» »

Bo šel letos kdo študirati izredni študij računalništva na FIŠ?

Bo šel letos kdo študirati izredni študij računalništva na FIŠ?

urli ::

To je zaenkrat edini izredni študij računalništva v Sloveniji. Se bo vpisal letos kdo? Mora biti pa vpisanih vsaj 10, da se bo študij izvajal in glede na trende v zadnjih letih glede izrednega študija, bo to kvoto težko doseči ali se motim?

Je bil kdo na informativnem dnevu? Kaj so kaj povedali in kako je bilo?
  • spremenil: urli ()

Isotropic ::

mislim da imaš tut fri vsš izredni in razne višje

urli ::

Da ne bo dvoma, gre se za tale študij http://www.fis.unm.si/si/studijski-prog...

Vpisnina je "samo" 1800EUR, kar je res ugodno. En tuj visokošolski zavod v LJ ima vpisnino mislim da nad 10.000EUR (za izdelavo spletnih strani...), jaoooo bože

Isotropic je izjavil:

mislim da imaš tut fri vsš izredni in razne višje


FRI že par let ni več izredno. Višje so pa vse 2 letne, če so 3 letne je pa samo študij informatike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

Isotropic ::

poglej še fmf mato vsš
sam je vpisnina 4k
te pa vsaj preizkušeno kaj naučijo in majo renome, pri temu pa pitaj boga.

Zgodovina sprememb…

urli ::

Predrago, pa tudi čista matematika me ne zanima. Zanima me računalništvo. Če bi že šel matematiko, bi bila to kombinacija mat + rač na kakšni pedagoški (čeprav tule verjetno tudi boj malo naučijo, ker je baje čisto lahko :P ).

Gladi ::

urli je izjavil:

Predrago, pa tudi čista matematika me ne zanima. Zanima me računalništvo. Če bi že šel matematiko, bi bila to kombinacija mat + rač na kakšni pedagoški (čeprav tule verjetno tudi boj malo naučijo, ker je baje čisto lahko :P ).

Računalništvo je matematika, tako da boš mogel naprej pojasniti s čim od "računalništva" bi se pa rad ukvarjal. Drugače pa boš od FIŠ odnesel točno 0, tako da če ti gre za status se lahko vpišeš tudi kam drugam. Če imaš pa zanimanje za IT, imaš pa že v osnovi ogromno kvalitetnega gradiva na internetu in se ti ne splača posegati po takšnem faksu. Če iščeš pa zgolj formalno izobrazbo, je pa tako kot pri statusi, vseeno kam se vpišeš.

urli ::

Gladi je izjavil:

urli je izjavil:

Predrago, pa tudi čista matematika me ne zanima. Zanima me računalništvo. Če bi že šel matematiko, bi bila to kombinacija mat + rač na kakšni pedagoški (čeprav tule verjetno tudi boj malo naučijo, ker je baje čisto lahko :P ).

Računalništvo je matematika, tako da boš mogel naprej pojasniti s čim od "računalništva" bi se pa rad ukvarjal. Drugače pa boš od FIŠ odnesel točno 0, tako da če ti gre za status se lahko vpišeš tudi kam drugam. Če imaš pa zanimanje za IT, imaš pa že v osnovi ogromno kvalitetnega gradiva na internetu in se ti ne splača posegati po takšnem faksu. Če iščeš pa zgolj formalno izobrazbo, je pa tako kot pri statusi, vseeno kam se vpišeš.


Tole, da od študija, ki se niti še ni začel izvajati, odneseš točno 0 je še večja neumnost in posploševanje kot tisto, ko nekateri pravijo, da je FRI izguba časa, brezveze in sam sebi namen :))

S čisto matematiko sem mislil, da se pač ne učiš samo "postopke" ampak še vso "nepotrebno" matematično ozadje, izpeljave ipd. in ne, tega 99% računalničarjev ne rabi in nikoli ne bo rabilo. Do neke mere že ampak po moje pa vsekakor ne do "globin", ki se jih učijo na FMF. Če se na računalniških faksih učiš taylorje, "cochije", diferencialne eneačbe, jasno algebro na 101 način, per partes, matrike, kombinatoriko... ok, to do neke mere je uporabno vsekakor pa povprečnega računalničarja (verjetno) ne zanima in ne želi izgbuljati časa s tem, kako zaboga je nek matematični genij po letih razmišljanja neko zadevo izpeljal. To pa po moje učijo bolj na FMF. Vsakemu svoje.

Zanima me pa splet in vse kar je povezano z njim. Jasno se lahko vse naučiš preko interneta ampak s samo srednjo šolo si vedno en navaden "luzerček" pa če imaš še toliko znanja.

Isotropic ::

Gladi je izjavil:

urli je izjavil:

Predrago, pa tudi čista matematika me ne zanima. Zanima me računalništvo. Če bi že šel matematiko, bi bila to kombinacija mat + rač na kakšni pedagoški (čeprav tule verjetno tudi boj malo naučijo, ker je baje čisto lahko :P ).

Računalništvo je matematika, tako da boš mogel naprej pojasniti s čim od "računalništva" bi se pa rad ukvarjal. Drugače pa boš od FIŠ odnesel točno 0, tako da če ti gre za status se lahko vpišeš tudi kam drugam. Če imaš pa zanimanje za IT, imaš pa že v osnovi ogromno kvalitetnega gradiva na internetu in se ti ne splača posegati po takšnem faksu. Če iščeš pa zgolj formalno izobrazbo, je pa tako kot pri statusi, vseeno kam se vpišeš.

ne ni.
je pa mata boljša opcija kot nek random "hobi faks"

Zgodovina sprememb…

urli ::

Isotropic je izjavil:

Gladi je izjavil:

urli je izjavil:

Predrago, pa tudi čista matematika me ne zanima. Zanima me računalništvo. Če bi že šel matematiko, bi bila to kombinacija mat + rač na kakšni pedagoški (čeprav tule verjetno tudi boj malo naučijo, ker je baje čisto lahko :P ).

Računalništvo je matematika, tako da boš mogel naprej pojasniti s čim od "računalništva" bi se pa rad ukvarjal. Drugače pa boš od FIŠ odnesel točno 0, tako da če ti gre za status se lahko vpišeš tudi kam drugam. Če imaš pa zanimanje za IT, imaš pa že v osnovi ogromno kvalitetnega gradiva na internetu in se ti ne splača posegati po takšnem faksu. Če iščeš pa zgolj formalno izobrazbo, je pa tako kot pri statusi, vseeno kam se vpišeš.

ne ni.
je pa mata boljša opcija kot nek random "hobi faks"


Saj tale FIŠ ni ravno "hobi faks". Študij traja 3 leta in je akreditiran. Pridobiš naziv dipl.ing.rač. in splet.teh. Je pa res, da je študij nov in se sploh še ni izvajal, letos se bo (če sploh) prvič.
No, vsaj jaz si kot "hobi fakse" predstavljam 2 letne programe kot so ing. strojništva, gradbeništva, informatike ipd. Te 2 letne programe bi pa res še opica naredila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

Isotropic ::

na tebe bodo delodajalci gledali bolj zviška kot na nekega frijevca. oz. bodo njega običajno vzel prej.
poleg tega so vsi izredni večinoma bolj tko tko. 6 dobiš hitro, lažje kot na rednem, za kaj več se pa rabiš potrudit.

čuhalev ::

Ne, 6 ne dobiš hitreje kot redni, saj vsi pišejo enak test. Popusti so le pri obiskovanju pouka: če imaš službo, pač ne moreš enostavno doseči 100 % udeležbe (tam kjer to preverjajo).

Je pa razlika, da so izredni študenti bistveno bolj zagreti, zagnani in tudi bolj prijazni kot pa redni, katerim se fučka od generacije 1992 naprej.

urli ::

Isotropic je izjavil:

na tebe bodo delodajalci gledali bolj zviška kot na nekega frijevca. oz. bodo njega običajno vzel prej.
poleg tega so vsi izredni večinoma bolj tko tko. 6 dobiš hitro, lažje kot na rednem, za kaj več se pa rabiš potrudit.


Saj to je verjetno res samo po drugi strani je pa verjetno po firmah zaposlenih tudi veliko tistih z nedokončanim faksom in samo srednješolsko izobrazbo + če že pred FRIjevci nimaš prednost, jo imaš pa vsaj pred raznoraznimi diplomiranim družboslovnimi informatiki, poslovnimi, organizacijskimi, varnostnimi pa ne vem kakšna čuda vse še :P

Drugače pa, saj praktična matematika na FMF je verjetno tudi čist ok zadeva, pa tudi malo dvomim, da bi bila neki zelo težka. Poznam eno, ki jo je končala, pa ni ne vem kako zelo bistra in tudi v matematiki in fizki v sredni ni ravno blestela ampak je bila krepko v povprečju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

eric_cartman ::

urli .. kruta resnica, ravno toliko da stopiš na realna tla..

Vsak delodajalec se bo najprej vprašal what the fuck is "FISH"? Naslednja stvar, ki jo bo naredil je ta, da bo raje pogledal nekoga, ki je diplomiral na FRIju al pa na FERIju. Kot so že somišljeniki povedali, če se vpisuješ za status potem v redu.. Sicer pa..Se slišimo čez 3 leta in te bomo povprašali o tvojem zadovoljstvu na faksu, ter znanju, ki si ga pridobil.

Ko pa praviš, da je program čisto nov in da je dobil akreditacijo.. Danes vsak šolski program spisan v parih dneh dobi akreditacijo. To je ravno zato, da se imajo odpadli profesorji z univerz kam dati..Spet kruta realnost.

Skratka malo premisli, če se ti splača dat 1800 EUR na letnik, glede na to, da boš skoraj 100% odnesel zelo malo od tega.

Zgodovina sprememb…

urli ::

eric_cartman je izjavil:

urli .. kruta resnica, ravno toliko da stopiš na realna tla..

Vsak delodajalec se bo najprej vprašal what the fuck is "FISH"? Naslednja stvar, ki jo bo naredil je ta, da bo raje pogledal nekoga, ki je diplomiral na FRIju al pa na FERIju. Kot so že somišljeniki povedali, če se vpisuješ za status potem v redu.. Sicer pa..Se slišimo čez 3 leta in te bomo povprašali o tvojem zadovoljstvu na faksu, ter znanju, ki si ga pridobil.

Ko pa praviš, da je program čisto nov in da je dobil akreditacijo.. Danes vsak šolski program spisan v parih dneh dobi akreditacijo. To je ravno zato, da se imajo odpadli profesorji z univerz kam dati..Spet kruta realnost.

Skratka malo premisli, če se ti splača dat 1800 EUR na letnik, glede na to, da boš skoraj 100% odnesel zelo malo od tega.


Se zavedam in veliko raje bi se šel "matrati" na FRI ampak kaj, ko ni razpisanega izrednega študija, meni pa preostane samo izredni ob delu.

sandmat ::

urli je izjavil:



Se zavedam in veliko raje bi se šel "matrati" na FRI ampak kaj, ko ni razpisanega izrednega študija, meni pa preostane samo izredni ob delu.


Lahko pa kot občan delaš in plačuješ izpite ter tako opravljaš letnike afaik.

urli ::

sandmat je izjavil:

urli je izjavil:



Se zavedam in veliko raje bi se šel "matrati" na FRI ampak kaj, ko ni razpisanega izrednega študija, meni pa preostane samo izredni ob delu.


Lahko pa kot občan delaš in plačuješ izpite ter tako opravljaš letnike afaik.


Lahko poveš kaj več, kako to poteka in kakšne so obveznosti? Malo dvomim, da bi bilo to sploh možno, čeprav je pa res, da je imel FRI pred leti neke "mučke" s tem izrednim študijem - 1. letnik izredno, potem naprej redno tko da lahko da so kaj novega pogruntali, hehe :)

bajsibajsi ::

@urli
Lahko pogledas se za izrednim studijem informatike na FOV (UNI MB, Kranj), ki deluje ze vec desetletij. Je pa malenkost drazje; cca. 2k na leto.

urli ::

bajsibajsi je izjavil:

@urli
Lahko pogledas se za izrednim studijem informatike na FOV (UNI MB, Kranj), ki deluje ze vec desetletij. Je pa malenkost drazje; cca. 2k na leto.


Če bi lansko leto razpisali izredni študij, bi letos že študiral :P pa ga žal niso, ker je bilo premalo kandidatov. Vpisalo se jih je šest, minimalno število vpisanih za izvedbo izrednega študija pa je bilo 10. Saj to je zadnja leta problem s tem izrednim študijem :( redko kdo se na izredni študij sploh še vpiše. Kriza, ni denarja.

Gladi ::

Isotropic je izjavil:

Gladi je izjavil:

urli je izjavil:

Predrago, pa tudi čista matematika me ne zanima. Zanima me računalništvo. Če bi že šel matematiko, bi bila to kombinacija mat + rač na kakšni pedagoški (čeprav tule verjetno tudi boj malo naučijo, ker je baje čisto lahko :P ).

Računalništvo je matematika, tako da boš mogel naprej pojasniti s čim od "računalništva" bi se pa rad ukvarjal. Drugače pa boš od FIŠ odnesel točno 0, tako da če ti gre za status se lahko vpišeš tudi kam drugam. Če imaš pa zanimanje za IT, imaš pa že v osnovi ogromno kvalitetnega gradiva na internetu in se ti ne splača posegati po takšnem faksu. Če iščeš pa zgolj formalno izobrazbo, je pa tako kot pri statusi, vseeno kam se vpišeš.

ne ni.
je pa mata boljša opcija kot nek random "hobi faks"

Seveda je in to je dejstvo. Ampak to je splošno povedano, tako kot je izraz študiranje računalništva precej splošen. Vprašanje pa je, koliko ITjevc uporablja matematike pri svojem delu, večina precej malo, kar pa še ne pomeni da sama veda temelji na temu.

sumooo ::

Študenteki FRI, ki nimajo nobenega stika z realnostjo in gospodarstvom, spet nekaj pometujejo. Daj FRIjevci malo si oglejte razpise, bi šlo? Saj ni pretežko? Sicer sem malo v dvomih glede na to, kakšni se na FRI vpisujete (če so omejitve so te vedno sramotno nizke), pa vseeno. Če tega niste sposobni, pa vam lahko iz prakse povem, da je računalništvo zelo specifična panoga, kjer v večini primerov diploma bolj malo pomeni ampak velja le to, koliko znaš in kako sposoben si! Zato pa tudi se na večini razpisov zahteva srednješolska izobrazba, nekateri se zadovoljijo že z le končano OŠ, če le premoreš dovolj znanja, ki ga lahko tako vsak pridobi na spletu. Tale fama o tem, da se FRI-jevce prednostno obravnava je bolj iz trte zvita. Mogoče res v zelo majhnem deležu, verjetno nič večjemu od tistega, ki ga predstavljajo firme, ki se FRI-jevcev otepajo, ker na koncu študija nič oprijemljivega ne znajo, plačo bi imeli pa kar po 1500EUR neto. Glede konkretnega študija računalništva in spletnih tehnologij pa samo tole, vsekakor bolje to kot samo srednja šola in pod črto gledano imaš na koncu stopnjo 6/2 in se lahko FRI-jevci zjočejo, če hočejo. Pa še znanja boš verjetno več odnesel, ker na FRI itak v večini poučujejo le dinozavri, ki so ostali v nekem drugem stoletji. Teorije s katero te posiljujejo pa tako ali tako 80% FRI-jevcev itak ne zastopi, ker nima možganskih kapacitete, da bi jo. Ne vpisujejo se na FRI v večini zlati maturantje ampak krepko (pod)povprečni. Ne verjamete? Naj vam dajo v referatu seznam točk, ki so jih študentje dosegli na maturi pa vam bo jasno o čem govorim. In ta kader naj bi se a priori obravnavalo prednostno? Jok brate, odpade! Važno je, kot sem omenil, kako sposoben si in koliko znanja imaš. Če imaš diplomo FRIja in praktično nič konkretnega ne znaš, si za delodajalce zanimiv toliko kot je zanimiv lanski sneg. Časi, ko je bilo dovolj, da si delodajalcu samo diplomo FRIja pokazal so že davno mimo. Nič bati, saj boste slej ali prej prišli do te ugotovitve tudi tisti, ki vsak letnik na FRI pacate po 2+ leti in celoten študij končate v 8letih, če Bog da!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sumooo ()

sandmat ::

sumooo malo si odbluzil. Jaz prej povabim na razgovor vse diplomante FRI kot enega iz FOVa ali FIŠa. Veš zakaj? ker so slednji tisti, ki iščejo bližnjice do papirja - zakaj bi se sicer vpisal na takšno "fakulteto"?
Seveda obstajajo takšni, ki niso primerni, tudi na FRIju in slednji tudi več ali manj obupajo in se prepišejo na katero od lažjih alternativ.

Ne vem, koliko je povprečna vstopna plača na celotnem trgu, ampak od kolegov diplomantov ni bilo enega, ki bi začel pod 1300 neto (brez prevoza malice in bonusov).

če govoriš o stopnji izobrazbe, potem se vidi, da targetiraš javno upravo. Sicer ne bi sprva govoril o pomanjkanju znanja, nato pa začel govoriti "pod črto gledano imaš na koncu stopnjo 6/2 in se lahko FRI-jevci zjočejo, če hočejo". Iz tega je jasno razvidno, da so želje recimo se zaposlit kot carinik in veš, da v tem segmentu odpuščanja sledijo po izobrazbi ASC - to je mimogrede tipičen primer diplomanta FIŠ po besedah nekoga, ki je tam učil.

Ko začneš govorit o "posiljevanju s teorijo" lahko sklepam samo eno: bil si vpisan na FRI in nisi razumel predavanih vsebin, sedaj pa izlivaš svoj žolč. Nekaj, čemur ti praviš teorija, zaposljiv človek poimenuje design pattern. Če je sam nisi bil sposoben zaobseči, ne govori o posiljevanju s teorijo. Govorim kot nekdo, ki je zaključil star UNI, smer programska oprema (verjetno največ "teorije" od vseh smeri).

Če imaš diplomo FRIja in praktično nič konkretnega ne znaš, si za delodajalce zanimiv toliko kot je zanimiv lanski sneg.


Če imaš diplomo iz [vstavi_poljubno] in praktično nič konkretnega ne znaš ... sej znaš sam naprej ;)

Nič bati, saj boste slej ali prej prišli do te ugotovitve tudi tisti, ki vsak letnik na FRI pacate po 2+ leti in celoten študij končate v 8letih, če Bog da!


heh, uspešno sem končal star študij brez absolventa, vmes delal na kupu firm brez problema. Ne enači svoje zgodbe z ostalimi. Če sam nisi bil sposoben opravit obveznosti, to ne pomeni, da večina študentov ni ;)

sumooo ::

No, si eden izmed redkih takšnih (mogoče vas je cca. 10 na generacijo). Sicer pa govora ni bilo o UNI programu ampak VSŠ, da ne bo dvoma.

Zakaj se bi nekdo vpisal na tak program? Mogoče že ima službo in se želi dodatno izobraževati? Mogoče je v prvo zgrešil faks in se več ne more redno vpisati na FRI? Mogoče mu je Novo mesto bližje kot Ljubljana... Razlogov je lahko veliko in tole o bližnjicah ne vem, če ravno pije vodo. Je pa ta program nov in res ni korektno, da se ga obsoja še pred pričetkom izvajanja. Ni to družboslovni študij (družboslovna informatika, poslovna informatika ipd.) ampak imaš naziv dipl.ing.RAČUNALNIŠTVA in splet. tehn. (mnogim zelo zanimivo področje).

Prvi zapis je bil pa itak malo provokativno zapisan. Se mi je ravno dalo malo provocirati :D

sumooo ::

Pa glede izrednega študija je tudi velika prednost, da si lahko ob študiju že iščeš oz. že imaš delo. Ob dejstvu, koliko faksov obstaja in da fok dere na te študije in faksi pokajo po šivih...

računalništvo in matematika FMF (40)
računalništvo in infomratika FRI - vs + un (300)
računaništvo in inf.tehn. Maribor vs + un (180)
računalništvo in informatika Nova Gorica un (45)

in še kopico ostalih faksov in smeri s področja računalništva in informatike...

imam res občutek, da bo čez par let zeloooooo težko dobiti službo in je najbolje, da si jo začneš iskati takoj. Ja, saj vem, da za dobre bo vedno služba ampak realnost je, da nas je večina povprečnih, jbg.

čuhalev ::

Naš forumski kolesar na štiri črke bi rekel, če služb ni, si jo naredi sam.

Invictus ::

Za dobre ljudi vedno obstaja delo. Mogoče ni služba, ampak to sta dva pojma, ki jih večina Slovencev še ne loči.

Slabi študentje so tudi na FRI. Ampak kdor j naredil diplomo, je pokazal dovolj volje da je naredil cel kup seminarskih iz zelo različnih področij, ne naučil za izpite in naredil neko diplomsko.

Home made informatiki pač pljujejo po njih ker "nič ne znajo". Ampak koga na FRI zanima tisto drkanje Clipperja, Turbo Pascala in dBasa (baje to še vedno precej živi v naših krogih) za nek blesav računovodski program ali pa neko pacanje web interfacov, kjer naši vrli garažni umetniki spacajo interface iz 10 frameworkov skupaj?

Dejstvo je da diploma FRIja precej odpira vrata. Večina jih pa pri garažnih umetnikih niti noče delati. Razen pri redkih izjemah. Ampak, poudarjam, to so izjeme, ne pravilo.

Kar se pa tiče tujine, je pa to precej dobra popotnica. V Nemčiji brez nekih priporočil in diplome lahko samo sanjaš o dobri plačani službi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

sumooo ::

FRI-VSŠ lahko naredi vsak, če je le volja. Še za UNI bi si upal to trditi. Vprašanje je le v kolikih letih in statistično gledano ga večina paca zelo dolgo, povprečje pa to...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sumooo ()

lebdim ::

No, čisto vsak, ki se vpiše na FRI, ga ne konča ... Tisti, ki nima smisla za programiranje, zagotovo ne more uspešno zaključiti študija. Ne moreš trditi, da FRI-VSŠ lahko naredi vsak. Lahko pa narediš raziskavo in študijo, v kateri boš postavil hipotezo in jo preveril s katero raziskovalno metodo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

sumooo ::

lebdim je izjavil:

No, čisto vsak, ki se vpiše na FRI, ga ne konča ... Tisti, ki nima smisla za programiranje, zagotovo ne more uspešno zaključiti študija. Ne moreš trditi, da FRI-VSŠ lahko naredi vsak. Lahko pa narediš raziskavo in študijo, v kateri boš postavil hipotezo in jo preveril s katero raziskovalno metodo.


Si spregledal zapis "če je le volja"? S tem mislim, da ga stvar zanima. Vsak letnik lahko paca 3 leta, na izpite gre 6×, če v 6. ne uspe, ni panike, mu verjetno odobrijo še v 7., 8., če ne gre, počaka 2 leti in začne iz 0, če se ne motim. Pa saj večina jih paca FRI celo večnost. Ta pametnih, ki naredijo vse v rednem roku je sila malo.

Ni to tujina kjer če padeš 3. rok, se lahko samo posloviš.

Tako da preferirat FRI pred drugimi faksi je bolj tako tako. Jasno, če želiš samo top of top, vazmeš uni fri, pogledaš ali je kandidat za delo naredil vse v rednem roku (ti že da vedeti, da ima skoraj zagotovo veliko v glavi), kakšno ima povprečje, potem pa ga samo še dobro plačaš in je to to. Eeee, tule se pa v Sloveniji ustavi, ane? Koliko je takšnih firm, ki si lahko privošči in pravzaprav sploh potrebuje takšne kandidate? Verjetno bolj malo, na srečo, ker tudi takšnih kandidatov ni dosti :D Ostalo pa ni prav velike razlike ali je fri, fov, feri, fiš... povprečje pač.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sumooo ()

lebdim ::

Seveda, zato se pa v Sloveniji nimamo kaj pritoževati glede izpitov. No, ja, sem spregledal voljo.
Vendar pa imaš žal take, ki se nekam vpisujejo le zaradi statusa in vlečenja študentskega statusa, kar bi morali sankcionirati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

valkyrie ::

sumooo je izjavil:


Prvi zapis je bil pa itak malo provokativno zapisan. Se mi je ravno dalo malo provocirati :D

Izpadel si bolj kot nekdo, ki nima pojma in je očitno bil faliran študent na FRIju.;)

sumooo ::

Na to opazko pa moram odreagirati, da slučajno ne bi imeli kdo preveč mokrih sanj. Nisem faliran študent fri-ja :) in nimam kančka dvoma, da bi ga uspešno končal, če bi se vpisal :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sumooo ()

valkyrie ::

sumooo je izjavil:

Na to opazko pa moram odreagirati, da slučajno ne bi imeli kdo preveč mokrih sanj. Nisem faliran študent fri-ja :) in nimam kančka dvoma, da bi ga uspešno končal, če bi se vpisal :)

Morda faliran študent kakšnega drugega faksa?

sumooo ::

Tudi to ne :) Sem le dobrotnik, ki želi nadutežem pokazati kje jim je mesto in da večletno pacanje FRIja ni ne vem kako velik dosežek, ki bi ti dal prednost pred komerkoli. Vsaj v praksi ne. Papir pa jasno prenese vse.

sandmat ::

sumooo je izjavil:

Tudi to ne :) Sem le dobrotnik, ki želi nadutežem pokazati kje jim je mesto in da večletno pacanje FRIja ni ne vem kako velik dosežek, ki bi ti dal prednost pred komerkoli. Vsaj v praksi ne. Papir pa jasno prenese vse.


v kateri firmi delaš (predvidevam, da vsaj kot kadrovnik ali nekdo na vodstveni poziciji)? še vedno nimam pobčutka, da si pokazal kje nam je mesto ;)

Invictus ::

sumooo je izjavil:

Tudi to ne :) Sem le dobrotnik, ki želi nadutežem pokazati kje jim je mesto in da večletno pacanje FRIja ni ne vem kako velik dosežek, ki bi ti dal prednost pred komerkoli. Vsaj v praksi ne. Papir pa jasno prenese vse.

Najprej vrzi ven svoje kvalifikacije.

Po vsem lahko sklepamo faliran dijak ... Z majčkeno znanja ITja. Ki je parim sosedom porihtal router ter inštaliral Windowse ... Pa nisi zadostil pogojem za vpis na FRI ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Yacked2 ::

sumooo je izjavil:

lebdim je izjavil:

No, čisto vsak, ki se vpiše na FRI, ga ne konča ... Tisti, ki nima smisla za programiranje, zagotovo ne more uspešno zaključiti študija. Ne moreš trditi, da FRI-VSŠ lahko naredi vsak. Lahko pa narediš raziskavo in študijo, v kateri boš postavil hipotezo in jo preveril s katero raziskovalno metodo.


Si spregledal zapis "če je le volja"? S tem mislim, da ga stvar zanima. Vsak letnik lahko paca 3 leta, na izpite gre 6×, če v 6. ne uspe, ni panike, mu verjetno odobrijo še v 7., 8., če ne gre, počaka 2 leti in začne iz 0, če se ne motim. Pa saj večina jih paca FRI celo večnost. Ta pametnih, ki naredijo vse v rednem roku je sila malo.

Ni to tujina kjer če padeš 3. rok, se lahko samo posloviš.

Tako da preferirat FRI pred drugimi faksi je bolj tako tako. Jasno, če želiš samo top of top, vazmeš uni fri, pogledaš ali je kandidat za delo naredil vse v rednem roku (ti že da vedeti, da ima skoraj zagotovo veliko v glavi), kakšno ima povprečje, potem pa ga samo še dobro plačaš in je to to. Eeee, tule se pa v Sloveniji ustavi, ane? Koliko je takšnih firm, ki si lahko privošči in pravzaprav sploh potrebuje takšne kandidate? Verjetno bolj malo, na srečo, ker tudi takšnih kandidatov ni dosti :D Ostalo pa ni prav velike razlike ali je fri, fov, feri, fiš... povprečje pač.


Nam so razložili, da lahko samo enkrat ponavljaš/se prepišeš, drugače pa ostaneš brez statusa ?
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izredni študij na fakulteti za računalništvo in informatiko

Oddelek: Šola
2712488 (2851) falconnn
»

Informacijska varnost (VS) - neakreditiran študij?

Oddelek: Šola
93705 (3375) urli
»

Nov študij računalništva na FIŠ v Novem mestu

Oddelek: Šola
4413214 (11106) Blinder
»

FRI - UNI ali VSŠ (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6420131 (16541) SimplyMiha
»

Visja sola informatika (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7930092 (20258) drzni86

Več podobnih tem