» »

Kateri Monitor ?

Kateri Monitor ?

Temo vidijo: vsi
««
54 / 137
»»

gddr85 ::

ne govorim specifično za cs:go

neo5468 ::

Kaj pa fali 144hz monitorju? Boš reku da to ni dovolj dobro za csgo? Sam imam dejansko neke ure notr in sem nadpovprečen v primerjavi z average playerjom, zato ti lahko mirne duše povem, da je 144hz dovolj. Global sem pa dobil z starim 60hz monitorjom.

MrStein ::

Enkrat sem z motorjem prevozil 100km brez čelade.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Treer ::

neo5468 je izjavil:

Kaj pa fali 144hz monitorju? Boš reku da to ni dovolj dobro za csgo? Sam imam dejansko neke ure notr in sem nadpovprečen v primerjavi z average playerjom, zato ti lahko mirne duše povem, da je 144hz dovolj. Global sem pa dobil z starim 60hz monitorjom.


Nič ne fali, samo omenil sem, da se da za omenjeni znesek dobiti celo še višji refresh rate, pa že cel pogrom tu...

Tilen88 ::

Sem že sicer zastavil vprašanje par postov nazaj ampak se ga je spregledalo,.. kaj menite za prrimarno photoediting pa dizajn?

Gledal sem Dell Ultrasharp U2715H https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

Malo sem raziskal po internetu kar hvalijo Dell nasplošno. Pa še v mojem cenovnem rangu je

gddr85 ::

ja, komot vzameš u2715h, imaš sicer še mal novejšega 2717d, ampak je tud cena višja

Tilen88 ::

Ja vem,.. sedaj praznijo zaloge,.. sam če čakaš da pade cena novemu modelu ven pride že naslednji model pa si nekako v začaranem krogu... Tako, da zmeraj bolj se spogledujem z modelom u2715H. Zdi se mi kar kvalitetna izbira(nisem ravno najzahtevnejši uporabnik)

Soldier ::

Kaj kupiti do max 400€ (DELL only, 27" ali 28")

IPS 1440P ali 4k TN je sedaj vprašanje?
Nisem več nek gamer, delam pa dosti v z 3d modelirniki(creo, acad, scia).
Po eni strani me mika 4k, kajti prej kot slej bo 4k standard. Ali pač?

Na youtubu vidim razne primerjave, kako je TN slab u primerjavi z IPS kar se tiče vidnega kota. Ok, ampak jaz sedim vedno na istem mestu za računalnikom..ne mislim gledat od daleč oz. pod nekim kotom.
IPS 27" DELL 4k stane ohoho veliko, ampak nebi pa rad sedaj zapravil 400€ pa mi TN ne bo odgovarjal, po drugi strani pa sedaj kupim IPS 1440p, čez dve leti bom pa spet gledal 4k monitorje.

Kaj pravte?

Tilen88 ::

IPS ima tudi veliko boljšo reprodukcijo barv polek samo kota. Pomoje ni vredno posegati po TN panelu. Zdej je sam vprašanje al je 4k na 27vredu za gledat,.. na delu imam 32" 4k in moram rečt da je odličen. Odvisno koliko si pripravljen dati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tilen88 ()

martincek1 ::

Mam 2715H in je kul za dizajn, ampak vseeno neprimerljivo z 2718Q 4k panelom. Če maš keš, pol priporočam slednjega.

Enterprise ::

Potrebujem nov monitor za pisarniško delo. Nimam pojma o tem, kaj je dobro in kaj ni. Bi pa imel rad vsaj Full HD resolucijo, vsaj 22", budget je do 150€. Kot sem sam gledal, se mi zaenkrat tole zdi best buy (vendar kot rečeno, nimam pojma o tem :D).

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...
https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

Vedran ::

Kaj mislite o monitorju BenQ SW240, cena je okrog 450€?

jb_j ::

Vedran je izjavil:

Kaj mislite o monitorju BenQ SW240, cena je okrog 450€?


Men so bolj všeč monitorji v okrogli obliki.

Ker od kvadratnih lahko dobiš takšne oči.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

XLapse ::

A vam je lepše videt dual curved al dual flat setup ?

Jaz bi šel na curved, zaradi immersion in tudi sem večkrat videl te curved v trgovinah in meni to FUL 'zapali', občutek je nor!!
ampak glavna stvar je ker so bolj blagi za oči, baje brez strain ker je 3d.
Samo me malo odbija k nevem kako bo to zgledalo.

MrStein ::

'immersion' je bolj marketinška floskula kot karkoli drugega.
Sicer poskusi kje v živo testirati, pa boš videl. Testirati več kot tri minute.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Vedran ::

Koliko vidim vsi priporočajo Dell-ove ravne monitorje, noben ne priporoča ukrivljen monitor.
Za hobby obdelavo fotografij mislim da je boljši ravni kot ukrivljen monitor.
Ukrivljen monitor mi se bolj zdi za igrice.

XLapse ::

kaj pa to da je bolj nežen do oči ? je kaj na temu ?

Alien123 ::

nežen za oči je vsak če mu zmanjšaš modro barvo

MrStein ::

Sveta preproščina. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Buggy ::

Mi lahko kdo prosim razlozi od kje ideja da je DELL neki superioren monitor. Ja pred cca 7-leti je bil pionir z IPS-om, zdej so pa njihovi monitorji mnogo precenjeni za kar ponujajo. Pa to govorim zgolj za pisarnisko uporabo (jih je v sluzbi nasranih polno tako kot HP-jev, ki imajo za moje oci celo lepso sliko, pa noben ne orgazmira nad njimi). Za (tudi light) gaming pa sploh ne vem, kdo bi sploh to kupoval, ker so specsi vseh DELL monitorjev cist outdated? Je to kaksna VW golf finta..sam vprasam?

dolenc ::

Je golf ja. Majo tud kak vredu monitor, več al manj jih je pa konkurenca prešišala

sminx ::

Pozdravljeni, iscem monitor za igranje iger na PS4 PRO. Velikost vsaj 27, in pa ceno okoli 300€. Kaj se najbol splaca oz obnese.
Hvala

Lp

_Sajmon_ ::

A kdo, v čem je fora, da nekatere spletne trgovine ponujajo enake izdelke pod različnimi cenami? Recimo na enaa 4k monitor Dell U2718Q dobiš pri iskanju štiri zadetke. Cene od 539 do 556 €. Je možno, da ponujajo cenejše tiste, ki so bili vrnjeni v trgovino? Tudi v kaki drugi trgovini sem že nekaj podobnega opazil, a ne tako izrazito kot na enaa. V slednji sem že enkrat kupil prenosnika, ki je bil v dveh identičnih ponudbah na voljo, in se seveda vzel cenejšega. Izkazalo se je, da je imel defektno tipkovnico, ne spomnim pa se 100%, ali so bili znaki odprte embalaže, mislim, da je bilo. Ni bilo panike, sem ga vrnil in dobil drugega.

Skratka, kaj bi vi naročili, če imate 4 ponudbe na voljo? Človek bi rekel, da najcenejšo varianto...

Tomi ::

Potrebujem 27" zaslon 4K za dvomonitorsko namizje. Želeno je, da ima čim tanjši rob, IPS matriko, USB-C priključek (ko nekoč menjam prenosnik).

Cena ni pretirana ovira. Kaj priporočate? Nekako vidim, da sta popularna HP Z27 in Dell U2718Q.
metrodusa.blogspot.com

Tilen88 ::

Imam na delu HP Z32 sicer ga moram pohvalit. Pomoje z nebenim ne fališ prav nič.

_Sajmon_ ::

Tomi je izjavil:

Potrebujem 27" zaslon 4K za dvomonitorsko namizje. Želeno je, da ima čim tanjši rob, IPS matriko, USB-C priključek (ko nekoč menjam prenosnik).

Cena ni pretirana ovira. Kaj priporočate? Nekako vidim, da sta popularna HP Z27 in Dell U2718Q.


kot je Tilen88 rekel, po mojem ne moreš falit z nobenim. Jaz bi na seznam dodal tudi LG-jev 27UK850-W. Z Dellom sta nekaj cenejša od Z27, a slednji ima atraktivno garancijo glede pokvarjenih pik. Nekaj misli o njem sem napisal par strani nazaj (21.11.)

Sicer pa se sam kar še ne morem odločit. Na trenutke bi QHD, pa potem se mi zdi 4k boljša investicija, glede na to, da monitorjev ne menjaš pogosto, pa še cene 4k-jev se nižajo. Sem pa opazil, da reviewov 4k monitorjev ni ravno na pretek (sploh za Z27), tudi objav na forumih precej malo. Razlagam to, da ali folk cilja na gamerske monitorje (kjer s 4k-jem ne pridobiš ne vem kaj, pa še močnejšo grafično moraš meti), ali na bolj potrošniške, t.j. cenejše in manjše monitorje, bolj zahtevnim uporabnikom pa QHD ločljivost zadostuje.

Kakorkoli... se priporočam Tomi, da sporočiš, kako si se odločil.

opeter ::

Je tole dober monitor za domačo obdelavo slik?
https://www.lg.com/global/business/moni...

Sicer starejši model, a pri nas se dobi za okoli 150 EUR oz. manj.
Kolikor sem našel informacije, je to edini ekran v tem cenovnem razredu, ki ima AH-IPS panel.

Hvala za vse odgovore.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Tilen88 ::

Mislim, da imaš veliko IPS panelov v tem cenovnem rangu (24" 1080p)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tilen88 ()

opeter ::

Hvala ali lahko kakšnega priporočaš?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Cange ::

A lahko kdo pojasni kaj se dogaja:
5 let čakam na budget IPS 1440p 120-144Hz 27"-29" monitor. Za praznike sem bil resno zagret z nakupom, vendar: Nvidia in AMD monitorji še vedno nimajo standardne vertikalne sinhronizacije, budget mi veli največ 200-250e GPU, prihajajoč 1080p GPU RTX 2060 bo imel ceno 400e, torej 500e pri nas, RTX 2080ti komaj poganja BF5 na 1440p.
Več kot IPS 2560x1080 60Hz 29" si trenutno ne upam niti pomisliti. Kak predlog?

Nekaj mi pravi da bi bil downgrade na 1600x900 še boljši :'(.

TOP ::

Cange je izjavil:

A lahko kdo pojasni kaj se dogaja:
5 let čakam na budget IPS 1440p 120-144Hz 27"-29" monitor. Za praznike sem bil resno zagret z nakupom, vendar: Nvidia in AMD monitorji še vedno nimajo standardne vertikalne sinhronizacije, budget mi veli največ 200-250e GPU, prihajajoč 1080p GPU RTX 2060 bo imel ceno 400e, torej 500e pri nas, RTX 2080ti komaj poganja BF5 na 1440p.
Več kot IPS 2560x1080 60Hz 29" si trenutno ne upam niti pomisliti. Kak predlog?

Nekaj mi pravi da bi bil downgrade na 1600x900 še boljši :'(.

V čem je problem,kupiš kolikor maš denarja.Če imaš denar za Fiata ne moreš,kupiti Ferrarija edino ti čakaš,da bo cena padla,ampak ne bo.

MostWanted ::

Cange je izjavil:

A lahko kdo pojasni kaj se dogaja:
5 let čakam na budget IPS 1440p 120-144Hz 27"-29" monitor. Za praznike sem bil resno zagret z nakupom, vendar: Nvidia in AMD monitorji še vedno nimajo standardne vertikalne sinhronizacije, budget mi veli največ 200-250e GPU, prihajajoč 1080p GPU RTX 2060 bo imel ceno 400e, torej 500e pri nas, RTX 2080ti komaj poganja BF5 na 1440p.
Več kot IPS 2560x1080 60Hz 29" si trenutno ne upam niti pomisliti. Kak predlog?

Nekaj mi pravi da bi bil downgrade na 1600x900 še boljši :'(.


ka pa je s tabo? 2080ti ti da na 1440p vsaj 140fps v večini iger če ne več mal si poglej na jutube.

seveda z izkloplenim rt. jebeš to.

Alien123 ::

MostWanted je izjavil:

Cange je izjavil:

A lahko kdo pojasni kaj se dogaja:
5 let čakam na budget IPS 1440p 120-144Hz 27"-29" monitor. Za praznike sem bil resno zagret z nakupom, vendar: Nvidia in AMD monitorji še vedno nimajo standardne vertikalne sinhronizacije, budget mi veli največ 200-250e GPU, prihajajoč 1080p GPU RTX 2060 bo imel ceno 400e, torej 500e pri nas, RTX 2080ti komaj poganja BF5 na 1440p.
Več kot IPS 2560x1080 60Hz 29" si trenutno ne upam niti pomisliti. Kak predlog?

Nekaj mi pravi da bi bil downgrade na 1600x900 še boljši :'(.


ka pa je s tabo? 2080ti ti da na 1440p vsaj 140fps v večini iger če ne več mal si poglej na jutube.

seveda z izkloplenim rt. jebeš to.


če mam jaz na 3440x1440 vse ultra preko 100fpsjev :D

Cange ::

TOP je izjavil:

Cange je izjavil:

A lahko kdo pojasni kaj se dogaja:
5 let čakam na budget IPS 1440p 120-144Hz 27"-29" monitor. Za praznike sem bil resno zagret z nakupom, vendar: Nvidia in AMD monitorji še vedno nimajo standardne vertikalne sinhronizacije, budget mi veli največ 200-250e GPU, prihajajoč 1080p GPU RTX 2060 bo imel ceno 400e, torej 500e pri nas, RTX 2080ti komaj poganja BF5 na 1440p.
Več kot IPS 2560x1080 60Hz 29" si trenutno ne upam niti pomisliti. Kak predlog?

Nekaj mi pravi da bi bil downgrade na 1600x900 še boljši :'(.

V čem je problem,kupiš kolikor maš denarja.Če imaš denar za Fiata ne moreš,kupiti Ferrarija edino ti čakaš,da bo cena padla,ampak ne bo.


Problem je ker nevem kam grejo cene GPU. Če bom dobil v prihodnje za 250e Esport gpu ala rtx 2050ti, potem bolje da grem na 1600x900 monitor.

MostWanted ::

al pa ubodeš konzolo.

al pa še bolš, prenehaš z gejmingom nasploh.

tolk kot si prpravlen dat tk boš špilu

Cange ::

Xbox bo na miško in tipkovnico.
Še malo počakat, mogoče bo AMD s 7nm kaj spremenil. V naslednjih nekaj letih se lahko zgodi od 2560x1080 do 4k, hec je, ker to sem mislil že 5 let nazaj.

CoreySteel ::

Malo me je šokirala izbira (ki je ni) 27", 1440p, 144Hz, IPS monitorjev. Bognedaj, da je še G-sync.
Ne bi dajal 800€ za monitor, kaj mi je storiti, kakšni predlogi? :)
Bom obžaloval, če se zdaj ne stegnem? :P
Twitter: @CoreySteel_

neo5468 ::

27inch 1440p 144hz ips sem tudi jaz gledal, pa ni šans da dam 700-800€. Tudi 400-500€ za 1440p tn panel se mi zdi boleče. Zato sem kupil za 220€ 1080p 144hz, pa bom upgrejdov čez kakih 5 let, ko boš dobil že 4k ips verzijo za manj kot 800€. Pa tudi grafične bodo takrat znale prežvečit te visoke resolucije.

MrStein ::

Glede g-sync, čez nekaj dni ima nVidia napovedano izdajo gonilnika, ki bo delal tudi z freesync.
Tako da tu lahko prišparaš kaki stotak ali dva.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MostWanted ::

MrStein je izjavil:

Glede g-sync, čez nekaj dni ima nVidia napovedano izdajo gonilnika, ki bo delal tudi z freesync.
Tako da tu lahko prišparaš kaki stotak ali dva.


kje pa je seznam tistih 12 monitorjev ki bojo to podpirali?

gendale2018 ::

počakite zdj še teh par tednov da vidimo če se bo nvidia držala obljube
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

MihaK3 ::

CoreySteel je izjavil:

Malo me je šokirala izbira (ki je ni) 27", 1440p, 144Hz, IPS monitorjev. Bognedaj, da je še G-sync.
Ne bi dajal 800€ za monitor, kaj mi je storiti, kakšni predlogi? :)
Bom obžaloval, če se zdaj ne stegnem? :P


En kolega je že skoraj leto nazaj za cca 500€ vzel od Asusa en 32" 1440p 144Hz VA zaslon in je zadeva po mojem mnenju odlična (žal pa ne vem točne oznake modela). Je sicer freesync, kar pa bi po novem znalo delati tudi z Nvidijami...

MrStein ::

MostWanted je izjavil:

MrStein je izjavil:

Glede g-sync, čez nekaj dni ima nVidia napovedano izdajo gonilnika, ki bo delal tudi z freesync.
Tako da tu lahko prišparaš kaki stotak ali dva.


kje pa je seznam tistih 12 monitorjev ki bojo to podpirali?

Tule recimo: https://www.anandtech.com/show/13797/nv...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

CoreySteel ::

neo5468 je izjavil:

27inch 1440p 144hz ips sem tudi jaz gledal, pa ni šans da dam 700-800€. Tudi 400-500€ za 1440p tn panel se mi zdi boleče. Zato sem kupil za 220€ 1080p 144hz, pa bom upgrejdov čez kakih 5 let, ko boš dobil že 4k ips verzijo za manj kot 800€. Pa tudi grafične bodo takrat znale prežvečit te visoke resolucije.

Sem si nabavil RTX 2070, tako da jaz bi že daj imel tudi en spodoben monitor :P
Twitter: @CoreySteel_

meho7 ::

4 dni se pocakas do releasa patcha ter testov pa si kupis potem en freesync ips - recimo ASUS MG279Q, ki ga dobis za 500€ pri CU, TN verzija je ze potrjena s strani Nvidie, da deluje.

MrStein ::

35-90Hz???

za MG269Q...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Alien123 ::

vsaki dan gledate v monitor in vam je škoda denarja.. a v grafične, avte in cote pa vam ni? :D
svašta..

louser ::

MrStein je izjavil:

35-90Hz???

za MG269Q...

Ni ideqlno za SP spile, je pa dovolj

MrStein ::

No, to je razlika med freesync in g-sync...

Za ta denar dobiš AcerXF270HUA ki ima 40-144Hz, LFC-support
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

XLapse ::

ima kdo dual 27'' in posta sliko plz ?
««
54 / 137
»»