» »

Kateri Monitor ?

Kateri Monitor ?

Temo vidijo: vsi
««
95 / 137
»»

neocodexx ::

neocodexx je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Asus TUF Gaming VG34VQL1B
https://www.asus.com/Displays-Desktops/...


Ja, to bo to izgleda super


Izgleda da je ta model nova zadeva, ga še ni za dobiti. Lahko počakam, bi pa mogoče še kak drug predlog pogledal.

Tudi kak 120hz model bi bil v redu, če slučajno to omeuje, ker vidim da je kar precej teh ultrawidov v 100/120hz.

Torej išče se ultrawide VA/3440x1440/~120hz+

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/z...

To bi ti prišlo prav. Super monitor za svojo velikost (in sploh ceno).

gregor ::

Zakaj pa VA in ne IPS?

neocodexx ::

IPS ima katastrofalnen black uniformity in kontrast. Pa ta moj ima, mislim da vsako leto več backlight ips bleed in glow. Črne skoraj več ni, sama sivina še, skoraj rumena :))

Sem imel do sedaj večinoma VA monitorje in TVje (in zdaj OLED TV, tablico in telefon), in sem takrat pred leti prvič vzel tega ultrawide IPS "za probo" da vidim če mi ultrawide sede. Sem se navadil in mi je všeč, samo moti me kako grde so črne in bi obvezno rad nazaj VA. Ultrawide VA so pa na žalost precej redki, tako da je kar težko najti kar pametnega.

Ta AOC je cenovno zanimiv, bi pa rad še kaj več vedel o njemu preden bi kupil, ker ne bi ravno šparal na tem, hočem kvaliteto.

Meizu ::

https://www.tomshardware.com/reviews/ao...

Praktično odličen monitor, samo svetilnost ima malo slabšo (kar vpliva na HDR image) - mene osebno to sploh ne moti, ker mi je že brez HDR pri cca 60% svetilnisto mojega Dell S3220DGF vse skupaj že preveč svetlo za moje oči.

Sliko ima pa ta AOC super, pa še natančne barve ima že out of the box, tako da kalibracija niti ni potrebna.

scipascapa ::

300 nits ni dovolj a' za s3220dgf vemo, da ima super svetilnost 400 nits?

meizu s kje si? full bi rad videl monitor v živo.

necodexx: tega AOC lahko preko meni dobiš za 485EUR :) res da ni veliko razlike ampak za kufe bo lol.

Zgodovina sprememb…

Bwaze6 ::

Zgleda bo počasi prišlo nekaj 30+ colskih monitorjev z high refresh rate in ne-TN matriko. Zaenkrat še malce predrago za moje pojme, a nekaj takega bi si omislil kot zamenjavo za Dell P2715Q, 27" 4K IPS monitor, ki ga uporabljam od 2015. Zanimivo, da res opaziš 60 Hz kot hibo, ko nekaj časa preždiš pred high refresh rate monitorjem - tudi pri scrolanju na desktopu!

A zakaj je cena primerljiva 55-colskemu OLED zaslonu, ki zmore 120 Hz? Npr. Acer Predator XB323QK NV, od marca naprej za 1200 EUR.

neocodexx ::

Če bi imel prostora za 48 ali 55 bi brez takoj vzel oled (ne vem sicer kk bi blo z burn inom ampak sem pripravjen reskirat + nekoliko pazit), 27 oz. 34 za ultrawide je meni res nekje max za monitor.

Rad bi videl koliko ima potem tisti Asus svetilnosti, če je dosti boljši od aoc, ampak a sicer sploh rabiš več od 300 nitov za SDR? Ker pol ne vidim bistva zakaj bi rabil dražjega. Problem je sam v tem, ker ima ta moj IPS zelo nizko svetilnost (100-200 se mi zdi) in se opazi, pa me skrbi da mi ne bo spet premalo blo :) ampak če praviš da je v redu, sploh za SDR, sigurno dosti bolši od tega ko mam zdaj.

gregor ::

kaj je sedaj boljše, kot tehnologija... VA ali IPS?

------------

ali je ta dell vredu nakup oz je predrag:

Monitor Dell 80,1 cm (31,5") P3221D 2560x1440 IPS
https://www.e-misija.si/monitorji/monit...

je bolje vzeti kakšno cenejšo alternativo, raven ekran?

hvala

LP

Jarno ::

gregor je izjavil:

kaj je sedaj boljše, kot tehnologija... VA ali IPS?


IPS je kar fina zadeva, če odmisliš slabši kontrast. Ta je sicer boljši kot pri TN in malce na račun vidnih kotov se ga da spraviti tudi do 1500:1.
Sicer pa manj energije za boljšo svetilnost, dobra barvna reprodukcija, vidni koti, kar solidni odzivni časi (1ms je že nek nazivni standard za IPS gaming panel) in seveda flat-screen.

VA paneli so navadno v ukrivljeni obliki, višja poraba, slabši odzivni čas, precej boljši kontrast, barve morda malce slabše.

Sam bi tudi rad videl QLED namesto VA, samo Samsung zgleda še ni dovolj izpopolnil tehnologije za desktop.
#65W!

HulkHogan ::

Meizu je izjavil:

https://www.tomshardware.com/reviews/ao...

Praktično odličen monitor, samo svetilnost ima malo slabšo (kar vpliva na HDR image) - mene osebno to sploh ne moti, ker mi je že brez HDR pri cca 60% svetilnisto mojega Dell S3220DGF vse skupaj že preveč svetlo za moje oči.

Sliko ima pa ta AOC super, pa še natančne barve ima že out of the box, tako da kalibracija niti ni potrebna.



Jaz, glede na Hardware Unboxed teste, še nisem videl prepričljivega 34" širokega monitorja.
Sploh če ga nabaviš za špile imajo pri uporabi free synca velike probleme ghostinga/blura in podobnih spakovanj slike. Zelo očitno postane ko ti npr iz 144 pade sposobnost grafike pod 100 fps.

Saj če ne veš kaj je problem morda niti ne boš opazil, samo ko enkrat veš kaj ni OK, te pa konstantno moti. Kot dokler ne veš da ima 70" ekran v skrajnem levem kotu en mrtev piksel je vredu, ko ga pa najdiš pa se ne moreš osredotočiti na nič več drugega kot tist mrtev piksel ;((

neocodexx ::

Odzivni čas pikslov nima veze z input lagom, da ne bi slučajno mešal s tem.

Hiter odzivni čas pikslov pomeni samo, da je ob hitrem gibanju slika manj meglena (ufo test). VA paneli imajo v "overdrive" načinu pri tem nekoliko več overshoota (barve se rahlo pomečkajo pri višjih nastavitvah, jaz ga imam na normal). To se sicer dogaja na vseh monitorjih tudi IPS če je overdrive premočen, razlike med IPS in VA tu ni tako veliko da bi zaradi tega moral uporabljati IPS.

Ker IPS ima veliko slabšo črno barvo od VA panela, to se ve. Sploh ni primerjave. Za moje pojme IPS črne sploh nima. Da ne omenjamo backlight bleed in ips glow. Te monitorji so res samo za pisarno in kakšno grafično oblikovanje, video editing, itd. skratka za delo in tu se konča.

Ukrivljeno ali ne, to nima nobene veze. Ukrivljeno vsekakor malce pomaga zaradi narave slabšega vidnega kota VA panela, tako da ima več smisla kot pri IPS, še posebej pri ultrawide.

gregor je izjavil:

kaj je sedaj boljše, kot tehnologija... VA ali IPS?


https://www.overclock.net/threads/va-vs...

Če gledaš primerjavo na IPS zaslonu itak ne boš opazil razlike v kontrastu v teh primerjavah. VA ima pač prave črne, IPS pa je zelo bled in mene to izredno moti. Čisto odvisno koliko ti je to pomembno.



Zgodovina sprememb…

neocodexx ::



Na enih slikah se bolj vidi kot na drugih, tu je recimo primer bledih črnih v igrah ki mene kar precej motijo, me kar vrže s tira ko jih vidim.



Jaz recimo zelo rad igram tole igro in na IPS monitorju izgleda katastrofalno grdo, sem se premestil na oled tv kjer je doživetje s pravim črnim ozadjem popolnoma drugačno. Če bi vsaj mel VA monitor, bi se še dalo nekako preživet, ampak na IPS pa popolnoma uniči vzdušje. Enim je to mogoče manj pomembno, meni je pa zelo:)

Zgodovina sprememb…

Fritz ::

neocodexx je izjavil:

Enim je to mogoče manj pomembno, meni je pa zelo:)

S tem delom se v celoti strinjam.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

MrStein ::

neocodexx je izjavil:


Ker IPS ima veliko slabšo črno barvo od VA panela, to se ve. Sploh ni primerjave. Za moje pojme IPS črne sploh nima. Da ne omenjamo backlight bleed in ips glow. Te monitorji so res samo za pisarno in kakšno grafično oblikovanje, video editing, itd. skratka za delo in tu se konča.

bleed je posledica slabe sestave. Monitor za 100-200 EUR ga bo imel veliko, "dražji" pa manj. To je kot škripajoča plastika v avtih. Nima veze z tipom panela.

Jarno je izjavil:


Sam bi tudi rad videl QLED namesto VA, samo Samsung zgleda še ni dovolj izpopolnil tehnologije za desktop.

QLED je sicer VA. Z dodatkom "pik" (quantum dot).

Tale monitor na primer ima QD:
MSI Optix MAG274QRF-QD
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

gregor je izjavil:

kaj je sedaj boljše, kot tehnologija... VA ali IPS?

Če bi eno bilo boljše od drugega, bi tisti prevladal, drugega pa več ne bi bilo, razen v kakih nišah.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jarno ::

MrStein je izjavil:

Jarno je izjavil:


Sam bi tudi rad videl QLED namesto VA, samo Samsung zgleda še ni dovolj izpopolnil tehnologije za desktop.

QLED je sicer VA. Z dodatkom "pik" (quantum dot).

Tale monitor na primer ima QD:
MSI Optix MAG274QRF-QD


V bistvu gre za IPS, kontrast približno 1000:1.

Morda bi se moral natančeje izraziti. Koliko sem spremljal TV sceno, tam že nekaj časa obstajajo QLED (VA) modeli z dobro svetilnostjo, sprejemljivo porabo, barvno reprodukcijo, kontrastom in izboljšanimi vidnimi koti in HDR karakteristikami.

Tukaj na primer se TV okarakterizira kot s 500 cd/m2 svetilnostjo, 178 stopinjski vidnimi koti.
https://www.displayspecifications.com/e...

Razlogi, da takšnih namiznih PC zaslonov še ni na trgu so morda tehtni, ampak bi bil kar navdušen.
#65W!

gregor ::

hvala za odgovore
kaj bi torej predlagali za office, net, grafika + video v manjši meri
32" flat, max 500,00 EUR

je to za kaj:
https://www.e-misija.si/monitorji/monit...

kdaj drugega?

hvala

LP

neocodexx ::

Če sta video in gaming v manjši meri, ter bolj office in to, čist brez skrbi vzameš IPS. Predvsem zato ker je več izbire pri IPS modelih, če so ti pa dobre črne pomemebne pa odločiš sam.

Meizu ::

scipascapa je izjavil:

300 nits ni dovolj a' za s3220dgf vemo, da ima super svetilnost 400 nits?

meizu s kje si? full bi rad videl monitor v živo.

necodexx: tega AOC lahko preko meni dobiš za 485EUR :) res da ni veliko razlike ampak za kufe bo lol.


Jaz se na svetilnost sploh ne oziram. Kot sem že povedal, pri S3220DGF mi je vse nad 50% brightnessa odveč, ker mi mede oči, sploh pri večernem delu. Če želiš pa pravi HDR experience je pa itak nekako jasno, da izpod HDR1000 standarda ne bo šlo - koliko takšni monitorji stanejo je pa jasno - s tem da tak monitor pri tolikšni svetilnosti bi jaz rabil gledat od 5m daleč, drugače grem na urgenco.

Furbo ::

Kaj je s to svetilnostjo?
Recimo moj stari Dell U3014 jo ima 250cd/m2 in ga imam na 50% že od začetka in se mi zdi svetlejši od novega Alienware AW3821DW, ki ima 350cd/m2 in ga imam na 75% svetilnosti.

Je to zaradi HDR ali česa?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Bwaze6 ::

Predvidevam. Ali pa jih imajo ljudje na verandi na počitniških hišicah na Mallorci, tam prav pride višja svetilnost.

neocodexx ::

Meni je moj monitor pretemen, bela je seveda svetla ampak če kak špil ali video zaženeš je res pretemen sploh ker je IPS to ga jebe. Z VA ekranom imaš lahko manjšo svetilnost, ampak bo zaradi boljšega kontrasta (črnih) lepše izpadlo.

MrStein ::

Jarno je izjavil:


Tukaj na primer se TV okarakterizira kot s 500 cd/m2 svetilnostjo, 178 stopinjski vidnimi koti.
https://www.displayspecifications.com/e...

Razlogi, da takšnih namiznih PC zaslonov še ni na trgu so morda tehtni, ampak bi bil kar navdušen.

Razlogi so v tem, da je tistih 178 stopinj iz riti potegnjeno.
To je "marketinški podatek" in je za IPS in VA monitorje vedno naveden 178, ne glede na dejanske lastnosti. Za TN pa 160. Pa dobro veš, da TN do 160 ni nikoli prišel.

Glej kaki pravi review teh ekranov (recimo rtings) pa boš videl:

The Samsung Q60T is a decent TV for most uses. It's well-suited for dark room viewing thanks to its outstanding native contrast ratio and remarkable black uniformity. Unfortunately, its peak brightness prevents it from delivering a great HDR experience, and its poor viewing angles aren't ideal for wide seating arrangements.


Vir: https://www.rtings.com/tv/reviews/samsu...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Bwaze6 ::

neocodexx je izjavil:

Meni je moj monitor pretemen, bela je seveda svetla ampak če kak špil ali video zaženeš je res pretemen sploh ker je IPS to ga jebe. Z VA ekranom imaš lahko manjšo svetilnost, ampak bo zaradi boljšega kontrasta (črnih) lepše izpadlo.


To drugače ni značilnost IPS monitorjev. Običajna slabost IPS tehnologije je "presvetel" črn zaslon zaradi slabšega blokiranja backlighta, ob gledanju temnega ekrana od strani celo "white glow", "IPS glow". Vse to sicer zmanjšuje možni kontrast slike, običajno pa ne maskira temnih detajlov, saj so tudi ti dvignjeni na višjo raven.

Kar opisuješ je bolj tradicionalna slabost VA panelov, ki kažejo "black crush". Bolje blokirajo backlight, kontrast je posledično lahko večji, slabost pa so temnejši low level signali - t. i. "black crush", temni detajli so lahko težje vidni, sploh gledano popolnoma naravnost.

Seveda pa je razlika med slabšimi in boljšimi izpeljankami, in na koncu še tako dober panel ne pomaga popolnoma nič, če ga ne znaš nastaviti primerne svetlosti, kontrasta, gamme. Sam sem imel prej VA panel od Della, zdaj prav tako Dellov IPS - ki je praktično v vsem boljši, razen IPS glowa, ki pa me ne moti, saj monitorja ne uporabljam v popolnoma temni sobi. Lastnosti panelov so razvidne, niso pa tako dramatične.

Jarno ::

MrStein je izjavil:

Razlogi so v tem, da je tistih 178 stopinj iz riti potegnjeno.
To je "marketinški podatek" in je za IPS in VA monitorje vedno naveden 178, ne glede na dejanske lastnosti. Za TN pa 160. Pa dobro veš, da TN do 160 ni nikoli prišel.


Nisem mislil tega, pač slabo izbran model. 178 stopinjski ogedovalni koti so 'IPS grade'. Napačen marketing oz. površno ali namerno napačno vnešeni podatki. Določeni QLED paneli imajo posebno plast, ki zadovoljivo izboljša vidne kote na račun malce slabšega kontrasta. Če lahko rečemo, da je 4000:1 slab kontrast...
To tehnologijo zaenkrat vtikajo v dražje modele.

Sicer pa zelo zanimiv primerjalni članek o TN/VA/IPS zaslonih:

https://www.techspot.com/article/1788-d...
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

Furbo ::

Furbo je izjavil:

Kaj je s to svetilnostjo?
Recimo moj stari Dell U3014 jo ima 250cd/m2 in ga imam na 50% že od začetka in se mi zdi svetlejši od novega Alienware AW3821DW, ki ima 350cd/m2 in ga imam na 75% svetilnosti.

Je to zaradi HDR ali česa?

Ok, da odgovorim sam sebi. Jap, HDR ni ql vklapljati med običajnim delom na desktopu, ker potem monitor zmanjša svetlost, da potem lahko zasije kot pri norcih, ko je kaka svetla zadeva kje.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

neocodexx ::

Seveda, o tem sem tudi že jaz pisal v drugi temi. Sam imam za delo celo nastavljen limited dynamic range, ki zmanjša nasvetlejšo belo iz 255 na 235. In to na monitor vpliva na tak zanimiv način, da tudi če povečaš kontrast na 100%, ne bo tako žgalo v oči kot je že prej npr. na 75%, saj je cela slika bolj mehka.

In me je nekdo enkrat vprašal: a ni bistvo, da tudi če kaj delaš, da imaš čimvečji kontrast teksta?

Ne. Če delaš in čitaš, hočeš imeti naravno in mehko sliko, kot je na papirju. Vklopiti HDR na desktopu je pa kot da bi poskušal brati knjigo z najtemnejšo tinto pisano na površino sonca.

Bwaze6 je izjavil:

neocodexx je izjavil:

Meni je moj monitor pretemen, bela je seveda svetla ampak če kak špil ali video zaženeš je res pretemen sploh ker je IPS to ga jebe. Z VA ekranom imaš lahko manjšo svetilnost, ampak bo zaradi boljšega kontrasta (črnih) lepše izpadlo.


To drugače ni značilnost IPS monitorjev. Običajna slabost IPS tehnologije je "presvetel" črn zaslon zaradi slabšega blokiranja backlighta, ob gledanju temnega ekrana od strani celo "white glow", "IPS glow". Vse to sicer zmanjšuje možni kontrast slike, običajno pa ne maskira temnih detajlov, saj so tudi ti dvignjeni na višjo raven.

Kar opisuješ je bolj tradicionalna slabost VA panelov, ki kažejo "black crush". Bolje blokirajo backlight, kontrast je posledično lahko večji, slabost pa so temnejši low level signali - t. i. "black crush", temni detajli so lahko težje vidni, sploh gledano popolnoma naravnost.

Seveda pa je razlika med slabšimi in boljšimi izpeljankami, in na koncu še tako dober panel ne pomaga popolnoma nič, če ga ne znaš nastaviti primerne svetlosti, kontrasta, gamme. Sam sem imel prej VA panel od Della, zdaj prav tako Dellov IPS - ki je praktično v vsem boljši, razen IPS glowa, ki pa me ne moti, saj monitorja ne uporabljam v popolnoma temni sobi. Lastnosti panelov so razvidne, niso pa tako dramatične.


Nisem to dobro opisal ali pa se nisva razumela. Pretemno je v smislu, da ekran ni dost svetel. Nimam black crusha. No, lahko ga narediš če pretiravaš z gammo, ampak to je besides the point. Point je, da ta IPS ekran ki ga imam ni dost svetel - oziroma živ, že v srednje temnih prizorih. Če daš svetlost/kontrast na 100 še vedno nima tistega "popa" v barvah in deluje nekako "dimmed", svetla je samo bela, in to prav grdo moteče izstopa. Skratka vse skupaj zgleda kot en zmazek, v primerjavi s prejšnjim VA ekranom ki je imel žive črne in lep kontrast tudi v temnih in srednje temnih prizorih (predvsem v igrah, filme gledam na tv). In to so že malo pojamrali na tftcentral reviewu da je dokaj temen, pa sem ga vseeno kupil ker je bil eden prvih ultrawidov z 144hz pa še ugoden (oz. vsaj meni se je zdelo 500EUR takrat ugodno). Tak da sigurno spada med to slabšo izpeljanko kot si rekel. Me zanima kako se odreže kak boljši, vendar v tej izkušnji več ne zaupam IPSu, ker sem res razočaran.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Bwaze6 je izjavil:


Seveda pa je razlika med slabšimi in boljšimi izpeljankami

To pogosto ni dovolj poudarjeno.
Imaš zanič TN, ki še pri majhnih odmikih prikazuje negativno sliko.
Imaš dober TN, pri katerem marsikdo ne bo videl "kaj bi naj bilo slabše če gledam pod kotom"?

Imaš zanič IPS, ki ima svetle vogale, ne glede kako gledaš.
Imaš kvaliteten IPS, kjer glow-a praktično ni.

(podobno za VA)


In boljši so seveda dražji. (razen redkih izjem)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

easyrider3 ::

Res da je to poceni monitor ampak ta Philips 246E9QJAB z Ultra Wide -Color sem mislil kako je to toliko bolje pa na koncu se mi ne dopade preveč močne barve zdaj nastavit približno tiste barve(modra,zelena,rdeča) je komplicirano.
Barvna lestvica: NTSC 108%*, sRGB 129%*
Dobro vs eskupaj to,da se sploh ne uporablja kaj monitor:)
https://www.mimovrste.com/led-monitorji...
https://www.philips.si/c-p/246E9QJAB_00...

JA23 ::

Kaj pa priporočate za office work s poudarkom na multitasking. Se pravi čim več prostora za večje število aplikacij.

Je kaj takega dovolj dobro?
https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

Sicer bi bilo idealno, da monitor omogoča tudi namestitev na steno (VESA).

Bi morda kaj od tega bilo bolj primerno?
https://www.bolha.com/ostali-monitorji/...
https://www.bolha.com/ostali-led-monito...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JA23 ()

Horas ::

aoc je best buy glede na ponujeno

prvi lg je 34 in fhd kar je no go in odpade, drugi je pa 4k.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

klempo ::

AOC nima možnosti VESA namestitve. Mogoče spodnji?

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

neocodexx ::

Zakaj pa ne ultrawide, za multitasking? Ni to idealno? Jaz več ne morem brez ultrawide odkar sem probal.

btw tak lg ultrawide ki se prodaja na bolhi enakega imam tudi jaz. In to da je FHD ni čisto nič narobe meni blo, takrat sem prav takega iskal (ne rabiš neke hude grafične da vse laufa gladko, ker 4K na ultrawide je pa že kar veliko pikslov..) za office use pa mi tudi bolj paše da je UI malo večji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

easyrider3 ::

in katerega LG ultrawide točno imaš ti neocodexx

easyrider3 ::

ah ne vem če bi se mi ultrawide zdel dobr to 21:9 razmerje je čudno je 32" normlne oblike in dost veliko.

a se sploh splača za vsakdanje delo da je 32" monitor 4K

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

Meni ultrawide za normalno delo ne bi pasal. Boljše 16:10 al 16:9.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

scipascapa ::

Bwaze6 ::

Nič o frekvenci osveževanja, le kaj podpira HDMI 2.1. :)

In ja, zgleda da bodo vsi 30+" s 120 Hz+ stali preko 1200 EUR. Kolikor stane 55" OLED TV s podporo 120 Hz. ;(

scipascapa ::

https://www.pchand.si/monitor-aoc-agon-...

ok?

VA/1440p/144Hz/400cd/m2/2x5w zvočniki - ima vse kar iščem.....pogoglam malo....zanima me kok je slabši/boljši od DELL S3220DGF

edino malo star je že, ker je 2018.

Zgodovina sprememb…

neocodexx ::

Bwaze6 je izjavil:

Nič o frekvenci osveževanja, le kaj podpira HDMI 2.1. :)

In ja, zgleda da bodo vsi 30+" s 120 Hz+ stali preko 1200 EUR. Kolikor stane 55" OLED TV s podporo 120 Hz. ;(


Pa ravno prej smo gledali tistega 34" AOCja za nekje 500EUR. In ima vse to, ultrawide 144, VA panel, 1440p resolucija. Ali pa tisti Asus TUF 34 za cca 700EUR (verjetno še malo bolši). HDMIja 2.1 pa res ne rabim na monitorju, saj ima displayport.

Če imaš pa prostora na mizi in ti 55" oled ni preblizu za delo na računalniku potem pa itak raje to vzemi. Sicer pa sem ravno prebral novico da bo letos LG dal ven tudi prvega 42" oleda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

Toxic ::

Jaz sem pred novim letom htel naročit Xiaomija 34 ampak so me čez par dni zvali da nimajo na zalogi. Budget mam tam do 500e. Uporabljal bom za čist obične stvari (net, filmi,občasni gaming) in za 3d modeliranje (3ds max). Mam že en ips monitor za rendere, barve itd. tak da mi je bolj važno da je slika fajna za filme/gaming in da je dovlj delovne površine. Se mi splača počakat na Xiaomi al je kaj boljšega za tak cenvni rang trenutno na trgu?

Hvala =)

JA23 ::

neocodexx je izjavil:

Zakaj pa ne ultrawide, za multitasking? Ni to idealno? Jaz več ne morem brez ultrawide odkar sem probal.

btw tak lg ultrawide ki se prodaja na bolhi enakega imam tudi jaz. In to da je FHD ni čisto nič narobe meni blo, takrat sem prav takega iskal (ne rabiš neke hude grafične da vse laufa gladko, ker 4K na ultrawide je pa že kar veliko pikslov..) za office use pa mi tudi bolj paše da je UI malo večji.


Na zahteve za grafično pa sploh nisem pomislil. Moj laptop ima AMD Radeon 540X. Je to dovolj dobro za tako velik monitor.

Hvala tudi vsem za mnenja.

easyrider3 ::

Kako se bi drugače obnesel kak 32" televizor ali morda celo 43" televizor kot nadomestek računalniškega monitorja a bi bil polom glede pikslov ali se bi dalo normalno delati z njim? Uporabljalo bi se za osnovno delo za računalnikom,brskanje po netu in pa gledanje kot običajen televizor igranje iger sploh ni prioriteta in tisti Hz in podobno.

Bwaze6 ::

neocodexx je izjavil:

Bwaze6 je izjavil:

Nič o frekvenci osveževanja, le kaj podpira HDMI 2.1. :)

In ja, zgleda da bodo vsi 30+" s 120 Hz+ stali preko 1200 EUR. Kolikor stane 55" OLED TV s podporo 120 Hz. ;(


Pa ravno prej smo gledali tistega 34" AOCja za nekje 500EUR. In ima vse to, ultrawide 144, VA panel, 1440p resolucija. Ali pa tisti Asus TUF 34 za cca 700EUR (verjetno še malo bolši). HDMIja 2.1 pa res ne rabim na monitorju, saj ima displayport.

Če imaš pa prostora na mizi in ti 55" oled ni preblizu za delo na računalniku potem pa itak raje to vzemi. Sicer pa sem ravno prebral novico da bo letos LG dal ven tudi prvega 42" oleda.


Aja, sem pozabil specificirati "4K". Kar uporabljam že več kot 5 let, tako da na nižjo ločljivost po vsem tem času pa res ne bi šel.

Nov TV bo padel, ko bo začela crkovati plazma - ampak je kar trdoživa. Ni pa to zamenjava za računalniški monitor - tudi zaradi tega, ker potrebujem dva zaslona. :)

Za primerjavo sem dal 4K 55" OLED TV z osveževanjem 120 Hz, ker bi bilo nekako logično, da bi bil 27" ali 32" OLED monitor s takim panelom precej cenejši - pa ga nihče na svetu ne ponuja.

gddr85 ::

easyrider3 je izjavil:

Kako se bi drugače obnesel kak 32" televizor ali morda celo 43" televizor kot nadomestek računalniškega monitorja a bi bil polom glede pikslov ali se bi dalo normalno delati z njim? Uporabljalo bi se za osnovno delo za računalnikom,brskanje po netu in pa gledanje kot običajen televizor igranje iger sploh ni prioriteta in tisti Hz in podobno.

odvisno od resolucije in razdalje gledanja, en 4k 32" bp gledaš iz cca 50cm in bo oster, pri 1080p boš pa že videl pixle iz take razdalje, pa seveda odvisno tud od vida..

Bwaze6 ::

LG announces 31.5-inch OLED 4K display (32EP950)



Bo dražji od 55" OLED TVja ali morda celo cenejši? Bo potrebno počakati. Tudi drugih detajlov še ni, glede na pomanjkanje "gaming" marketinga je verjetno 60 Hz - kar je popolnoma logično, ker so vsi LG TVji zdaj... 120 Hz.

knap ::

kateri 32" flat monitor za 200-500 eur priporočate?
torej zgornji limit je 500 eur, lahko pa tudi za manj. če se dobi kaj pametnega

hvala

LP

scipascapa ::

Bwaze6: pomoje 1500EUR najmanj.

knap tole

https://www.avtera.si/monitor-dell-p322...

Delajo take napredke pri telefonih in tvjih, medtem pri monitorjih stagnacija :(

Zgodovina sprememb…

lubej1 ::

32", flat.

Kaj priporočate, cena do 500 eur.
Za splet, office, SAP, malo grafike, video obdelave.

Hvala

LP
««
95 / 137
»»