» »

Kateri Monitor ?

Kateri Monitor ?

Temo vidijo: vsi
««
51 / 137
»»

firbec ::

se tole splača vzet, al je že malce passe ta monitor - sestavljam gaming kišto
https://si.links.eu/monitor-27-asus-mg2...

+ na kaj moram biti pozoren pri nabavi grafične glede na ta freesync monitor?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: firbec ()

Ezoterik ::

to je tn, za podoben keš dobiš 144hz ips.

firbec ::

mi ga linkaš prosim, ali pa če mi vsaj napišeš model, ti bom hvaležen

Generton ::

Alien123 je izjavil:

Ne kupuj uw manj kot 34inchov

Pol bi bil 34um69g bol primern? Al pa recimo 34wk650? Pac full folka govori o slabi kvaliteti slike, ampak ce ima 34" ekran 81ppi moj trenutni 24" pa 91 ppi mislim, da ne bo hude razlike, ali pac?

vilonja ::

Mi kdo lahko priporoca dober 27inch 2560*1440 monitor. Gledal sem ze tale monitor, samo je za mojo mizo malo prevelik:
https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

DamijanD ::

Drugi 27' so podobnih velikosti...

kixs ::

Prilepil je link do 32". 27 so seveda dosti manjsi.

morosito ::

vilonja je izjavil:

Mi kdo lahko priporoca dober 27inch 2560*1440 monitor. Gledal sem ze tale monitor, samo je za mojo mizo malo prevelik:
https://www.mimovrste.com/led-monitorji...


Sem ga lih vceraj dobil....sem vzel malo za ga testirat
Na prvi pogled je res velik. Drzim ga na mizi cca 1.3m od kamor sedim .. lih ga imet pred nosom ni ok ker ga ne mores gledati....

DamijanD ::

kixs je izjavil:

Prilepil je link do 32". 27 so seveda dosti manjsi.

Ups - samo videl sem 27 številko v modelu (in pri tem povsem ignoriral, da je v modelu tudi cifra 32 :) ) in sem sklepal...

kixs ::

morosito je izjavil:

vilonja je izjavil:

Mi kdo lahko priporoca dober 27inch 2560*1440 monitor. Gledal sem ze tale monitor, samo je za mojo mizo malo prevelik:
https://www.mimovrste.com/led-monitorji...


Sem ga lih vceraj dobil....sem vzel malo za ga testirat
Na prvi pogled je res velik. Drzim ga na mizi cca 1.3m od kamor sedim .. lih ga imet pred nosom ni ok ker ga ne mores gledati....


Ne pretiravat. Na mizi imam 30" 2560x1600 in 34" 3440x1440. Oba lahko normalno gledam na normalni razdalji cca 60cm.

Primerjava med:

30" 16:10 & 32" 16:9 & 34" 21:9 & 20" 4:3

http://tvcalculator.com/?{%22a%22:1.78,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Master_Yoda ::

Ja samo taksna velikost pri wqhd resoluciji ni upgrade, ampak bolj sidegrade - ce rabis vecji ekran je OK. Gostota pixlov in ostrina slike bo podobna ce si imel prej recino 24 incni 1080, pa se boljsi GPU rabis za to.

Je pa res da govorim "out of my ass" ker nisem probal taksnega monitorja. Se mi ne da ukvarjati z vracilom.

BBB ::

morosito je izjavil:

vilonja je izjavil:

Mi kdo lahko priporoca dober 27inch 2560*1440 monitor. Gledal sem ze tale monitor, samo je za mojo mizo malo prevelik:
https://www.mimovrste.com/led-monitorji...


Sem ga lih vceraj dobil....sem vzel malo za ga testirat
Na prvi pogled je res velik. Drzim ga na mizi cca 1.3m od kamor sedim .. lih ga imet pred nosom ni ok ker ga ne mores gledati....

Tudi sam se zanimam za ta monitor za delo in igre, vendar imam trenutno (in verjetno še kar nekaj časa) preslabo grafično kartico, da bi igre fural v native resoluciji. Si morda sprobal ta monitor s kakšno igro v resoluciji 1920 × 1080 za boljši performance? Zanima me, ali sta v tem primeru blur in dodaten input lag močno opazna zaradi skaliranja slike v monitor native resolucijo? Različni monitorji uporabljajo različne algoritme skaliranja in si ne morem pomagati z informacijami za druge monitorje. Če je možno, te prosim za fotko dela ekrana monitorja (ne screenshot) v poljubni fullscreen igri, kjer se blur najbolj pozna (npr. tekst z majhnim fontom v igri).

BBB ::

V mojem prejšnjem postu se navezujem na monitor AOC LED monitor Q3279VWFD8.

Backup22 ::

Pozdravljeni,

Jaz pa iščem monitor za delo - programiranje, browsanje, dokumenti, občasen Photoshop/Illustrator.
Odločam se med 32' (UHD) in 34' (QHD).
Zaminajo me vaša mnenja - ima kdo wide (npr 34') in se je navadil na širino in manjšo višino?
Sedaj sem na 27' in se mi zdijo 34' "prenizki" :)

Kakšne so izkušnje s 40'? Verjetno je bolje vzeti dober 32' kot slabši 40'? Je 40' dejansko prevelik za delo?

Morda kak bestbuy predlog do cca 600 €? 16:9 je lahko tudi več kot 32' ;)

Želje so:
- cca 300 cd/m2
- VA ali IPS (neke velike razlike verjetno za mojo službeno rabo ni?)
- VESA za stojalo
- črna/temna barva

Trenutno gledam popolavo 32/43 - od Samsungov (U32H850), Philipsev (328P6VJEB, BDM4037UW), Dellov (U3415W)...

Hvala!
//

Pat_MaGroin ::

Jaz sem nekaj časa delal na 40", najprej oddaljen 70cm, pa je bilo premalo, potem pa na 90-100 in je bilo idealno. Pa scaling sem imel na 125/150 :).

Sem pa šel na 32, pred 40" sem imel 27", pa mi je bilo premajhno, 32" UHD se mi pa zdi sweet spot.

Poglej si: LG UD59 in BenQ 32" (slednji je dražji 50 €, ampak ima HDR kao in pa USB-C!). Če ti je to vseeno, LG.

kixs ::

Backup22 je izjavil:

Pozdravljeni,

Jaz pa iščem monitor za delo - programiranje, browsanje, dokumenti, občasen Photoshop/Illustrator.
Odločam se med 32' (UHD) in 34' (QHD).
Zaminajo me vaša mnenja - ima kdo wide (npr 34') in se je navadil na širino in manjšo višino?
Sedaj sem na 27' in se mi zdijo 34' "prenizki" :)

Kakšne so izkušnje s 40'? Verjetno je bolje vzeti dober 32' kot slabši 40'? Je 40' dejansko prevelik za delo?

Morda kak bestbuy predlog do cca 600 EUR? 16:9 je lahko tudi več kot 32' ;)

Želje so:
- cca 300 cd/m2
- VA ali IPS (neke velike razlike verjetno za mojo službeno rabo ni?)
- VESA za stojalo
- črna/temna barva

Trenutno gledam popolavo 32/43 - od Samsungov (U32H850), Philipsev (328P6VJEB, BDM4037UW), Dellov (U3415W)...

Hvala!


Kako prenizek? Ce je pa 27" nizji od 34" oziroma tu nekje - a imas zdaj 27" na 1440p ali 1200p ali 1080p?

Poglej tu in po potrebi popravi podatke za svoj monitor:
http://tvcalculator.com/?{%22a%22:2.35,...

Js sem ravno tako sel pred leti iz 26" na 34". Razliko obcutno opazis le, ko nekaj casa delas za 30" 16:10, ki je res precej visji - glej sliko ene par postov nazaj. Pri 34" QHD tudi ne bos imel tezav z branjem crk ali oddaljenostjo. Imam ga na standardnih 60cm in 100% velikosti pisave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Backup22 ::

27' imam 2560x1440. Saj verjetno 34' ni dejansko prenizek, samo občutek imam takšen zaradi formata 21:9. Pixlov je itak dovolj :)
Trenutno se nagibam 32' UHD.
//

scipascapa ::

32'' LG UD59 ko je v akciji za 360€ je bestbuy.

morosito ::

kixs je izjavil:

morosito je izjavil:

vilonja je izjavil:

Mi kdo lahko priporoca dober 27inch 2560*1440 monitor. Gledal sem ze tale monitor, samo je za mojo mizo malo prevelik:
https://www.mimovrste.com/led-monitorji...


Sem ga lih vceraj dobil....sem vzel malo za ga testirat
Na prvi pogled je res velik. Drzim ga na mizi cca 1.3m od kamor sedim .. lih ga imet pred nosom ni ok ker ga ne mores gledati....


Ne pretiravat. Na mizi imam 30" 2560x1600 in 34" 3440x1440. Oba lahko normalno gledam na normalni razdalji cca 60cm.

Primerjava med:

30" 16:10 & 32" 16:9 & 34" 21:9 & 20" 4:3

http://tvcalculator.com/?{%22a%22:1.78,...



komot ga gledaj ob 60cm razdalji...ce ti pase....meni ne :)

drugace fantje tale aoc 32 na mimovrste sem dobil, ze na prvem pogledu sem opazil da ima 4 velike mrtve pixle.
sem ze ga vrnil v poslovalnico....ker drugace ce bi ga poslal na servis bi trajalo 4 tedne tako da sem odstopil. gledal sem prej na amazon.com ima ogromno negativnih recenziji glede mrtvih pixlov....

bajsibajsi ::

Moj jih na sreco nima.

scipascapa ::

BBB ::

morosito je izjavil:

...
drugace fantje tale aoc 32 na mimovrste sem dobil, ze na prvem pogledu sem opazil da ima 4 velike mrtve pixle.
sem ze ga vrnil v poslovalnico....ker drugace ce bi ga poslal na servis bi trajalo 4 tedne tako da sem odstopil. gledal sem prej na amazon.com ima ogromno negativnih recenziji glede mrtvih pixlov....

Si gledal te recenzije? V naslovu monitorja je naveden tip zaslona MVA, dejansko pa je IPS. Recenzije, ki jih vidim, se nanašajo na različne modele monitorjev. Ko klikneš na posamezno recenzijo, vidiš, na kateri monitor se dejansko nanaša. Ne razumem Amazonovega skrpucala od strani.

Backup22 ::

BenQ EW3270U:
- SLO ~ 540 € (electronic4you)
- tujina ~ 455 €

PHILIPS 328P6VJEB Brilliance
- SLO ~ 520 € (Mimovrste)
- tujina ~ 445 €

Samsung U32H850 [le 250 cd/m2]
- SLO ~ 544 € (extreme digital)
- tujina ~ 466 €

LG 32UD59
- SLO ~ 358 € (extreme digital)
- tujina ~ 378 €

Kaj bi izbrali? Vsi so 4k, vsi imajo VA panele.
Je pri katerm potrebno biti na kaj pozoren? Ima kdo katerega doma (zadovoljen)?
Bi katerga dodali na listo do 600, 700 €? IPS so hitro preko 600, 700€ (LG 32UD99, ASUS PA239Q, BenQ PD3200U, ...)

Hvala ;)
//

kixs ::

morosito je izjavil:



komot ga gledaj ob 60cm razdalji...ce ti pase....meni ne :)

drugace fantje tale aoc 32 na mimovrste sem dobil, ze na prvem pogledu sem opazil da ima 4 velike mrtve pixle.
sem ze ga vrnil v poslovalnico....ker drugace ce bi ga poslal na servis bi trajalo 4 tedne tako da sem odstopil. gledal sem prej na amazon.com ima ogromno negativnih recenziji glede mrtvih pixlov....


Ce ti pase, prav. Ampak PPI okoli 100 je narejen za gledat na normalni razdalji in imas lahko pisavo na 100%.

Generton ::

Ve kdo za kako dobro stojalo, ki bi bilo nastavljivo po visini, VESA 100x100, teza monitorja je 5,2kg.

morosito ::

kixs je izjavil:

morosito je izjavil:



komot ga gledaj ob 60cm razdalji...ce ti pase....meni ne :)

drugace fantje tale aoc 32 na mimovrste sem dobil, ze na prvem pogledu sem opazil da ima 4 velike mrtve pixle.
sem ze ga vrnil v poslovalnico....ker drugace ce bi ga poslal na servis bi trajalo 4 tedne tako da sem odstopil. gledal sem prej na amazon.com ima ogromno negativnih recenziji glede mrtvih pixlov....


Ce ti pase, prav. Ampak PPI okoli 100 je narejen za gledat na normalni razdalji in imas lahko pisavo na 100%.


ce ti pase imeti 32 monitor pred nosom super..jaz bulit v tako velikega ekrana ne morem....se rajsi lepo usedem konfortno, in lepo ga ima na 1.5m razdalje....

zanima me ali ti imas sploh 32 monitor pred sabo ali si se na 19ko ? :D

MrStein ::

Zakaj pa bi kupil 32 , se odmaknil in imel enako sliko kot na 24 od blizu ???
Za daljnovidnost se dobijo očala. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

morosito ::

MrStein je izjavil:

Zakaj pa bi kupil 32 , se odmaknil in imel enako sliko kot na 24 od blizu ???
Za daljnovidnost se dobijo očala. ;)


Imas 32 monitor? Ne, zato ne pricaj gluposti :)

MrStein ::

Aja, pri tebi se svetloba drugače ukrivlja. Se oproščam...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kixs ::

MrStein je izjavil:

Zakaj pa bi kupil 32 , se odmaknil in imel enako sliko kot na 24 od blizu ???
Za daljnovidnost se dobijo očala. ;)


Tocno to sem mislil. Cisto izgubis poanto 32".

zanima me ali ti imas sploh 32 monitor pred sabo ali si se na 19ko ? :D


Imam 34" 3440x1440 in 30" 2560x1600 na mizi. 32" ne rabim.

Zato sem pa zgoraj tole nalimal, da se _vidi_ razlika med 30", 32", 34" in 20" (ja, tudi 20" 1600x1200 imam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

bajsibajsi ::

Tudi s skaliranjem se vsaj delno izgublja smisel velikih zaslonskih povrsin. Pa bi vseeno vsi najraje imeli 8K na 24" in nato nabijali DPI scale na 150%.

bajsibajsi ::

morosito je izjavil:

kixs je izjavil:

morosito je izjavil:



komot ga gledaj ob 60cm razdalji...ce ti pase....meni ne :)

drugace fantje tale aoc 32 na mimovrste sem dobil, ze na prvem pogledu sem opazil da ima 4 velike mrtve pixle.
sem ze ga vrnil v poslovalnico....ker drugace ce bi ga poslal na servis bi trajalo 4 tedne tako da sem odstopil. gledal sem prej na amazon.com ima ogromno negativnih recenziji glede mrtvih pixlov....


Ce ti pase, prav. Ampak PPI okoli 100 je narejen za gledat na normalni razdalji in imas lahko pisavo na 100%.


ce ti pase imeti 32 monitor pred nosom super..jaz bulit v tako velikega ekrana ne morem....se rajsi lepo usedem konfortno, in lepo ga ima na 1.5m razdalje....

zanima me ali ti imas sploh 32 monitor pred sabo ali si se na 19ko ? :D


Te popolnoma razumem, kaj zelis povedati. Fizicno je velika povrsina za gledati in razbrati vse potrebne elemente na zaslonu, ki se lahko pojavijo na razlicnih koncih (vogalih) zaslona; zlasti v fullscreen aplikacijah. Tudi mene je na zacetku, in me tu in tam se vedno, motila velika povrsina 32" monitorja "in the face". Pa sem sluzbeno povsem navajen na multi-monitor setup. Skratka, zelim povedati, da z neke (relativno bliznje) razdalje lahko velika povrsina (npr. meterska belina) negativno vpliva na uporabnika. Podobno kot bi v kinu gledal film na 10 meterskem panelu s prve vrste.

kixs ::

Vsi pozabljamo, da imamo "okna", zakaj potem imeti vse na maximize? Na malih ekranih ni bilo smiselno. Na velikih pa je to prakticno. Zakaj bi sicer imel velik ekran? Da imas gor vec stvari, da imas programe vzporedno postavljene in ne rabis preklapljat med njimi. Vse imas na dosegu oci. En program imeti raztegnjen cez celo povrsino pa verjamem, da je muka.

MrStein ::

bajsibajsi je izjavil:

Tudi s skaliranjem se vsaj delno izgublja smisel velikih zaslonskih povrsin. Pa bi vseeno vsi najraje imeli 8K na 24" in nato nabijali DPI scale na 150%.

Enim je vredno doplačati za tole razliko:


Oziroma v razmerju:
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

e-marko ::

Samsung S27F350FHU namesto starega Syncmasterja 970p?
Bo ok ali se dobi kaj boljšega za ta denar (160 eur)?
Uporaba: brskanje, pisarna, nekaj iger. Grafa gtx 1060.
Hvala.

Lp
...somebody, somewhere...

bajsibajsi ::

MrStein je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

Tudi s skaliranjem se vsaj delno izgublja smisel velikih zaslonskih povrsin. Pa bi vseeno vsi najraje imeli 8K na 24" in nato nabijali DPI scale na 150%.

Enim je vredno doplačati za tole razliko:


Oziroma v razmerju:


Ja, eni radi uporabljate hroscat DPI scaling.

MrStein ::

Whatever floats your boat.
Jaz sem "kockic" imel dovolj na C64 in zdaj živim v letu 2018.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

scipascapa ::

Ne morem se odločiti, rabljen monitor za 90/100€, recimo Dell U2410 110€ ali novega za 150€?

Pogoj: IPS 24' FHD, nastavitev po višini.

seminal ::

Poglej kolko ur je rabljen v service meniju. Lampa načeloma z leti slabi. Imam sam U2410, pa bi skoraj raje za tako malo razliko novega podobnega. Zraven je U2711 in je malenkost nižji tako da 16:10 je meni super, bi imel kakšnega v velikosti 30.
LP

scipascapa ::

hja odvisno, jaz sem imel hpja zr24w 8 let, prižgan po 5 ur dnevno minimalno hehe....pa je bil dober, ko sem ga neumno prodal ob menjavi z 27'', zdaj bi še enega zraven za programiranje.

firbec ::

gledam gaming monitor (grafa 1070TI)
https://edigital.si/monitor/acer-predat...
https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

lahko kdo pove, je res taka razlika med TN in IPS panelom, da se splača dat 200 E več ?
in ali je velikost 24 dovolj ali raje 27

Če ima kdo link, kje monitor dobiti ceneje z dostavo do nas, prosim.

DamijanD ::

IPS ima boljše barve, TN je pa hitrejši

firbec ::

To sem uspel razbrati, samo ponekod pišejo o TN, kot strašno staremu panelu, IPS pa naj bi bil superioren.
Mene bolj zanima iz vaših izkušenj, kako to izgleda v reali, je res taka razlika,
sploh ker bo monitor uporabljen v večini za igre

gendale2018 ::

scipascapa je izjavil:

Ne morem se odločiti, rabljen monitor za 90/100€, recimo Dell U2410 110€ ali novega za 150€?

Pogoj: IPS 24' FHD, nastavitev po višini.

za malo več lahko dobiš že ips 24" 1440p
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Generton ::

Vprašanje, kupil sem Ultrawide 29wk600 od LG in me zanima, če bi mu odgovarjalo stojalo od 34wk650, saj oba omogčata vesa mount, slednje je prilagodljivo po višini, kar bi mi veliko pomenilo, ker je sedaj monitor zelo nizko. Hvala za odgovore, LP

gendale2018 ::

firbec je izjavil:

To sem uspel razbrati, samo ponekod pišejo o TN, kot strašno staremu panelu, IPS pa naj bi bil superioren.
Mene bolj zanima iz vaših izkušenj, kako to izgleda v reali, je res taka razlika,
sploh ker bo monitor uporabljen v večini za igre

meni je slika na tnjih grda (čeprav novejši/boljši niso več tako slabi), če pa ne gledaš pravokotno na monitor je pa sploh obupno (zna bit problem pri večjih zaslonih, ker če gledaš sredino pod pravim kotom so robovi že precej postrani)

ghosting zaradi slabega response tima na današnjih ipsih meni ni opazen, če ga posebej ne iščem, ampak nekateri so na to bolj občutljivi

input lag je bolj komplicirana zadeva in ni direktno vezana na tip panela, ampak na kontroler, lahko imaš ips z dobrim kontrolerjem in ok input lagom oziroma tn z zanič kontrolerjem in visokim input lagom... monitorji namenjeni gamingu imajo načeloma boljše kontrolerje

če imaš denar si kupi 27" 1440p low input lag 144Hz ips (oziroma ultrawide 34" 3440x1440 (34" bo enako visok kot 27" 1440p)) s freesyncom/gsyncom (odvisno katero grafično imaš.. monitorja, ki bi podpiral freesync in gsync žal ni)

če ti je to predrago pa si najprej poglej v živo kak dober gaming 144hz 1440p tn in kak low input lag 1440p ips in ugotovi kaj imaš raje

pa pri ipsu bodi pozoren, da vzameš 8 bitnega in da nima preveč backlight bleeda

svetleč/nesvetleč po lastni izbiri (meni so svetleči grdi, ampak enim so super)

če si pa res bogat potem pa 34" 5120x2160 hdr 144hz (a je to sploh že možno brez kompresije).... pa meni časti 200 eur :) ... hec
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

scipascapa ::

gendalle že tako komaj kaj vidim 1440p na 27'' a si nor na 24'' :)

firbec ::

@gendale2018, no tak odgovor sem čakal, hvala.
karta bo 1070TI, gledam pa med tema dvema
https://edigital.si/monitor/acer-predat...
https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

kaj meniš ?

cordoba ::

Kaj priporočate za pisarniško delo in za kakšen film? Imel bi 24ko, nič za igre.
Mogoče potem bolje IPS? Žal ne spremljam več tehnologije monitorjev.
Pa recimo do 150€, lahko tudi malo več...

gendale2018 ::

scipascapa je izjavil:

gendalle že tako komaj kaj vidim 1440p na 27'' a si nor na 24'' :)

prej sem imel 21" 1080p in mi je šlo na živce ker so se videli piksli, par mesecev nazaj zamenjal za 24" 1440p in je super 8-)

cordoba je izjavil:

Kaj priporočate za pisarniško delo in za kakšen film? Imel bi 24ko, nič za igre.
Mogoče potem bolje IPS? Žal ne spremljam več tehnologije monitorjev.
Pa recimo do 150€, lahko tudi malo več...

par mesecev nazaj sem kupil p2418d za okoli 200 eur... 24" 1440p 8bit ips usb3 hub... jaz sem zadovoljen

firbec je izjavil:

@gendale2018, no tak odgovor sem čakal, hvala.
karta bo 1070TI, gledam pa med tema dvema
https://edigital.si/monitor/acer-predat...
https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

kaj meniš ?

jaz bi vzel dražjega, je pa res, da razlika v ceni ni minimalna in če imaš možnost se ti vsekakor splača it pogledat oba v živo, da vidiš, če ti je ips panel res toliko lepši

pa na tvojem linku ne piše da bi bil gsync, drugje na netu pa piše da ta model ima gsync.. vprašaj mimovrste, če so samo pozabili napisati, ali pa prodajajo kak oskubljen model

cenejši je pa samo 1080p, s tem ni nič narobe, ampak 1070ti je dovolj hitra za kaj več... lahko pustiš kot je, vzameš kakega 1440p ali pa vzameš cenejšo grafično
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene
««
51 / 137
»»