» »

današnje sonce

današnje sonce

budi ::

dons sm preveč gledu v sonce.in zdj me oči zelo pečejo in boljio.
bom imev ne ves okvaro oči?

če še ne veste danes merkur prehaja
čez sonce zato je sonce zelo močn in lahko povzroči trajno slepoto.
  • premaknilo: Alec999 ()

undefined ::

> dons sm preveč gledu v sonce.in zdj me oči zelo pečejo in boljio.
bom imev ne ves okvaro oči?

Ja, čez teden dni boš trajno oslepel. Moje sožalje. Drugič pa pazi kaj delaš.

> če še ne veste danes merkur prehaja
čez sonce zato je sonce zelo močn in lahko povzroči trajno slepoto.

Kaj ima Merkur, majhen planetek, veze pri svetlobi Sonca? :)

budi ::

upam da si se tisto z slepoto hecal?:|

to o merkurju se pa tudi jez sprašujem.v šol so nm povedal da ne smemo gledat u sonce ker lahko trajno oslepiš.

kar probi mav pogledat u sonce boš
vidu da ni tko k zmer.

undefined ::

> kar probi mav pogledat u sonce boš
vidu da ni tko k zmer.

Sem včasih, ko sem bil majhen, lahk gledal v sonce kadar sem hotel. Tud z daljnogledom. Danes niti približno ne morem več pogledati vanj, sem postal toliko bolj občutljiv na svetlobo. Že odboj od asfalta mi je dost hud včasih, še posebej opoldne in kasneje. 8-)

budi ::

sj sam za pov sekunde

undefined ::

> sj sam za pov sekunde

Vseeno, pri teb je že usodno. Smola pač. :)

budi ::

ne ne jez sm nabiju serious sam,in skozi okn mi je svetu sonce.imam ruleto ampak kljub temu,me oči fajn pečejo.

drejc ::

Ja ne tolk v monitor bult ane. :))

jRk0 ::

Moj stric je Soncni mrk opazoval s prostim ocesom:)

pol mu je malo zazgalo neke na sredini ocesa in je videl sredino megleno nekaj casa. zdaj je menda vse v redu.

oslepel ne bos:) drugace bi ze...
You fuck up once, you loose two teeth.

budi ::

hvala jrko skala se mi je odvalila od srca.če mi je kaj sveto je to moj prepucij in moje oči.

Marjan ::

Mylar folija fantje!!

Jest sem gledu - teleskop + mylar folija čez. Naslednji prehod Merkurja preko Sončeve površine bo 2006.

Tko, da ste zamudil kar dost, če niste gledal :\

tuki se pogovarjamo: http://www25.brinkster.com/vesolje/topic.asp?TOPIC_ID=164

undefined ::

Folija je zakon. 8-)

Roadkill ::

TIst pol minute nima veze... pač ti pokur "senzorkče". :)
Sploh pa z daljnodledom ali teleskopom (pri slednjem oslepiš v trenutku).
Mi smo delal vaje za fizko v zvezi s sončevimi pegami. Dons so nas pa prfoxi zajebal, k nas ni noben obvedstil, da je na strehi množično opazovanje sonca in tega "mrka". :/

Ni mi pa jasno, zakaj bi imelo sonce satari prehoda merkurja kak drugačen vpliv? Tole naj mi prosim nekdo razloži, ker ne verjamem :)

Marjan ::

Mah, un zgori nabija bučke...:O

Merkur je šel preko Sončeve površine, posledično se je njegova svetilnost zmanjšala za okoli 1/20.000, česar človečko oko seveda ne zazna.

Roadkill ::

No sej se mi je zdel...
Fora je bla pr tistmu mrku, k je luna umes pršla, ker je bilo temno in se ti zato zenica odpre, a UV sevanje (za oči nevarno) vseno je in je tako za oči veliko bolj nevarno kot v normalnih pogojih.
Prfox vas je zajebavu :)

Ok.. šel sem scat in nazaj pršu, da tole popravm, ker sm pogruntu, da je tal ezgornji stavek napačen.
Zenica namreč nima kake velike vloge pri blokiranju UV svetlove - seveda. Fora je torej v čisto navadni svatlobi? Someone explain! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

Marjan ::

Kolikor je meni znano je problem pri popovnem Sončevem mrku zato ker rata čista tema, takrat se ti zenica zelo povečajo, da dobijo več svetlobe. V tistem trenutku pa, ko se luna že odmakne od cele sončeve površine, in če bi tako kar prosto gledal - adijo očke.

Thomas ::

11. avgusta 1999 smo od tule gledali popolni sončni mrk.



Z neke središčne terase na tem gradu, vreme se je ravno zjasnilo. Tud teleskopi so bili in z gradu se je lepo videlo senco, ki je šla po zemlji tako hitro, kot Concordi nad nami.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zheegec ::

Sem za trenutek skoraj direkt v sonce pogledal z daljnogledom in res ni lepa izkušnja.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

KTr1sk ::

Jutri bo baje do 32°C, a ni to mal prehitr, včasih še junija ni blo tak vroče >:D

Thomas ::

Včasih ni blo. Ko so bile naše babice mlade punce, ni blo.

Še bolj včasih, je bilo pa to običajno in še nekaj stopinj bolj toplo.

100 tisoč let nazaj, so bili krokodili v Savi. 20 tisoč let nazaj je ležal sneg ob tem času. 6 tisoč let nazaj je bilo nekaj stopinj topleje, kot danes. 800 let nazaj je bilo spet zelo toplo. 600 let nazaj je zamrznilo Jadransko morje, da so s konji vozili vino iz Dalmacije v Italijo. 1816 je poletje pozabilo priti in so bile tri zime.

Normalno vreme je bilo le takrat, ko je berač Krivo stegno še v sami srajci kot otrok tekal po Višnji Gori.

Nikoli prej, nikoli več kasneje.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Binji ::

Thomas: jaja, povprecna moc je 1/2 maximalno tocno ja. In to je popolnoma res
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Thomas ::

Binji - sila si zagoneten! Kaj si hotel reči? Si zares hotel?

:\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Kaboom ::

hehe, mene so tudi vedno big shiny thingy mikale (tukaj ne mislim kraje ali podobno)

pogledal v sonce tu pa tam... stvari kot so flashbang so se mi zdele zanimive...

pred par leti sam ugotovil da vidim na eno oko drugačen kontrast kot na drugo... lani ugotovil barvno slepoto na rdečo/zeleno. letos na sistematskem so mi povedli da na rumeno/zeleno...

fuckit... kdo rabi barve... :(
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

frenk ::

barvna slepota na rdečo rumeno in zeleno...al niso to lih barve semaforja:D

sketch ::

Eno vprasanje: A je kdo, ki je opazoval soncni mrk, opazil po mrku ful cudne oblake?
Mislim, jaz sem ene 20 min po mrku se videval zelo sfericne oblike oblakov, ko velike zoge... je to mogoce zato, ker se je ozracje ohladilo pa je nastopila kondenzacija, preden jo je veter lahko raznesel? Ali pa se meni samo dozdeva?

lp
s.
Adapt and overcome.

Thomas ::

Po moje si imel na mrežnici "vgravirano" sliko Sonca še nekaj časa. Vem pa ne.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

sketch ::

Nic ni bilo z graviranjem v mreznico (mylar powah inc.). Oblaki so bili pa tapravi.
Adapt and overcome.

Thomas ::

Hm, sej se mi je zdelo, da najbrž ni bilo to.

Zanimivo, vsekakor.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ali3n ::

Sketch: ja.. pri nas so bili taki pajčevinasti oblaki - dolgi in ozki... (kondenz?); še bolj zanimivo je blo to, da so bili oblaki le v pasu obzorja - verjetno tam, kjer je potovala senca???
Nasploh je vse skupaj zelo impresivno - komarji so šli spat, labodi in race so se zbirali v skupine, temp. je padla za dobrih 10°C (prej 34 pol 23, smo merli), začelo je pihat, čuna svetloba, šibanje senc po tleh, čudne sence (npr. sence listov na drevesih so imele obliko majhnih lunc, senca roke je dajala tako senco, kot bi imel med prsti še take čist male prstke (pa jih nimam, čeprav sem ali3n :D ); morm poiskat slike, poskenirat in vržt gor... tista očala imam pa še doma :-)))
Nekako me je zadeva prepričala - vsi vrači in čarovniki so imeli ob sončnem mrku lahko delo...
jaz sem opazoval "mrkovanje" ob Blatnem jezeru;
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Jutri delni Sončev mrk (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6720160 (13771) MrStein
»

Prehod Venere 2004

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
273666 (1950) bluefish
»

Pravkar delni Sončev mrk

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
205057 (4011) JaVonTech
»

Delni sončni mrk danes

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
194630 (3671) AtaStrudl

Več podobnih tem