» »

Kateri Monitor ?

Kateri Monitor ?

Temo vidijo: vsi
««
10 / 137
»»

MrStein ::

TV+film gre, vprašanje, kak se bo zvok porazdelil.

Načeloma vsi kabli "delujejo enako".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

nikolahodin ::

kixs je izjavil:

Ultra-wide so zakon 8-) Imam 34"... a pravkar opazil tega 38"... nice :D

LG 38UC99 38" Ultra Wide 21:9 WQHD+IPS 3840x1600 Curved LED Monitor



Lahko bi bil monitor resolucije 5 ali 6 k.

Pat_MaGroin je izjavil:

https://www.amazon.de/dp/B01DWENWO6?smi...

Hm, malo je sla cena gor.


Šla je cena gor zato ker se zanimaš za nakup monitorja. To vidijo preko piškotkov.

Zgodovina sprememb…

tt2 ::

A se že kaj ve kateri monitorji se bodo pojavili na CES 2017? Bi bilo lepo, če bi se končno pojavil kak gaming IPS 144hz 1080p monitor velikosti 24-25inčev. Ker trenutno so le 27inčni pa še dragi so, da te kap.

mtosev ::

tt2 je izjavil:

A se že kaj ve kateri monitorji se bodo pojavili na CES 2017? Bi bilo lepo, če bi se končno pojavil kak gaming IPS 144hz 1080p monitor velikosti 24-25inčev. Ker trenutno so le 27inčni pa še dragi so, da te kap.
blo bi fajn še, če bi bil 16:10
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

i33a ::

Kupujem monitor, ki ga bom uporabljal večinoma za programiranje.
Budget je do 140€. Rad bi 22' ali 24'. Kaj priporočate?
Je znamka monitorja zelo pomembna, ali je kvaliteta podobna pri vseh z približno isto ceno?

specing ::

mtosev je izjavil:

tt2 je izjavil:

A se že kaj ve kateri monitorji se bodo pojavili na CES 2017? Bi bilo lepo, če bi se končno pojavil kak gaming IPS 144hz 1080p monitor velikosti 24-25inčev. Ker trenutno so le 27inčni pa še dragi so, da te kap.
blo bi fajn še, če bi bil 16:10


In še bolj fajn, če 2560x1600 (16:10) IPS monitorji ne bi bili dragi kot žafran.

i33a ::

Katerega izmed spodnjih monitorjev izbrati?
klik
klik
klik

dolenc ::

V tem budgetu ni nekih razlik, če si nalimal 2 22col in 1 24 col za isti denar se ni težko odločit :).

V sami sliki ne bo nekih hudih razlik, ker tko podobne, če ne clo iste panele uporabljajo, lahko pa najdeš kakšnega, ki ima malo bolj nastavljivo stojalo, če ti to kaj pomeni, da ne tlačiš goro škatel pod njega.

lucky13 ::

Na eDigital dobiš 24" LG-ja IPS za 125 EUR ali 23" IPS za slabih 118 EUR.

https://edigital.si/monitor/lg-23mp48hq...
https://edigital.si/monitor/lg-24mp48hq...

tikitoki ::

i33a je izjavil:

Kupujem monitor, ki ga bom uporabljal večinoma za programiranje.
Budget je do 140€. Rad bi 22' ali 24'. Kaj priporočate?
Je znamka monitorja zelo pomembna, ali je kvaliteta podobna pri vseh z približno isto ceno?


danes mas na enaa al mimovrste enga dela v akcijo za 140 EUR. Pomoje je za to ceno najvec, kar dobis. Sam moras kupiti danes.

afna2 ::

Pozdravljeni!

Prosim za pomoč-mnenje glede nakupa monitorja, izbiram med http://e-misija.si/monitorji/monitorji-... ali http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist... ali predlog za alternativo. Budget je do 250 ojrov ter 24" velikost.

Hvala.

Sašo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: afna2 ()

rml1 ::

Pozdravljeni

Zanima me monitor AOC M2470SWH 23.6''.
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

V navodilih za uporabo so v zvezi s kompatibilnostjo gonilnikov
navedeni skoraj vsi windowsi, razen win 10.
Ali bi ta monitor deloval pravilno na računalniku z win 10 s hdmi povezavo ?

LP

PARTyZAN ::

Da. Sam ne rabiš nameščat nobenih gonilnikov, priklopiš in dela.

homemetric ::

http://www.ebay.de/itm/ASUS-MG278Q-Gami...
(400€)
http://www.ebay.de/itm/ASUS-PB278QR-Doo...
(300€)

Kateri monitor se bolj splača kupiti, mogoče kakšen drugi predlog? (nujno 1440p in pa 27" zaželjeno tudi 144hz)
Trenutno imam grafično gtx 770, ki jo bom kmalu nadgradil.
Monitor bi bil prvotno namenjen igranju iger.

lopov ::

Kolegica je kupila 32" Samsunga, pred tem nikogar nič povprašala in danes sprašuje, zakaj ima slabo sliko. Po specifikacijah ima 1920 x 1080 px.

Pravi, da je želela čimvečji zaslon ker bi rada uporabljala kot monitor in kot televizijo.

Zdaj razmišlja o menjavi in potrebuje predlog za podoben monitor okoli 300 EUR, ki pa bi imel 2560 x 1440 px resolucije (oz. tam nekje).

Kupila je v Sloveniji.

gddr85 ::

300e, 32" in 1440p gre bolj slabo skupaj, bo treba konkretno več keša..
npr. kej takega http://www.mindfactory.de/product_info....

Modri dirkač ::

U2715h bo čisto v redu.
Everybody lies!

DarwiN ::

Če ima novejšo grafično s HDMI 2.0, potem tole: UE40KU6000.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

lopov ::

Thx za komentarje, slabo kaže :P

Priklopila bo na laptop Lenovo L530 preko miniDP kar prenese max 2560 x 1600 @ 60Hz.

DarwiN ::

Pa je na tem Samsungu sploh preklopila na PC/Game mode? Da jo slučajno ne heca kak Overlay.. In pa s ClearType se je priporočeno poigrat v windowsih.. FHD je sicer dokaj nizka resolucija za to velikost, ampak tako slabo pa spet ni.. Sem ~5 let uporabljal Panasonica FHD 32 kot monitor.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

gddr85 ::

fhd že na 27" zgleda slabo od blizu ;)

DarwiN ::

Eh, ne ga srat.. Brat in nečak že vrsto let uporabljata Samsunga 32F5000 kot monitor in ne menjata za noben denar tega sveta. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

gddr85 ::

osebno sprobal 37" fhd tv od blizu and let me tell ya..ain't lookin good, razen če si imel v mislih 1m+ oddaljenost ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

DarwiN ::

Čakaj malo, med 32 in 37 je ornk razlike.. Ampak 32" še gre za silo skozi.. Ni optimalno, ampak se hitro navadiš in ni moteče, na neki normalni razdalji ~60cm.. 37" pa že nenese za pičlih 59 PPI-ja, kar je pa res že too much oziroma na 1m bi najbrž šlo. :P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

mat11 ::

Mal se naj z nastavitvami poigra in pa ClearType naštima. Pa naj pogleda da nima scaling vklopljen. Slika na 32 sploh ni tako slaba, ko vse nastaviš. Dobiš pa za majhen denar velik monitor.
mat

Modri dirkač ::

Ne ga srat, 1080p na 32" zgleda kot 800x600 na 24".
Everybody lies!

DarwiN ::

Modri dirkač je izjavil:

Ne ga srat, 1080p na 32" zgleda kot 800x600 na 24".

Nope. ~70 ppi. Podobno kot 1440x900 na 24".
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

next3steps ::

mat11 je izjavil:

Mal se naj z nastavitvami poigra in pa ClearType naštima. Pa naj pogleda da nima scaling vklopljen. Slika na 32 sploh ni tako slaba, ko vse nastaviš. Dobiš pa za majhen denar velik monitor.

Nič ti ne pomaga ClearType, če vidiš posamezne piksle.

mat11 ::

Lopov:
Naj naredi kot sem jaz rekel , pa monitor naj gleda vsaj na 60cm razdalje, pa sploh ne bo tako slabo. Na netu so sigurno kakšne nastavitve, vsaj za LG sem našel in je izgled čisto soliden. Za pipetkarje pa je itak vse preslabo.
mat

tikitoki ::

next3steps je izjavil:

mat11 je izjavil:

Mal se naj z nastavitvami poigra in pa ClearType naštima. Pa naj pogleda da nima scaling vklopljen. Slika na 32 sploh ni tako slaba, ko vse nastaviš. Dobiš pa za majhen denar velik monitor.

Nič ti ne pomaga ClearType, če vidiš posamezne piksle.


Ocitno ni misljeno, da je monitor blizu tebe.

mat11 ::

https://www.amazon.com/LG-32MP58HQ-P-32...
Tukaj so sicer za drugi monitor, ampak ta veličina, mnenja kupcev. In večina meni, če ga gledaš vsaj 60cm stran ali več je za TA DENAR(je poceni) čisto ok.
mat

MrStein ::

next3steps je izjavil:

mat11 je izjavil:

Mal se naj z nastavitvami poigra in pa ClearType naštima. Pa naj pogleda da nima scaling vklopljen. Slika na 32 sploh ni tako slaba, ko vse nastaviš. Dobiš pa za majhen denar velik monitor.

Nič ti ne pomaga ClearType, če vidiš posamezne piksle.

ClearType uporablja sub-piksle. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

dj_uro ::

Svetujem prijatelju, pa se obračam tudi na vas;

Želi 2x DELL u2415 (1900x1200), sam sem mu pa svetoval LG 34UM88;

Ker še nikoli nisem niti od daleč, kaj šele od blizu videl wide 34'' monitorja, sem se odravil v Bigbang, kjer imajo razstavljenega ASUS 34'' neštonešto... Gaming zadeva...

Bil pa sem šokiran, kako majhen je v bistvu monitor. Dva DELLa 24'' skupaj sta zagotovo vsaj par cm višja od 34''WIDE.
Ker pa se oči vsak dan ne izboljšujejo vendar pešajo, me zanima, ali je sploh smiselno vzet tak monitor napram 2x24''

Prosim za nasvete;

p.s. kakšna igra, drugače pa foto in acad, 3dsmax

HVALA!
vw-klub.si

DarwiN ::

LG in Acer bosta kmalu izdala 38" ultra wide monitorje s 3840x1600 resolucijo. To bi bilo super, ampak bo cena vsaj 2x višja (okrog 1.200€) kot dual Dell predlog in pa treba bo počakat vsaj 2 meseca..LGja je že možno prednaročit. Acerja pa tudi, po smešno nizki ceni, ampak tukaj gre za marketinški nateg.

Druga opcija je pa 40-43" 4k TV.. Ta Samsung UE40KU6479 je trenutno zelo popularen. Tole potem nanese za 30% več delovne površine od dveh Dell 24". Potrebuje pa HDMI 2.0 grafično kartico za priklop.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

dj_uro ::

Ni problema glede HDMI 2.0, namrec, ima gtx1070...
Kaj pa poreces na lg34um88?
vw-klub.si

DarwiN ::

34 so tudi kul.. Dejansko ima podobno delovne površine kot 2x24, ker ima tudi piko za 20% manjšo (se moraš usest malo bliže).

Če pa mu je premajhen, pač 40" 4k. IMO danes ni več nekega razloga za nakup dual monitorjev, ko pa imaš vse te rešitve na voljo..

Tega naj kolega naroči. Edigital imajo kul porihtano, ker odstopiš od pogodbe v roku 14 dni in pridejo na dom ponj, odpeljejo in dobiš vrnjeno kupnino.. Uradno je strošek 10€, ampak meni niso nič računali.. Torej kupi, stestira, vrne, če mu ne ustreza.. Le na embalažo naj pazi in naj ničesar ne trga - polivinila/nalepk.. Tako bi jaz naredil za začetek.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Modri dirkač ::

dj_uro je izjavil:

Svetujem prijatelju, pa se obračam tudi na vas;

Želi 2x DELL u2415 (1900x1200), sam sem mu pa svetoval LG 34UM88;

Ker še nikoli nisem niti od daleč, kaj šele od blizu videl wide 34'' monitorja, sem se odravil v Bigbang, kjer imajo razstavljenega ASUS 34'' neštonešto... Gaming zadeva...

Bil pa sem šokiran, kako majhen je v bistvu monitor. Dva DELLa 24'' skupaj sta zagotovo vsaj par cm višja od 34''WIDE.
Ker pa se oči vsak dan ne izboljšujejo vendar pešajo, me zanima, ali je sploh smiselno vzet tak monitor napram 2x24''

Prosim za nasvete;

p.s. kakšna igra, drugače pa foto in acad, 3dsmax

HVALA!

Buče na kvadrat, vsaj meter bi vzel prvo v roke.
u3415w je u2715h po višini z dodanimi cm ob straneh.
http://imgur.com/a/br737

Everybody lies!

dj_uro ::

ne vem no, vendar uradni podatki kažejo tole:

Phys. Dimension without Stand(WxHxD) OMENJENI 34'' v bigbangu ASUS: 829 x 323 x 109 mm(For VESA Wall Mount)

VS

Dimension without stand: (H x W x D) DELL:

14.24 inches (361.6 mm) x 21.89 inches (556.0 mm ) x 2.56 inches (64.9 mm)

kje najdeš buče? posebej tiste na kvadrat?
vw-klub.si

Modri dirkač ::

Ampak ima Asus še zmeraj več real estate-a, ker je 1440p, Dell pa 1200 ali pa celo 1080p, odvisno katerega gledaš, ker jih je mio.
Ne gledat samo mere, ampak piksle.
Everybody lies!

dj_uro ::

a vidiš ko ne bereš? - mi je popolnoma jasno da ima več delovne površine...ampak če je monitor fizično premajhen, moraš imeti scaling, ta pa pomanjša delovno površino...

ne vpletaj se tja, ko ne veš o čem je govora, posebej pa ne napadaj kar tako v tri dni...dobronameren nasvet!
vw-klub.si

tikitoki ::

Modri dirkač je izjavil:

Ampak ima Asus še zmeraj več real estate-a, ker je 1440p, Dell pa 1200 ali pa celo 1080p, odvisno katerega gledaš, ker jih je mio.
Ne gledat samo mere, ampak piksle.


Ja, to moras met 4k v 5 incih, k na telefonih:). Sam, da je vec pikslov in je zihr boljse.

dolenc ::

V resnic tvojmu prjatlu noben ne more svetovat, tud ti ne :).

Vsak ma svoje potrebe, nej gre v štacuno, pa naj pogleda kaj se mu zdi boljše za uporabo pa je.

NikolormousB ::

dj_uro, sem pred kratkim bil pred podobno dilemo. 34" ultrawide ali 2x24. Odločil sem se za slednjo kombinacijo, 2x24" 1080p. Za moj workflow mi 2 monitorja bolj ustrezata, lažje organiziram okna na dveh ekranih. Full screen appov skoraj ne uporabljam, za več manjših oken mi je pa nekako lažje organizirati zadeve na dveh ekranih. Če bi uporabljal full screen appe, kjer prav pride veliko horizontalnih pikslov, bi verjetno vzel 34".

Modri dirkač ::

dj_uro je izjavil:

a vidiš ko ne bereš? - mi je popolnoma jasno da ima več delovne površine...ampak če je monitor fizično premajhen, moraš imeti scaling, ta pa pomanjša delovno površino...

ne vpletaj se tja, ko ne veš o čem je govora, posebej pa ne napadaj kar tako v tri dni...dobronameren nasvet!


Asus je slabih 4,9cm nižji in 4,3 cm daljši od recimo Della u3415w, ki ga imam tudi sam.
34" 21:9 3440x1440p vsekakor ne potrebuje scalinga, razen če ga imaš 1,5m vstran od glave ali pa imaš težave z vidom.
Diagonala je praktično enaka, 86,72cm pri asusu in 86,5cm pri dellu

Če rabi monitor za delo, je tale asus tako ali tako mimobrc, še najbolj cenovno.

Več delovne površine dobiš z 2x 27" 1440p varianto, če te ne motijo robovi.
Everybody lies!

tikitoki ::

Mne ni jasno kako lahko zivite z IPS glowom. Kaj ti pomagajo boljsi vidno koti, k jih ima VA, k ti glow to popolnoma iznici. Ce mora tko bult sam od spredaj, pol je skoda se odreci kontrastu in crnini.

Alien123 ::

no mene zanima kaj si mislite o prihajajocem samsungovem cf791.. sem v dilemi al kupit tale quantum dot al kaksniga z HDRjem..

lopov ::

Hoj,

kolegica se je odločila da obdrži Samsunga. Osebno bi menjal, ona ne želi.

@dj_uro -- sam sem šel iz 24" na 34" (iz 1920x1200 na 3440x1440) in imam trenutno še oba enega zraven drugega. Pred tem nisem kaj veliko gledal in nisem imel točne predstave, kaj bom imel pred seboj. Zdajle bo drugi teden uporabe in iskreno rečeno bi se, če bi ponovno izbiral, odločil drugače in sicer za 30" @ 2560 x 1600 varianto (če bi izbiral samo 1 monitor).

Za kolega bi rekel naj nekako poskusi stestirati 34" če mu sploh ustreza, ko maš 2 monitorja ponavadi celoten workflow prilagodiš temu.

Pri meni je tudi malenkost višji DPI in so ikone manjše + zaradi same velikosti delovne površine in pregleda nad njo imam postavljenega precej bolj nazaj kot sem imel 24".

frudi ::

dj_uro je izjavil:

ne vem no, vendar uradni podatki kažejo tole:

Phys. Dimension without Stand(WxHxD) OMENJENI 34'' v bigbangu ASUS: 829 x 323 x 109 mm(For VESA Wall Mount)

VS

Dimension without stand: (H x W x D) DELL:

14.24 inches (361.6 mm) x 21.89 inches (556.0 mm ) x 2.56 inches (64.9 mm)

kje najdeš buče? posebej tiste na kvadrat?

Ne vem, kje pobiraš te cifre, ampak nekaj je definitivno narobe. Imam LG 34UC88 zraven 27" 1440p korejca in starega 24" Della 2407WFP (ista velikost in resolucija panela, kot U2415). Pa ti iz prve roke povem, da je 34" enako visok, kot 27" 16:9 monitorji in opazno višji, kot 24" 16:10 monitorji.

Modri dirkač ti je čisto pravilno povedal - 34" so horizontalno raztegnjeni 27".

Kar se tiče pa delovne površine, kalkulator ti zlahka pove, da ima 34" 4.953.600 pixlov, 2x 24" 1200p pa 4.608.000.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

lopov ::

Iz prve roke :)

24" 1920x1200 Dell 2408wfp in 34" 3440x1440 Dell U3415W

Višina po zunanjih merah skoraj enaka, je pa vidni del zaradi tanjšega okvirja 34" po višini za kakšen centimeter višji

dj_uro ::

hvala za odgovore in lastne izkušnje;
@lopov, zakaj bi izbral 30'' 2560x1600?

@frudi, cifre so pobrane iz uradnih strani proizvajalcev, tako LGja kot ASUSa =)
omenjeni gaming asus je izgleda res čuden primerek svoje vrste, dolg in ozek ;)

Drugi kolega je šel v celjski bigbang, kjer mi je poslikal omenjeni monitor (LG34UM88) zraven 24'', 25'' in celo 27'' DELLov ter ostalih monitorjev..
tu pa je situacija čisto drugačna! =)








hvala vsem za mnenje =)
vw-klub.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dj_uro ()
««
10 / 137
»»