» »

Kateri Monitor ?

Kateri Monitor ?

Temo vidijo: vsi
««
39 / 137
»»

r00k ::

Kakšne imate izkušnje z 2560x1440 na 32 inčih?

Kayzon ::

r00k je izjavil:

Kakšne imate izkušnje z 2560x1440 na 32 inčih?



Zelo dobre! Ze en teden bo odkar uporabljam "AOC AGON AG322QCX" ki je 32" monitor resolucije 2560x1440,ima FreeSync 40-144HZ ter curved zaslon(Va panela). Igranje iger je res next level dozivetje,ostale stvari pa tud super stimajo. Po parih dnevih se navadis velikosti in ne mores vec nazaj na manjse ekrane.:))

NejcSSD ::

Kayzon je izjavil:

Sej bi z veseljem,sam kako ves kdo ga res rabi in kdo ne izkorisca zastonj stvari hm..:|


Osebno priporočam:
http://vez-je.org

:)
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

r00k ::

@Kayzon, koliko si pa oddaljen od monitorja?

Kayzon ::

Oddaljen sem priblizno ene 60cm.

Matko ::

razlika med

DELL U2715H in U2717D ? Razen € +20% pri modelu 17D

OK našel
I have both models (had two U2715H's but one got a warranty replacement) Here are some differences:

The H has capacitive buttons, the D has physical buttons. The bezel on the bottom edge is much larger on the H because of this.

The H has an AH-IPS panel by LG, the D has a PLS display by Samsung - this is the source of the price difference.

They also wake from sleep at different speeds, though this only matters if you have one of each like I do.

Comparison: http://www.displayspecifications.com/en...

MrStein ::

Hmm, na linku piše da ima en 5% večji PPI, čeprav imata enako velik panel z enako piksli.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Matko ::

očitno zatipk pri vnosu višine:
569, 596

jonystar ::

Imam eno vprašanje in sicer. Do novega leta planiram zamenjati monitor in sem v dilemi. Od monitorja sem oddaljen 1m in se nagibam k nakupi 27 inch 1440p monitorja. Ampak zanima me ali bi bila slika lepša na 27 inch 4K monitorju(nastavljena resolucija na 4K), ki bi imel nastavljen scaling na 150%, kar bi pomenilo, da izgubim na delovni površini, ker so ikone in pisava večje(kar me ne moti, če imam v startu mišljeno kupiti delovno površino kakršna je na 1440p) ampak pridobim pa na kvaliteti slike, ker je na 4K gostejši PPI. Ali se motim pri mojem mišlenju? Monotor se ne bo uporabljal za gaming tako, da bo 60Hz dovolj, brez G-sync ali Free-Sync.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jonystar ()

MihaK3 ::

27 4k na en meter je popoln fail, za tako oddaljenost bi bil pravi 40 4k ali pa 32 1440

jonystar ::

Zato pa sem napisal, da bi scaling nastavil na 150%, ker 27 inch 1440p sem stestiral pri kolegu in mi je razdalja in velikost ok. Nič matranja. Pri mojem vprašanju pa bi 4k monitor postal 1440p samo z gostejšim PPI. Če se seveda ne motim.

MihaK3 ::

Saj jaz sem na istem, počasi končno prehajam višje od 1080 (oz. 1200) in sem testiral 27 1440, 32 1440 in 32 4k in je optimalen ravno 32 1440, 27 mi je premalo večji kot tak, 4k so mi pa še pri 32 preveč drobne ikone, na 27 bi bil pa to čisti no-go. Cene osnovnih ne-gamerskih 27 4k in 32 1440 so pa tako ali tako tam-tam, tako da zame tu ne bi bilo dileme. Nekje moram samo še stestirati 40 4k, sem probal z enim TV-jem, pa se ni nikakor dalo nastaviti tako, da bi bilo v redu. Aja pa glede gostote pikslov in s tem povezane kakovosti slike, sem moral že pri 32 iti konkretno blizu, da se je poznala razlika, na 1 m ne bi bilo pa nobene, kaj šele pri 27.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MihaK3 ()

MrStein ::

MihaK3 je izjavil:

4k so mi pa še pri 32 preveč drobne ikone,

Velikost ikon je nastavljiva že vsaj 10 let.

Sam imam 27" 2560x1440 in se čisto nič ne bi branil 4K resolucije.

Najboljše je seveda probati z lastnimi očmi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MihaK3 ::

Seveda so, to je samo kot primer, ker scaling še vedno ne deluje povsod tako kot bi moral. Osebno se držim tega, da če mi je velikost ikon in pisave na defaultu v redu, je razmerje velikost/resolucija prava. Zato tudi prejšnjič nisem vzel 24 fullhd, ampak 26. Zdaj če gledaš res čisto od blizu, se da uporabiti tudi večjo resolucijo, ampak 4k za karkoli pod 30 je nesmisel, to je fullhd pri 15 in manj; potem lahko imaš tudi tablico namesto monitorja...

sm1x ::

Pozdravljeni, zanimam se za nakup 144hz monitorja. Imam GTX 1060 6GB, torej verjetno pride v poštev nekaj z G-syncom?
Gledal sem npr. tegale:
https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

Ampak je kar zasoljena cena .. predlagate kako cenejšo alternativo?
Igram skoraj izključno Dota2; včasih tudi kak FPS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm1x ()

MihaK3 ::

Zares poceni G-synca ni, kaj več bodo pa drugi povedali...

podstrešje ::

Premalo se spoznam na monitorje, za 1060 6gb (vem, da bo za 1440p najbrž treba znižati kake nastavitve iger na med.) sem gledala:
AOC Q2781PQ
ASUS PB278QR
DELL UltraSharp U2715H
Že kakšen teden bezljam in se odločam med 24'1080p in 27'1440p, končno sem se ekako odločila za večje. Ima kdo katerega izmed teh in kakšne pripombe oziroma bi znal kdo tudi kaj tretjega priporočati? Uporabljal se bo za casual gaming, v osnovi mi je immersion bolj pomemben kot 144hz, zato sem poiskala ips.
Hvala.
But your loaded dice won't help you in the end.

Zgodovina sprememb…

SR1984 ::

Iščem en dober, ampak ne predrag monitor s priklopom preko usb-c.

Trenutno gledam te modele:
Philips
Dell

Ni nujno, da jih vzamem preko mimovrste, ker se še kje najdejo tudi malo ceneje.

Ima kdo od vas katerega od teh dveh modelov.

Prosim za mnenje.

Hvala.

Han ::

Prijatelj ima Della, ki je načeloma ok, le bolj plastično deluje vse skupaj. Večji minus je nastavljanje ekrana - do določene mere lahko spreminjaš le naklon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

MrStein ::

Ima kdo 27" monitor z 2560x1440 in podporo za 120 ali 144 Hz?

Lahko zasebno ali novo temo odpremo.

Za štart, prikažite tole sliko (full screen, brez skaliranja). Je siva, brez kakih lis ali pasov?

Hvala.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

perozi ::

MrStein jaz imam taksno specifikacijo na dellu le da je 25" in mi je super.

DamijanD ::

Kakšno mnenje o Lenovo ThinkVision P27h oz. kakšna alternativa (25-27' 1440p) za do okrog 400€?

techovec ::

Imam cca 4 leta star laptop, 8gb rama, i7 procesor, ssd.. ekran je 17" 1600x900.. ni najlepse. Cez kaksno leto ali dve mislim kupit desktop. Zanima pa me, ce se mi ze zdaj splaca kupit monitor in ga povezem na laptop. Je leptop dovolj *mocan* da poganja dva ekrana in ali je sploh smiselno?

Invictus ::

Vsak laptop lahko poganja 2 ekrana v 2D...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

slodreamer ::

V full HD zagotovo, za 4K pa bi moral preveriti grafično, ki jo imaš.

Invictus ::

Glede na starost laptopa nima display konektorja, ki bi prebavil 4K ;).

Grafična to prebavi brez problemov...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MrStein ::

DisplayPort 1.2 iz leta 2010 prenese 4K@60, starejši DP pa v @30.

Za delo bo 30 FPS čist OK, če bo potem itak nov desktop PC kupil.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

strumf666 ::

Pri 30Hz še kurzor od miške na namizju preskakuje... Za izjemno nezahtevne mogoče ok, drugače pa polomija.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Hej, enim je 60 dovolj, jaz pa pravim 144 or bust...

Za dva meseca kaki excel tipkati bo čisto OK. (razen tega mu mogoče celo dela z 60)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

-žiga- ::

Kakšen je kaj ta monitor za ta denar (cca. 230 eur)?
DELL IPS LED monitor P2418D (210-AMPS)

Za splošno pisarniško delo in amatersko urejanje fotografij.

DamijanD ::

Kakšen predlog za 27' 1440p monitor: splošna uporaba + video/foto editiranje + občasno kakšna igrica.
A je Dellov U2715H še vedno neke vrste best buy?

CleanPower ::

Pozdravljeni, ali kdo slučajno prodaja kakšen kvaliteten 16:10 24'' monitor?

Truga ::

Dell jih ima ene par...

DamijanD ::

Kakšne izkušnje z iiyama monitor LCD XUB2792QSU. Za 350€ ima Freesync, flickerfree...

CleanPower ::

Truga je izjavil:

Dell jih ima ene par...

ki si to vido?

frudi ::

Dell recimo ima U2414M model, Samsung pa S24E650. Specifikacije so zelo podobne, če ne praktično identične. Dell ima to prednost, da ima tudi DP vhod.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

ramiz?! ::

mene zanima a se res fajn pozna razlika na 32" ekranu med 1920x1080 in 2560x1440 ... ekran bi uporabljal za splet, filme in _ne_ igric ... po internetu videvam kako konstantno pišejo, da je razlika občutna in me zanima, če je vredna 100€ ... nebi pa rad čez mesec ali dva kupoval novega monitorja ... v mojem cenovnem rangu je še 28" UHD, ki ima še višjo resolucijo, ampak bi rad čim večji ekran ... ne znam se pametno odločit
Never regret anything, there's always a reason things happen.

seminal ::

Obvezno 2560*1440 :) To je muss že za 27.

ramiz?! ::

seminal je izjavil:

Obvezno 2560*1440 :) To je muss že za 27.

p**** ... pa tko dobr deal sem mel za 32" full hd ... rabljen novejši model samsung za 160€...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Truga ::

1080 na 32" mas pixle velikosti dlani. :D

Ce bos sedel 3m stran je ok, drugace pa bi se jaz temu izognu.

ramiz?! ::

Truga je izjavil:

1080 na 32" mas pixle velikosti dlani. :D

Ce bos sedel 3m stran je ok, drugace pa bi se jaz temu izognu.

ja sej to mi je jasno, sam nekak mam skos v glavi televizijo in full hd na 43"+
Never regret anything, there's always a reason things happen.

gddr85 ::

glej aoc Q3279VWF..

..tist dober deal za 32" fhd pa pozabi, razen, če ga ne boš imel na mizi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

scipascapa ::

DamijanD je izjavil:

Kakšne izkušnje z iiyama monitor LCD XUB2792QSU. Za 350€ ima Freesync, flickerfree...


kje bi se ga dalo videti v živo?

scipascapa ::

samo na spletnih grrrrrr......327e zelo dobra cena, ne?

ramiz?! ::

scipascapa je izjavil:

samo na spletnih grrrrrr......327e zelo dobra cena, ne?

Za moje pojme je obupno slaba?? iiyama 32" 1440p resolucija, cena 230EUR ... al sem kej falil?
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ramiz?! ()

scipascapa ::

hja to je prevelik zaslon, to rabiš že 4k resolucijo......

ramiz?! ::

scipascapa je izjavil:

hja to je prevelik zaslon, to rabiš že 4k resolucijo......

ne vem, cela _ta_ tema se vrti okoli tega, da je optimalno 32" in 1440p ... drugače pa je stvar seveda subjektivna, ampak cena tvojega monitorja, ki je manjši in 100€+ dražji vsekakor ni dobra
Never regret anything, there's always a reason things happen.

DamijanD ::

ne ta tema ima optimalno 27' in 1440p ter 32' in 4K

ramiz?! ::

DamijanD je izjavil:

ne ta tema ima optimalno 27' in 1440p ter 32' in 4K

zanimivo, da sem zdejle prebral 7 strani komentarjev in 26 jih je za optimalno izbralo 1440p 32", edino vsakih 7-8 komentarjev se pojavi tvoj komentar z vprašanjem kaj menite o 27" 1440p monitorju, ki je vedno overpriced...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

fishstick ::

Zdravo,

Trenutno imam Samsungov 34 curved monitor in mi je nekako prevelik...zanima me kateri 4k monitor priporocate ? Trenutnega bi prodal in kupil nekaj manjsega 27, 28 ?
««
39 / 137
»»