» »

Kateri Monitor ?

Kateri Monitor ?

Temo vidijo: vsi
««
50 / 137
»»

MrStein ::

Ravno pri nizkih FPS se tearing bolj opazi.
Je pa res, da se redkeje zgodi (če imaš dovolj močno grafo).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

galu ::

Amazon je znižal XF270HUA na 370EUR + free shipping (če abholaš v AT). Ma kdo kak pomislek, preden kliknem confirm? :P

https://www.amazon.de/dp/B01IHFIVQ4?lin...
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

MrStein ::

A jih ni zgoraj že nekaj reklo, da ga je kupilo?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

galu ::

Hmm, ja, na mojem UI ma aktualna stran samo 1 post, zato sem spregledal. My bad.
Tako to gre.

DeusB ::

Fanjte se opravicujem, verjetno že vse piše, ampak a mi lahko priporočate monitor. Imam namen kupit sedaj okoli "black friday", za otroka.
V glavnem 24 ali 27', cena do 150, grafika je 1050 TI.

Kolikor sem gledal, bi bilo najbolje nekaj z IPS panelom? sicer za tega https://www.mimovrste.com/led-monitorji... pravite da ni dober, manjka FF in blue filter?

prosim za kaksen link.

hvala

Han ::

Če se lahko stegneš do 163,65 eur (cena s kodo za popust JESEN18), je od vsestranskih dober DELL P2419H.

_Sajmon_ ::

Ima kdo izkušnje s HP-jevimi monitorji? V mislih imam predvsem najnovejšo serijo Z, velikosti 27". Tule sta Z27 (4k) in Z27n G2, QHD. Testov je malo ali skoraj nič (sodeč po tujih forumih HP ni ravno priden po dostavi monitorjem recenzentom), wirecutter jih hvali, a jemljem te ocene z rezervo. Kolebam med obema modeloma (torej 4k ali tisti z 2550x1440). Na webu sem tudi zasledil, da imajo 3letno garancijo na skurjene pike (tiste, ki ves čas svetijo), a ne vem, ali je to tudi pri nas.

Najprej sem razmišljal o Dell-ih, a sem dobil občutek, da imajo kar nekaj težav s HDMI priklopom (doma nimam DP, samo HDMI 2.0), zato se oziram naokrog. 4k bi vzel kot "future proof", ima USB-C prikluček, preko katerega lahko polniš prenosnik. Ja, pa rabim monitor, ki ima dovolj dobro že tovarniško skalibrirane barve (kar potegne ponavadi s seboj 8 ali 10bitni panel in 99% pokritost sRGB), ker občasno urejam slike ali video posnetke.

Pa še eno vprašanje: verjetno ne obstaja kaka firma v slo, ki bi ti posodila za krajši čas monitor za test, a ne? Ostane pač nakup prek neta in vračilo. Na mimovrste ni težav, ste monitorje že kdaj vračali na anni, enaa, mlacom?

Hvala za info.

scipascapa ::

Imel HPja 8 let...ZR24W. bomba.

4k na 27'' je NO GO....to rabiš 32'' ali več.

gddr85 ::

rabiš v bistvu nič več kot 1080p, če gledaš pa čim večjo ostrino, je pa 4k na 27" komot A GO ;)

gendale2018 ::

1080p na 27" je obupno, preveč se vidijo piksli.. že na 24" 1080p se jih vidi
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Han ::

Odvisno s kakšne razdalje gledaš. FHD na 24" je za večino povsem v redu, za določene namene celo bolje kot 1440p ali 2160p.

MrStein ::

Ja, če gledaš SD video.
Če pa gledaš kake dokumente, pa več ni. Razen če misliš polovico delovnega časa porabiti za zoom not, zoom ven, zoom not, zoom ven, ...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bajsibajsi ::

gendale2018 je izjavil:

1080p na 27" je obupno, preveč se vidijo piksli.. že na 24" 1080p se jih vidi


Bedarija.

Han ::

Za SD video tudi FHD ekran ni kaj prida. SD je iz časov prejšnjega stoletja oziroma CRT televizorjev. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

gendale2018 ::

bajsibajsi je izjavil:

gendale2018 je izjavil:

1080p na 27" je obupno, preveč se vidijo piksli.. že na 24" 1080p se jih vidi


Bedarija.

zamenjaj očala :D
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

rook ::

Kaj se vam zdi https://www.bigbang.si/monitorji/u2417h... obstaja kaj boljšega za ta denar? Uporabljal se bo za igre, nekaj urejanja slik.

Ali je boljša izbira tisti aoc 32"

Grafična je gtx970

Hvala pa lp

MostWanted ::

vsekakor aoc top za ta dnar.

Generton ::

bajsibajsi je izjavil:

drzni86 je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

drzni86 je izjavil:

Nabavil bom enega Q3279VWFD8. Mislite, da se mi splača čakati, do 23.11., ali ne bo šlo kaj nižje kot 210EUR na mimovrste?


Ga ravnokar testiram. :) Diagonalo ima priblizno toliko dolgo kot vcasih ta velike televizije. :)

Ne vem pa zakaj za original prilozene gonilnike pise AOC Q3279WG5B. Mogoce se podatek: zraven sta prilozena HDMI in DP kabla.

edit/ Overall se mi zdi tole res best P/P budget 32" IPS 75Hz 2K monitor.



Kakšni so prvi vtisi in testi?


Razen, da deluje na mizi gromozansko za en monitor (kljub temu, da imam 27" od prej in za business 4x 21"), se mi, odkrito povedano, ne zdi nic ekstra. Ne vidim blazne razlike med TN in IPS matriko. Z izjemo vidnih kotov, za kar pa mi je skoraj vseeno. Se pa nisem popolnoma nic se igral z nastavitvami. Ghostinga v cca. 1 uri igranja PUBG nisem zaznal.

Primerjava z listom A4 na zaslonu direkt brez bezla. https://imgur.com/a/91s3fC9


mitna je izjavil:

samo nevem če se splača jemat 75hz zaslon, ker se bo precej špilalo na njem.

Kako si pa 10 let zdrzal na Samsungu?


Bajsi, kako si zadovoljen sedaj, ko je ze nekaj vode preteklo odkar si nabavil?

Sam se resno zanimam tudi za ta model, sicer trenutno laufam aoc g2460pf 1080p 144hz, ampak bi rabil za productivity nekaj vecjega pa z vecjo ostrino, bo to kul?

G2460pf bom mel kot second monitor v pivotu, razen, ko bo kaka streljacina prisla na vrsto.

Mam pa vego 64, bo slo to skupaj korektno?

Generton ::

Zanima me tudi, ce bi bil display iiyama XB3270QS-B1 boljsi, ker ga imam moznost dobit za svoh 240e.

frudi ::

Če kdo išče ultrawide z gsync podporo, trenutno je znižanje za Acer Predator X34P (34", 3440x1440, 120Hz, IPS) na amazon.co.uk, ~760€ z dostavo: https://www.amazon.co.uk/Acer-Predator-...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

bajsibajsi ::

Generton je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

drzni86 je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

drzni86 je izjavil:

Nabavil bom enega Q3279VWFD8. Mislite, da se mi splača čakati, do 23.11., ali ne bo šlo kaj nižje kot 210EUR na mimovrste?


Ga ravnokar testiram. :) Diagonalo ima priblizno toliko dolgo kot vcasih ta velike televizije. :)

Ne vem pa zakaj za original prilozene gonilnike pise AOC Q3279WG5B. Mogoce se podatek: zraven sta prilozena HDMI in DP kabla.

edit/ Overall se mi zdi tole res best P/P budget 32" IPS 75Hz 2K monitor.



Kakšni so prvi vtisi in testi?


Razen, da deluje na mizi gromozansko za en monitor (kljub temu, da imam 27" od prej in za business 4x 21"), se mi, odkrito povedano, ne zdi nic ekstra. Ne vidim blazne razlike med TN in IPS matriko. Z izjemo vidnih kotov, za kar pa mi je skoraj vseeno. Se pa nisem popolnoma nic se igral z nastavitvami. Ghostinga v cca. 1 uri igranja PUBG nisem zaznal.

Primerjava z listom A4 na zaslonu direkt brez bezla. https://imgur.com/a/91s3fC9


mitna je izjavil:

samo nevem če se splača jemat 75hz zaslon, ker se bo precej špilalo na njem.

Kako si pa 10 let zdrzal na Samsungu?


Bajsi, kako si zadovoljen sedaj, ko je ze nekaj vode preteklo odkar si nabavil?

Sam se resno zanimam tudi za ta model, sicer trenutno laufam aoc g2460pf 1080p 144hz, ampak bi rabil za productivity nekaj vecjega pa z vecjo ostrino, bo to kul?

G2460pf bom mel kot second monitor v pivotu, razen, ko bo kaka streljacina prisla na vrsto.

Mam pa vego 64, bo slo to skupaj korektno?


IMO, ne bo nic vecje ostrine kot na tvojem 24" s FHD resolucijo. Z monitorjem sem zadovoljen, ampak tezko napisem karkoli, ker ni v bistvu nic posebnega, le da je, kot sem ze omenil, gromozansko velik. Z vidika real esteta se mi zdi dober za resno delo, saj lahko res izkoristis veliko povrsino za istocasen pogled na razlicne programe/dokumente, za igre pa skoraj fizicno prevelik za neko normalno oddaljenost (manj kot 1 meter). Ko je (blizje) pred tabo, prakticno ne vidis ambienta zadaj/okoli njega. To sicer ni nujno slabo ali motece. Najverjetneje se mi zdi tako velik tudi zato, ker z njim ne prezivim dovolj casa, saj ga ne uporabljam kot primarni monitor.

Ezoterik ::

jst sm na amazon.de nabavu za 450 novga xb271hu. Sicer je res basically enak monitor kot xf270hua, ampak 100 eur dodatka za gsync se mi ne zdi prehudo.

Generton ::

bajsibajsi je izjavil:

Generton je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

drzni86 je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

drzni86 je izjavil:

Nabavil bom enega Q3279VWFD8. Mislite, da se mi splača čakati, do 23.11., ali ne bo šlo kaj nižje kot 210EUR na mimovrste?


Ga ravnokar testiram. :) Diagonalo ima priblizno toliko dolgo kot vcasih ta velike televizije. :)

Ne vem pa zakaj za original prilozene gonilnike pise AOC Q3279WG5B. Mogoce se podatek: zraven sta prilozena HDMI in DP kabla.

edit/ Overall se mi zdi tole res best P/P budget 32" IPS 75Hz 2K monitor.



Kakšni so prvi vtisi in testi?


Razen, da deluje na mizi gromozansko za en monitor (kljub temu, da imam 27" od prej in za business 4x 21"), se mi, odkrito povedano, ne zdi nic ekstra. Ne vidim blazne razlike med TN in IPS matriko. Z izjemo vidnih kotov, za kar pa mi je skoraj vseeno. Se pa nisem popolnoma nic se igral z nastavitvami. Ghostinga v cca. 1 uri igranja PUBG nisem zaznal.

Primerjava z listom A4 na zaslonu direkt brez bezla. https://imgur.com/a/91s3fC9


mitna je izjavil:

samo nevem če se splača jemat 75hz zaslon, ker se bo precej špilalo na njem.

Kako si pa 10 let zdrzal na Samsungu?


Bajsi, kako si zadovoljen sedaj, ko je ze nekaj vode preteklo odkar si nabavil?

Sam se resno zanimam tudi za ta model, sicer trenutno laufam aoc g2460pf 1080p 144hz, ampak bi rabil za productivity nekaj vecjega pa z vecjo ostrino, bo to kul?

G2460pf bom mel kot second monitor v pivotu, razen, ko bo kaka streljacina prisla na vrsto.

Mam pa vego 64, bo slo to skupaj korektno?


IMO, ne bo nic vecje ostrine kot na tvojem 24" s FHD resolucijo. Z monitorjem sem zadovoljen, ampak tezko napisem karkoli, ker ni v bistvu nic posebnega, le da je, kot sem ze omenil, gromozansko velik. Z vidika real esteta se mi zdi dober za resno delo, saj lahko res izkoristis veliko povrsino za istocasen pogled na razlicne programe/dokumente, za igre pa skoraj fizicno prevelik za neko normalno oddaljenost (manj kot 1 meter). Ko je (blizje) pred tabo, prakticno ne vidis ambienta zadaj/okoli njega. To sicer ni nujno slabo ali motece. Najverjetneje se mi zdi tako velik tudi zato, ker z njim ne prezivim dovolj casa, saj ga ne uporabljam kot primarni monitor.


Mas kak drug predlog za 1440p 75hz monitor, za neko normalno ceno?

morosito ::

imas acer nitro VG270Ubmiipx freesync ips 2560x1440...ga je imel amazon v akciji ta teden do cetrtka za 250EUR...zdaj je zal 299EUR.
lahko da na co.uk je cenejsi...ne vem

uh ja na amazon.co.uk je 230EUR https://www.amazon.co.uk/Acer-VG270Ubmi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

Master_Yoda ::

Tega sem tudi jaz gledal samo nekaj mi ne gre v racun: IPS in 1ms. Kaj je dejansko ? Ker oboje mislim da ne more biti...

frudi ::

Sodeč po Acerjevi strani so vsi VG270 modeli IPS. 1 ms je verjetno na račun overdrive ali podobne tehnologije.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

bajsibajsi ::

@Generton Nimam drugega predloga. Ce bi ga imel, bi verjetno kupil drugi monitor. Za taksno ceno trenutno ni enakovrednega monitorja. Ce nisi prevec zahteven (in mahnjen na visje stevilke na papirju) in zelis soliden monitor, ki ima res ugodno ceno, potem je ta AOC top izbira.

Zgodovina sprememb…

frudi ::

Še en 34" ultrawide, tokrat Samsung CJ791 (3440x1440, 100Hz, FreeSync, Quantum Dot, Thunderbolt 3...), na amazon.co.uk za 505€ plus poštnina - https://www.amazon.co.uk/dp/B07FBL6WSC/
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

MrStein ::

Master_Yoda je izjavil:

Tega sem tudi jaz gledal samo nekaj mi ne gre v racun: IPS in 1ms. Kaj je dejansko ? Ker oboje mislim da ne more biti...

Saj ni. 4 ms je , glej : https://geizhals.eu/acer-nitro-vg0-vg27...

1 ms je marketinška milisekunda, tako kot pri TV napišejo 1200 Hz.

Ima pa Visual Response Boost (VRB) technology (isto kot ULMB na G-Sync monitorjih, it was about time... čeprav BenQ to ima že en čas).

Posledično je tistih 4 ms več kot dovolj, ker obdobje prehoda med slikami ni vidno.

Mimogrede: imam sorodnika XF270HUA (praktično enak, le brez tega VRB) in pri 144 FPS ni nobenih sledi "počasnega" panela.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Ezoterik ::

Ker monitor je to?

MrStein ::

Ta moj? Saj je link.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ezoterik ::

Aha nisem štekal :D Ti maš sorodnika - XF270HUA. Ja sej to je edini 27" IPS, 144hz panel, ki obstaja od au optronics. Enak panel majo tudi acer predator xb271hu (moj nesojeni monitor, nemci so mi skenslali naročilo :(), pa nek asus pb279q, pol en viewsonic in še en AOC Agon (ne vem točnega modela).

Basically isti monitorji, tadražji majo sam gsync.

Generton ::

Ima kdo izkusnje s LG 29UM59-P 29" IPS 21:9 LED, oz. Bi ga kdo priporocal? Hvala

morosito ::

Nekdo me je spraseval za gaming monitor acer nitro vg24 ips freesync 4w zvocniki resolucija 1920x1080 75hz je na mercator tehnika neka akcija za 128EUR

https://mtehnika.mercator.si/izdelek/18...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

bajsibajsi ::

To je IPS? 1ms?

morosito ::

bajsibajsi je izjavil:

To je IPS? 1ms?


Ja tako pravijo na acer

scipascapa ::

ACER monitor VG240Ybmiix odlikuje ZeroFrame dizajn in Radeon FreeSync tehnologija. Uživajte v odličnih igralnih izkušnjah z Radeon FreeSync z živimi barvami zahvaljujoč IPS tehnologiji in hitrosti osveževanja do 144 Hz. S programsko opremo Radeon FreeSync vas ne bo več motilo pretrgano igranje in prekinjeni okvirji. ZeroFrame zaslon zagotavlja skoraj brezhiben videz za optimalno izkušnjo gledanja. S tri-nožnim stojalom prihranite prostor na mizi in si zagotovite eleganten izgled vašega delovnega prostora. Dober monitor zagotavlja minimalno obremenitev. Kot nagiba -5 ° do 20 ° je ergonomično optimiziran za vaš vrat. Tisto, kar slišite, je prav tako dobro, kot tisto, kar vidite, zahvaljujoč močnemu vgrajenemu sistemu dveh zvočnikov z 4 W.

Barva:: črna
Diagonala zaslona:: 60,45 cm (23,8)
Dimenzije:: 323 x 540 x 65 mm (brez stojala)
412 x 540 x 240 mm (z stojalom)
Dodatno:: 72 % NTSC, AMD Free-Sync, VESA

Garancija: 24 mesecev
Ločljivost:: 1920 x 1080
Masa:: 3,59 kg (brez stojala)
4,04 kg (z stojalom)

Odzivni čas:: 1 ms VRB
Poraba energije:: 16 W (ENERGY STAR(R) rating)
21 W (EEL)
380 mW (standby)
330 mW (izključen)
Priklop kartice/adapterja:: HDMI, VGA
Prilagodljivost: nagib (-5° do 20°)
Proizvajalčeva koda: UM.QV0EE.001
Proizvajalec: ACER
Svetilnost:: 250 cd / m2
Tip matrike:: IPS
Vgrajeni zvočniki:: 2 x 4 W
Vidni kot:: 178° horizontalno / vertikalno
Vsebina paketa:: Napajalni kabel, VGA kabel

morosito ::

Na spletni strani od acer pise da je 75hz...verjetno je napaka v tem opisu

MrStein ::

75Hz je, piše na domači strani tudi: https://www.acer.com/ac/de/DE/content/m...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

scipascapa ::

škoda, da nima nastavitve po višini.

MrStein ::

MrStein je izjavil:

Ima kdo 27" monitor z 2560x1440 in podporo za 120 ali 144 Hz?

Za štart, prikažite tole sliko (full screen, brez skaliranja). Je siva, brez kakih lis ali pasov?

Če ima kaki novopečeni lastnik 27" monitorja "jajca" , lahko to proba.
(ali ostale testne slike tukaj
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

DamijanD ::

MrStein je izjavil:

MrStein je izjavil:

Ima kdo 27" monitor z 2560x1440 in podporo za 120 ali 144 Hz?

Za štart, prikažite tole sliko (full screen, brez skaliranja). Je siva, brez kakih lis ali pasov?

Če ima kaki novopečeni lastnik 27" monitorja "jajca" , lahko to proba.

Pri meni je ok: asus mg279

Generton ::

Odlocil sem se da bom namesto 1440p monitorja raje kubil ultrawide monitor
, budget je do 300e, trenutno so v igri Lg 29um59P in 29um69G. Racunalnik se uporablja za gaming in pisarnisko delo. Se priporocam za pomoc, hvala!

Alien123 ::

Ne kupuj uw manj kot 34inchov

scipascapa ::

uw mora biti 34+.....

MrStein ::

Z drugimi besedami: glej višino. Manj kot standarden 24" monitor (30 cm višine) je bedarija.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

scipascapa ::

Na mojega Benqja + očala sem se kar navadil....zdaj moram sekundarni monitor kupit....ista velikost + resolucija ali bo 24 FHD ok? Na njem bom gledal udemy itd tečaje.

V0RT3X ::

Best buy 24" za cca 100e? Najraje IPS ker ne bo za gaming.

gddr85 ::

bestbuy? za 100e so imo vsi glih, pogledaš lahko kak 24B1XH..

MrStein ::

issak je izjavil:


Kaj pa tole? Se je pojavilo izgleda da danes na geizhals: https://geizhals.eu/acer-nitro-vg0-vg27... sicer se ne dviguje kar mi ni najbolj všeč ampak bi preživel tudi to.

Kot vidim tega sploh še ni v prodaji (ni nikjer na zalogi).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
50 / 137
»»