» »

Kateri Monitor ?

Kateri Monitor ?

Temo vidijo: vsi
««
83 / 137
»»

-žiga- ::

Koliko se pa svetilnost pozna? 350 cd/m2 proti 250 cd/m2 za 27 palčni monitor, IPS?

tikitoki ::

-žiga- je izjavil:

Koliko se pa svetilnost pozna? 350 cd/m2 proti 250 cd/m2 za 27 palčni monitor, IPS?


Odvisno od svetlobnih pogojev v prostoru uporabe. V temnejših prostorih ni panike.

MrStein ::

Za pisarne se priporoča 120, tako da načeloma ni panike. Lahko pa pogledaš kake teste ali priporočila za svetle prostore. (če si vampir - delaš v temi - pa je še vsak presvetel ;))
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SumTingWong ::

MrStein je izjavil:

Če rabiš en ekran za igre, potem pač vzameš enega za igre, enega pa za oni drugi program za službo.
Ker dober "igričarski" ekran z veliko širine je ohoho drag.


Na koncu sem vzel "Samsung monitor C27JG50QQU" za 250€. Sicer VA, 27", curved, 144Hz, 2K. Mislim da sem se prav odločil, za delo je fantastičen (ne potrebujem sploh drugega monitorja), igro sem pa le eno probal (2K zaslon bo delal malo težave grafični :)))

pero50 ::

imam 250cd/m2, pa sem zmanjšal svetilnost na 40%. V prostoru nimam direktnega sonca ampak vseeno je v temi še vedno premočna svetloba. Nekako pogrešam brightness senzor kot na telefonih, da bi se samodejno prilagajalo :D

-žiga- ::

Hvala za odgovore. Trenutno imam nek poceni TN, ki ima najbrž 250cd pa ga imam na največ 80%.

Me je zanimalo predvsem, ker je to edina večja razlika, ki jo najdem glede na specifikacija med Dellom P2720D in Philipsom 275E1S ali 4K verziji 278E1A. Se pa zdaj vseeno bolj nagibam k Dellu.

bigsmally ::

Nekaj je novega na trgu: Gigabyte G34WQC, 34" cca 420eur+


https://geizhals.eu/gigabyte-g34wqc-a23...

34"/86.4cm

3440x1440, 21:9, 110dpi

350cd/m2 (typisch)

VA, DisplayHDR 400

144Hz

Konlov ::

Še IPS, pa smo zmagal...

tikitoki ::

pero50 je izjavil:

imam 250cd/m2, pa sem zmanjšal svetilnost na 40%. V prostoru nimam direktnega sonca ampak vseeno je v temi še vedno premočna svetloba. Nekako pogrešam brightness senzor kot na telefonih, da bi se samodejno prilagajalo :D


Določeni monitorji to imajo, sam moraš pač vzeti model s to funkcijo.

mtosev ::

Kje so kakšni high res 16:10 zasloni, ker nad 2560x1600 nič ne vidim?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

scipascapa ::

bigsmally je izjavil:

Nekaj je novega na trgu: Gigabyte G34WQC, 34" cca 420eur+


https://geizhals.eu/gigabyte-g34wqc-a23...

34"/86.4cm

3440x1440, 21:9, 110dpi

350cd/m2 (typisch)

VA, DisplayHDR 400

144Hz


u fak pa še zvočnike ima....se dobi kje v slo?

bigsmally ::

computeruniverse pošilja v slo. Samo jaz bi počakal na kakšen review.

scipascapa ::

ja nekaj malega je na youtubu....

scipascapa ::

Dr_M ::

Ali kdo kaj ve, ce se iiyama GB3461WQSU-B1 ze dobi pri nas?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

buttcrack ::

Nekaj 24" bi rabil za office od doma, nič posebnega, z zvočniki bi bil super. Kaj predlagate? Hvala!

Horas ::

Dr_M je izjavil:

Ali kdo kaj ve, ce se iiyama GB3461WQSU-B1 ze dobi pri nas?


ne znate guglat? gugl vpis GB3461WQSU-B1 poiščeš slovenski link in ekola voila. electronics4your.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Konlov ::

Vprašal je, če se dobi pri nas?

Horas ::

ja saj? če je pod ceneje.si?
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

voltaire ::

Ziv. Tole za 150€ bo ok?

https://www.mimovrste.com/led-monitorji... vbbx

Dr_M ::

Horas je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Ali kdo kaj ve, ce se iiyama GB3461WQSU-B1 ze dobi pri nas?


ne znate guglat? gugl vpis GB3461WQSU-B1 poiščeš slovenski link in ekola voila. electronics4your.


Seveda znamo, samo electronic4you je avstrijska trgovina.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

KTr1sk ::

i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Argica ::

v redu je.

Mlchk ::

Imam v planu kupiti nov monitor, ki se bo v prvi vrsti uporabljal za videomontažo, nekaj pa bo tudi grafičnega oblikovanja.

Budgeta imam nekje do 700 €, trenutno si ogledujem tole:

DELL U2720Q (https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

Kaj še priporočate?

Argica ::

Da

ali pa HP Z27

Mlchk ::

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

Kaj pa ta v primerjavi z zgornjima dvema?

MrStein ::

Horas je izjavil:

ja saj? če je pod ceneje.si?

Ni vsaka slovenska trgovina na ceneje.si
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Han ::

Primerjaš UHD in QHD ekrane. Benq ima slabši kontrast in nižjo ločljivost. Jaz bi vzel U2720Q.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

gregc1 ::

bigsmally je izjavil:

Nekaj je novega na trgu: Gigabyte G34WQC, 34" cca 420eur+


https://geizhals.eu/gigabyte-g34wqc-a23...

34"/86.4cm

3440x1440, 21:9, 110dpi

350cd/m2 (typisch)

VA, DisplayHDR 400

144Hz



o marička. tole me pa mika. samo zvočniki mi ne odgovarjo. brez pa ne obstaja?

Vuli ::

sej imaš line out na monitorju. priklopiš na zvočno in maš zvok na pc zvočnikih ali kar pač imaš.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

gregc1 ::

Vuli je izjavil:

sej imaš line out na monitorju. priklopiš na zvočno in maš zvok na pc zvočnikih ali kar pač imaš.

imam usb slušalke. če je le možno bi se izognil vgrajenim zvočnikom.

Vuli ::

predvidevam, da bi moglo enako špilat. na monitorju line out -> line in na zvočni, v windowsih pa output na slušalke
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

gregc1 ::

Vuli je izjavil:

predvidevam, da bi moglo enako špilat. na monitorju line out -> line in na zvočni, v windowsih pa output na slušalke

ma veš pol zna pa šaltat med zvočniki in pa slušalkami. kolega ima probleme da to skos neki preskakuje zvok in podobno. včasih kar na povsod igra :) tako da če se le da brez.

Argica ::

Baje se da izklopit v menuju monitor zvočnike pa mir.

MrStein ::

gregc1 je izjavil:

Vuli je izjavil:

sej imaš line out na monitorju. priklopiš na zvočno in maš zvok na pc zvočnikih ali kar pač imaš.

imam usb slušalke. če je le možno bi se izognil vgrajenim zvočnikom.

Saj lahko USB slušalke še vedno uporabljaš. Kdo te je "nasral", da potem moraš obvezno monitorjeve zvočnike uporabljat?

Vuli je izjavil:

na monitorju line out -> line in na zvočni, v windowsih pa output na slušalke

To je bedarija, kje take jemljete???
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

celje ::

Kaj je boljse:


Iijyama GB3466WQSU-B1

AOC CU34G2X

Gigabyte G34WQC

Omenja se še nek Acer nitro novi model 34/1s/144, vendar se nobene ocene na netu


Ali?

Cenovno podobni, kaj kupiti?

Vuli ::

gregc1 je izjavil:

Vuli je izjavil:

predvidevam, da bi moglo enako špilat. na monitorju line out -> line in na zvočni, v windowsih pa output na slušalke

ma veš pol zna pa šaltat med zvočniki in pa slušalkami. kolega ima probleme da to skos neki preskakuje zvok in podobno. včasih kar na povsod igra :) tako da če se le da brez.

se se dajo tudi izklopit.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

Konlov ::

celje je izjavil:

Kaj je boljse:


Iijyama GB3466WQSU-B1

AOC CU34G2X

Gigabyte G34WQC

Omenja se še nek Acer nitro novi model 34/1s/144, vendar se nobene ocene na netu


Ali?

Cenovno podobni, kaj kupiti?

Tudi sam sem pred podobno dilemo. To so vsi VA, ne? 2K? Kakšna grafa bo v kombinaciji za 2-3 leta? 3060(ti), 3070, 3080.

AapocalypseE ::

6900XT

celje ::

graficna pri meni je (trenutno): 2080S in na drugem 2080ti. menjal bom (po vsej verjetnosti takoj ko bo) na serijo 3000.

vsi so va zasloni. sem gledal lg 850 (nekaj) in na netu so zelo mesani odzivi. cena pa se zacne pri cca 950 eur. kupujem dva in dati dvojno... pa da niti ni to "to", mi je pa malo ....

Konlov ::

Konlov je izjavil:

celje je izjavil:

Kaj je boljse:


Iijyama GB3466WQSU-B1

AOC CU34G2X

Gigabyte G34WQC

Omenja se še nek Acer nitro novi model 34/1s/144, vendar se nobene ocene na netu


Ali?

Cenovno podobni, kaj kupiti?

Tudi sam sem pred podobno dilemo. To so vsi VA, ne? 2K? Kakšna grafa bo v kombinaciji za 2-3 leta? 3060(ti), 3070, 3080.

Verjetno so tako enaki, da glej sam ceno...

schurda ::

tikitoki je izjavil:

Holy shit, prehod z ukrivljenega monitorja na raven zalosn je zelo neprijeten. Mam obcutek ,k da bi delal na kaksnem starem CRT zaslonu.


Ker si šel iz konkavnega na raven, se ti zdi, kot da bi šel iz ravnega na izbočen! :))
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Goran's Blog ::

Moj stari Samsung symnaster 2243 (50000:1 kontrast) bo šel počasi v pokoj :)
Kaj mi priporočate do nekje 200€ ali je vseeno ?
Potrebujem večinoma pisarniško delo (kakšno pisanje kode, povezave na daljavo, rdp itd...) ter za gledanje filmov občasno.

Morda ukrivljeni ali ni primeren za pisarniško delo ?
Kakšna velikost priporočate ?

pero50 ::

aoc 32 q3279vwfd8

nimaš kaj razmišljat :D Za tak budget je o ukrivljenih brezpredmetno razmišljat

acookook ::

Zamenjati hočemo star LGjev monitor (flatron w2261vp), ki sicer deluje, je pa fora, da se včasih rabi TV (za špile) včasih pa monitor (za delo). Grafična (msi gtx 950) ima 1 hdmi out - kjer preklapljam TV in monitor, kar pa se mi ravno ne da vedno - in 3 (ali dva) displayporte. Ideja je, da bi kupil 1 monitor, ki podpira display port in potem bi imel na grafi dva ekrana (en TV) in nov monitor v mirror modeu, stari monitor pa bi uporabil kot sekundarni monitor na procesorski grafiki.
Omejen sem na slovenske trgovine, max budget pa je 250€. Nekih posebnih zahtev nimamo (zgornji ekran imamo že mislim, da cirka 12 let), tu pa tam se kaj dela v grafičnih programih.

acookook ::

Bi ta za svoj denar bil vredu? https://www.markoshop.si/zunanje-naprav...

MrStein ::

acookook je izjavil:

Zamenjati hočemo star LGjev monitor (flatron w2261vp), ki sicer deluje, je pa fora, da se včasih rabi TV (za špile) včasih pa monitor (za delo). Grafična (msi gtx 950) ima 1 hdmi out - kjer preklapljam TV in monitor, kar pa se mi ravno ne da vedno - in 3 (ali dva) displayporte. Ideja je, da bi kupil 1 monitor, ki podpira display port in potem bi imel na grafi dva ekrana (en TV) in nov monitor v mirror modeu, stari monitor pa bi uporabil kot sekundarni monitor na procesorski grafiki.
Omejen sem na slovenske trgovine, max budget pa je 250EUR. Nekih posebnih zahtev nimamo (zgornji ekran imamo že mislim, da cirka 12 let), tu pa tam se kaj dela v grafičnih programih.

Lahko sicer tudi adapter iz DisplayPort na HDMI kupiš. Okoli 10 EUR. Pa imaš TV in monitor istočasno.
Razen če si se res odločil, da boš imel 2 monitorja po novem...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Kleemen ::

Kupujem nov 24" monitor, ki ga bi imel priklopljenega na prenosnik macbook pro 15. Monitor bi uporabljal večinoma za delo (fotografija) in splet. Do sedaj sem imel odličen Dell UltraSharp U2412M (1920 × 1200), sedaj iščem nekaj podobnega samo novejšega in mogoče z boljšo ali vsaj isto resolucijo. Bo Dell P2421D (2560 × 1440) ok "posodobitev" ali je kaj boljšega v tem cenovnem rangu okrog 200eur? Hvala za pomoč in nasvete.

deadbeef ::

Jaz sem si nabavil Razer Raptor 27" lahka sam rečem top monitor... IPS, 1ms, 144Hz panel, g-sync/freesync compatible.

gusto ::

Kaj pravite na LG 35WN73A za 515€? 35" WQHD, IPS, 100 Hz...
Have you tried turning it off and on again?
««
83 / 137
»»