» »

Samsung Led TV H6400 - vtisi, težave, zadnji firmware

Samsung Led TV H6400 - vtisi, težave, zadnji firmware

««
7 / 7
»
»»

easyrider3 ::

cordoba je izjavil:

Tudi meni tv dela super, zmaga mi je tudi 3d, ki ga redno uporabljava s punco. Edino 4k za ps4 pro manjka.
Imam pa zraven še android box in zadeva je res kul, kot da imaš pc zraven....



ma kak 3D k je totalno za en drek in brez veze jaz sem oboje očala vrgel v smeti ker je brez veze

Alfa Dog ::

Aja, saj je res tudi 3D. Tega še sploh preizkusil nisem....

GRT ::

easyrider3 je izjavil:

cordoba je izjavil:

Tudi meni tv dela super, zmaga mi je tudi 3d, ki ga redno uporabljava s punco. Edino 4k za ps4 pro manjka.
Imam pa zraven še android box in zadeva je res kul, kot da imaš pc zraven....



ma kak 3D k je totalno za en drek in brez veze jaz sem oboje očala vrgel v smeti ker je brez veze

Ma en velik drek si ti sam, še sebe vrzi v smeti. 3D je odvisem od kvalitete filma, ki ga predvajaš in je odličen posebej za TV tistega letnika. Če si ti smotan in ne znaš, potem ne krivi TVja.
Deluje odlično in še danes prekaša marsikatere novejše TVje na vseh področjih.

easyrider3 ::

GRT je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

cordoba je izjavil:

Tudi meni tv dela super, zmaga mi je tudi 3d, ki ga redno uporabljava s punco. Edino 4k za ps4 pro manjka.
Imam pa zraven še android box in zadeva je res kul, kot da imaš pc zraven....



ma kak 3D k je totalno za en drek in brez veze jaz sem oboje očala vrgel v smeti ker je brez veze

Ma en velik drek si ti sam, še sebe vrzi v smeti. 3D je odvisem od kvalitete filma, ki ga predvajaš in je odličen posebej za TV tistega letnika. Če si ti smotan in ne znaš, potem ne krivi TVja.
Deluje odlično in še danes prekaša marsikatere novejše TVje na vseh področjih.


Ja to ti misliš ko pa jaz zraven njega postavim televizor za 600 eur kar je manj kot sem dal za ta Samsung in vidiš razliko v sliki potem bi bil pa brez besed. Ti lahko govoriš kar češ jaz pa imam točno podobo kakšna je razlika.

GRT ::

easyrider3 je izjavil:

GRT je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

cordoba je izjavil:

Tudi meni tv dela super, zmaga mi je tudi 3d, ki ga redno uporabljava s punco. Edino 4k za ps4 pro manjka.
Imam pa zraven še android box in zadeva je res kul, kot da imaš pc zraven....



ma kak 3D k je totalno za en drek in brez veze jaz sem oboje očala vrgel v smeti ker je brez veze

Ma en velik drek si ti sam, še sebe vrzi v smeti. 3D je odvisem od kvalitete filma, ki ga predvajaš in je odličen posebej za TV tistega letnika. Če si ti smotan in ne znaš, potem ne krivi TVja.
Deluje odlično in še danes prekaša marsikatere novejše TVje na vseh področjih.


Ja to ti misliš ko pa jaz zraven njega postavim televizor za 600 eur kar je manj kot sem dal za ta Samsung in vidiš razliko v sliki potem bi bil pa brez besed. Ti lahko govoriš kar češ jaz pa imam točno podobo kakšna je razlika.

Ne nakladaj nekaj v tri dni, kar sploh nima veze s tem kar si kritiziral. Spet nekaj nabijaš v prazno. Kritiziral si 3D. Drugače pa imam ta TV doma in še ene par za primerjavo tako, da to kar govoriš sploh ni res. Ta TV je bil eden boljših v tistem času. In tudi 3D je na visoki ravni. Pogledal sem več 3D filmov in drugih oddaj in seveda je kvaliteta različna, toda ob dobri kvaliteti je bila tudi izkušnja dobra. Tako da ne pluvaj čez nekaj za kar si sam kriv.
Se pa dobro ve, da 3D ni preživel in zakaj.

Han ::

3D v kinu še vedno živi. FHD slika je na teh Samsungih odlična!

_Denny_ ::

Vsi z manj kot 15k urami - ne se bati, bo zdržalo še vsaj enkrat toliko :))


Uporablja se kot PC ekran, tako da je v bistvu prižgan vedno, ko ne spim. 3D je bil v uporabi kako uro na začetku, ko sem ugotovil, da mi zanič oči namesto globinskega efekta dajo samo en hud glavobol. Kak mesec nazaj se mi je pokazala vijolična lisa, ki pa ni moteča, ker je najbolj opazna pri svetlejših barvah blizu bele; spodaj imam že kaki 2 leti burn-in taskbara, ki tudi ni moteč, ker ga 99% časa ne vidim :))


Zaenkrat še ni načrtov za menjavo, ker potem za nov 4k TV rabim boljšo grafično in zaradi večje PC-TV razdalje še drag optični HDMI kabel.

Btw: v service menuju se da tudi "hekniti" podporo za bluetooth zvočnike/slušalke (potem jih pairaš v Menu/Sound/Speaker Settings), samo ne bom razlagal kako se to naredi...hitro lahko nehote spremeniš kaj drugega in so težave. Google najde postopek pod "Unlock the full bluetooth settings on your Smart TV".
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

GRT ::

Han je izjavil:

3D v kinu še vedno živi.

Smo v temi Samsung Led TV H6400 in ne v kinu.

Alfa Dog ::

_Denny_ je izjavil:


Btw: v service menuju se da tudi "hekniti" podporo za bluetooth zvočnike/slušalke (potem jih pairaš v Menu/Sound/Speaker Settings), samo ne bom razlagal kako se to naredi...hitro lahko nehote spremeniš kaj drugega in so težave. Google najde postopek pod "Unlock the full bluetooth settings on your Smart TV".

To sem pa naredil kake 2 leti nazaj, tutorial sem našel na YT.
Deluje odlično, priporočam ta hack:D

njyngs ::

Se da na H6400 nastavit, da ti ob vklopu ne kaže tisti retardiran "smart menu" spodaj (ali pa max 1 sekundo)? Samo čakaš potem, da to sranje izgine in da lahko preklopiš na želen HDMI input.

scipascapa ::

kok bi se dobilo za 49H6400?

Han ::

Nič, ker ne obstaja. :P

scipascapa ::

ups 48H6400

OK.d ::

Če dobiš 100€ si zmagovalec.
LPOK.d

cordoba ::

Ga jst mogoce vzamem, rabim za delavnico en poceni tv. Info na zs...

scipascapa ::

počasi, ker za 100€ ne mislim prodajat ;)

mAXTER ::

A lahko prosim nekdo še enkrat razloži kako ste prišli do service menu-ja? Sem sprobal že vse variante z neta in meni nič ne deluje...

OK.d ::

LPOK.d

mAXTER ::

mAXTER je izjavil:

OK.d je izjavil:

Smo bili zelo pridni v 4 letih, 14593Hr smo že nabrali:P
Podatek se nahaja pod SVC rubriko.
Naj še zdrži še enkrat toliko brez težav:D



Cudno, men kombinacija ne prime, je pa tud mal drugacen daljinec ker ima tam namesto Menu tipke smarthub tipko


O temle sem že en mesec nazaj pisal da meni ne dela po navodilih dotičnega youtube videa...

OK.d ::

Potem nimaš tv-ja te serije, ali pač??
LPOK.d

mAXTER ::

Super..res super...po štirih letih delovanja brez kakršnih koli težav se mi je na sredini zaslona pojavila svetla pega, ki spreminja sijaj glede na barvo na zaslonu (primer na linku) in je zelo moteča ;((

Se da zadevo kakorkoli popraviti oz posanirati ali je tv fuč?

LINK

Han ::

Google: Fix White Spots on TV Screen

Odlepljena leča... TV moraš razstavit "na prafaktorje" in lečo fiksirat nazaj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

mAXTER ::

Fak to sem sicer ze zguglal sam sem upal da ne bo to krivo8-O Sem prebral razne horror storije kak si je folk fardirbal od pikslov do celga tv-ja pri tem postopku.

Hvala za pomoc 8-)

OK.d ::

Danes se je pojavilo na tv-ju sporočilo za updejt.
Ali je že kdo posodobil?
LPOK.d

Han ::

Firmware (2900.0) ima datum 15.11.2019.

OK.d ::

U pa res, gor imam še vedno 2781 tako da nimam pojma zakaj šele zdaj javlja to obvestilo, ker imam vseskozi priklopljen tv na net?
Ali je sploh kakšna bistvena razlika v tej 2900 ver.?
LPOK.d

scipascapa ::

meni pa sploh noče posodobiti zakaj?

mAXTER ::

Men je posodobilo ampak nimam pojma v čem je razlika...najprej sem se ustrašil da bo posodobitev iz sistema pobrisala še tiste uporabne aplikacije ala netflix in youtube ampak je vse ostalo enako.

OK.d ::

Ok, hvala.
LPOK.d

kyloren ::

Pozdravljeni,

rabil bi pomoč ... namreč preko service menu, sem nastavil da mi TV prepozna bluetooth slušalke. Deluje super. V service menuju nisem spreminjal ničesar drugega kot BT_AUDIO_ON_OFF, se mi je pa potem ko sem znova prižgal TV spremenila slika. Spremenile so se barve, osvetlitev, kar pa je še najhujše, vsi full HD programi izgledajo kot da niso več fullHD (Kot da ne bi imel vklopljene 1080p resolucije). Slika tudi ni več tako ostra. Ve mogoče, kaj lahko naredim, da dobim nazaj sliko, kot je bila prej?

hvala za pomoč.

Han ::

Po servisnem meniju se še nisem sprehajal, predvidevam pa, da je v njem tudi "reset na tovarniške nastavitve". Če to ne bo zaleglo, si bil verjetno priča nesrečnemu spletu okoliščin - TV je začel odpovedovati...

Je slaba slika tudi pri predvajanju FHD vsebin prek USB?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

mirkuma ::

kyloren je izjavil:

Pozdravljeni,

rabil bi pomoč ... namreč preko service menu, sem nastavil da mi TV prepozna bluetooth slušalke. Deluje super. V service menuju nisem spreminjal ničesar drugega kot BT_AUDIO_ON_OFF, se mi je pa potem ko sem znova prižgal TV spremenila slika. Spremenile so se barve, osvetlitev, kar pa je še najhujše, vsi full HD programi izgledajo kot da niso več fullHD (Kot da ne bi imel vklopljene 1080p resolucije). Slika tudi ni več tako ostra. Ve mogoče, kaj lahko naredim, da dobim nazaj sliko, kot je bila prej?

hvala za pomoč.

Poglej v service menuju ali imaš izbran pravi model TVja (Včasih se ob vstopu v menu spremeni, probaj iz 40 na 55 ali 60 model premaknit)
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

kyloren ::

Je to pod Type? Ker pod Options -> Type ni naveden enako model (torej ni UE486400AW)

mirkuma ::

Ne vem, bom probal danes doma in ti javim.

Tole sem tudi našel na YT pri navodilih kako vključiti BT:

"Thanks worked a treat on my 55h6400. Only problem was that all my picture settings were back to the default settings. So take a note of your settings before going into the secret menu."

Preglej nastavitve za sliko, lahko da ti jih je samo spremenilo (v navadnih nastavitvah ne v skritem menuju) in je zato slika slaba (predvsem opcije ostrenje oz. glajenje)
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

kyloren ::

Hvala mirkuma. A bi te lahko prosil če mi napišeš oz. slikaš nastavitve katere imaš. Sem probal zdaj dat Factory reset pa je malce boljša slika. Še vedno se mi pa zdi malce "povečana". Probal sem tudi kar je omenil Han, da predvajam 1080p film preko USB, izgleda dobro, tam dejansko malce opazim da ni vse tako gladko, tako da verjeto so kaj te nastavitve krive

Alfa Dog ::

Enako se je zgodilo meni pred par leti: po brskanju po servisnem meniju so se mi nastavitve slike čisto razštelale.
Nazaj sem jih nastavil po teh navodilih: https://www.avforums.com/threads/samsun...
s par prilagoditvami.

kyloren ::

hvala Alfa Dog!

mirkuma ::

@kyloren
Upam da si urihtal. Le nastavitve slike se spremenijo po obiski menija, kot ste zgoraj ugotovili skupaj.
Nastavite okrog predlaganih s povezave bi morale biti dovolj da bo spet vse ok.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

OK.d ::

Ali je kdo kdaj priklopil kamero na ta tv?
Sem dobil eno vg-stc5000 ver., pa ne najdem nastavitve v meniju zanjo, na zadnji strani piše na enem usb vhodu - tv camera.
LPOK.d

_Denny_ ::

En majhen update - moj 65H6400 še vedno dela s polno paro po 16-20h/dan vse od 6. junija 2014. Januarja letos so mi odpadle 3 leče, do včeraj nobena več, danes pa oba dva stolpca pri teh treh od vrha do dna (čisto možno, da je imel padec 1kg role 3D filamenta iz regala na vrh TV-ja nekaj sekund prej tu kaj zraven :))). Po nekaj urah preklinjanja in zafrkavanja v premajhnem 3x3m prostoru brez pomoči z iFixit heavy duty suckerji iz Bauhausa in Kafuter K-303 UV lepilom za skupno 40€ je potem nastal ta produkt. Poleg odpadlih leč sem zalepil sem še tiste, ki niso zdržale "drkanja" s prsti, vse skupaj 19. Sicer mi je nekako uspelo pokvariti zgornji desni kot...na srečo tisti nekaj mm2 košček temnejše slike ni moteč. In tako je dobil TV novo življenje; sem ga že mislil v začetku leta menjati za 65" LG C1 OLED, a mi ni uspelo nikjer dobiti slovenskih garancijskih pogojev in s tem da/ne zagotovilo za brezplačno popravilo burn-inov, zato ga potem nisem kupil...

Star je dobrih 8 let in 1 mesec, delovnih ur je okoli 55k (ne bom zdaj odpiral service menuja za točno število, ker to resetira nastavitve slike), da vidimo kako dolgo bo še zdržal. "Challenge accepted!" bi rekli ameriški kolegi, zdaj ga iz principa ne menjam do popolnega crkota :))
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

OK.d ::

Tisto pa ne vem, če se resetira nastavitev slike, vsaj meni se ni.
Drugače piši malo bolj razumljivo, ker te je težko brati.
Pa še na dolga leta življenja.
Btw, kamera deluje samo offline-lokalno, Skype pa so zaradi varnosti odstranili z updejtom.
LPOK.d

rejven ::

Ta starim dvema tud dela źe xy let (50") kupljen je bil recmo pol leta za tistim ko je vn prišel model(jeseni), dela pa 10h na dan sigurno. Trpeźna zadeva zaenkrat.

mAXTER ::

_Denny_ je izjavil:

En majhen update - moj 65H6400 še vedno dela s polno paro po 16-20h/dan vse od 6. junija 2014. Januarja letos so mi odpadle 3 leče, do včeraj nobena več, danes pa oba dva stolpca pri teh treh od vrha do dna (čisto možno, da je imel padec 1kg role 3D filamenta iz regala na vrh TV-ja nekaj sekund prej tu kaj zraven :))). Po nekaj urah preklinjanja in zafrkavanja v premajhnem 3x3m prostoru brez pomoči z iFixit heavy duty suckerji iz Bauhausa in Kafuter K-303 UV lepilom za skupno 40€ je potem nastal ta produkt. Poleg odpadlih leč sem zalepil sem še tiste, ki niso zdržale "drkanja" s prsti, vse skupaj 19. Sicer mi je nekako uspelo pokvariti zgornji desni kot...na srečo tisti nekaj mm2 košček temnejše slike ni moteč. In tako je dobil TV novo življenje; sem ga že mislil v začetku leta menjati za 65" LG C1 OLED, a mi ni uspelo nikjer dobiti slovenskih garancijskih pogojev in s tem da/ne zagotovilo za brezplačno popravilo burn-inov, zato ga potem nisem kupil...

Star je dobrih 8 let in 1 mesec, delovnih ur je okoli 55k (ne bom zdaj odpiral service menuja za točno število, ker to resetira nastavitve slike), da vidimo kako dolgo bo še zdržal. "Challenge accepted!" bi rekli ameriški kolegi, zdaj ga iz principa ne menjam do popolnega crkota :))


Svaka ti cast... jst sem se 3x spravil video vodice za popravilo odstopljenih lec gledat in studirat in me je 3x minilo...:)) Sedaj trpim ze z ene 18 vidnimi krogi na zaslonu ampak me iskreno povedano v 90% primerov ne moti po ene 10ih minutah gledanja. Dej prosim javi tle gor cez nekaj casa kako se po popravilu tv se obnese, da vidim ce se mi splaca it v projekt:D

Han ::

Pri teh starejših TV je zadnji pokrov še privijačen, zato ni težko priti do leč in jih s sekundnim lepilom pritrditi nazaj... :) Je pa tečno, da po ca. 5 letih začnejo odpadat.
««
7 / 7
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG OLED C1 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11219279 (3008) TR52
»

Nakup Led tv 55"+

Oddelek: Kaj kupiti
246751 (4295) sabincy123
»

TV Sony - Philips - Samsung (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8827402 (23380) Thunder wave

Več podobnih tem