» »

Kateri Monitor ?

Kateri Monitor ?

Temo vidijo: vsi
««
63 / 137
»»

scipascapa ::

Master_Yoda ::

Pa je res scipa ? Kolikor gledam je 6bit, in veliko negativnih reviewe-ov ima. Cena je super, samo veliko je pritozevanj o ghostingu, mrtvimi pixli, ter barvami.
Dovie'andi se tovya sagain.

cimpersek ::

Živjo,

potrebuje se monitor, ki se bo uporabljal za risanje z Autodesk programi (AutoCAD, Civil 3D...), ter za občasno gledanje filmov. Ker sem še študent, je budget manjši in sicer do 300€ (max 350€). Lahko je iz tujine, monitor pa naj bo čim večji.

Hvala

gddr85 ::

čim večji za čim manj, pa da je kolkertolk oster, potem npr. en q3279vwfd8

scipascapa ::

LG 27UK670-B - 4K UHD IPS Monitor, Matt, Freesync, 8Bit mit FRC, HDMI 2.0, DP 1.2, Pivot für 306,32€ (Amazon IT)

Articoli: EUR 299,99
Costi di spedizione: EUR 24,53
Totale ordine: EUR 324,52

Isti monitor pošljejo v Nemčijo za 20€ manj

Moinsen, bei Amazon.it erhaltet ihr den LG 27UK670-B - 4K UHD IPS Monitor für 306,32€ inkl. Versand. Bezahlen könnt ihr mit Bankeinzug oder Kreditkarte, der Login ist mit dem Amazon.de Account möglich.

redna cena
https://www.idealo.de/preisvergleich/Of...

Pri nas 420€ cca

jero_no1 ::

Ali je kaka druga alternativa Dellu U2717D za okrog 350€?
Ne bo se uporabljal za gaming, verjetno se bosta nabavila 2 kom.

Spy ::

Trenutno gledam za eno pisarno tole BenQ PD2700Q - pri nas 304e, ampak se mi nic ne javljajo na telefon.

scipascapa ::

Mana ::

Kupila sem monitor LCD Dell P2417H (23,8 inch), vendar se mi zdi, da če blizu pogledam, potem vidim vse spacano, ni nobene ostrine. To mi ni všeč. Rada bi tak monitor, da je jasna slika. Kaj moram to gledati? Kaj se mora ujemati? Pa bela barva, kar vidi se vmes kot neka mreža.
Kakšen monitor mi svetujete? Prej sem imela IPS LED LG 22MT55D - PZ, pa se mi zdi, da se je bolj jasno videlo, vendar mi je nahal delati. Kot bi bil izkopljen. Pa tudi to me zanima, če kdo ve za koga, ki to popravlja, pa da ni ravno astronomska cena, oziroma vsak pogleda, kaj je šlo narobe?

DarwiN ::

Da nimaš ki priklopljenega z VGA kablom? Sicer pa ja - ko imata 22" in 24" isto ločljivost, tako kot v tvojem primeru, potem bo na 22" za ~10% bolj ostra slika.

Išči 27" monitor z ločljivostjo 3840x2160.. Recimo Philips 276E8EVJSB. Ampak se prepričaj, da je računalnik sploh sposoben to poganjat. Potrebuješ priključek HDMI 2.0 ali DisplayPort 1.2. Če imaš star računalnik oz. če nimaš grafične kartice, zna bit jeba ...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Master_Yoda ::

Mozno tudi da ne laufa v native resoluciji in je zato spacana slika.

scipascapa je izjavil:

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

SPY: naroči ne?


400 EUR za 1440p 60HZ ?? Mater cenijo svoje monitorje heh.

Koliko opazam smo evropejci zadnji drek za proizvajalce monitorjev - veliko drazji od US, pa se dosti manj jih je na voljo ter modeli, ki so v US ze vec kot mesec dni v prodaji jih v evropi ni zaslediti. :(
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

Mana ::

Master_Yoda je izjavil:

Mozno tudi da ne laufa v native resoluciji in je zato spacana slika.

scipascapa je izjavil:

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

SPY: naroči ne?


400 EUR za 1440p 60HZ ?? Mater cenijo svoje monitorje heh.

Koliko opazam smo evropejci zadnji drek za proizvajalce monitorjev - veliko drazji od US, pa se dosti manj jih je na voljo ter modeli, ki so v US ze vec kot mesec dni v prodaji jih v evropi ni zaslediti. :(


Se strinjam. Čisto sem razočarana nad monitorjem. Ene 20 let nazaj se spomnim take slike.

Mana ::

DarwiN je izjavil:

Da nimaš ki priklopljenega z VGA kablom? Sicer pa ja - ko imata 22" in 24" isto ločljivost, tako kot v tvojem primeru, potem bo na 22" za ~10% bolj ostra slika.

Išči 27" monitor z ločljivostjo 3840x2160.. Recimo Philips 276E8EVJSB. Ampak se prepričaj, da je računalnik sploh sposoben to poganjat. Potrebuješ priključek HDMI 2.0 ali DisplayPort 1.2. Če imaš star računalnik oz. če nimaš grafične kartice, zna bit jeba ...


Hvala za nasvet. Tudi ostalim. Računalnik nima hdmi, ima samo mislim da display port (podoben usb, samo da je na drugi stran del zaobljen, ni cel pravokotnik kot usb, en kot manjka :)
Ima tisti modri usb ss (enaka oznaka na kablu kot na računalniškem vhodu in barva, plava)... Samo fora je v tem, da ga monitor ne zazna (ponuja samo opcije auto, vga, dp in hdmi). Vga zazna, dp tudi, tega usb ss pa ne. Tudi opicija auto ga ne zazna, pa vendar dela usb ss, ker miška normalno dela preko tega vhoda.

Pa vendar se ne morem navaditi na ta zaslon, premalo ostrine, premalo jasna slika, sploh pri malih črkah. Za velike še gre. Res ni bil drag, ampak raje dam še enrkat več, da vsaj gledam lahko.

MrStein ::

Preveri, da je nastavljeno na 1920 x 1080 (na računalniku).

Poveži preko DP (DisplayPort). Tale kabel:
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

seminal ::

To se še splača kupit? Dell P2715Q ali je bolje kakšnega starejšo 30 16:10. Sedaj imam eno 30 pa bi rad še kaj zraven. Sem imel tudi 27 2k, pa me zanima kaka je razlika s 27 4k, itak moreš naredit scaling drugače je premajhno vse, a je res toliko boljša slika?
LP

Mana ::

MrStein je izjavil:

Preveri, da je nastavljeno na 1920 x 1080 (na računalniku).

Poveži preko DP (DisplayPort). Tale kabel:


Ja, sedaj imam ta kabel, tudi 1920 krat 1080, ampak ni nič boljše. Očitno sem perfektcionist. Sej se vidi jasno in vse tako kot mora biti, ni tako razpacana, samo tak občutek imam, da vse pleše, ni umirjena slika, pa sploh te male črke niso tako jasne kot bi morale biti. Je možno da je problem v tem, da je samo 60 hz? Da mi to pleše? Kaj naredi sliko umirjeno?

Na telefonu je majhna slika ampak jasna, tam ni tako kot tu, sploh ne znam povedati kaj me moti... In kaj moram gledati, da bo taka slika kot na telefonu? Kot bi kupila 20 let star monitor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mana ()

seminal ::

Malo kompliciraš ti preveč pomoje. Sam imam še starega legendarnega dell U2410, kateri ima namesto 1080 pik 1200 višine in je slika super. Da nimaš kakšnega scalinga vklopljenega.

Mana ::

seminal je izjavil:

Malo kompliciraš ti preveč pomoje. Sam imam še starega legendarnega dell U2410, kateri ima namesto 1080 pik 1200 višine in je slika super. Da nimaš kakšnega scalinga vklopljenega.


Kaj pa je scaling?

Tukaj sem naredila en test.
http://www.testufo.com/#count=6&backgro...

Tukaj sem naredila en test.
Frame Rate 60 fps
Refresh Rate 60 Hz
Pixels Per Frame 16
Pixels Per Sec 960

Preveč me moti, tisto, kar se ne vidi. Prevelik ekran za tako neumirjeno sliko. Preveč napenjam oči. Vidim, da bo to cela umetnost kupiti monitor.... sej še to ne vem kaj moram gledati.

seminal ::

Neumirjena slika mi pride naprej samo če je prikopljen monitor na VGA vhod, je pa na DP. Prej si imela LG ki je bil za 2 coli manjši resolucija pa je bila enaka, torej je tam bila manjša pika, torej bolj ostra slika.

tikitoki ::

Mana je izjavil:

Kupila sem monitor LCD Dell P2417H (23,8 inch), vendar se mi zdi, da če blizu pogledam, potem vidim vse spacano, ni nobene ostrine. To mi ni všeč. Rada bi tak monitor, da je jasna slika. Kaj moram to gledati? Kaj se mora ujemati? Pa bela barva, kar vidi se vmes kot neka mreža.
Kakšen monitor mi svetujete? Prej sem imela IPS LED LG 22MT55D - PZ, pa se mi zdi, da se je bolj jasno videlo, vendar mi je nahal delati. Kot bi bil izkopljen. Pa tudi to me zanima, če kdo ve za koga, ki to popravlja, pa da ni ravno astronomska cena, oziroma vsak pogleda, kaj je šlo narobe?


Pogooglaj za servis, nesi tja in ti bodo povedali koliko bi prislo popravilo.

kot so rekli, nujno moras preklopiti preko HDMI ali displayporta.

Ce je spacan text, potem za zacetek probaj s cleartype najti za novi monitor bolj primerno nastavitev.

Lahko izberes monitor z vecjo resolucijo.

Pa glossy monitorji imajo tudi v povprecju bolj ostro sliko, lahko probas tudi to. SO pa odsevi bolj nadlezni, sam to je odivisno od okolja in ni nujno,da je dejansko problem.

MrStein ::

1.) slikaj, pa da vidimo. Najbolje tako stari ("dobri") monitor, kot novi ("slabi"). (no, če lahko najdeš kakega za primerjavo)

2.) Kvaliteta stane. Ta Dell P2417H je pač z nižjega konca letvice.

6bit mit FRC ...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Mana ::

MrStein je izjavil:

1.) slikaj, pa da vidimo. Najbolje tako stari ("dobri") monitor, kot novi ("slabi"). (no, če lahko najdeš kakega za primerjavo)

2.) Kvaliteta stane. Ta Dell P2417H je pač z nižjega konca letvice.

6bit mit FRC ...


Ja, mislim, da bo to to. Kvaliteta stane. Za tak denar je to res to ja. Mislim pa, da vem sedaj v čem je problem, v slikovnih pikah. Več jim mora biti, da je polnejša slika, pravzaprav ja, prav pike se vidijo, da jih ni dovolj :) ali pa niso dovolj majhne, da bi bila slika polna, npr. zapis (to sem šla sedaj mal naštudirat), to pa pomeni 4K ali UHD pri tako velikem ekranu. Upam, da se ne motim. Najbrž moram sedaj gledati za UHD in 24 velikost...

Fritz ::

Sam imam QHD 24" ter 27" IPS Dell monitorja in bi zelo težko rekel, da so piksli vidni. Skratka, na poti od FHD (1920x1080 pik) do UHD/4K (3840x2160 pik) imaš še QHD/2K (2560x1440 pik).

Včasih se splača tudi sprehoditi do kakšne trgovine, ki ima monitorje iz tvojega ožjega izbora v izložbi in v živo pogledati ali ti reč ustreza ali morda ne. Verjetno pa bi tudi kdo iz Slo-techa pomagal, če si lasti tak monitor.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Mana ::

Bom jutri objavila slike. Sem jih slikala, pa se kr ene črte notri vidijo.... vse ostalo se vidi, samo realne slike se ne. Kot tisti stari monitorji. Tole gre direkt nazaj.

scipascapa ::

Der AOC CQ27G1 ist in den USA für 280 US-Dollar erhältlich. In Deutschland gibt es ihn aktuell als Import für 420 Euro.

https://www.anandtech.com/show/14819/ao...

Kot vedno, EU kupci dobimo prst v rito.

SmeskoSnezak ::

scipascapa je izjavil:

Der AOC CQ27G1 ist in den USA für 280 US-Dollar erhältlich. In Deutschland gibt es ihn aktuell als Import für 420 Euro.

https://www.anandtech.com/show/14819/ao...

Kot vedno, EU kupci dobimo prst v rito.

https://geizhals.de/aoc-c27g1-a1847102.... na amazonu EUR 229,00.

Resda "prejsni" model z manso resolucijo (se vedno full hd), ampak super cena. In glede na vecji model, ki pride tud pod 300, dvomim da se bo ta model, ki ga omenjas res prodajal nad 400... mogoce en teden, prvi mesec, pol pa bo cena padla.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

Jap, QHD 144Mhz je prihodnost, ne pa FHD :)

Master_Yoda ::

Te ceneje pride ce si ga z amerike narocis. Trenutno je 250$ na amazonu - to je okoli 227 EUR.
227+22% = 277 EUR + cca. 10 eur stroski carinjenja = 287 EUR + postnina (z +22% davkom zraven).

Ja tudi jaz opazam da evropejce zelijo na suho z cenami monitorjev.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

hm?

Items: $249.99
Shipping & handling: $132.28

Total before tax: $382.27
Estimated tax to be collected: $0.00
Order total: $382.27

mastazeko ::

cca 350€...cena primerljivega pri nas?

Master_Yoda ::

scipascapa je izjavil:

hm?

Items: $249.99
Shipping & handling: $132.28

Total before tax: $382.27
Estimated tax to be collected: $0.00
Order total: $382.27



Ugh, ne vem gesla na pamet pa nisem sel gledati koliko hocejo za postnino. Potem pa se res ne splaca :/.
Dovie'andi se tovya sagain.

MrStein ::

Ukrivljen? VA? Ne, hvala. Sem že imel takega in čez teden dni vrnil.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mana ::

Master_Yoda je izjavil:

Te ceneje pride ce si ga z amerike narocis. Trenutno je 250$ na amazonu - to je okoli 227 EUR.
227+22% = 277 EUR + cca. 10 eur stroski carinjenja = 287 EUR + postnina (z +22% davkom zraven).

Ja tudi jaz opazam da evropejce zelijo na suho z cenami monitorjev.


Itak, sem bila v trgovini. Edino ena TV je izstopala, da je bila normalna slika 4k, 4000 evrov. Vso ostalo pa kr neki. Se pravi 4 čuke, če želiš normlano tv. In se ne zadovoljiš s poflom. Monitorjev pa sploh ni tako dragih, samo pofl. K Afrika. A telefon je pa lahko kul, pa tih, pa lepa slika.

Han ::

Če ti zadošča 24", imaš na voljo Dell U2415 (1920×1200). Slika je OK, če gledaš ekran na razdalji 50-70 cm.

27-palčen U2719D ima ločljivost 2560×1440 in posledično bolj ostro oziroma manj zrnato sliko, ki bo OK tudi na krajši razdalji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Spy ::

HP Monitor F24 89,00 EUR
SAMSUNG Monitor Led C27F390 27P 119,00 EUR

Danes top shit cene v MediaWorldih v Italiji. HP je IPS monitor, ki se mi za to ceno zdi naravnost odlicen!

LP, Spy.

antartide ::

kaj pravite katera resolucija naj bi bila idealna za 32'' panel(e).. v smislu ne premajhno ,ne preveliko.
i9 9900k | 32GB DDR4 3600Mhz RGB
RTX 2060 | 1TB M.2 SSD PCIe 3.0x4
1TB M.2 SSD PCIe 3.0x4 | Thermaltake View 71 TG RGB

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: dxx ()

Han ::

Če boš gledal bolj na blizu, potem 4K ali več, na 1 meter pa 1440p.

rabelj5 ::

min 4k, raje več

antartide ::

ojej , trenutno mam 2x 32'' full hd in mi je megastično. Zdej pa nova grafa bo zmogla neke nore 32''-ke. Ja razdalja je kakih 70cm.
sem mislil da kak 4k je preveč na majhno. Men je full hd čisto cool, všeč mi je vse huge.
i9 9900k | 32GB DDR4 3600Mhz RGB
RTX 2060 | 1TB M.2 SSD PCIe 3.0x4
1TB M.2 SSD PCIe 3.0x4 | Thermaltake View 71 TG RGB

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: XLapsus ()

Horas ::

shintaro spet o ekranih. znova in znova se ponavljaš.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

Matko ::

Kaj ekvivalentnega DELL-u U2715H?
U2717D
U2719D(C)

Han ::

Drugi oziroma novejši.

smacker ::

Kaka priporočila za 27-32" 1440p monitor? 60Hz in 90dpi mi zadošča. Kateri ma najlepšo sliko (berljiv text, žive barve, čim manj artefaktov)? Nujno mora bit dovolj kvalitetno izdelan, da ne poka plastika še 2 uri po izklopu in da mi ne lezejo žužki v ekran (slabe izkušnje s trenutnim LG-jem). Budget okoli 300eur, sem pa pripravljen dat tud 400, če kak model res upraviči razliko v ceni.

NejcSSD ::

U2719D
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

voltaire ::

Zdravo. Tega dobim za 200€. Se splača?

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

scipascapa ::

TN = To Ne = Tega Nikoli....

nadaljujem?

NejcSSD: kateri model, več jih je.

https://geizhals.eu/?cmp=1909504&cmp=19...

Zgodovina sprememb…

smacker ::

Fritz ::

scipascapa je izjavil:

TN = To Ne = Tega Nikoli....

nadaljujem?

NejcSSD: kateri model, več jih je.

https://geizhals.eu/?cmp=1909504&cmp=19...

Kolikor vidim, gre za identična panela, le da ima dražji monitor več priključkov. Če teh priključkov res ne potrebuješ, kupiš cenejši monitor in razliko v ceni investiraš v soundbar, v kolikor ne uporabljaš drugih zvočnikov.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

scipascapa ::

tRUE.

scipascapa ::

««
63 / 137
»»