» »

Kateri Monitor ?

Kateri Monitor ?

Temo vidijo: vsi
««
13 / 137
»»

Jerry000 ::

Hm...čeprav malo gledam, pravijo da Dell U2515H ni ravno dober za gaming in grafično Nvidia 1070 GTX.
http://www.tomshardware.co.uk/forum/id-...

Kaj sploh pomeni "1440p 144Hz and G-Sync"? Tak ekran priporočajo za omenjeno grafično

smacker ::

Hz pomeni kolko frejmov je monitor zmožen izrisat, 144Hz torej 144fps. Gsync pa je tehnologija, ki zmanjša "tearing", ko kartica sproducira manj od 144fps (Screen tearing) @ Wikipedia ;) Seveda taki bombončki občutno podražijo monitor.

Jerry000 ::

Ampak a so to lastnosti/funkcije katere so potrebne za igranje iger ali je to bolj "preseravanje"? Kot laik, rad bi samo da bo slika lepo tekla...igral sem na 60FPS in ne vidim nekaj razlike kar je več od tega. Nisem pa noben profi gamer, sem bolj navaden gamer, ki rad igra igre in uživa ob igranju in grafiki.

MrStein ::

Si imel 144Hz in 60Hz en zraven drugega?

visoki Hz in G-Sync je ravno to, kar je potrebno za tekočo sliko.
Bi morali uvesti s prvim dnem, ko so se pojavili LCD ekrani. (no, razne frekvence, ki je LCD-jem rak rana)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

gus5 ::

smacker je izjavil:

Hz pomeni kolko frejmov je monitor zmožen izrisat, 144Hz torej 144fps.
Frekvenca osveževanja monitorja (izražena v HZ) nič ne pove o tem, koliko slikic na sekundo (FPS) je zmožna izrisati grafična kartica. Dva različna fenomena.

MrStein je izjavil:

Si imel 144Hz in 60Hz en zraven drugega?
visoki Hz in G-Sync je ravno to, kar je potrebno za tekočo sliko.
Kdor ima monitor z visoko frekvenco osveževanja (144Hz, 165Hz), G-synca pravzaprav ne potrebuje, ker pri visokih frekvencah postane 'trganje slike' tako rekoč neopazno in posledično nemoteče.

Jerry000 ::

Nisem imel, zato pa ne vidim potrebe po 144Hz ker mi je 60 dobro :). Kje lahko to za firbec pogledam?
No ampak kaj je boljše za Nvidio GTX 1070...144Hz ali G-Sync? Ker da je oboje je ekran verjetno 500-600EUR? Kar pa je malo preveč. Je sploh kakšen dell do ajde 400 pa da ma kaj od tega oziroma da je dober za takšno grafično?
Zaradi osveževanja in ker je slabši ekran za grafično potem ta ekran Dell U2515H odpade
http://anni.si/monitorji/led-monitor-25...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

6151 ::

Vecina 1440p GSync ekranov je hkrati tudi 144Hz ali pa 165Hz. Cenejsi so 1080p 144Hz TN ampak predragi za to kar ponujajo. Najboljsi deal je bil 1440p 144Hz IPS gsync avgusta iz casekinga. (500€)
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

JackOdpirac ::

Ja valda. A so mel Asus za tolk mal?

6151 ::

Acerja ki ga imam v podpisu. Zakon monitor. 60Hz mi je prav choppy sedaj :D
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Jerry000 ::

No, kater dell ekran je potem dober za gtx 1070 grafično in da ni ravno 500EUR? Je kakšen sploh? Pa da ima 144Hz kolikor pravijo da je to dobro za tako grafično

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

JackOdpirac ::

Vse kar ni 24" je res prizadeto drago.

Harvey Norman ima noro akcijo na že tako najbolj nor monitor za svojo ceno.

Samsung S24F350FHU. 1080p, IPS, FreeSync, 72Hz. 120€

DarwiN ::

No, kater dell ekran je potem dober za gtx 1070 grafično in da ni ravno 500EUR?

Ta stavek je skoraj že paradoksalen. Za nek usran gpu ti ni težko dat 450€, za monitor je pa škoda vsakega evra? Narobe svet. Kot bi kupil avto v obliki in udobju starega yugeca, mašino pa bi imel od bemfe. :)

Poleg 1070tke bi si "moral" privoščit vsaj kaj takšnega za 600€.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

MrStein ::

gus5 je izjavil:

Kdor ima monitor z visoko frekvenco osveževanja (144Hz, 165Hz), G-synca pravzaprav ne potrebuje, ker pri visokih frekvencah postane 'trganje slike' tako rekoč neopazno in posledično nemoteče.

Kaj pa če igraš igro, ki "zmore" samo 40-60 FPS?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jerry000 ::

DarwiN je izjavil:

No, kater dell ekran je potem dober za gtx 1070 grafično in da ni ravno 500EUR?

Ta stavek je skoraj že paradoksalen. Za nek usran gpu ti ni težko dat 450€, za monitor je pa škoda vsakega evra? Narobe svet. Kot bi kupil avto v obliki in udobju starega yugeca, mašino pa bi imel od bemfe. :)

Poleg 1070tke bi si "moral" privoščit vsaj kaj takšnega za 600€.

No, ne vem kako to gre, zdej prvič slišim glede tega osveževanja da ni tist ekran dober za GTX 1070, zato pa pišem sem. Ta ekran katerega si priporočal mi nikakor ne sede...preveč je širok. Zelo so mi všeč dell ekrani ker ma malo roba. Zato sprašujem tu, kateri dell je dober za grafično gtx 1070. In ker tudi še nisem siguren, igral sem 60FPS igre, ne vem niti igre katera podpira več katera ne, ampak 60FPS mi je čist zakon...sem tudi strelske in vse igral na 60FPS. Zato vas, ker ste bolj v tem sprašujem glede tega. Torej, za navadnega igralca ali je kateri dell dober za grafično 1070 da je dober izkoristek laično rečeno. Ali je U2515H dober, ali je ta slab za tako grafično laično rečeno.

issak ::

V bigbangu iščem en monitor (ker imam 100€ bon), našel sem 27" in 32" LG... oboje 1080p. Za 1440p sem ugotovil da nimam financ, tako da kako se kej obnese 1080p na 32"? Večinoma za igre, browsing, pa kakšno delo sem in tja.
https://www.bigbang.si/monitorji/monito...
https://www.bigbang.si/monitorji/monito...

Je tole sploh ok za igre? nekega prav visokega input laga ne more imet najbrž, pa tudi osveževanje je verjetno le 60, ali ima kdo katerega od teh dveh in ga je uspel 'navit' na 75Hz mogoče?

Ali je to čisti junk in naj pozabim na monitor za 200€...
Hvala.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

dolenc ::

Jery ti si sam sebe nahajpu :), take majo radi trgovci!

V resnic so "fičerji" dobri, ko se jih navadiš in je potem na slabš težko it(tko k zmer in povsod) ampak, če bi zdele menjal monitor, za tega z vsemi bombončki sem prepričan, da ne bi vidu razlike. In ja tist monitor, ki si ga v štartu gledov je čisto vredu, zmer se bo pa našlo še nekaj kar je boljše, hitrejše, večje itd.. Drugače bi bili prodajalci brez služb :)

gus5 ::

MrStein je izjavil:

gus5 je izjavil:

Kdor ima monitor z visoko frekvenco osveževanja (144Hz, 165Hz), G-synca pravzaprav ne potrebuje, ker pri visokih frekvencah postane 'trganje slike' tako rekoč neopazno in posledično nemoteče.

Kaj pa če igraš igro, ki "zmore" samo 40-60 FPS?
Če nimaš sinhronizacije med grafo in 144HZ-monitorjem, nima veze, kakšen je FPS grafe, saj zaradi nizkega FPS frekvenca osveževanja monitorja ne pade. Ker frekvenca ostaja visoka, se trganje tako rekoč ne opazi oz. je nemoteče.

Fritz ::

dolenc je izjavil:

Jery ti si sam sebe nahajpu :), take majo radi trgovci!

V resnic so "fičerji" dobri, ko se jih navadiš in je potem na slabš težko it(tko k zmer in povsod) ampak, če bi zdele menjal monitor, za tega z vsemi bombončki sem prepričan, da ne bi vidu razlike. In ja tist monitor, ki si ga v štartu gledov je čisto vredu, zmer se bo pa našlo še nekaj kar je boljše, hitrejše, večje itd.. Drugače bi bili prodajalci brez služb :)

Bi se kar strinjal. Imam low end 1440p Dell monitor in dokaj spodobno grafično in do sedaj (3/4 leta uporabe) še nisem opazil kakršnekoli anomalije na prikazani sliki. Al sem pa počas že star in slaboviden 8-)
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

DarwiN ::

Ali je U2515H dober, ali je ta slab za tako grafično laično rečeno.

Dober bo, edino tekst zna bit malo premajhen in boš "moral" uporabit povečavo.. Potem raje vzameš U2715H. Če pa ti je vseeno glede monitorja, pa raje glej 1060/480 gpu in FHD monitorje.. Boš precej ceneje prišel skoz.

tako da kako se kej obnese 1080p na 32"? Večinoma za igre, browsing, pa kakšno delo sem in tja.

Za igre bo 32" super, za browsanje pa ne tako dobro. Sicer se navadiš, ampak za leto 2017 to ni to.. Boljše vzet 27". Lahko pogledaš tudi tega Asusa v akciji. Če ne druga, je lepši (tanjši rob) in omogoča boljšo ergonomijo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

issak ::

DarwiN je izjavil:

tako da kako se kej obnese 1080p na 32"? Večinoma za igre, browsing, pa kakšno delo sem in tja.

Za igre bo 32" super, za browsanje pa ne tako dobro. Sicer se navadiš, ampak za leto 2017 to ni to.. Boljše vzet 27". Lahko pogledaš tudi tega Asusa v akciji. Če ne druga, je lepši (tanjši rob) in omogoča boljšo ergonomijo.


ja sej to se mi je zdelo da bo 32 malo preveliko za 1080p... Vem da za 2017 to ni to, ampak žal je buđet bolj nizek :D Zdaj imam AOC 23" za 160€ pa je čisto ok, čisto nič posebnega, samo če bi bil malo večji bi bilo fajn.

edigital vem da je ceneje, ampak mora biti v bigbangu da uporabim 100€ bon, če ne ne bi niti gledal bigbang. Kaj pa tisti 27" LG pol? je za kaj?
https://www.bigbang.si/monitorji/vx279n... tale asus zgleda podoben kot oni na edigital.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

DarwiN ::

Ne, VX je stari model.. Pol raje tistega LGja.. Ali pa Iyyamo 28" za en dodatni palec. :P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

issak ::

DarwiN je izjavil:

Ne, VX je stari model.. Pol raje tistega LGja.. Ali pa Iyyamo 28" za en dodatni palec. :P


28" hm, samo potem je pa že 32" cenejši :D
Ta iyyama je za kaj drugače? Nekako se je izogibam zaradi nepoznanja bolj kot ne, čeprav sem se tudi AOCja pa mu ubistvu nič ne manjka za moje potrebe.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

DarwiN ::

Iyyama je kul.. Sej itak polovico teh panelov zalaga LG, tko da so vsi podobna jajca v tem cenovnem rangu.

Jah, ampak 32" ima mal preveliko piko za FHD resolucijo in tekst ne bo oster. Zračunaj velikost pike glede na velikost monitorja. Če je optimalen (brez preseravanja) PPI nekje med 90 in 110, ima 27"tka FHD 82 PPI, kar je kul.. Pri 32tki pa PPI pade na 69.

Sicer če sem jaz lahk bil 5 let na FHD 32tki, potem si lahk tudi ti naslednja 3 leta, preden kupiš 4k. Se navadiš in je sprejemljivo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Jerry000 ::

dolenc je izjavil:

Jery ti si sam sebe nahajpu :), take majo radi trgovci!

V resnic so "fičerji" dobri, ko se jih navadiš in je potem na slabš težko it(tko k zmer in povsod) ampak, če bi zdele menjal monitor, za tega z vsemi bombončki sem prepričan, da ne bi vidu razlike. In ja tist monitor, ki si ga v štartu gledov je čisto vredu, zmer se bo pa našlo še nekaj kar je boljše, hitrejše, večje itd.. Drugače bi bili prodajalci brez služb :)

Neb reku glih nahajpu, sam ko nisem ravno poglobljen/seznanjen z temi rečmi in se zato na vas obračam za nasvet. Ne čelim pa da je ekran "ozko grlo" glede grafične...če se spet laično izrazim. No, če bo U2515H res ok kokr praviš, potem je to to. Hvala! :)

dolenc ::

Nočem te še bol zmest, ampak tole je tud opcija, za ne spet tolk več denarja :)

https://edigital.si/monitor/lg-34um58-p...

Ločljivost je manjša kot pri tistem 25 col, je pa ta ultrawide format res fenomenalen za špilat. Sicer se čez čas navadiš pa mal izgubi prvotni waw efekt, sam ko kdaj preklopim v standard 16:9 ne bi nkol več nazaj šel :)

Jerry000 ::

Uf, tale wide mi ni toliko vsec :)

gorann ::

jest bi pa rad fhd monitor za ps4

kateri je best buy, velikost 23-24"

tega imam na listi za nakup https://www.mimovrste.com/led-monitorji... -mal cez 160eur me pride

kaksna razlika je med ips in tn za ps4

gorann ::

dodajam se tega
https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

ne pusti mi uredit prejsnega posta

abyssus ::

Gledam ta dva:
- https://www.mimovrste.com/led-monitorji...
- https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

Praktično enak monitor - se splača 70 € več za 29inchev?

DarwiN ::

Seveda se splača... Tile ultrawide so zelo majhni monitorji.. 29tka je dejansko malo podaljšana 23tka..

Tega raje vzemi (malo podaljšana 27tka).. Primerna velikost in odlična cena.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Modri dirkač ::

Ja, pa vsak pixel lahko posebej prešteješ ...
Everybody lies!

Nesta ::

Tele grafe ne morem naročiti drugače kot preko bančnega nakazila?
Imam paypal pa mi tega ne ponudi

http://www.mindfactory.de/product_info....

rdecaluc ::

Paypal pri njih ni na voljo za slovenijo.
Est modus in rebus. ,typos

Nesta ::

rdecaluc je izjavil:

Paypal pri njih ni na voljo za slovenijo.



Se pravi narocim in grem na banko da placam?

To bo dobrih 400€ me prsla tale 1070 ane?
Ali kj narobe gledam? :)

V slo je vse nad 500€

JackOdpirac ::

gorann je izjavil:

jest bi pa rad fhd monitor za ps4

kateri je best buy, velikost 23-24"

tega imam na listi za nakup https://www.mimovrste.com/led-monitorji... -mal cez 160eur me pride

kaksna razlika je med ips in tn za ps4

Šibaj v Harvey N po Samsunga S24F350 za 120€. 24", IPS, 1080p, 72Hz, Freesync.

MrStein ::

Nesta je izjavil:

rdecaluc je izjavil:

Paypal pri njih ni na voljo za slovenijo.



Se pravi narocim in grem na banko da placam?

Greš s kazalcem do ikone "NLB Klik", ja.
Smo leta 2016 (oziroma 2017 kmalu).
;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mared ::

JackOdpirac je izjavil:

gorann je izjavil:

jest bi pa rad fhd monitor za ps4

kateri je best buy, velikost 23-24"

tega imam na listi za nakup https://www.mimovrste.com/led-monitorji... -mal cez 160eur me pride

kaksna razlika je med ips in tn za ps4

Šibaj v Harvey N po Samsunga S24F350 za 120€. 24", IPS, 1080p, 72Hz, Freesync.

samsung za 119€ je S22F350FHU in ne S24F350

https://www.harveynorman.si/lcd-monitor...

JackOdpirac ::

Ahahaha.

Se posipam s pepeli8-O

scipascapa ::

s katerim monitorjem nadomestim HP ZR24W? Želje? 27'' IPS / 2560 x 1440 / 144Hz / FreeSync oz. G-Sync? 500-600€ max.

Invictus ::

"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

scipascapa ::

danke :)

torej bi se reklo ta? ASUS MG279Q

Zgodovina sprememb…

Texslo ::

Pozdravljeni

No pa je sedaj tudi pri meni prišel cas za menjavo monitorja.

Torej rabil bi zamenjavo obstoječega monitorja in me zanimajo nasveti predvsem pa tudi priporocila za dober monitor.

Bo evo pa da se razpišem...

Pri zdajsnji uporabi sem prisel do spoznanja da mu najbrz potreboval dva monitorja saj mi je samo en premalo.

Uporabljena bosta za video in foto obdelavo, nevem pa se tocno kaksno velikost. Kaj priporocate? Dva 27' ali dva 24/25' ali mogoče samo enega 34? Sicer se bolj nagibam k dvema vendar vsi predlogi pridejo prav.

Zahteva je oz morata biti nujno resolucija vsaj QHD oz 1440p oz 2550*1440. Toj je osnovni pogoj.

Naslednji pogoj ne da imata cimboljse barve ze out of the box, sicer vem da verjetno je to zelo tezko dobit vendar trenutno nimam budgeta se za kalibracije.

Budget je nekje od 800-900 evrov.

Kar sem sedaj s svojim brskanjem po internetu odkril bi bila dobra izbira dva Dell Ultrasharp 27inc serija 15... Nevem tocno kakasn aje oznaka. Vendar taak mi je bil zelo vsec in se je skladal z vsemi zahtevami, vednar bi rad pred nakupom imel cimvec razlicnih zato da res izberem najboljso opcijo.

Torej sedaj me pa zanima vasi predlogi ker sam nisem najboljsi na tem podrocju zato se obracam na ljudi ki vec vejo od mene. Nakup je lahko ali v sloveniji al v tujini preko spleta.

Najlepsa hval za vse odgovore in priporocila in SRECNO 2017!

LP

Han ::

2×U2515H dobiš za okrog 600 eur (anni.si), za 2×U2715H pa boš odštel okrog 840 (nakupovanje.net).

mafijc ::

Texslo je izjavil:


Zahteva je oz morata biti nujno resolucija vsaj QHD oz 1440p oz 2550*1440. Toj je osnovni pogoj.
Naslednji pogoj ne da imata cimboljse barve ze out of the box, sicer vem da verjetno je to zelo tezko dobit vendar trenutno nimam budgeta se za kalibracije.
Budget je nekje od 800-900 evrov.

Kar sem sedaj s svojim brskanjem po internetu odkril bi bila dobra izbira dva Dell Ultrasharp 27inc serija 15... Nevem tocno kakasn aje oznaka. Vendar taak mi je bil zelo vsec in se je skladal z vsemi zahtevami, vednar bi rad pred nakupom imel cimvec razlicnih zato da res izberem najboljso opcijo.

Meni se zdi da je za 1440p precej bolj primerna velikost 27". Sem pred kratkim nabavil monitor o katerem govoriš: Dell U2715H in ga lahko le pohvalim. Ni sicer najcenejša opcija 430€ v slo, ampak glede na to da imaš budget 800-900 je ok :).
Skratka, nimam boljšega predloga od tvojega.

borisk ::

Če imaš kartico ki zadosti hitro poganjala potem je pomoje opcija tudi tole:
https://www.mimovrste.com/led-monitorji...



Diagonala: 68,58 cm (27")
Vrsta zaslona: IPS
Barvna globina: 10bit(8bit + A-FRC)
Ločljivost: 3840×2160
Svetilnost: 300 nitov
Kontrast: Mega
Odzivni čas: 5 ms
Vidni kot: 178/178
Flicker Safe
SUPER+Resolution
Black Stabalizer
FreeSync
On Screen Control

Texslo ::

Kartico imam Asus Geforce GTX 1070 8gb Strix. Ali je to dovolj močno za dvakrat 4k monitor?

Sicer ta 4k monitor presega moj budget, in tudi še ne snemam v 4k zato nevem koliko ima smisla vzeti 4k monitor?

Glede na to da bo nakup monitorja preskok iz hoferjevega medion 24 inch se mi zdi da je dovolj 1440p?

No jaz nevem zato prašam za mnenje?

Me pa še zanima za stojalo za monitor? Je boljše da bi bil pritjen na steno? Glede na to da se mi zdi malo nizko tudi na najvišji nastavitvi monitorja? Samo vprašanje...

Sem si pa iz karton naredil silhueto obeh da vidim koliko je to sploh veliko in se mi zdi 27 kar zelo velik... nevem pa ne.

Hmm malo sem zbegan, ker nočem narediti napačnega nakupa, saj ne gre za ravno malo denarja.

LP

Invictus ::

27 inčen ni prevelik.

Če ti hardware zmore, kupi 4k.

Fonte lahko vedno povečaš ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mare3 ::

Pomoje je pri takih stvareh najbolje iti v najbližjo trgovino in v živo oceniti velikost. Stvar je v tem da se tebi morda zdi velik ko pa vidiš zraven še večje si hitro premisliš in bi imel še večjega :)

Texslo ::

No sej zato sem si naredil maketo tocno velikosti da vidim kako sede v prostoru... NO sedaj sem odločen za 27 inch monitorja, vendar se še vedno bolj nagibam k dellovem monitorju torej U2715H. Ker sem mi zdi da je boljše da kupim odličnega 1440p kakor pa da bi vzel 4k pa da nebibil ravno top, pa tudi te dellovi imajo zelo dobre barve vsaj po reviewih.

Kako pa je kaj s stojalom za na steno?

Han ::

Na steno ga jaz ne bi dal, pač pa na nosilec-roko, ki ga pritrdiš na mizo.
««
13 / 137
»»