» »

Kateri Monitor ?

Kateri Monitor ?

Temo vidijo: vsi
««
45 / 137
»»

gddr85 ::

aha, potem če te cena ne moti pomoje komot zgornjega, če je seveda tist tn panel kolkertolk spodoben, kar se tiče vidnih kotov/color shift ipd.

DuaL ::

2k monitor z 240 hz pa ni katerega na trgu?

gddr85 ::

afaik ne

DuaL ::

in katerega potem priporočaš za fps gaming 2k monitor kateri je najboljši na trgu? 4k se mi zdi brezveze ker je potem občuten fps drop.

Truga ::

gddr85 je izjavil:

gaming roba..165hz gsync 1440p 1ms
Saj ni vazno, za podoben denar dobis 165hz ips 4ms te dni AFAIK...

DuaL ::

Truga je izjavil:

gddr85 je izjavil:

gaming roba..165hz gsync 1440p 1ms
Saj ni vazno, za podoben denar dobis 165hz ips 4ms te dni AFAIK...

https://www.amazon.com/PG279Q-2560x1440...

MrStein ::

Alien123 je izjavil:


Vidiš, pri meni pa je čisto obratno. Ne morem več it na jajca od 16:9. Nwm jaz kje ti moraš kake glihat programe, pa da je jajc za gaming? haha :D Če je večja preglednost v igri jajc pol pa res joj.. Malo si fauš pa si butthurt, ni boljše gaming izkušnje kot z wide. Vglavnem jaz vem da na običnega ne morm več it, pa še kolegi si kupujejo isto.. tak da, če maš rad 2cm plastike med monitorjema, pol kar :D lol

Vidim tržno priložnost.
2 cm širok kos plastike, ki si jo prilepiš na polovico 21:9 ekrana. :D

gddr85 je izjavil:

gaming roba..165hz gsync 1440p 1ms

Ja, samo "enak" Acer Predator je 500 EUR.
Res pa da ni ukrivljen.
(enega jaz prodajam v oglasih, nov, neodprt)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

scipascapa ::

JamesBond je izjavil:

Tole zgleda tudi ful dobra cena, je pa še par dni do release sicer:

https://www.amazon.co.uk/Samsung-LS34J5...


veš kaj več o tem? cena je 350€ kar je zelo super.

scipascapa ::

MostWanted ::

zdravo kako se obnesejo freesync monitorji z geforckami? je velik razlike? razn screen tearinga? za običnega gamerja ki ne loči 60fps od 30fps.

bajsibajsi ::

Obnesejo se tako kot monitorji brez freesynca. Pa zagotovo locis med 30 in 60 frejmi. Med recimo 200 in 60 mogoce res ne, med 30 in 60 pa.

scipascapa ::

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

bajsibajsi je izjavil:

Obnesejo se tako kot monitorji brez freesynca. Pa zagotovo locis med 30 in 60 frejmi. Med recimo 200 in 60 mogoce res ne, med 30 in 60 pa.

Vsak lahko loči med 200 in 60.
Še med 120 in 60. Sploh, če mu daš namige, na kaj pazi. Namig je : kateri je bolj tekoč?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

harmony ::

Eh klinc. Spet ne vem kaj naj vzamem. Bil sem zagret za ultra wide 21:9, zdej pa pravte eni da je to en drek. Zdej si ne upam nic vec kupiti, ker sem ze za tega zagonil skorja 300€ in zdej ce dam se dodatnih 300€ za drug, pa da spet ne stima, pol pa ne vem kaj.

Men je ultra wide prov cool na pogled, kako je pa v praksi pa ne vem.

Truga ::

Ultrawide je cist OK, pusti cepce ki ne vejo o cem govorijo. Predstavljaj si kot da imas 2 ekrana, en je 16:9, pa se en 5:9 zraven, samo brez bezelov umest.

scipascapa ::

jaz sem ogrel tudi za tega

https://edigital.si/monitor/lg-32ud59-3...



https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

bo delalo na R9 280X? drugo leto kupim še RX 580.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Delalo bo na vsaki kartici, ki ni 5 let stara.

280X ima max 4096 x 2160
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

scipascapa ::

hehe, na cca 75cm razdalje, da ne bom oslepel, ker je velikost pike samo 0.182mm.
https://www.rtings.com/monitor/reviews/...

Best 4k Monitor for a Dark Room: LG 32UD59-B

360EUR na dom :)

Zgodovina sprememb…

Brane3 ::

Jaz mam tri na mizi. Kolega ima "samo" dva in full išče plac za tretjega.

Po par mesecih uporabe je skupna ocena, da je, sploh v kombinaciji s RX580 zadeva bomba. :D

scipascapa ::

šureda in potem se zbudiš :P

Brane3 ::

Huh ?

scipascapa ::

jih imaš res 3? pics or it didn't happen :)

Brane3 ::

Res. So del tele mašine:

Ideja za dokaj univerzalno delovno postajco...

V bistvu sem fotke "dolžan" že od nabave. Zdej mam frko, bom postal takoj, ko končam.

Edini zajeb je bil, da sem prva dva moonitorja vzel pri mindfactoryju po takrat nominalni ceni ~430€/kos in šele tretjega in naslednja dva za kolegovo mašino smo mislim da dobili pri Extreme Digitalu za ~350€.

Vsi delajo super.

brajdo ::

Evo HP 2475W mi je naredil black screen, kondlni niso napihnjeni, mal še gledam napajalnik kaj bi bilo lahko narobe. Rabim IPS monitor za urejanje fotk.

Sedaj če se ne da popraviti gledam mede telimi in se priporočam za mnenje, če ima kdo kakšne izkušnje:

Benq GW2765HE ali benq GW2765HT, ne vem kaj je razlika, menda samo v porabi in da je HT novejši

HP Z27i

DELL 2715H za te ultrasharpe sem nekje bral da si lahko trofil slabo serijo, ne vem pa če to še drži

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: brajdo ()

Brane3 ::

@scipascapa:

Edini resni preostali praktični problem je, da pri tolikšnem real estateu rabiš Googlat, da najdeš miško na zaslonu... :D

scipascapa ::

brajdo: noben razlike ni. ista sta.

kakšen je monitor, na kok daleč gledaš ipd?

Zgodovina sprememb…

brajdo ::

@scipascapa
IPS, 27", gledam na meter, obdelujem fotke

scipascapa ::

jaz imam tega Benq 2765HE....zaenkrat se ne morem navaditi nanj, zato ga vračam.

Fritz ::

brajdo je izjavil:

DELL 2715H za te ultrasharpe sem nekje bral da si lahko trofil slabo serijo, ne vem pa če to še drži
Hvala

Kupil enega in našel dva mrtva pixla. Vrnil. Kupil drugega, vse ok. Zadovoljen. Če že nimaš dobrih zvočnikov, je Dellov soundbar precej dober.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

brajdo ::

@scipascapa
jaz imam tega Benq 2765HE....zaenkrat se ne morem navaditi nanj, zato ga vračam.

kaj je fora, kako misliš navadit, barve, resolucija...? kaj si mel prej

bajsibajsi ::

Truga je izjavil:

Ultrawide je cist OK, pusti cepce ki ne vejo o cem govorijo. Predstavljaj si kot da imas 2 ekrana, en je 16:9, pa se en 5:9 zraven, samo brez bezelov umest.


Cepce, ki si sluzimo kruh z racunalnikom. Za posel imam 4x 22" Lenove (lahko jutri fotkam, ce/ko bom v pisarni). 100x raje kot 21:9 monitor. Tudi samo dva, ki ju pri poslu najvec uporabljam, bi imel raje kot enega 21:9. Pri delu me bezel sploh ne moti; ga niti ne opazim ne. Verjamem pa, da je lahko motece pri zabavi.

@scipascapa
Je mozno, da si kratkoviden (in bi potreboval ocala za na daljavo) in te zato 1440p moti s premajhimi elementi?

@harmony
Kaj pa, ce gres prej kam preveriti, kako ti 21:9 deluje (magari v trgovino)?

bajsibajsi ::

Brane3 je izjavil:

@scipascapa:

Edini resni preostali praktični problem je, da pri tolikšnem real estateu rabiš Googlat, da najdeš miško na zaslonu... :D


V polknih si lahko nastavis CTRL shortcut za najdit misko.

Jaz sicer to obcasno tezavico resim s high sens nastavitvami, ki jih uporabljam tako ali tako ze od nekje 2005 z izzidom MX518 miske (cca. 2 cm potega za cel zaslon). Tako, da se miska hitro znajde v zeljenem vogalu, tudi ce kurzorja v nekem momentu ne vidim/najdem.

MostWanted ::

bajsibajsi je izjavil:

Obnesejo se tako kot monitorji brez freesynca. Pa zagotovo locis med 30 in 60 frejmi. Med recimo 200 in 60 mogoce res ne, med 30 in 60 pa.


kaj to pomeni kot ekrani brez freesynca? samo zanima me a kul dela ekran z freesyncom na nvidia kartici?

DamijanD ::

To pomeni, da se lahko pojavi tearing - samo to. Torej freesync ti ne bo delal (sicer so zdaj eni triki možni, ampak pustimo to ob strani).

MostWanted ::

saj to vem, screen tearing, drugih negativnosti pa ni? fps bojo taki kot jih grafa sproducira?

Zgodovina sprememb…

Brane3 ::

BTW:

1. 32UD59B FreeSync range oveclock: a se da in koliko v praksi ?
Zanima me tako navzdol kot navzgor.

2. Se kaj ve, kako je z linux driverji za Freesync ?
Kako dobro delajo in kateri del celotne fukcionalnosti pokrivajo in kaj/kdaj še pride ?

MihaK3 ::

bajsibajsi je izjavil:

Truga je izjavil:

Ultrawide je cist OK, pusti cepce ki ne vejo o cem govorijo. Predstavljaj si kot da imas 2 ekrana, en je 16:9, pa se en 5:9 zraven, samo brez bezelov umest.


Cepce, ki si sluzimo kruh z racunalnikom. Za posel imam 4x 22" Lenove (lahko jutri fotkam, ce/ko bom v pisarni). 100x raje kot 21:9 monitor. Tudi samo dva, ki ju pri poslu najvec uporabljam, bi imel raje kot enega 21:9. Pri delu me bezel sploh ne moti; ga niti ne opazim ne. Verjamem pa, da je lahko motece pri zabavi.


21:9 so sicer čisto kul, ampak morajo biti dovolj veliki; 29 inčni so mi recimo povsem premajhni, še celo na 34-kah pa je potem 16:9 slika na njih (večina non-film videov) relativno majhna. 38-ka bi rešila tudi to, samo so pa nesramno dragi.

harmony ::

Moram videti v zivo kako izgleda 34tka ter kako 29tka. Ce 34tka na 150cm dolgi mizi ne izgleda kot, da zaseda celo mizo, potem bi res razmisljal v tej smeri.

scipascapa ::

brajdo: kratkoviden sem da....

odgovor za vračilo od mojpaket.si

Nakup v spletni trgovini ni nakup na poizkušnjo, kar pomeni, da izdelka ne morete en teden ali več uporabljati in nam ga nato vrniti.
Po prejemu vašega monitorja ga bomo poslali na servis. Servis bo določil njegovo stanje - preveril bo ali je nov, brezhiben, nepoškodovan in neuporabljan.
Če bo servis to potrdil, nam bo dobavitelj zanj izstavil dobropis, mi pa vam bomo nato povrnili kupnino, drugače ne.
Seveda pa lahko v vmesnem času naročite (in seveda plačate) drug izbrani izdelek.

gddr85 ::

harmony je izjavil:

Moram videti v zivo kako izgleda 34tka ter kako 29tka. Ce 34tka na 150cm dolgi mizi ne izgleda kot, da zaseda celo mizo, potem bi res razmisljal v tej smeri.

29 je nekje podaljšan 23", torej dokaj ozek po vertikali, 34 je pa podaljšan 27"..

Fritz ::

scipascapa je izjavil:

brajdo: kratkoviden sem da....

odgovor za vračilo od mojpaket.si

Nakup v spletni trgovini ni nakup na poizkušnjo, kar pomeni, da izdelka ne morete en teden ali več uporabljati in nam ga nato vrniti.
Po prejemu vašega monitorja ga bomo poslali na servis. Servis bo določil njegovo stanje - preveril bo ali je nov, brezhiben, nepoškodovan in neuporabljan.
Če bo servis to potrdil, nam bo dobavitelj zanj izstavil dobropis, mi pa vam bomo nato povrnili kupnino, drugače ne.
Seveda pa lahko v vmesnem času naročite (in seveda plačate) drug izbrani izdelek.

To so mi na začetku tudi plozal na mimovrste a je zakon jasen..če je reč vrnjena nepoškodovana, v originalni embalaži, nimajo kaj piskat.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

scipascapa ::

sej javil sem ji že znotraj 14 dni.....samo oni bi želeli kar preko servisa ipd.

MrStein ::

MostWanted je izjavil:

saj to vem, screen tearing, drugih negativnosti pa ni? fps bojo taki kot jih grafa sproducira?

Ja, dela isto kot "navaden" monitor.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

DuaL ::

Katerega priporočate:

ASUS PG279Q 27
https://www.sestavi.si/index.php/item/d...

ali

ACER Predator XB1 XB271HUbmiprz 27
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/z...

bajsibajsi ::

Ne priporocamo, ker nimamo izkusenj z monitorji taksnega kalibra. Lahko ti pa priporocam, 27" Acerja, ki sem ga tri leta nazaj kupil v Hoferju za samo 109 evrov. :P

Fritz ::

scipascapa je izjavil:

sej javil sem ji že znotraj 14 dni.....samo oni bi želeli kar preko servisa ipd.

Servis je potem njihov problem. Tudi na mimovrste so mi tako začeli in sem jim odpisal, da se s tem niti približno ne strinjam in da mi izdelek ne ustreza (zaradi dveh mrtvih pixlov), kar je po zakonu dovolj za vračilo. To da Dell, v garancijskem roku, zamenja zaslon samo ob 6+ mrtvih pixlih ni moj problem. Nato so mi vrnili denar in ker so komplicirali, sem enak monitor kupil pri drugem prodajalcu, saj nisem želel stopnjevanja težav, če bi tudi na drugem monitorju zaznal nepravilnosti. In če bi se nepravilnosti ponovile, bi tretjič poskusil z drugim proizvajalcem.

Kakorkoli, naslednji dan po vrnitvi kupnine me kličejo z Dell servisa (mislim, da je šlo za Diss) in mi ponudijo refurbished monitor kot zamenjavo za monitor, katerega sem vrnil. Lepo sem jim razložil, da izdelek ni bil vrnjen pod pogoji garancije temveč pod pogoji ZVPot in ustrezne direktive EU, da sem to že rešil s prodajalcem in da je zame, v zvezi s točno tem izdelkom (monitorjem), zadeva zaključena.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

gendale2018 ::

vzel bi še monitor (brez plačila) in ga prodal na slo-techu
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

scipascapa ::

kaj uporabljate, da vam konstantno poveča črke itd v brskalnikih......drugače moraš ročno v ff oz. chrome-u.

gendale2018 ::

sej enkrat ko povečaš s ctrl + ti ostanejo za vedno za to stran?
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

scipascapa ::

da, želja, da vnaprej že določeno kinda...
««
45 / 137
»»