» »

Kateri Monitor ?

Kateri Monitor ?

Temo vidijo: vsi
««
48 / 137
»»

issak ::

Truga je izjavil:

issak je izjavil:

https://geizhals.eu/acer-xf0-xf270huabm...

Je tole zakej? Najcenejši 27" 1440p 144Hz IPS kar jih uspem najti. Kolikor sem gledal reviewe so ok...

tale je dobr, sam ce mas nvidijo to ne bo delal sync.


Hvala, vem da ni gsync, ampak enostavno mimam 200€ extra buđeta zanj, če ne bi vzel tistega AOC AGON al kaj je. Je v planu AMD Navi ko pride, ali pa Vega 56 za božička. Sem naračunal da je freesync cenejši overall :)
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Truga ::

Pol pa kr, mislim da boljsega ne bos dobil.

MrStein ::

issak je izjavil:

https://geizhals.eu/acer-xf0-xf270huabm...

Je tole zakej? Najcenejši 27" 1440p 144Hz IPS kar jih uspem najti. Kolikor sem gledal reviewe so ok...

Si našel kaki resen review?
Sicer ga imam in je dober. Sem celo slike objavil.

Pomanjkljivosti: precej rabi, da se zbudi. Ali če se spremeni ločljivost. Ali zgolj frekvenca. Kar je smešno, ker po drugi strani za spreminjati frekvenco iz frejma v frejm (FreeSync).
Pa nima ULMB.
Pa na tipke ne reagira med spreminjanjem ločljivosti (kar kot omenjeno, lahko traja 5-10 sekund).

Sicer pa nimam pripomb. Oziroma: glej tisto temo: Test monitorja Acer XF270HUAbmiidprzx

No, tole tudi poglej: Acer XF270HUA popačena slika
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Truga ::

Kdaj se ti pa spreminja locljivost v letu 2018? Jaz pomoje laufam 2560x1600 neprekinjeno ze skoraj 10 let, pa se ne spomnim da bi kdaj menjal resolucijo, razen ce kaka zelo stara igra defaulta na kaj manjsega...

MrStein ::

Truga je izjavil:

Kdaj se ti pa spreminja locljivost v letu 2018? Jaz pomoje laufam 2560x1600 neprekinjeno ze skoraj 10 let, pa se ne spomnim da bi kdaj menjal resolucijo, razen ce kaka zelo stara igra defaulta na kaj manjsega...

No, si sam naštel en primer. Druge je boot, kjer se tudi menja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Buggy ::

Kar se tice mojega LG 32gk850g sem nasel par negativnih stvari.

Kot prvo, se po cca > 4 urah uporabe (Gsync 120Hz in tudi 144hz) Fastest preset, tudi Fast in druga gamma preset ne pomagata. DP kabel v primernem GPU DP_3 priklopu..drugi DP nisem se sprobal niti ne HDMI, sem pa razlicne DP kable. Na trenutke se pojavi sam od sebe OSD menu od monitorja. Kot da bi za trenutek izgubil power in se spet pojavil. Slika ni hendikepirana zgolj pop-up menu na spodnji strani. Ali je to povezano z Nvidia driverji se ne vem, vsekakor mocno dvomim, ker se dogaja ze na treh razlicnih setih driverjev in dveh maticnih.

Iz sleepa se vcasih sploh ne zbudi..WTF? Workaround...potrebno izstekat power kabel in nazaj vstekat pa stvar dela, ali pa hard reset. Sicer Sleep ne uporabljam, sem pa opazil ker je bila default power mapa.

Za gaming je pa fucking najbolj perfekten monitor ever. V navezi z 1080ti je pri driving simulacijah cisti cheating :))

aleksander85 ::

Pozdrav
Imam 980ti in me zanima,če bo na monitorju ACER PREDATOR X34P. 86CM 3440X1440.UKRIVLJEN.120HZ delalo s spodobnimi FPSji?Špilam predvsem oziroma izključno battlefield.

Cena je temu monitorju kar nekaj padla (pod 1000€) in bi ga mogoče vzel..Ali je kaj drugega boljšega za nekje 1000€?

thx

Buggy ::

Bf3, Bf4, Bf1, Bf5? Monitor ti pac ne diktira frejmov. Ce ti GPU sproducira sedaj na isti resoluciji vec fps, kot ti jih lahko prikaze trenutni monitor in ne uporabljas Vsynca se morda znebis potencialnega tearinga.
Pri FPS igrah bos pridobil/izgubil predvsem na odzivnem casu...torej ce imas sedaj zelo hiter TN z 1ms in majhnim input lagom, znas bit po nakupu 1K€ monitorja morda zafrustriran. Imersion ukrivljenga ekrana verjetno naredi svoje, vidni koti so precenjeni, input lag je pa za vecino nekaj nepomembnega.
Naceloma ti bo Gsync monitor odpravil zgolj potencialni tearing...kaj spilas in na kakih nastavitvah pa sam ves. Prehod iz 60Hz na 120Hz monitor pa je dejansko opazen, vseeno pa tezko obrazlozliv. Oci so le oci in zato subjektivna ocena...zame pri dirkacinah vse poteka dosti bolj pocasi pri 144Hz :D

Bye ::

Zakaj so monitorji Viewsonic tako zapostavljeni pri testih? Pa tudi na forumu se ne spomnim, kdaj je bil nazadnje sploh omenjen oz. predlagan.

issak ::

MrStein je izjavil:

issak je izjavil:

https://geizhals.eu/acer-xf0-xf270huabm...

Je tole zakej? Najcenejši 27" 1440p 144Hz IPS kar jih uspem najti. Kolikor sem gledal reviewe so ok...

Si našel kaki resen review?
Sicer ga imam in je dober. Sem celo slike objavil.

Pomanjkljivosti: precej rabi, da se zbudi. Ali če se spremeni ločljivost. Ali zgolj frekvenca. Kar je smešno, ker po drugi strani za spreminjati frekvenco iz frejma v frejm (FreeSync).
Pa nima ULMB.
Pa na tipke ne reagira med spreminjanjem ločljivosti (kar kot omenjeno, lahko traja 5-10 sekund).

Sicer pa nimam pripomb. Oziroma: glej tisto temo: Test monitorja Acer XF270HUAbmiidprzx

No, tole tudi poglej: Acer XF270HUA popačena slika


Hvala resne reviewe sem bolj preletel, bom še malo prebral. Se pravi izgleda kot hit or miss? Lahko je ok lahko pa ni? Naročal bi ga iz tujine tako da se res ne bi rad ukvarjal z vračanjem že prvi dan :)

Kaj pa tole? Se je pojavilo izgleda da danes na geizhals: https://geizhals.eu/acer-nitro-vg0-vg27... sicer se ne dviguje kar mi ni najbolj všeč ampak bi preživel tudi to.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

MrStein ::

issak je izjavil:


Hvala resne reviewe sem bolj preletel, bom še malo prebral. Se pravi izgleda kot hit or miss? Lahko je ok lahko pa ni? Naročal bi ga iz tujine tako da se res ne bi rad ukvarjal z vračanjem že prvi dan :)

Tisto se pojavi v res specifičnih okoliščinah. Veliko ljudi bi reklo, da sem le nepotrebno dlakocepil.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bajsibajsi ::

drzni86 je izjavil:

Nabavil bom enega Q3279VWFD8. Mislite, da se mi splača čakati, do 23.11., ali ne bo šlo kaj nižje kot 210EUR na mimovrste?


Ga ravnokar testiram. :) Diagonalo ima priblizno toliko dolgo kot vcasih ta velike televizije. :)

Ne vem pa zakaj za original prilozene gonilnike pise AOC Q3279WG5B. Mogoce se podatek: zraven sta prilozena HDMI in DP kabla.

edit/ Overall se mi zdi tole res best P/P budget 32" IPS 75Hz 2K monitor.

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

slike, test gasa :)

issak ::

MrStein je izjavil:

issak je izjavil:


Hvala resne reviewe sem bolj preletel, bom še malo prebral. Se pravi izgleda kot hit or miss? Lahko je ok lahko pa ni? Naročal bi ga iz tujine tako da se res ne bi rad ukvarjal z vračanjem že prvi dan :)

Tisto se pojavi v res specifičnih okoliščinah. Veliko ljudi bi reklo, da sem le nepotrebno dlakocepil.


Hvala :) sem ga našel ugodno na amazon.fr in naročil, yolo :)
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

MrStein ::

Ja, če bo hudo, pa še vedno lahko vrneš...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

scipascapa ::

isaak a tega acerja za 400€?

issak ::

scipascapa je izjavil:

isaak a tega acerja za 400€?


Da https://www.amazon.fr/gp/product/B01IHF... 382€ s poštnino vred
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

scipascapa ::

issak ::

scipascapa je izjavil:

Zgleda si kupil zelo dober monitor.

https://www.expertreviews.co.uk/pc-perf...
https://www.trustedreviews.com/reviews/...



:) Hvala za linke!
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

drzni86 ::

bajsibajsi je izjavil:

drzni86 je izjavil:

Nabavil bom enega Q3279VWFD8. Mislite, da se mi splača čakati, do 23.11., ali ne bo šlo kaj nižje kot 210EUR na mimovrste?


Ga ravnokar testiram. :) Diagonalo ima priblizno toliko dolgo kot vcasih ta velike televizije. :)

Ne vem pa zakaj za original prilozene gonilnike pise AOC Q3279WG5B. Mogoce se podatek: zraven sta prilozena HDMI in DP kabla.

edit/ Overall se mi zdi tole res best P/P budget 32" IPS 75Hz 2K monitor.



Kakšni so prvi vtisi in testi?

mitna ::

Hey. Iščem en monitor, da bi zamenjal mojega 10 let starega samsunga. Mislte da se splača čakat na kakšne black friday deale na amazonu? Upam na kak entry level 1440p 144hz zaslon za relativno male pare.
Alternativno pa gledam tud aoc c24g1, ki je sicer 1080p, in pa že omenjenega Q3279VWFD8 na mimovrste, samo nevem če se splača jemat 75hz zaslon, ker se bo precej špilalo na njem.

bajsibajsi ::

drzni86 je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

drzni86 je izjavil:

Nabavil bom enega Q3279VWFD8. Mislite, da se mi splača čakati, do 23.11., ali ne bo šlo kaj nižje kot 210EUR na mimovrste?


Ga ravnokar testiram. :) Diagonalo ima priblizno toliko dolgo kot vcasih ta velike televizije. :)

Ne vem pa zakaj za original prilozene gonilnike pise AOC Q3279WG5B. Mogoce se podatek: zraven sta prilozena HDMI in DP kabla.

edit/ Overall se mi zdi tole res best P/P budget 32" IPS 75Hz 2K monitor.



Kakšni so prvi vtisi in testi?


Razen, da deluje na mizi gromozansko za en monitor (kljub temu, da imam 27" od prej in za business 4x 21"), se mi, odkrito povedano, ne zdi nic ekstra. Ne vidim blazne razlike med TN in IPS matriko. Z izjemo vidnih kotov, za kar pa mi je skoraj vseeno. Se pa nisem popolnoma nic se igral z nastavitvami. Ghostinga v cca. 1 uri igranja PUBG nisem zaznal.

Primerjava z listom A4 na zaslonu direkt brez bezla. https://imgur.com/a/91s3fC9


mitna je izjavil:

samo nevem če se splača jemat 75hz zaslon, ker se bo precej špilalo na njem.

Kako si pa 10 let zdrzal na Samsungu?

mitna ::

Kako si pa 10 let zdrzal na Samsungu?

Glede na to da nisem imel hardwarea, ki bi bil sposoben poganjat dosti več kot 60 fps, brez večjih težav. Zdej imam, zato tudi menjam oz. dodajam nov monitor.

scipascapa ::

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

210EUR

bajsi: je res težko dat večjo sliko kam drugam? :P

Zgodovina sprememb…

bajsibajsi ::

Nisem zelel dati vecje. :P

edit/ Ce si v LJ, lahko prides na sok, pa ga vidis v zivo. :D

Zgodovina sprememb…

Truga ::

MrStein je izjavil:

Truga je izjavil:

Kdaj se ti pa spreminja locljivost v letu 2018? Jaz pomoje laufam 2560x1600 neprekinjeno ze skoraj 10 let, pa se ne spomnim da bi kdaj menjal resolucijo, razen ce kaka zelo stara igra defaulta na kaj manjsega...

No, si sam naštel en primer. Druge je boot, kjer se tudi menja.
Ampak to se zgodi tocno enkrat ko ti instaliras tisto igro in preden nastavis pravo resolucijo. Ne razumem zakaj bi bil to kakrsenkoli faktor pri odlocanju za nakup..

MrStein ::

Nisem rekel, da je faktor pri odločanju za nakup. Ampak da je lastnost monitorja. Vsak se lahko zase odloči, kako pomembna mu je ta (malenkostna) lastnost.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

scipascapa ::

bajsibajsi: nisem samo delam v LJ, ker konc si? ZS? :P

BCSman ::

DELL LED monitor S-series SE2416H
24" IPS za 99eur.
Bo v redu za budget monitor? Raje kakega samsunga za sigurno? Ker je dell malo kje omenjen. Za primerjavo, povsem zadovoljen sem s 24" medionom iz hoferja, ki je bil v akciji za 99eur . Ok razen da včasih kak kondenzator zacvili.

scipascapa ::

seveda, super je tole.

Bye ::

BCSman je izjavil:

DELL LED monitor S-series SE2416H
24" IPS za 99eur.
Bo v redu za budget monitor? Raje kakega samsunga za sigurno? Ker je dell malo kje omenjen. Za primerjavo, povsem zadovoljen sem s 24" medionom iz hoferja, ki je bil v akciji za 99eur . Ok razen da včasih kak kondenzator zacvili.


Nima filtra za plavo svetlobo in ni flicker-free.

frudi ::

Pa pozlačen tudi ni, pa tajske 'maserke' tudi ne dobiš zraven...

Mislim, če že naštevamo bizarnosti, ki bi jih želeli od monitorja za 99€.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

harmony ::

BCSman je izjavil:

DELL LED monitor S-series SE2416H
24" IPS za 99eur.
Bo v redu za budget monitor? Raje kakega samsunga za sigurno? Ker je dell malo kje omenjen. Za primerjavo, povsem zadovoljen sem s 24" medionom iz hoferja, ki je bil v akciji za 99eur . Ok razen da včasih kak kondenzator zacvili.

Toliko cenis svoj vid?

MrStein ::

Sploh če upoštevamo da je monitor komponenta s skoraj najdaljšo življenjsko dobo.
(čeprav se zdaj razvoj spet zbudil in čez 10 let ne bo tako uporaben kot je danes uporaben 10 let star monitor))
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

scipascapa ::

harmony: potem že v štartu gledaš po dražji modelih, ampak za 100€ je to best buy.

Bye ::

frudi je izjavil:

Pa pozlačen tudi ni, pa tajske 'maserke' tudi ne dobiš zraven...

Mislim, če že naštevamo bizarnosti, ki bi jih želeli od monitorja za 99EUR.


FF in LBL je standard. 2-3 eur več, pa ima modele z navedenimi dodatki.
Lahko pa privarčevano razliko (ki je zelo velika, a ne) da v fond za precej dražja očala, ki jih bo eventualno potreboval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

_Sajmon_ ::

Ja bi tule vmes vskočil z malce izven topica vprašanjem: kake izkušnje imate z wide gamut monitorji, torej tistimi, ki imajo panel z 10 ali več bitov globine? Pred časom sem bral, da so vsaj v windowsih (tudi v 10?) težave, ker so barve premočne, preveč navite, razen v programih, ki toliko bitov podpirajo (za obdelavo slik ali videa).

Zanima pa me zato, ker si ogledujem 27" 4k monitorje, pa so vsi paneli 10bitni.

petter ::

Imam eno vprašanje, kupujem 1440p monitor. Zasledil sem, da Dell-ovi monitorji prikazujejo polno ločljivost 2560×1440 le, če so priključeni preko DisplayPorta. Zanima me, če kdo ve kako je z ostalimi monitorji...

V0RT3X ::

Načeloma deluje če maš taprav kabel (DVI dual link, za HDMI pa ne vem točno standarda)

MrStein ::

wide gamut in 10-bit so dve neodvisni zadevi.

Preveč žive barve so problem zaradi wide gamut in nima veze z 10-biti.

petter je izjavil:

Imam eno vprašanje, kupujem 1440p monitor. Zasledil sem, da Dell-ovi monitorji prikazujejo polno ločljivost 2560×1440 le, če so priključeni preko DisplayPorta. Zanima me, če kdo ve kako je z ostalimi monitorji...

Tako HDMI kot DVI to prebavita (na mojem Acer XF270HUA tudi preverjeno delata).

Problem je lahko:
- stara verzija HDMI v1.2 lahko prenese 2560×1440 le z 30 slikami na sekundo.
- DVI single link pa spet ime neko (podobno) omejitev
So pa to prastare verzije, HDMI V1.3 je od 2006 dalje.

Zdaj če monitor nima HDMI, ter ima samo single-link DVI, potem res gre samo preko DP kabla 2560×1440 z 60 FPS
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

_Sajmon_ ::

MrStein je izjavil:

wide gamut in 10-bit so dve neodvisni zadevi.

Ravno to sem guglal, ker nisem bil gotov, ali je to eno in isto ali ne. Pa nisem dobil jasnega odgovora.

Pa te takoj vprašam, kako iz specifikacij monitorja vidiš, ali gre za wide gamut in/ali 10-bitni panel? Za slednje bi rekel, da je jasno: ali se eksplicitno omenja 8 ali 10 bitni panel (lahko tudi kot vsota 6+2, 8+2) ali število barv (16 mio je 8 bit, kar je več, je 10 bit ali več). Kako pa vem, če je to wide gamut?

MrStein ::

https://geizhals.eu/acer-xf0-xf270huabm...

Colour depth: 8bit (8bit without FRC)
Colour gamut 100% (sRGB),...


Prvo so biti, drugo pa gamut.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

_Sajmon_ ::

MrStein je izjavil:

https://geizhals.eu/acer-xf0-xf270huabm...

Colour depth: 8bit (8bit without FRC)
Colour gamut 100% (sRGB),...

Prvo so biti, drugo pa gamut.


Hvala za to. A potem lahko sklepam, da so težave pri wide gamut monitorjih, ko so ikone s preživimi barvami?

_Sajmon_ ::

_Sajmon_ je izjavil:

MrStein je izjavil:

https://geizhals.eu/acer-xf0-xf270huabm...

Colour depth: 8bit (8bit without FRC)
Colour gamut 100% (sRGB),...

Prvo so biti, drugo pa gamut.


Hvala za to. A potem lahko sklepam, da so težave pri wide gamut monitorjih, ko so ikone s preživimi barvami?


Si kar sam odgovarjam: ja, pri wide gamut. Več si lahko preberete tule.

MaticKregar ::

Zdravo, rabim monitor, ki bo največ uporabljen za word, browsanje, kakšen film in morda kakšna casual igra.
Katerega bi priporočali, cenovno do npr od 100 do 170 eur? Velikost pa 24 ali pa 27ka..

https://www.mimovrste.com/kampanja/blac...

bajsibajsi ::

Katerikoli ze bo, naj ne bo z Mimovrste, ker bos cakal do januarja, da ga dobis.

MaticKregar ::

Vsaj kakšnega priporocajte, nisem neki poznavalec. Zaenkrat nimam tezav z dostavo...

morosito ::

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

Kaj tale aoc 1440 ips 32" ?? Ima dobro ceno

bajsibajsi ::

Najboljso ceno.

gendale2018 ::

morosito je izjavil:

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

Kaj tale aoc 1440 ips 32" ?? Ima dobro ceno

lepa cena če iščeš tak monitor
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene
««
48 / 137
»»