» »

Kateri Monitor ?

Kateri Monitor ?

Temo vidijo: vsi
««
25 / 137
»»

MrStein ::

Ja, scaling. To. Kaj pa drugega?

PS: Tebi USB hub ni nagajal na Acer-ju?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SlimDeluxe ::

Ni, nimam pa nobenega 3.0 ključka ali zunanjega diska.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Ergo ::

Pozdravljeni

Dobil sem željo da bi si kupil nov monitor in trenutno sem se zagledal v HP omen 32 in me zanima če ima kdo izkušnje z tem monitorjem ali pa mogoče ima kakšni predlog da naj še pogledam katerega drugega? trenutno se mi ne mudi kupit novega a počasi bi vseeno rad zamenjal mojega dosedanjega.

vem da monitor podpira freesnyc in jaz imam trenutno nVidia kartico a osebno mi je vseeone za tistih 75 Hz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ergo ()

MrStein ::

Saj 75 HZ imaš lahko tudi z drugimi karticami.
Le dinamičnega prilagajanja (sync) ne.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ergo ::

Vem ja ampak je slika ponavadi bolj stabilnejša če bi imel amd za ta ekran. mene samo bolj zanima če ima kdo izkušnje z tem modelom in če ima kdo predlog za kakšen drugi monitor v tem cenovnem razredu s takšno resolucijo in velikostjo.

abyssus ::

Če v igrah ne dosegaš 144FPS, se splača nakup 144Hz monitorja?

SlimDeluxe ::

Pomoje se splača, ker tudi izven iger je stvar koristna in tudi investicija za prihodnost, ker prej ali slej boš imel nov GPU, ki bo dosegal 144fps vsaj v določenih igrah.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

MrStein ::

Obstaja še kaj drugega kot igre.
Video, GUI (animacije morajo biti!) itd...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

abyssus ::

Žal se s tem ne ukvarjam, v mojem primeru gre za programiranje + igranje iger; torej monitor bi pokazal svojo vrednost le v igrah.

p4 ::

Živijo,
kupujem monitor za običajno delo (internet, word, etc.) z občasnimi ogledi filmov. Gaminga na tem monitorju ne bo.
Budget je nekje cca 200 EUR.
Morda še to, monitor bo priklopljen na MBP s thuderbolt portom. Kakšno priporočilo?
Hvala lepa za vse nasvete.
T.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: p4 ()

p4 ::

Han ::

Office in internet bosta izgledala bolje na 16:10 ekranu, filmi pa na IPS matriki. Dodaj 50 eur za Dell U2415, če ti ga lahko kdo pripelje s severa. Za thunderbolt boš rabil ustrezen DisplayPort adapter.

martincek1 ::

Plan imam kupit U2515H/U2715H in povezat na MBP. Ga lahko normalno priklopim z DP-HDMI kablom, al rabim DP-MiniDP? Ma kdo katerega od teh monitorjev in kakšno pripombo (razen da ni 4K)? :)

Han ::

miniDP-DP je priložen. Kvaliteten DP-HDMI bi tudi moral delovat ok. U2715H počasi zamenjuje U2717D.

pojmanimam97 ::

Pozdravljeni, kupujem 24" monitor. Ne bi dal zanj več kot 170 €. Rad bi, da je čim nižji (po možnosti z nastavljivo višino), ker ga bom uporabljal poleg laptopa. Katere znamke priporočate. Opažam, da so AOC precej cenejši od ostalih. So tudi manj kvalitetni? Če ima vgrajen zvočnik, bi bila najdba še boljša.

Kaj pa sicer, tisti, ki uprabljate monitor poleg laptopa, vas moti, če je monitor previsok?

SlimDeluxe ::

Mene osebno ne moti. Monitor od prenosnika imam za "pasivni" del - kakšne reference, video (če delam nekaj trivialnega) in pa da ne zamešam produkcijske strani od development (web development) :)

Morda poglej tegale, ravno videl v malih oglasih: Dell P2416D IPS 1440p 180 €, še pol leta v garanciji
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

valdo ::

Kupil bi 27" monitor, DELL ultrasharp-u2715h,...
ali se "stegniti še malo" in kupiti 30" ali 34"
Lp

vilonja ::

Ja, malo se še stegni in kupi tole:
https://edigital.si/monitor/lg-34um88-p...

abyssus ::

Kje je catch: https://edigital.si/monitor/samsung-u28...? Cena se mi zdi malce nizka za 4k.

Truga ::

TN panel na 28" ekranu. Upam da ti je zelo vsec mavrica, ker jo bos videl *skos*. :D

MrStein ::

Še komu kaže tako popačenje (na sliki je spletna stran http://www.lagom.nl/lcd-test/inversion.... , pattern številka 1):

https://imgur.com/ERFBSvA

Gre za Acer XF270HUA.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Brane22 ::

Zdej pride v EU LGjev 32UD59.

Zunaj je zanimivo poceni, folk je navdušen nad sliko.

Ni pa to gamerski monitor z norimi frekvencami osveževanja itd.
On a journey of life I chose a psycho path...

vilonja ::

abyssus ::

Truga je izjavil:

TN panel na 28" ekranu. Upam da ti je zelo vsec mavrica, ker jo bos videl *skos*. :D


Hahah, hvala za odgovor. Ne, ne maram toliko mavrice, ravno zato pa vprašam. :D

Brane22 ::

Samo baje najnovejši Samsungovi TN-i niso tako slabi. Folk je hvalil 28UE510, sedaj vidim pri ED tudi U28E570...
On a journey of life I chose a psycho path...

dolenc ::

Lahko je TN zelo dober, seveda pa sama zasnova TN panela, torej da so kristali pod kotom, je pač taka kot je. Če gledaš monitor naravnost, in nisi nek grafični dizajner bo čisto vredu. Se bo pa odtenek barve spreminjal pod različnimi koti, pa je lahko najboljši tn na svetu.

Ravno tako ma ips svoje probleme.

DarwiN ::

vilonja je izjavil:

Edigital ga že ima:
https://edigital.si/monitor/lg-32ud59-3...

Kdor želi biti član master rase, lahko naroči Sony KD43XE7005BAEP. Skoraj idealna rešitev za monitor. Širok kot gledanja, flicker free, nizek input lag. Skratka, najboljši TV za uporabo kot monitor (720E je evropski 7000E).

Sem bil na vezi z edigital in sem vam ga zrihtal za 555€. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

PARTyZAN ::

Master race na 60Hz? ;>

Brane22 ::

43" je preveč za monitor.

SPloh ker rabim 3. 3*32" mogoče še gre, 3* 28" je že malo premalo.
Vse nad tem je pa preveč za multi-monitor setup. Vsaj zame.
On a journey of life I chose a psycho path...

DarwiN ::

Jah, 43" res ni za vsakogar, ampak je takšnih uporabnikov vsak dan več. Kot pri TVjih ljudje pač niso sposobni naredit tako velikega preskoka in gredo po korakih iz 22 na 24, potem 27, 32-34 in tako dalje.:) Osebno prehajam iz 40" na tega Sonyja 43".

PARTyZAN je izjavil:

Master race na 60Hz? ;>

60 je polna kapa za casual gamerje in splošno uporabo, torej primerno za ~90% userjev. Poleg tega niti ni grafične, ki bi poganjala 4k igre na ~144 fps.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

gddr85 ::

tud za 4k 60hz master race bo treba zraven eno konkretno grafično za teh 90% userjev ;)

DarwiN ::

Sej prihaja Volta. :P Drgač je pa ena GTX1080 več kot dovolj. Samo preseravat se ne smete. Jaz sem igral BF1 z GTX1060, nastavitve na low-medium. 1080 je skoraj že overkill, ko izklopiš AA in kakšne grafične bonbončke, ki na koncu dneva ne naredijo neke opazne razlike.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Brane22 ::

Jaz trenutno ženem 3* 1600x1200 na FM2+ plati ( brez grafikulje ) z navadnim A8-7650 (65W) in dvema 8GB DDR3 ploščkoma. VSe skupaj rahlo navito. RAM dela na 2400 MHz, proc pa na 4.2GHz.
Dela super.

KO pride Zen APU s HBMom, bo GPU komot nesel 3 * 4K...
On a journey of life I chose a psycho path...

morosito ::

kaj pa tale dell U2415 torej se splača vzet ali ne? videl sem ga v trstu v akciji za 249€.

nekje imam budget med 200 in 300 euro...iscem monitor za igrat gta 5 in gledat filme. Zato bi rajsi vzel IPS monitor ker sem probal TN pa mi ni lih nekaj dosti vsec (ker me oci bolijo).

ti monitori z resolucijo x1200 so dobri? ali boljse vzet 1080? imam grafično gtx 1060.

Sick ::

Zdravo,
nekja časa nazaj (prlibližno pol leta) ste se pogovarjali o enem monitorju z VGA panelom, ki se je prodajal skupaj s BF1 na ebay.de. Bil je rabljen na enem od gaming sejmov.
Zanima me, kako je ime trgovcu, ki trguje s temi rabljenimi monitorji.

Hvala za odgovor.

lojze8 ::

morosito je izjavil:

kaj pa tale dell U2415 torej se splača vzet ali ne? videl sem ga v trstu v akciji za 249€.

nekje imam budget med 200 in 300 euro...iscem monitor za igrat gta 5 in gledat filme. Zato bi rajsi vzel IPS monitor ker sem probal TN pa mi ni lih nekaj dosti vsec (ker me oci bolijo).

ti monitori z resolucijo x1200 so dobri? ali boljse vzet 1080? imam grafično gtx 1060.

Cena je vsekakor ugodna v Trstu za Dell U2415, decembra 2016 je bila cena pri nas 269€, sedaj ga pa ni pod 300€. Imam 2 in sem zadovoljen. Kupi dokler traja akcija

drekodovce ::

dolenc je izjavil:

Lahko je TN zelo dober, seveda pa sama zasnova TN panela, torej da so kristali pod kotom, je pač taka kot je. Če gledaš monitor naravnost, in nisi nek grafični dizajner bo čisto vredu. Se bo pa odtenek barve spreminjal pod različnimi koti, pa je lahko najboljši tn na svetu.

Ravno tako ma ips svoje probleme.


Imam samsunga 245b, kateri ima TN matriko, prav tako je display year production 2007. Lahko rečem, da na njemu ni nobene mavrice, edino takrat je, ko gledam iz postelje 2m dolžine in pol metra pod višino ekrana je črna barva violična. Takrat pač moram podložiti ekran, ker stojalo omogoča premalo naklona navzdol.

V 10ih letih je verjetno tudi TN napredoval, tako da zna biti to čisto soliden ekran, glede na to, da so že 10 let nazaj bili OK. Priznati pa moram, da si predstavljam TN kot crap, ker ga imam na prenosniku (prvič in zadnjič). Tam je to popolnoma drug svet - lahko rečemo pekel.

Na kratko; tudi TN ekrani niso tako slabi kot na prenosnikih :D

Zgodovina sprememb…

dolenc ::

Poglej na sloteku zgornjo zeleno in spodnjo, pa boš videl da nista enake. Pa ne me narobe razumet, sem mnenja da tn komot pokrije 95 posto forumašev, ma pa vseeno svoje hibe.

drekodovce ::

pač ja. Seveda se barve malenkost razlikujejo, ni pa sedaj toliko, da bi bilo moteče oziroma jaz pri normalni uporabi ne opazim te hibe.

Vseeno pa ljudim priporočam IPS monitorje in tudi sam ga bom 100% kupil, ko se odločim za to.

Kootra ::

Malo offtopic... Kaj če kupiš monitor pa ti ni všeč prevečji backlight bleed lahko vrneš monitor oz da ti ga zamenjajo? Ti 144hz IPSi imajo kar težave s tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kootra ()

MrStein ::

Saj 60 Hz modeli tudi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

scipascapa ::

stein ti acer že serje?

SlimDeluxe ::

Vrneš ga lahko že iz pravice odstopa od nakupa brez posebnega razloga, v primeru če si ga kupil online, v roku 15 dni, če si ga uporabljal le toliko, da si ugotovil, da ti ne ustreza (sicer ne vem če se pri monitorju da pogledati št. delovnih ur).
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

MrStein ::

Hvala, vem kako se vrača, sem pred mesecem dni Samsunga C27 vrnil.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SlimDeluxe ::

Moj post je bil namenjen Kootri :)
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

MrStein ::

Zato pa obstaja funkcija citiranja. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

morosito ::

Hvala za odg lojze.

Kaj pa torej pravijo da monitor 1080 je dober samo v velikosti "27? Če pa bi vzel to velikost na 1080, v primerjavi z dell u2415 bi se splacalo gledat za kak drugi model? Panel more bit IPS.

Ker od modelov imajo dosti: asus, benq, dell, hp, samsung.

Alien123 ::

Zakaj bi bil ips.. lahko imaš tudi va panel, kar se meni zdi boljši

MrStein ::

Mogoče pa se njemu zdi IPS boljši?
(meni tudi, čeprav sem še do prejšnjega tedna "prisegal" na VA ; v resnici imata oba pomanjkljivosti in je težko določiti zmagovalca. Razen tega so ogromne razlike tudi znotraj kategorij.)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

DarwiN ::

Jaz bi rekel, da je VA za odtenek boljše pri manjših zaslonih, tam do 27", kjer vidni kot ne igra velike vloge, ker imaš ves zaslon v centru svojega vidnega polja in ne rabiš glave/oči premikat. Pri 32"+ pa zna bit jeba in lahko začne VA panel izgubljati/spreminjati barve pod kotom. Tudi ko gledaš naravnost v monitor, so na straneh sprane barve in tekst. Še posebej +40" VA znajo bit katastrofa glede tega.

Ravno iz tega razloga tudi velika večina televizorjev višjega razreda uporablja VA panele, ker tam vidni kot ni toliko pomemben, ko sediš 3 metre proč. Imaš veliko več od boljšega kontrasta, ki ga prinaša VA.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()
««
25 / 137
»»