» »

Kateri Monitor ?

Kateri Monitor ?

Temo vidijo: vsi
««
59 / 137
»»

MrStein ::

theVB je izjavil:

@Buggy sem že skakal od veselja, pol pa vidim da je freesync varianta žal :P

Freesync od letos dela tudi z nVidia karticami. (na Windows 10 in DisplayPort povezavi)

Pa prvi monitor ima baje HDR.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

idkfa ::

Zdravo, se tudi sam priporočam za kakšen nasvet pri nakupu novega monitorja. Trenutno si lastim Dellov 2209WAf s katerim sem še vedno super zadovoljen, je pa vseeno postal premajhen. Želja je vsaj 27'' (ips?), uporabljal se bo za oblikovanje (PS, AI), programiranje, splet. Za gaming mi je načeloma vseeno. Budget okoli 500€. Stari monitor imam še vedno namen uporabljat zapivotiran v dual načinu, grafa je 970gtx. Hvala!

theVB ::

Hvala obema! Bom probal svojega spravit v promet, pa pol ce freesync res dela z nvidio, se mogoce kar za takega odlocim glede na to da so obcutno cenejsi

Buggy ::

Ce za gaming monitor rabis imeti VRR potem za freesync monitor raje preveri prej, kako dejansko deluje. Listo preverjenih imas tukaj, za ostale pac ni garancije da bo stvar delala neproblematicno.

Med 32GK850G in 32GK850F je cca 70EUR razlike, kar spet ni nek grozen denar, ves pa vsaj, da bo stvar pri G-Sync delala BP od 30 pa do 144Hz (165Hz - overclocked)

edit: te moram pa opozorit, da je na mojemu 32GK850G prisoten random pop-up OSD, ki se pojavi po malo daljsem delovanje. Ni grozno motec, je pa edina stvar, ki malo zmoti. Sodelavec ima isti monitor pa tega ne opaza.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

theVB ::

Jap morem mal poguglat pa kak video se pogledat na temo nvidia-freesync. Super, tenks

Buggy ::

sem jaz ze neki gledal in je bil en test, da monitor 850F (ki je btw freesync 2) dela ok. Sam posteno...za 70€ razlike bi jaz vseen vzel Gsync...imas se sphere RGB light ce te rajca (sam imam trenutno ugasnjeno) ali pa 650 model, sam je vprasanje ce ga pri nas dobis in ce je cena res obcutno nizja.

kle je neki:

https://www.techspot.com/article/1810-l...

We encountered no issues with this display. The transition inside and out of the refresh window, around the 45 to 55 Hz range, was handled perfectly without flickering or artifacts. LFC is activated as expected. And the monitor works with FreeSync whether you have HDR enabled or disabled, so turning on HDR has no impact on the adaptive sync experience. A great result and this is a monitor that I think is great quality in general with a top-notch VA panel, plus we love that it's flat.

aleksander85 ::

Pozdrav

KAko mislite se bo obnesla kombinacija ekran LG 32GK850G in 980ti grafika..?
Pred kake pol leta sem prodal asus279Q ekran in od takrat nisem več špilal iger sedaj pa me spet malo vleče in gledam ta ekran..

cena asusa trenutno je 700€,(27 ips vs 32 VA )LGja pa 630€..
Se bo zelo poznalo,da je ta VA ali ni neke velike razlike?
KAj pa 32 inčev in 2560-1440 in pa sedenje 50cm proč od ekrana?Se je komu zdel ekran prevelik in zato neroden za gejmanje?

hvala

Buggy ::

premajhen ekran skoraj ne obstaja :D Sem iz 24 HD" sel na 27QHD" in potem na 32QHD...sedaj gledam za dobrimi TV-ji z malo input laga za simracing.
Za gaming je 32" 1440p spot on..980ti je nekako kot GTX 1070..odvisno za kaj. Meni pri dolocenih spilih ze GTX 1080ti pade pod 100fps, sem pa graphic whore vse na ultra kot je bil spil narejen. Grafe menjas prej kot monitor...tako da se odgovor ponuja sam.

Tomi ::

idkfa je izjavil:

Zdravo, se tudi sam priporočam za kakšen nasvet pri nakupu novega monitorja. Trenutno si lastim Dellov 2209WAf s katerim sem še vedno super zadovoljen, je pa vseeno postal premajhen. Želja je vsaj 27'' (ips?), uporabljal se bo za oblikovanje (PS, AI), programiranje, splet. Za gaming mi je načeloma vseeno. Budget okoli 500€. Stari monitor imam še vedno namen uporabljat zapivotiran v dual načinu, grafa je 970gtx. Hvala!

V Nemčiji dobiš za malo več HP Z27, ki je tudi moja izbira, odkar bom menjal 3 24" Delle U2412M za dva tale. Sem ugotovil, da ne potrebujem treh monitorjev, odkar je večina zadev na NAS-u.
metrodusa.blogspot.com

MrStein ::

Mimogrede, 27" 2560*1440 je le dober centimeter višji od 24" 1920*1200 ekrana. Tako da to ni nek hud prehod.

(in 8cm širši)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PoStrah ::

pozdrav torej ima kdo monitor ACER VG240Ybmiix al pa vsaj izkušnje z njim? uporabljal bi ga kot primary monitor, igram igre vendar nisem ultra gamer, rabim lepo sliko za kak film pogledat.

če pa ima morda kdo kak dober budget 27' monitor v mislih pa kar z besedo na dan

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...
Asus P6T|i7 920|ATI HD 6850|12 gb DDR3|dual monitor|mašina da gate trga

freesty ::

IPS 75Hz Freesync, 130eur, zgleda kr dobr deal.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

PoStrah ::

eh sem bral po netu, pa jih dost pravi da ima katastrofa light bleed, ko maš črni ekran se v kotih ful vidi osvetlitev.

kaj pa ima kdo mogoče izkušnje s tem monitorjem? AOC monitor 24V2Q https://www.mimovrste.com/led-monitorji...
tudi IPS 75 hz, 5ms refresh, freesync
Asus P6T|i7 920|ATI HD 6850|12 gb DDR3|dual monitor|mašina da gate trga

radmannsdorf ::

Potrebuje se 24 ali 27 inch do 130EUR. Internet + kakšna igra kdaj. Kaj je trenutni best buy?

Zgodovina sprememb…

radmannsdorf ::

https://www.mimovrste.com/monitorji-gam...
Tole je ok al zgrešeno?:)

Tomi ::

MrStein je izjavil:

Mimogrede, 27" 2560*1440 je le dober centimeter višji od 24" 1920*1200 ekrana. Tako da to ni nek hud prehod.

(in 8cm širši)

Vem, in to je ravno dovolj, da je na moji mizi še udobno delo. Poanta je 4K, ne 27".
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

radmannsdorf ::

btw, mimovrste ima do nedelje 21.4. popuste tudi na monitorje. večinoma 10%.

radmannsdorf ::

Odločil sem se za Samsung PLS monitor S24F352FHU, ki je danes že na mizi. Je kar razlika napram 10 let staremu. :)
Dostava je trajala 2 dni več kot so rekli, ampak ni pene. Cena 99€ in slika je super in to je to kar sem želel.

schurda ::

Dell Ultrasharp U2413 je crknil. :P Kaj sedaj vzeti za obdelavo fotografij?

U2415
U2417
U2419?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Tomi ::

HP Z27?
metrodusa.blogspot.com

maslo12 ::

Potrebujem dodatni monitor, predvsem za risanje (archicad) in oblikovanje (fotošop, indizajn ipd...) za vsakodnevno rabo - delo. Igre vedno manj, zadnje čase sploh ne.
Zaželjena velikost večja od 27", fajn če so že vgrajeni zvočniki, obračanje in USB. Trenutna grafična - GeForce GTX 970
Gledal tole: PHILIPS 328B6QJEB 32" IPS monitor https://geizhals.at/philips-b-line-328b...
Ma kdo drug kak dober predlog?

seminal ::

Kaj pa pravite prehod iz 30 16:10 na 40 4k ? Bom kaj profitiral?

Han ::

Nič ne pravimo, ker ne poznamo ločljivosti 30 16:10.

seminal ::

Kolikor vem če napišem 30 s 16:10 razmerjem je to 2560*1600 edina opcija?

Han ::

EIZO RadiForce RX660 ima pri tej velikosti ločljivost 3280×2048.

seminal ::

In velika verjetnost je da bi imel tale monitor :), raje napiši o prej zgoraj omenjeni primerjavi prosim.

Han ::

Ne vem, kaj bi rad slišal, ker je samoumevno, da je 40 palcev 10 palcev več kot 30, 4K ločljivost pa je prav tako večja kot Wide QXGA. Za bolj podrobno primerjavo si podal premalo podatkov...

seminal ::

Ja nevem, kaj bom pridobil oz če sploh kakšna slaba lastnost 40 4k? Prevelik mogoče? Font bo približno enak?

tikitoki ::

Izracunas si ppi in bos dobil odgovor. Nov monitor bo sirsi, ne pa tolk visji. Imas pa na internetu sigurno kaksne graficne primerjave velikosti.

seminal ::

To vem, zanima me velikost če je prevelika? Gledam tole Philips BDM4350UC in tole BDM4065UC. Cena je podobna, nizka. Me mika ima kdo 40 oz 43 doma? Pa pove malo občutke pa če se je navadil?
LP

DarwiN ::

I, I, reporting for duty. 43@4k je hud. :) Ampak vzemi raj Sony TV, ker tile Philipsi so imeli težave z image retention in VA matrika tudi ni optimalna za takšno velikost... Sony XF7000.. Dobiš IPS, flicker free, nizek input lag. Skratka optimalna zadeva za naslednjih nekaj let, dokler ne pridejo micro LED zasloni.

p.s.: edino fajn je, če si umisliš kakšno roko namesto podstavka in spustiš TV povsem dol do mize, ker drgač je lahko malo previsoko. Sam imam takle Silverstone zadevo, ampak seveda ni must-have. Komot lahko obdržiš original stojalo in se ne obremenjuješ s tem.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

seminal ::

Torej maš doma 43 4k za normalno uporabo? Sony tv mi je predrag. TAle Philips BDM4350UC je IPS, tak da bom zgleda tega probal.

DarwiN ::

Normalna uporaba ja. Surfanje, office in PUBG. Kako predrag? Sony 43 stane 460€.

Drgač pa mora bit Philips tut ok. Verjetno so medtem že odpravili burn-in. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

MrStein ::

burn-in na LCD? Lahko link?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

DarwiN ::

MrStein je izjavil:

burn-in na LCD? Lahko link?

Tu imaš še v samem reviewu omenjeno. Dost je bilo tega.. Žalostno, a resnično..

Še sam sem na bolhi takrat videl enega prodajati in ga vprašal, če prodaja zaradi burn-ina... Je odgovoril pritrdilno in da bo popizdil. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

MrStein ::

Eh, tam piše: Also note that we mentioned that there was no 'burn-in' (or more accurately any temporary image retention) on our unit.

Sem poiskal še štiri reviewe tega monitorja in noben ne omenja burn-in.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

gddr85 ::

možno je sicer tud na lcd, ampak pomoje bolj redko, al je pa res crappy panel oz. imaš dneve, mesece..v povprečju isto sliko in na max svetlost

DarwiN ::

Ogromno je bilo tega. Polni forumi, do te mere, da nikakor ni bilo priporočljivo kupit. Od začasno zapečene slike (image retention), do dlje oz. permanentno zapečenega burn-ina. Samo malo pogooglaj in ti bo takoj jasno.

Ampak predvidevam, da so do danes te napake odpravili. In bil je obširen problem s paneli, ker se je to ponavljalo tudi na podobnih monitorjih drugih proizvajalcev.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

ktm1001 ::

Pozdravljeni, katerega od teh dveh monitorjev?

Asus MG248QR ali Acer XF XF240Hbmjdpr (kar gledam, bi znal biti isti display) pa da je samo ohišje drugo)

https://versus.com/en/acer-xf-xf240h-24...

Če ima kdo kak pametnejši predlog do 300EUR pa na dan z njim, hvala . :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ktm1001 ()

voltaire ::

Lahko kdo svetuje kateri 27" monitor na bolhi bi priporočali?

http://www.bolha.com/racunalnistvo/moni...

Uporabljal ga bom za občasno igranje iger, urejanje worda, excela in brskanje po netu (forumi itd...)

Mare3 ::

ktm1001 je izjavil:

Pozdravljeni, katerega od teh dveh monitorjev?

Asus MG248QR ali Acer XF XF240Hbmjdpr (kar gledam, bi znal biti isti display) pa da je samo ohišje drugo)

https://versus.com/en/acer-xf-xf240h-24...

Če ima kdo kak pametnejši predlog do 300EUR pa na dan z njim, hvala . :)


Sam imam takega Acer samo 27'' in sem zelo zadovoljen. Predlagal bi pa da si greš pogledat v živo kakšno sliko ima monitor ki si ga želiš. Tako najbolje oceniš kaj ti je všeč. Sam sem naprimer gledal čisto drugačen monitor dokler nisem šel v trgovino in si hitro premislil :)

DownPurr ::

Dober dan, odločil sem se za nakup novega monitorja pa me zanima par stvari

Monitor: DELL S2719DGF
Vrsta zaslona gaming
Velikost zaslona 27 Palcev
Tehnologija zaslona TN
Maksimalna ločljivost 2560 x 1440
Dimenzija slike 16:9
Video priključki Display Port, HDMI
Odzivni čas 1 ms
USB 3.1 da
Barva črna/srebrna
Frekvenca osveževanja 155 Hz

Je med ločljivostjo in velikostjo zaslona kaj upliva?
Npr če bi bil ta 27 inčni pa samo 1080p
Oz katera ločljivost je najboljša za 27 inčne zaslone.

Če si kdo lasti ta monitor me zanima vaše mnenje.
Hvala za odgovore.

pivo ::

DownPurr je izjavil:

Dober dan, odločil sem se za nakup novega monitorja pa me zanima par stvari

Monitor: DELL S2719DGF
Vrsta zaslona gaming
Velikost zaslona 27 Palcev
Tehnologija zaslona TN
Maksimalna ločljivost 2560 x 1440
Dimenzija slike 16:9
Video priključki Display Port, HDMI
Odzivni čas 1 ms
USB 3.1 da
Barva črna/srebrna
Frekvenca osveževanja 155 Hz

Je med ločljivostjo in velikostjo zaslona kaj upliva?
Npr če bi bil ta 27 inčni pa samo 1080p
Oz katera ločljivost je najboljša za 27 inčne zaslone.

Če si kdo lasti ta monitor me zanima vaše mnenje.
Hvala za odgovore.


živjo,

27" ter "le" 1080p ima dosti slabši pixel-density kot 1440p. Najboljša ločljivost je sicer UHD 4K (3840x2160) ampak za gaming (predpostavljam, da kupuješ monitor za gaming) nima smisla ker ne boš mogel pri nobenemu špilu (pri normalnih detajlih) dosegati tako visoko osveževanje.

Sam sem si kupil ta monitor 2 meseca nazaj in sem zelo zadovoljen! Sicer je TN ne IPS ampak to je pa edini "minus". Zelo hiter, G-sync deluje (predpostavljam da imaš nvidia geforce grafično kartico?), zelo lep design, pivot, 3 leta garancije,...
odličen price-performance, priporočam nakup.
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

DownPurr ::

pivo je izjavil:

DownPurr je izjavil:

Dober dan, odločil sem se za nakup novega monitorja pa me zanima par stvari

...


živjo,

27" ter "le" 1080p ima dosti slabši pixel-density kot 1440p. Najboljša ločljivost je sicer UHD 4K (3840x2160) ampak za gaming (predpostavljam, da kupuješ monitor za gaming) nima smisla ker ne boš mogel pri nobenemu špilu (pri normalnih detajlih) dosegati tako visoko osveževanje.

Sam sem si kupil ta monitor 2 meseca nazaj in sem zelo zadovoljen! Sicer je TN ne IPS ampak to je pa edini "minus". Zelo hiter, G-sync deluje (predpostavljam da imaš nvidia geforce grafično kartico?), zelo lep design, pivot, 3 leta garancije,...
odličen price-performance, priporočam nakup.


Trenutno imam radeon grafično (sicer jo tudi mislim počasi menjati) , je to problem?
Kje si pa kupil monitor ? Mimovrste (tam jaz gledam ker imajo 2-go najcenejšo ponudbo).

pivo ::

DownPurr je izjavil:

pivo je izjavil:

DownPurr je izjavil:

Dober dan, odločil sem se za nakup novega monitorja pa me zanima par stvari

...


živjo,

27" ter "le" 1080p ima dosti slabši pixel-density kot 1440p. Najboljša ločljivost je sicer UHD 4K (3840x2160) ampak za gaming (predpostavljam, da kupuješ monitor za gaming) nima smisla ker ne boš mogel pri nobenemu špilu (pri normalnih detajlih) dosegati tako visoko osveževanje.

Sam sem si kupil ta monitor 2 meseca nazaj in sem zelo zadovoljen! Sicer je TN ne IPS ampak to je pa edini "minus". Zelo hiter, G-sync deluje (predpostavljam da imaš nvidia geforce grafično kartico?), zelo lep design, pivot, 3 leta garancije,...
odličen price-performance, priporočam nakup.


Trenutno imam radeon grafično (sicer jo tudi mislim počasi menjati) , je to problem?
Kje si pa kupil monitor ? Mimovrste (tam jaz gledam ker imajo 2-go najcenejšo ponudbo).


Če imaš radeon je še boljše saj monitor uradno podpira Freesync (preventira screen-tearing).
Jaz sem ga vzel v Linksu kjer so ga imeli tudi razstavljenega in sem ga lahko tudi pogledal kako izgleda in kakšno sliko ima.
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

DownPurr ::

ÄŒe imaĹĄ radeon je ĹĄe boljĹĄe saj monitor uradno podpira Freesync (preventira screen-tearing).
Jaz sem ga vzel v Linksu kjer so ga imeli tudi razstavljenega in sem ga lahko tudi pogledal kako izgleda in kakĹĄno sliko ima.

-----------------

Ok, hvala za odgovor.

XLapse ::

mene zanima če ima kdo dual curved monitor setup ? Je to malo smešnega izgleda? Kako se obnese?

Razmišljam it iz 1x 29''ultrawide +1x24'' ... na 2x 27'' ... Je ta opcija curved k me zanima, samo nevem kako bi se v praksi obneslo.
alien technology

voltaire ::

pivo je izjavil:

DownPurr je izjavil:

Dober dan, odločil sem se za nakup novega monitorja pa me zanima par stvari

Monitor: DELL S2719DGF
Vrsta zaslona gaming
Velikost zaslona 27 Palcev
Tehnologija zaslona TN
Maksimalna ločljivost 2560 x 1440
Dimenzija slike 16:9
Video priključki Display Port, HDMI
Odzivni čas 1 ms
USB 3.1 da
Barva črna/srebrna
Frekvenca osveževanja 155 Hz

Je med ločljivostjo in velikostjo zaslona kaj upliva?
Npr če bi bil ta 27 inčni pa samo 1080p
Oz katera ločljivost je najboljša za 27 inčne zaslone.

Če si kdo lasti ta monitor me zanima vaše mnenje.
Hvala za odgovore.


živjo,

27" ter "le" 1080p ima dosti slabši pixel-density kot 1440p. Najboljša ločljivost je sicer UHD 4K (3840x2160) ampak za gaming (predpostavljam, da kupuješ monitor za gaming) nima smisla ker ne boš mogel pri nobenemu špilu (pri normalnih detajlih) dosegati tako visoko osveževanje.

Sam sem si kupil ta monitor 2 meseca nazaj in sem zelo zadovoljen! Sicer je TN ne IPS ampak to je pa edini "minus". Zelo hiter, G-sync deluje (predpostavljam da imaš nvidia geforce grafično kartico?), zelo lep design, pivot, 3 leta garancije,...
odličen price-performance, priporočam nakup.



Zakaj je TN minus napram IPS?

MrStein ::

Ker ima načeloma slabšo sliko.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Cveto ::

Pozitivno pri TN: hiter panel, poceni, boljši reakcijski čas
Negativno pri TN: slabi vidni koti, slabe barve, slabši kontrast

Kar se mene tiče, TN ne gledam več, sploh te večje dimenzije, kar imaš tudi če si direkt pred monitorjem, na kotih že slabšo sliko. 144hz in podobno pa me ne gane preveč (75hz in Freesync delujeta odlično).
««
59 / 137
»»