko super za dolocene namene. Pri obicajni uporabi je to ponavadi zgolj glavobol. Sem preprican, da se bodo zadeve premaknile na boljse v prihodnosti:).

neocodexx ::

Vsekakor poglej v nvidia control panel in zmanjšaj digital vibrance, če imaš nvidia grafično kartico. Mogoče imajo radeoni kaj podobnega.

Glede velikosti pa tako. Za moje pojme je 24" dovolj za večino pravil, še posebej za gaming, pro gamerji ponavadi imajo največji zaslon 24" zaradi periferal vision. V službi pa imamo konfiguracije 2x24" in 2x27" in je že meni 27 že res nekoliko preveliko, sploh v dual setupu.

34" curved je zato elegantna rešitev, saj pokriva 3/4 površine kot bi jo dva monitorja brez preloma in ostaja v optimalnem vidnem kotu, medtem ko znata biti 2 večja monitorja dosti bolj nerodna. Še posebej odlična zadeva za kakšen video editing, je ultrawide imho obvezen.

Če pa si eden tistih multipraktikov ki lahko delajo + gledajo youtube na drugem monitorju ali pa igrajo igro + gledajo film, potem ultrawide ni primeren za to ampak jaz tega nikol nisem mogel niti razumel, sem po čisto klasično moško programiran - po 1 stvar naenkrat :) in ultrawide optimizira kar dosti zadev na bolje.

Če pa se gre za samo velikost zaslona in resolucija, ter kvaliteto prikaza, predlagam da se počaka o 42" LG OLEDu, katerega si bom skoraj 100% nabavil tudi jaz, samo ne vem še kako bom rešil s prostorom na mizi, ker mam zdaj kotno, bo verjetno potrebno še pohištvo menjat.

Bi se pa dalo na 4K ločljivosti pri 42" dobiti gor oz. udobno delati (če uporabljaš kot monitor) z več vsebine na zaslonu kot na 1440p ultrawide? Za multitasking in videoediting npr. Na občutek se mi zdi da ja, nisem pa šel piksle računat.

MrStein ::

easyrider3 je izjavil:

Dajte mi povedat a se kaj pozna če je monitor obični IPS ali tak kateri ima ekstra RGB barve 128% kot moj Philips. Jaz opazim da ima monitor preveč orenk barve in kako se da to ubiti,ker tega nočem da prikazuje. Prden sem ga kupil sem mislil da je to nekaj super samo sedaj vidim da je slabše kot pri prejšnjem LG monitorju veliko preveč je močna barva mogoče za gamerje je čist uredu ampak meni pač ni.

Color profile za tvoj monitor treba v Windows naložiti.
Potem bo večina programov pravilno barve prikazovala.


Bo več povedal kdo, ki se ukvarja z videji in fotografijo...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Furbo ::

Jap, color profile, pa morda je moniter prišel z vklopljenim game mode ali kako podobno oslarijo. Pa svetlost je tipično fino znižati.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

easyrider3 ::

Zato pa nikoli več ne kupim monitor z nekim 128% RGB barvnim prikazovanjem ko pa je obični IPS monitor z kaj vem nekje okrog 80%.

Furbo ::

To pa malo mešaš jabolka in hruške
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

easyrider3 ::

Ma vem da mi prejšnji LG monitor ki je tudi IPS normalno prikazuje barve in ne tako močno povdarjeno kot na tem Philipsu.Saj drugače sploh ne bi kupil Philipsa samo DVI priklop na LG monitorju nekaj ni uredu in na čase kar izgubi sliko a na VGA priklopu pa deluje normalno

Horas ::

easyrider3 ima laser vision eyes. sami problemi z njegovimi ekrani
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

easyrider3 ::

Itak da opazim takoj če je preveč barve pa ni važno ali gre to za monitor ali televizor.

Meizu ::

Kupiš Della, dela s prve.

easyrider3 ::

Meizu je izjavil:

Kupiš Della, dela s prve.


Ti verjamem samo potem je potrebno več cekinčkov

Raptor F16 ::

Alo dečki.

Rabim 4K 32" zadevo, po možnosti ukrivljeno.

Kaj se dobrega dobi za 300-400EUR?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Bwaze6 ::

Znamka nima nobene veze s težavami zaradi širšega barvnega razpona.

Sam sem leta 2008 kupil Dell 2408wfp - za vsestransko uporabo. Monitor je pokrival wide colour gamut (kar so priporočali za hobi fotografa), 102% NTSC (128% sRGB). Kar je sicer zvenelo super v teoriji, v praksi pa so bili s tem sami problemi.

"Windows color profile" naj bi Windowsom povedal, da gre za monitor s širšim barvnim razponom, ampak žal Windows tega nimajo rešenega na ravni celega operacijskega sistema - tudi program mora to prepoznati. Tako da si lahko isto sliko odprl v npr. Lightroomu, Photoshopu, Windows Image Viewer, brskalniku... In dobil različne rezultate. Trapasto.

Enako je bili s predvajalniki filmov, igrami...

Rešitev je bila seveda preklop na "sRGB mode" na monitorju, in privzet barvni profil.

Če čisto točno ne veš, zakaj bi imel širši barvni razpon, potem proč od njega.

To uporabljajo ljudje, ki monitor kalibrirajo, vedo, kateri programi podpirajo color profile, in nasploh na tem delovnem računalniku ne špilajo iger ali gledajo filmov.

KTr1sk ::

Jaz imam zelo star IPS monitor Fujitsu P27T-6 IPS
https://www.monitor.si/datoteke/tabele/...
pa nisem zasledil težave z IPS-glow, edini problem je gretje monitorja, svetlost je na 80% in monitor se greje, sploh poleti je moteče, ker se mi zdi, da je še soba toplejša zaradi monitorja, sem že razmišljal, da bi kakšne ventilatorje vgradil v monitor :P

Kljub starosti monitorja so barve še vedno lepe,ima "pivot" nastavljiv po višini in vgrajene zvočnike,zvok gre preko displayporta, tako da redko priklopim hifi zvočnike.
Vprašanje kateri monitorji se dandanes dobijo poceni in da imajo:
-vsaj 27"
-pivot (imam obvezno na najnižji višini)
-vgrajeni zvočniki preko hdmi oz displayporta
-ob strani USB priključki
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

MrStein ::

pivot pomeni da lahko monitor obrneš v portret način, ne pa višino.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Furbo ::

KTr1sk je izjavil:

edini problem je gretje monitorja, svetlost je na 80% in monitor se greje, sploh poleti je moteče, ker se mi zdi, da je še soba toplejša zaradi monitorja, sem že razmišljal, da bi kakšne ventilatorje vgradil v monitor :P

Greje se vsak monitor, zaradi ventilatorja se ne bo grel nič manj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

KTr1sk ::

Furbo je izjavil:

KTr1sk je izjavil:

edini problem je gretje monitorja, svetlost je na 80% in monitor se greje, sploh poleti je moteče, ker se mi zdi, da je še soba toplejša zaradi monitorja, sem že razmišljal, da bi kakšne ventilatorje vgradil v monitor :P

Greje se vsak monitor, zaradi ventilatorja se ne bo grel nič manj.

Prej ko še nismo poznali LED tehnologije so se vsi bolj greli...sem mislil, da se zdaj novi ne grejejo več oz dost manj?

MrStein je izjavil:

pivot pomeni da lahko monitor obrneš v portret način, ne pa višino.

sem gledal in imaš prav, torej "rabim" samo nastavljiv gor/dol
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

MrStein ::

V tehničnih podatkih piše kar točno, koliko se grejejo (moč).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Furbo ::

KTr1sk je izjavil:

Prej ko še nismo poznali LED tehnologije so se vsi bolj greli...sem mislil, da se zdaj novi ne grejejo več oz dost manj?

Topli so, če daš roko gor. Ledice in elektronika se pač grejejo.
Moj monitor ima celo vgrajen ventilator, menda se nvidia gsync ultimate modul tako greje.. na srečo je neslišen.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

PARTyZAN ::

No, jaz sem monitor z G-Sync ultimate modulom vrnil ravno zaradi zvoka, ki ga je generiral ventilator. Tako nadležen je bil, da nisem zdržal več kot par dni z njem.

Evo, še posnetek: https://drive.google.com/file/d/1P7sX9E... (Na 19s se ventilator ugasne, na 29 pa spet prižge nazaj).

Argica ::

monitor ima ventilator?

nomad_soul ::

Gsync moduli ga imajo.

G sync modul

scipascapa ::

ufek ::

Zdravo.

Za službo (pretežno CAD in Office programi) iščem nov monitor. 27 inčev ali več. Ne vem pa ali vzeti 4K ali je bolje 1440p? Ima kdo kakšno priporočilo kateri model?

Raptor F16 ::

ufek je izjavil:

Zdravo.

Za službo (pretežno CAD in Office programi) iščem nov monitor. 27 inčev ali več. Ne vem pa ali vzeti 4K ali je bolje 1440p? Ima kdo kakšno priporočilo kateri model?


4K 32" bo sweet spot. Ampak kateri model, ti pa ne vem svetovat ker tudi zase še vedno iščem :)
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

gddr85 ::

4k imaš npr. tistga philipsa gor, samo da ni qhd ampak iščeš 4k, je nekje up to 400 bucks, ukrivljen..

328E1CA

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

6151 ::

PARTyZAN je izjavil:

No, jaz sem monitor z G-Sync ultimate modulom vrnil ravno zaradi zvoka, ki ga je generiral ventilator. Tako nadležen je bil, da nisem zdržal več kot par dni z njem.

Evo, še posnetek: https://drive.google.com/file/d/1P7sX9E... (Na 19s se ventilator ugasne, na 29 pa spet prižge nazaj).


Jezus kristus, polizdelek
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

blue222 ::

Zdravo,

gledam nek basic monitor za občasno igranje iger in delo od doma velikosti 24inch

Te dva sta mi všeč , ker imata oba manjšanje modre svetlobe ter zmanjšanje utripanja, da se oči manj matrajo.

Katerega predlagate oz. če ima kdo še kakšen drug predlog. Cena max 150eur.

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...
https://www.mimovrste.com/led-monitorji...


Hvala :)

Furbo ::

Tisto glede modre barve je nateg, tako da se na to ne rabiš ozirati. Isto pri nakupu očal z 'zaščito'.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

blue222 ::

ufek ::

Raptor F16 je izjavil:

ufek je izjavil:

Zdravo.

Za službo (pretežno CAD in Office programi) iščem nov monitor. 27 inčev ali več. Ne vem pa ali vzeti 4K ali je bolje 1440p? Ima kdo kakšno priporočilo kateri model?

4K 32" bo sweet spot. Ampak kateri model, ti pa ne vem svetovat ker tudi zase še vedno iščem :)

A ni 32 inčev malce preveč? Bolj se nagibam k 27.. Pa ker je vse toliko manjše na 4K moraš scale-at na ca. 150%, da se kaj vidi sploh. Zato razmišljam, če ni bolj smiselno vzeti 1440p?


gddr85 je izjavil:

4k imaš npr. tistga philipsa gor, samo da ni qhd ampak iščeš 4k, je nekje up to 400 bucks, ukrivljen..

328E1CA

Ukrivljenega pa ne vem če je pametno jemat za CAD delo?

gddr85 ::

mišljeno je bilo za @RaptorF16

ufek ::

@gddr85 aja, pardon. :)
««
96 / 137
»»