» »

Kateri Monitor ?

Kateri Monitor ?

Temo vidijo: vsi
««
93 / 137
»»

mailer ::

gregor je izjavil:

model?
cena?
LP
Asus PG329Q cena cca 700$ v us
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

celje ::

ga privleces v slo in si cenovno v rangu:

Samsung C49G95TSSU Odyssey

mailer ::

Sposobni ga naročijo na amazonu in dobijo brez carine, ostali ga pa primerjate z neprimerljivim modelom.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

JackOdpirac ::

Share with us that intelligence then

gregor ::

mailer je izjavil:

gregor je izjavil:

model?
cena?
LP
Asus PG329Q cena cca 700$ v us


Hvala za odgovor.
Ali obstja kakšen Dell monitor?

Ker tale Asus je očitno "gamer" varianta. Jaz pa igric ne igram.
Bolj Adobe, office, splet...

LP

Toxic ::

Kaj pa ta Xiaomi 34 je mel že kdo možnost testirat. Se ga splača kupovat?

LP

Morientes ::

Toxic jaz ga uporabljam že par mesecev. Meni je vredu monitor, zaenkrat nimam nobenih problemov, razen tega, da mam prešvoh grafično za tak monitor. :D

Argica ::

to pa je?

Toxic ::

Aa ql =) Sem jo lih naročil :D bo pa mene tudi čakal še nakup nove grafe xD

Morientes ::

1070Ti je res mogoče mal prešvoh za 21:9 34" 3K in 144Hz. Ni pa spet tok slaba, ampak če že hočeš izkoriščat vse specifikacije monitorja, je dobro met še mal boljšo grafo za več fps-ja.

Argica ::

kaj šele jaz z bogo 1060 :(

Mato989 ::

Kaj se splača kupit (2 monitorja bom vzel) za nadgradnjo 100 let starega AOC monitorja 21,5 inč z leta 2013 pa da bo zdaj za 1060 6gb grafo ok, pa potem uporabno za 3060 TI Strix ki jo nameravam kupit ob menjavi kište v juniju 2021... =)

Je bolje it v smeri

2x 24inč FULL HD top klasa
ali
2x 27inč 1440p

Načeloma je večinoma gaming (Red dead redemption 2 ipd...) in nekaj programiranja oz ostalo delo... pa priklop službenega laptopa gor...

Nagibam se k nekaj dobrega 24 inč full hd 100hz ali več

Aja, budget je nekje 700EUR max! Raje 600EUR
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Zvezdica27 ::

jaz osebno imam 23 1080p in je top. Imam tudi 27 1200, pa nisem happy. Vse je na mizi, ne več kot 70 cm stran.

Če bi jemal 24 ali več bi jaz jemal 1440. Za 23 je 1080 dovolj, za 24 mislim da bi bil že nezadovoljen. Ker je isti aspect ratio, ti lahko povem, da na telefonih se ful dobri ekrani poznajo, torej moje mnenje je, da vsekakor 24 1440p. Tam do max 30 inčev, potem ap ne vem več kaj.

Mato989 ::

Zvezdica27 je izjavil:

jaz osebno imam 23 1080p in je top. Imam tudi 27 1200, pa nisem happy. Vse je na mizi, ne več kot 70 cm stran.

Če bi jemal 24 ali več bi jaz jemal 1440. Za 23 je 1080 dovolj, za 24 mislim da bi bil že nezadovoljen. Ker je isti aspect ratio, ti lahko povem, da na telefonih se ful dobri ekrani poznajo, torej moje mnenje je, da vsekakor 24 1440p. Tam do max 30 inčev, potem ap ne vem več kaj.


A taka razlika je med 23 inč vs 24 inč?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

easyrider3 ::

Kakor sem jaz prebiral in bral je velikokrat omenjeno da za 24" monitor je najbolj idealna Full HD resulicija

Mato989 ::

easyrider3 je izjavil:

Kakor sem jaz prebiral in bral je velikokrat omenjeno da za 24" monitor je najbolj idealna Full HD resulicija


Saj zato me glih zanima kaj je tako različnega med 23 in 24 inčev
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kuglvinkl ::

Mato989 je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Kakor sem jaz prebiral in bral je velikokrat omenjeno da za 24" monitor je najbolj idealna Full HD resulicija


Saj zato me glih zanima kaj je tako različnega med 23 in 24 inčev


za 24" obstaja 16:10 (zame pomembno, mogoče zate ne), za 23 pa samo 16:9=full HD v tem primeru. Jaz imam že ne vem kolk let 2x24(16:10) in je za delat d best. KO kaj crkne, bom šel pa gotovo na 27 4k, ki je tolk večji, da se tis manjko pri 16:9 izgubi.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

easyrider3 ::

Daj povejte mi potem koliko velike so ikone ali sami napisi pri 27" monitorju z 4K resolucijo po moje mora biti to zelo majčkeno saj že pri 24" se je treba navadit na Full HD

scipascapa ::

uf kaj si ja nor 4k na 27'''...meni je premajhno vse na 27 1440p....browserje dajem na 110-120%...res pa imam slabši vid na blizu-očala.

in bo 32'' dell pomoje idealen zame, lepo vse na 100%...34'' 21:9 nekako ne upam.

DarwiN ::

Jaz imam na 43-tki 150% scaling in za povrh še 110-120% zoom v določenih spletnih straneh.. Res pa je, da si od 43-tke oddaljen kakšnih 20-30cm dlje kot od 27tke.

Za 27@4k je IMHO optimalen scaling 200%.. Pridobiš ostrino, velikost texta (in žal tudi delovna površina) je pa enaka kot na 1080p zaslonu.

Ampak za non-geeke je 4k že overkill na tako majhnem zaslonu. Večina ljudi ne bo opazila praktično nobene razlike med 1440p in 4k na 27" zaslonu in normalni oddaljenosti 50-60cm. Zato je to IMO velika potrata denarja. Doplačaš pri monitorju za višjo resolucijo, potem pa še pri hardveru. Pridobiš pa drek na palci. Izkušnja bo skoraj identična kot na "pol cenejši" 1440p varianti.

Tko da 4k glej od 32" zaslona naprej. No, razen če si first world razvajenček, ki ti 1080p niti na 6" telefonu ne zadošča. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

mtosev ::

Imam eno hitro vprašanje. V Windowsu 10 vidim, da je moj monitor nastavljen kot 8-bit color depth. Kolk vem monitor podpira 10bit. Kaj bi rabil nastaviti?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Pat_MaGroin ::

DarwiN je izjavil:

Jaz imam na 43-tki 150% scaling in za povrh še 110-120% zoom v določenih spletnih straneh.. Res pa je, da si od 43-tke oddaljen kakšnih 20-30cm dlje kot od 27tke.

Za 27@4k je IMHO optimalen scaling 200%.. Pridobiš ostrino, velikost texta (in žal tudi delovna površina) je pa enaka kot na 1080p zaslonu.

Ampak za non-geeke je 4k že overkill na tako majhnem zaslonu. Večina ljudi ne bo opazila praktično nobene razlike med 1440p in 4k na 27" zaslonu in normalni oddaljenosti 50-60cm. Zato je to IMO velika potrata denarja. Doplačaš pri monitorju za višjo resolucijo, potem pa še pri hardveru. Pridobiš pa drek na palci. Izkušnja bo skoraj identična kot na "pol cenejši" 1440p varianti.

Tko da 4k glej od 32" zaslona naprej. No, razen če si first world razvajenček, ki ti 1080p niti na 6" telefonu ne zadošča. :D


Je še kar LG prva izbira za TV kot monitor? Se morda splača nanocell IPS za monitor (sicer 49")?

LP

DarwiN ::

mtosev je izjavil:

Imam eno hitro vprašanje. V Windowsu 10 vidim, da je moj monitor nastavljen kot 8-bit color depth. Kolk vem monitor podpira 10bit. Kaj bi rabil nastaviti?

Za 4k@60@4:4:4 potrebuješ DP1.4 oz. hdmi 2.1.. Povrh tega je 10 bit namenjen predvsem za HDR.

Je še kar LG prva izbira za TV kot monitor? Se morda splača nanocell IPS za monitor (sicer 49")?

Zate bo potem najboljši Samsung Q80 z oceno 8.7 na tem seznamu (lahko klikneš za review za posamezni model). Najboljša izbira pa je IMHO še vedno LG ja, ker je pač zastonj, takorekoč. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Pat_MaGroin ::

Q80t je VA panel.

Imam sicer lg 7100,ampak tuhtam, da bi kupil 49" ampak nanocell. Stane 180 eur vec kot 43" 7100, pa ne vem v praksi, ce bo razlika.

Je mogoče kak naslednik modela 7100?

Zgodovina sprememb…

Pat_MaGroin ::

kuglvinkl ::

pa to je za primaren /deloven monitor al kako?
Your focus determines your reallity

Pat_MaGroin ::

Ja. Se navadiš in ne greš nazaj več. Edino cca 20-30 cm globljo mizo rabis oz v mojem primeru je tv montiran direkt na steno.

Mene je Darwin preprical v ta projekt nekaj casa nazaj :).

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

mtosev je izjavil:

Imam eno hitro vprašanje. V Windowsu 10 vidim, da je moj monitor nastavljen kot 8-bit color depth. Kolk vem monitor podpira 10bit. Kaj bi rabil nastaviti?

To sem jaz že en čas gledal in zaenkrat je odgovor nekje "10-bitno grafiko praktično noben program ne podpira, tako da četudi ti uspe nastaviti, ne boš imel nobene koristi".

Če komu uspe, pa mene tudi zanima.

Še par testnih slik:
(na 8 bitnem ekranu je rdeča slika, na 10 bit pa se vidi v sliki logo WebKit)


Izjema je HDR video, ta bi znal delovati in ima tudi večjo podporo (ker je HDR video pač "in").
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

DarwiN ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Q80t je VA panel.

Imam sicer lg 7100,ampak tuhtam, da bi kupil 49" ampak nanocell. Stane 180 eur vec kot 43" 7100, pa ne vem v praksi, ce bo razlika.

Je mogoče kak naslednik modela 7100?

Q80 je VA, ampak odličen vidni kot, ker ima nek sammyjev "Ultra Viewing Angle" tech.. Po testih ima enak vidni kot kot moj UM7300, ki je IPS.

Ah, tebi je že 43 zaslon premajhen? Si šel next level. 8-)

UN7000 je 2020 naslednik modela UM7000, ampak je isti šmorn oz. odtenek slabiši po testih.

Za tale NANO model pa dvomim, da bo kaj boljši kot monitor oz. tudi sicer. Cena pove marsikaj.

Q80 bo najbrž višja stopnička s FALD in quantum dot zaslonom.. Ali pa Sony X800H, ki je edini flicker free. Ostali imajo vsi PWM modulacijo osvetlitve. Ampak tudi tega ne boš opazil. Razen če si med tistim ~1% populacije, na katere PWM vpliva negativno in jih začne boleti glava.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

MrStein ::

Odvisno od frekvence PWM. Ene se kar lepo opazi. Direktno, ne posledični glavobol.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

DarwiN ::

Jah, tudi odvisno na koliko brihtness nastaviš, ker je zadeva dinamična. Sem imel že več PWM monitorjev/TVjev in na nobenem nisem opazil kakšnega utripanja ali whatever.. Berem pa, da je ~1% folka občutljivih.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Pat_MaGroin ::

Sony x800h je sploh naprodaj v SLO?

DarwiN ::

Seveda. 520€ na edigital, če Madžare šteješ za Slovence. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Pat_MaGroin ::

Aja, pod to oznako se skriva.

P***, LG je reeees bil poceni...

Hair ::

mtosev je izjavil:

Imam eno hitro vprašanje. V Windowsu 10 vidim, da je moj monitor nastavljen kot 8-bit color depth. Kolk vem monitor podpira 10bit. Kaj bi rabil nastaviti?

Za RTX obstaja tole: https://www.nvidia.com/en-us/geforce/ne...
Prej si rabil Radeon Pro ali Quadro
Potem pa naj bi z nekaj nastavitvami to špilalo v Photoshop&Co. ter nekaterih drugih. Z vsem tem + kalibracija itd. se ti splača zaj**** samo v primeru, če tiskaš svoje izdelke (v tiskarni, ne na domačem printerju :D)

lp!
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

mtosev ::

MrStein je izjavil:

mtosev je izjavil:

Imam eno hitro vprašanje. V Windowsu 10 vidim, da je moj monitor nastavljen kot 8-bit color depth. Kolk vem monitor podpira 10bit. Kaj bi rabil nastaviti?

To sem jaz že en čas gledal in zaenkrat je odgovor nekje "10-bitno grafiko praktično noben program ne podpira, tako da četudi ti uspe nastaviti, ne boš imel nobene koristi".

Če komu uspe, pa mene tudi zanima.

Še par testnih slik:
(na 8 bitnem ekranu je rdeča slika, na 10 bit pa se vidi v sliki logo WebKit)


Izjema je HDR video, ta bi znal delovati in ima tudi večjo podporo (ker je HDR video pač "in").

@DarwiN
Pozabil sem napisati, da imam Ultrasharp UP3017, če kdo slučajno ni videl kaj imam v podpisu. Zdaj mi ni glih jasno, če je 10bit ali ne, ker piše 8bit + frc = 10bit ali neka takega. Da ne bo kdo slučajo zamešal moj monitor z UP3017Q, ker ta je 4K. Moj pa je 2560x1600 IPS. Imam pa ga priklopljenjega prek DPja. Ni mi glih jasno, če je vse pravilno ali ne. Driver za UP3017 in njegov barvnni profil je nameščen.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Hair ::

8 bit + 2 FRC ni enako 10 bit, tu gre za sistemsko zavajanje
FRC ti nuca samo dokler si na zaslonu:
Frame rate control @ Wikipedia
Pa še to pač samo za slike, ki so narejene v 10 bit, ki jih pa ne boš nikjer srečal, če nisi v produkciji.
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Furbo ::

MrStein je izjavil:

Če komu uspe, pa mene tudi zanima.

Še par testnih slik:
(na 8 bitnem ekranu je rdeča slika, na 10 bit pa se vidi v sliki logo WebKit)

Morda je kaj narobe s sliko ampak jaz vidim logo noter na mojem kar starem Dell U3014
Windows pravijo 8-bit, RGB, SDR
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mtosev ::

Pozabil rečt, da jaz tudi vidim to sliko. Windows mi pravi 8-bit, rgb, sdr. Na LG tvju prek katerega imam priklopljen xbox one pa se ne vidi. Samo rdeče se vidi brez logota.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Hair ::

Furbo, mtosev, sem šel iz firbca pogledat oba vajina monitorja in sta oba 10 bit, tako da slika ni pokvarjena :D Izgleda, da samo Windowsi ne znajo pokazat v nastavitvah
https://www.dell.com/al/business/p/dell...
https://www.dell.com/ae/business/p/dell...
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

mtosev ::

Oh thx.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

gregc1 ::

kupil sem Gigabyte, G32QC-EK. piše da bi mogel osveževati z 165Hz. te številke nikjer ne najdem. največ kar sem našel je 144Hz. ima mogoče kdo rešitev? grafična je pa rx 5700 xt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregc1 ()

Vuli ::

pri nvidii sem videl, da moraš it v nvidia contorl panel, mogoče je ista fora za amd.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Argica ::

gregc1 končno, dej slike :)

gregc1 ::

Argica je izjavil:

gregc1 končno, dej slike :)

slike? od ekrana?

haha končno ja :) sem zbral pogum haha

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregc1 ()

MrStein ::

Furbo je izjavil:

MrStein je izjavil:

Če komu uspe, pa mene tudi zanima.

Še par testnih slik:
(na 8 bitnem ekranu je rdeča slika, na 10 bit pa se vidi v sliki logo WebKit)

Morda je kaj narobe s sliko ampak jaz vidim logo noter na mojem kar starem Dell U3014
Windows pravijo 8-bit, RGB, SDR

S katerim programom?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jojw ::

Rabim 27" monitor za programiranje. Cena do 300 eurov. Kaj priporočate? Hvala..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jojw ()

Jarno ::

gregc1 je izjavil:

kupil sem Gigabyte, G32QC-EK. piše da bi mogel osveževati z 165Hz. te številke nikjer ne najdem. največ kar sem našel je 144Hz. ima mogoče kdo rešitev? grafična je pa rx 5700 xt.


Če imaš priklopljeno preko HDMI-ja, je max 144Hz.

Over an HDMI connection, the maximum refresh rate is 144Hz, with a VRR range that also starts below 20Hz. Over a DisplayPort connection, only three refresh rate settings are available at 1440p: 60Hz, 120Hz, and 165Hz.
#65W!

Furbo ::

MrStein je izjavil:

Furbo je izjavil:

MrStein je izjavil:

Če komu uspe, pa mene tudi zanima.

Še par testnih slik:
(na 8 bitnem ekranu je rdeča slika, na 10 bit pa se vidi v sliki logo WebKit)

Morda je kaj narobe s sliko ampak jaz vidim logo noter na mojem kar starem Dell U3014
Windows pravijo 8-bit, RGB, SDR

S katerim programom?

Programom? Ja v Chrome.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

b3D_950 ::

V Firefoxu se logo vidi, v Chromu ne, ali pa če dodelim v Photo programu drug ICC profil se prikaže (sRGB IE61966-2.1). Hkrati pa rdeča spremeni v bolj desaturated rdečo barvo.
Tudi če dam iz 8bit na "10bit" se logo v Chromu ne prikaže.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.
««
93 / 137
»»