» »

Kateri prtljažnik za 2 kolesi za golf 5?

Kateri prtljažnik za 2 kolesi za golf 5?

lopov ::

Živ, za prvomajske praznike potrebujem prtljažnik za 2 kolesi z 26" feltnami in zbiram predloge. Avto je golf 5, v upoštev pride tako strešna varianta kot za "na rit". Načeloma ga kupiva, če pa kje sposojajo tovrstne dodatke pa toliko bolje. Je treba biti na kaj posebno pozoren al je čisto vseeno?

PS: avto nima kljuke!

Thx,
b.
  • spremenil: lopov ()

perci ::

Ali lahko daš pri petci prtljažnik na zadnja vrata? Se mi zdi, da zna bit spojler problem?

mared ::

thule in pika. saj obstajajo tudi cenejše opcije, a če kupuješ daljno ročno, potem sezi globlje v žep.
pri prtljažniku za "na rit" pa prej preveri da ti ne bodo kolesa prekrivala luči, ker si praktično takoj v prekršku.

perci ::

Za na rit imaš dva tipa prtljažnikov.

Eni so nizki in prekrivajo luči in za te uradno kao rabiš tist dodatni modul za luči in tretjo tablico. Tak prtljažnik imam tudi sam LINK. Res je, da si kao v prekršku, če nimaš ekstra modula luči in tablice, vendar mi zaradi tega policaji še nikoli niso zatežili, kljub temu, da so me že ustavili s kolesi.

Drug tip so prtljažniki, ki so višji od tablice in luči in tudi uradno ne potrebuješ dodatnega modula z lučmi LINK. Problem teh prtljažnikov je, da imajo kolesa večji zračni upor in da jih boš ob vstopu v garažo moral sneti, če ne želiš likvidirati koles in strehe.

Potem so seveda še prtljažniki za na kljuko, ki so z vseh vidikov (razen cene in dejstva, da rabiš kljuko) najboljša varianta.

lopov ::

Sem preveril pri boljši polovici in pravi, da ima res zgoraj spojler. Kakorkoli, sedaj gledam rabljene, novi so izven dosega oz. razmišljava o alternativah, kako spraviti 2 kolesi do Bohinja :)

Thx za pomoč!

Renato1 ::

Dva bicikla dobiš tudi v avto brez problema

lopov ::

Se strinjam, le da v konkretnem primeru z vso prtljago ni izvedljivo. Zgleda bova šla vsak s svojim avtom - jaz kolesa, ona vse ostalo :)

perci ::

Kaj pa streha? A prečke imaš?

Jaz se temu sicer močno izogibam, ker sem pozabljiv in bi zagotovo stolkel kolesa in streho v kakšni garaži.

Obstajajo sicer tudi take variante (mislim, da Menabo), ki so za na streho, vendar so kolesa ležeča. Lažje za montirat, če si pa pozabljiv kot jaz, pa tudi cenovno bistveno ugodneje.

O temle govorim LINK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

lopov ::

Noben nima prečk ne prtljažnika -- če bi imela karkoli od tega, bi bila izbira lažja, tako pa kupujeva z nule.

Duncaneo ::

Spojler sploh ni problem, se nastavlja zgoraj tako da se zapne višje in drug del nasloni na šipo.

http://www.ebay.com/itm/PORTABICI-THULE...

tole je pa še univerzalna cenejša varianta
http://www.ebay.co.uk/itm/VW-FOX-GOLF-G...

izgleda pa nekak takole ko spneš s trakovi
http://www.ebay.co.uk/itm/3-BICYCLE-UNI...

perci ::

Misliš, da res ni problem? Tisto na zadnjem linku mi izgleda precej obremenjujoče za spojler.

Pri Thule varianti, kjer ni štrikcov ampak fiksen zatič, mi pa tudi ni jasno, kako bi to izvedel.

Ne rečem, da ne gre, sem pa skeptičen.

lopov ::

Thule je prikazan tukaj: http://autokacik.pl/showflat.php?Number... (nekje na sredini so slike).
Najin golf je enak :)

+ video:
Sam kaj, ko je spojler na prikazanem audiju krajši kot na golfu :/

perci ::

Tega iz videa (9103) lahko prideš stestirat k meni, če te zanima. Za ta model sicer ne vem, če ga boš še kje dobil, 9105/6 modela sta pa itak podobna kar se tiče mehanizma zapenjanja - teh je na bolhi dosti.

Edino pri 9105/6 me moti višina. Večji zračni upor in večji stroški z nakupom novih koles ter popravilom strehe.

lopov ::

Thx perci, če se odločiva te pocukam :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

rastlinjak - kaj in kje kupit?

Oddelek: Loža
1513721 (13049) kumer
»

Kovinska / keramična žogica

Oddelek: Loža
91374 (842) MTB
»

Menjava notranjega stekla ( S4)

Oddelek: Mobilne tehnologije
192537 (2195) klinker
»

Kako priklopim dodated monitor, če so že vsi porti za display nafilani

Oddelek: Kaj kupiti
151723 (1091) Senitel
»

servisiranje matične od prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
15964 (652) Alen T 1978

Več podobnih tem