» »

Prvič bom sestavil računalnik

Prvič bom sestavil računalnik

andro3211 ::

kot že naslov pove sem se odločil da bom prvič sestavil sam računalnik.

pa sem izbral te komponente:

ohišje: http://www.mlacom.si/sharkoon-vaya-ii-b...
napajalnik: http://www.mlacom.si/corsair-vs650-650w
rami: http://www.mlacom.si/crucial-ballistix-...
procesor: http://www.mlacom.si/amd-fx-8320e-3-2gh...
matična plošča: http://www.mlacom.si/asus-m5a97-r2-0
hladilnik za procesor: http://www.mlacom.si/zalman-cnps9900-ma...
grafična kartica: http://www.mlacom.si/asus-r9270x-dc2t-2....... mogoče bi rajši kakšno ceneje.

to je se mi zdi da to :)

dejte tisti ki se spoznate mal pogledat pa povejte če slučajno kaj ne paše skupaj pa kaj se lahko bolje kupi za isto ceno.

hvala
  • spremenilo: andro3211 ()

lonewolf_ ::

namesto hladilnika vzameš i5 4460 pa matično s 1150, potem še napajalnik ne rabiš več kot 450W ( če vzameš xfx )
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

andro3211 ::

mah glede procesorja bom ostal na amd ker je intel too expensive .. je pa same shit...

lonewolf_ ::

naročiš iz nemčije pa ne bo nič dražje, verjemi pa, da bo bolje ;)

http://prntscr.com/6m5p19

+ ohišje in si na isti ceni, kot pri mlacomu;
rabiš še samo kak ssd pa bo mašinca letela.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lonewolf_ ()

Buggy ::

@andro3211:
Ce si si ze zamislil AMD in ce rabis vzeti pri Mlacomu...
-v kolikor mislis overclockat, plata ne bo ok (4+2 phase), saj ti bo proc throtlalo, ker se bojo VRM-ji pregrevali (sem imel tocno ta kombo).
-ne vem zakaj sicer zelis ta hladilnik, ampak jaz bi vsekakor raje vzel SCYTHE Mugen MAX
-napajalec Corsair VS ni bas nekaj najboljsega od njih.
-ohisje bi jaz iskal nekaj kar ima reze na vrhu ohisja in na stranici
-graficno pobrskaj po bolhi...bobis pod 220€ kar nekaj od AMD r9 280X/7970 morda celo 290 in morda kaj celo od Nvidie ranga GTX 770/680
-RAM nima veze...najceneje kar je pa ce je 1.35V, tele sem ze sam gledal in se zelo dobro navijajo.

Ce pa ne mislis ekperimentirati in se igrati/uciti z setupom, pa najbolje da vzames iz tujine Intlov setop, ce imas to moznost.

Kaj konkretno pri Intlu pa ne mores zgresit ker so H81 konfi ze zlajnani na ST, in jih vidis iste v vsaki temi ;)

BorutK-73 ::

andro3211 je izjavil:

mah glede procesorja bom ostal na amd ker je intel too expensive .. je pa same shit...

A to ti je kolega povedal? Nabavi Intela, ne potrebuješ dražje plate, dodatnega hladilnika, močnejšega napajalnika, manj elektrike "pije" intel, edino pozimi te AMD greje.
FX je že tudi stara tehnologija.

ps
Najbolje da napišeš za koliko EUREUR se gre in namen uporabe PC-ja.

Zgodovina sprememb…

denis9 ::

@andro3211 zakaj splo sprašuješ za mnenje če pol ingoriraš predloge i5 4460 je veliko boljša izbira kot FX-8320 še i3 je bolši kot FX-8320

Mal si tole poglej:

http://www.hardwarepal.com/best-cpu-gam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: denis9 ()

Isotropic ::

kupi ga bodisi v funtechu bodisi v njemčijo.

hojnikb ::

andro3211 je izjavil:

mah glede procesorja bom ostal na amd ker je intel too expensive .. je pa same shit...


In potem se zbudiš v realnem svetu, kjer že i3 ponekdo premaga dedka amdja
http://www.techspot.com/review/943-best...

Tko kot je blo že rečeno; zjasni se okol budgeta, pa bomo neki sestavl. Ker tvoja sestava je srednja žalost.
#brezpodpisa

NLight ::

Tudi jaz sem kupoval računalnik tako, da bi čim bolj prišparal... Danes mi je žal da nisem dodal še 200EUR in kupil Intel... Imam tako Intel kot AMD doma... Razlika je več kot očitna, in nikoli več AMD...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

Zheegec ::

NLight je izjavil:

Tudi jaz sem kupoval računalnik tako, da bi čim bolj prišparal... Danes mi je žal da nisem dodal še 200EUR in kupil Intel... Imam tako Intel kot AMD doma... Razlika je več kot očitna, in nikoli več AMD...

To malo pretiravaš, za povprečno uporabo razlike med AMD in Intel ne moreš opaziti, dokler sta dokaj podobni ceni in leto nabave.
Ampak ja, v mid-range in dalje je Intel boljši, to vsekakor drži. Dokler je seveda vse ostalo enako.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

hojnikb ::

Seveda je govora v igrah, kjer intel prednjači (vsaj v tistih slabih anyway).
V general taskih bo pa naredil razliko ssd, ne procesor.
#brezpodpisa

NLight ::

Zheegec je izjavil:

NLight je izjavil:

Tudi jaz sem kupoval računalnik tako, da bi čim bolj prišparal... Danes mi je žal da nisem dodal še 200EUR in kupil Intel... Imam tako Intel kot AMD doma... Razlika je več kot očitna, in nikoli več AMD...

To malo pretiravaš, za povprečno uporabo razlike med AMD in Intel ne moreš opaziti, dokler sta dokaj podobni ceni in leto nabave.
Ampak ja, v mid-range in dalje je Intel boljši, to vsekakor drži. Dokler je seveda vse ostalo enako.


Drži, za enostavnega uporabnika je AMD dovolj... Ni spet tako slab, ampak v določenih segmentih se razlika pozna...

solatko ::

Vsak, ki je imel doma dva sistema, enega z Intel, drugega z AMD, nebo nikoli več posegel po AMD. Že samo stabilnost in gretje sistema, ter s tem tišina v prostoru, sta očitni, da o performancah ne govorimo. Tudi ponudba za nadgradnjo, je za ugodno ceno, po nekaj časa, pri Intel-u, veliko večja in manj problemov s kompatabilnostjo, če v začetku preveč ne šparaš na MB.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

Stabilnost sistema je en navadn bluz. To je čisti draw of luck.
#brezpodpisa

heero ::

jaz sem imel oba sistema in intel in AMD pc z AMD procesorjem(Sempron 3200+) je zdrzal skoraj 8 let in se vedno dela vendar je neuporaben intel pa imam 2 leti in sem bil zadovoljen z obema

solatko ::

hojnikb - ni čisto navaden bluz. Spomnim se časov, ko so bili na Intel napravah, chipseti Sys, nvidia,... so sistemi bili izredno nestabilni, od kar je chipset INTEL-ov, problemov praktično ni, razen če daš gor nekompatabilni procesor. Enostavno so MB za intel bolj stabilne, kot za AMD, ki pa svojega chipseta in kontrolerjev za sistem nima.
Morda bi bili procesorji AMD-je čisto vredu, če bi začeli razvijat tudi vse kontrolerje, ki jih sistem rabi za nemoteno delovanje. Nvidia sicer to ima, vendar so pri programiranju teh enot, izredno površni in s tem bugasti.

V še starejših časih, je bil pojem stabilnosti Motorola, na katerih so bili vsi velikani tistega časa in je bil Intel namenjen samo pisarniškim opravilom. Commodore, Atari, Amstrad in Apple so na računalniškem področju raztural.
S tem je največ izgubil ravno največji in to je Apple, če prav je še vedno velik, ima največji dobiček, same mašine pa so pač na nivoju, kot vsak malo boljša delovna postaja HP-ja, Dell-a, Lenovo-ta,......, nimajo več tistega, nekaj več, predvsem na področju multimedije in grafike.
Delo krepa človeka

d4vid ::

solatko je izjavil:

Vsak, ki je imel doma dva sistema, enega z Intel, drugega z AMD, nebo nikoli več posegel po AMD. Že samo stabilnost in gretje sistema, ter s tem tišina v prostoru, sta očitni, da o performancah ne govorimo. Tudi ponudba za nadgradnjo, je za ugodno ceno, po nekaj časa, pri Intel-u, veliko večja in manj problemov s kompatabilnostjo, če v začetku preveč ne šparaš na MB.


Ne bi se strinjal s trditvami o gretju in stabilnosti. Meni dela Phenom X6 1055T mrzlo kot špricar, stabilnost na nivoju. V enem letu ni bilo problema, škatla pa lavfa 24/7/365.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Aston_11 ::

Relativno - če idla, ali če kaj dela, pa kakšno hlajenje ima, ker odčituješ temperaturo. TDP 125 W, kar je ... mnogo.

hojnikb ::

hojnikb - ni čisto navaden bluz. Spomnim se časov, ko so bili na Intel napravah, chipseti Sys, nvidia,... so sistemi bili izredno nestabilni, od kar je chipset INTEL-ov, problemov praktično ni, razen če daš gor nekompatabilni procesor. Enostavno so MB za intel bolj stabilne, kot za AMD, ki pa svojega chipseta in kontrolerjev za sistem nima.


Na žalost te kot ponavadi spet izdaja emšo in dejstvo, da si malo za časom, kar se tiče teh zadev. 3rd party cipsetov že dolgo ni več v uporabi, vse kar je čipset related, je razvito inhouse pri obeh firmah.

Morda bi bili procesorji AMD-je čisto vredu, če bi začeli razvijat tudi vse kontrolerje, ki jih sistem rabi za nemoteno delovanje. Nvidia sicer to ima, vendar so pri programiranju teh enot, izredno površni in s tem bugasti.


spet si za časom. AMD ima svoje čipsete, extra logika je pa seveda kot pri intel od drugih proizvajalcev. Kar se pa tiče varčnejših platform imata pa obe firmi že nekaj časa SoC čipe, ki integrirajo vse na enem packagu.


V še starejših časih, je bil pojem stabilnosti Motorola, na katerih so bili vsi velikani tistega časa in je bil Intel namenjen samo pisarniškim opravilom. Commodore, Atari, Amstrad in Apple so na računalniškem področju raztural.
S tem je največ izgubil ravno največji in to je Apple, če prav je še vedno velik, ima največji dobiček, same mašine pa so pač na nivoju, kot vsak malo boljša delovna postaja HP-ja, Dell-a, Lenovo-ta,......, nimajo več tistega, nekaj več, predvsem na področju multimedije in grafike.

lekcijo izpred 20let+ seveda tukaj ne rabimo, ker ni relavantna za diskusijo.

Aston_11 je izjavil:

Relativno - če idla, ali če kaj dela, pa kakšno hlajenje ima, ker odčituješ temperaturo. TDP 125 W, kar je ... mnogo.

Na žalost se tukaj ne konča, ker imajo tudi 220W grelce..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

GTX970 ::

S tem da so AMD čipseti nekje iz 2007.

hojnikb ::

yup, še vedno uporabljajo south+northbridge arch.
#brezpodpisa

solatko ::

In še vedno bugasti, kot na začetku.8-O
Delo krepa človeka

hojnikb ::

Kaj ko bi te blodnje podkrepil z kakim linkom. Časov Nvidia čipsetov, kjer je delal glih pol stvari že dolgo ni več.
#brezpodpisa

GTX970 ::

Spomnim se časov, ko so bili na Intel napravah, chipseti Sys, nvidia,... so sistemi bili izredno nestabilni, od kar je chipset INTEL-ov, problemov praktično ni,

Spomnim se jih tudi jaz, npr ko sem imel p1 120 Mhz s Sis čipsetom http://www.anandtech.com/show/10 & http://www.sis.com/default.aspx, pc je delal 10 let brez težav, potem sem ga upokojil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Lonsarg ::

Jao jao, kaka čustva do firm je tukaj zaznati...In kako opevanje zgodovine in "kaj je bilo". Pametni pogledajo benchmark in kupijo boljše in VSE ostalo ignorirajo. Če si imel vedno Intel ali vedno AMD procesorje nimaš pojma in se nehaj ukvarjati z sestavo PCjev. AMD 64 je recimo nascal Intel in takrat so samo bedaki kupovali Intel za gaming. Ravno tako ta trenutek(že kar nekaj let) Intel pač naščije AMD za gaming(in to ne malo ampak blizu faktor 2!), za pisarniške zadeve pa tudi kupiš Intel Pentium G trenutno...

@Andro3211
- za en gaming PC kot se spodobi se zdaj kupi i5 4460, ni tle najmanjše debate.
- mlacom ni najcenejši, niti na področju Slovenije, če boš kupil iz hardwereversand pa boš prišparal celo 15-20% cene! Že dolgo nisem v teh vodah, da bi vedel kje je ugodneje, ampak poglej si sestavi.si in funtech.si recimo. BTW, komot klikneš da ti ne sestavijo, da boš imel užitke sestave, priporočam ker so to talepši spomini mojega "otroštva":)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

r3dkv1c4 ::

hojnikb je izjavil:

Stabilnost sistema je en navadn bluz. To je čisti draw of luck.

to seveda ni res!

r3dkv1c4 ::

andro3211> nikoli ne bom razumel, tako kot je denis že povedal, zakaj hudiča hočeš neke info in nasvete, če pa želiš učit ljudi, katere sprašuješ za mnenje, kaj je dobro in kaj ne.
Ti predlagam, da se ugasneš in greš v mlacom in kupiš....boš najbolj zadovoljen.

Pa nam časa ne boš kradel.

BorutK-73 ::

OP se ne oglaša več, smo ga užalili.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novih komponent

Oddelek: Pomoč in nasveti
142228 (2020) dogo
»

Računalnik za aCad 3d modeliranje + Adobe Master CS5

Oddelek: Kaj kupiti
374022 (3121) Vanadium
»

Računalnik (600-700 evro)

Oddelek: Kaj kupiti
494269 (3533) Brias
»

Nakup PC, namen obdelava videa

Oddelek: Kaj kupiti
277659 (7085) Viator
»

Nov računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6410991 (9394) IvoJan

Več podobnih tem