» »

Samsung Led TV H6400 - vtisi, težave, zadnji firmware

Samsung Led TV H6400 - vtisi, težave, zadnji firmware

Han ::

Še enkrat ga sinhroniziraj s TV.

Matej_K ::

Ima kdo od vas tv na steni. Kakšen nosilec ste uporabli.
Sicer bi najraje kupil takega ki je čimbližje steni, vendar moram paziti na priključke (optični kabel kar dosti ven gleda)
Kakšna pametna rešitev glede tega?
... .. .

dvihtelic ::

Jaz sem kupil najcenejsega v harvey normanu,mislim da je bil okoli 30€

Han ::

audio ::

Jaz pa tukaj
Ustreza mi, ker ga lahko po potrebi obračam.

Tac20 ::

Najprej sem imel takega ko je cist ob zidu in je neuporaben ce dajes not ven kljucke, tezko prikljuci utp itd. Nato sem kupil takega da je roka se lahko potegne ven obrača levo desno itd in je super

Pezdicek ::

Lp


A še je vreden ta TV za 719€?

Han ::

55 palčen po moje je - ima perfektno FullHD sliko, tudi 3D ni slab.

scipascapa ::

evo spet pika na dnu, pa to ne moreš verjeti že v drugo - popravljen tv....res imam dovolj tega, dam zahtevek za stvarno napako - novo tv?

korenje3 ::

najbolj opevan tv na slo-tech, pa ne zato ker bi bil dober, ampak ker je poceni. sedaj po parih letih pa same napake in okvare.
če bi mene poslušal bi imel panasonica.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

scipascapa ::

zgleda je nekaj na temu res....

stvarno napako uveljavljaš preko trgovca / leclerca? ker imam dovolj tega sranja s tem tvjem....

preko dasta je bilo super, so zrihtali prevoz preko Pošte Slovenije v obe smeri.

Tomson ::

... Samsung is the only manufacturer that does not have any protection against dead pixels.


... For non-covered TVs, a minimum of four pixels must be stuck for the TV to be eligible for exchange. There is no explicit policy for dead pixels.


Popravilo Samsung TVja zaradi dead/stuck pixlov je torej očitno le dobra volja servisa, dokler ne preseže števila 4 ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

fpbs ::

korenje3 je izjavil:

najbolj opevan tv na slo-tech, pa ne zato ker bi bil dober, ampak ker je poceni. sedaj po parih letih pa same napake in okvare.
če bi mene poslušal bi imel panasonica.

To se Samsungu dogaja že mnogo let, da se nek model nižjega cenovnega razreda proglasi za najboljši nakup, ki je kao po kvaliteti slike mnogo boljši od neke druge firme iz višje serije,in potem raja navali.

korenje3 ::

fpbs je izjavil:

korenje3 je izjavil:

najbolj opevan tv na slo-tech, pa ne zato ker bi bil dober, ampak ker je poceni. sedaj po parih letih pa same napake in okvare.
če bi mene poslušal bi imel panasonica.

To se Samsungu dogaja že mnogo let, da se nek model nižjega cenovnega razreda proglasi za najboljši nakup, ki je kao po kvaliteti slike mnogo boljši od neke druge firme iz višje serije,in potem raja navali.


sej to je to, ker po kvaliteti slike ni boljši od druge firme iz višje serije. pač raja ki nima denarja kupi najcenejše in opeva svoje kot najboljše. to je čist pogost pojav.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

scipascapa ::

tomson: samo stvar se ponavlja, tv je bil že 1x na servisu....to je nesprejemljivo.

Tomson ::

Te čisto razumem, samo pravne podlage nimaš, če gre za 1 dead pixel, razen volje trgovca/servisa. Lahko poizkusiš s stvarno napako pri trgovcu, ampak je možnost uspeha precej majhna. Še največ lahko dosežeš, če se mogoče obrneš na Zvezo potrošnikov Slovenije (če nisi član pa postaneš) in se oni naprej ubadajo s tem ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Blazz ::

no naš H6400 pa deluje brez problemov, pa ga fotr goni po vsaj 6 ur na dan. In to že 2 leti....

rini ::

jaz imam tud 40h6400, sicer je še pol leta v garanciji, ampak dela kot šus in to na sobno anteno. Prezadovoljen!!!

mAXTER ::

Tudi meni zadeva deluje brez težav po letu in pol pa je tv prižgan po ca. 5-6 ur dnevno. Tu pa tam kakšen screen mirroring zašteka ampak ugasnem in prižgem tv nazaj in spet normalno poveže. Sem pa imel pred nadgradnjo zadnjega firmware-a eno čudno težavo kjer se mi je tv na random prižigal in ugašal. Zgleda da so pol to rešili s posodobitvijo. 3D vsaj meni ni deloval preveč dobro že od samega začetka, smart platforma pa je tudi bolj ali manj mrtva. Za ceno ki sem jo takrat plačal sem zaenkrat več kot zadovoljen s tv-jem.

lowac ::

Tudi jaz nimam z 55UE6400 nobenih problemov (hvala bogu) glede delovanja ali mrtvih pixlov..
In tudi gonim PLEX FullHD blu-ray vsebine dnevno vsaj 3 ure ali več.

OK.d ::

Ali je še mogoče kdo danes videl sporočilo na tv-ju, da se bo jutri nekaj nadgrajevalo - je šlo prehitro skozi in nisem uspel prebrati kaj:P
LPOK.d

mAXTER ::

Lahko da spet kakšno smart storitev ukinjajo. Teh obvestil je bilo že ene par, mislim pa da se na dejanske upgrade ne nanašajo.

dvihtelic ::

Tudi moj dela kot urca, pa je prižgan kar nekaj ur na dan...ja nekaj naj bi delali na storitvah samo gre prehitro mimo:)

easyrider3 ::

Evo opazil sem da se je mojem televizorju Samsung H6400 začelo nekaj dogajati na ekranu in sicer na sredini zgoraj vleče na vijoličasto barvo in to se vidi kadar se prikazuje svetlejše ozadje. Ta flika je v obliki kroga in velika okrog 15 centimetrov,televizor pa še ni star 2 leti kar je čudno. Lahko imata Samsung in Sony iste zaslone kakor pravijo ampak mojem očetu še vedno dela Sony televizor pa je star že 7 let in 5 let sem ga poprej imel jaz in delal je po 12 ur in več na dan. Še vedno sem trditve da je SONY televizor zakon

OK.d ::

Daj malo poslikaj, da vidimo kako to zgleda.
Drugače pa pojdi na servis, če še imaš garancijo in ne čakaj.
LPOK.d

scipascapa ::

Jaz sem ga kupil maja 2015, lani pa je bil zamenjan panel pri DASTU 14.6.2016. Kako sem garancijsko še pokrit, ker je še vedno težava z eno liso spodaj.

Han ::

Garancija velja 2 leti od nakupa. V Mariboru imaš RTV Servis Tepeh Boris s.p.

scipascapa ::

To vem, samo vmes mi je bil menjan panel :P

Han ::

Karkoli crkne ali postane defektno, morajo pod garancijo brezplačno zamenjat, lahko tudi večkrat. Svaku je dvakrat odletela plata...

easyrider3 ::

 slika televizorja-zaslon

slika televizorja-zaslon

easyrider3 ::

V trgovini Big bang kjer sem kupil televizor so mi rekli da bo prej ko slej ratal cel ekran tak vijoličast in da ni druge pomoči kot da pošljem televizor na servis. Za servis pa pravijo da je v Ljubljani in sicer RAM 2 sploh pa to velja ker imam tudi kasko zavarovanje se zgodi.

korenje3 ::

easyrider3 je izjavil:

 slika televizorja-zaslon

slika televizorja-zaslon



predvidevam da se ena led dioda pregreva in je spremenila barvo iz bele na vijolično.
drugač pa takega skorupcala od tvja še nisem videl. ko vidim enakomernost osvetlitve se lahko sam za glavo primem.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

easyrider3 ::

Ja tista slika od poprej ko sem jo dal je bila obdelana z programom na avtomatsko popravljanje barv ker original slika slikana z mobitelem brez flasha je pa tale http://prntscr.com/f1mb2h

 slika

slika

Zgodovina sprememb…

easyrider3 ::

Katastrofa glih 20.4.2017 je potekla tovarniška garancija ki je veljala 24 mesecev in sedaj mi ne bo preostalo drugega kot da uveljavljam SE ZGODI zavarovanje in hvala bogu da imam to pa čeprav bo treba doplačati 80 eur. Boljše pa to kakor da ni garancije ker če treba menjati zaslon verjamem da je več kakor 100 eur

OK.d ::

Ali komu deluje hibridna tv http://www.rtvslo.si/slovenija/preklopi... na tem tv-ju, sicer same aplikacije sploh ni v izbiri, razmišljam da bi jo nekako sideloadal na tv.
Vprašanje, če so jo sploh razvili za ta samsung?
LPOK.d

scipascapa ::

dstojs: ti imaš vsaj to. zaslon je 200EUR+....

Zgodovina sprememb…

lisjak ::

OK.d je izjavil:

Ali komu deluje hibridna tv http://www.rtvslo.si/slovenija/preklopi... na tem tv-ju, sicer same aplikacije sploh ni v izbiri, razmišljam da bi jo nekako sideloadal na tv.
Vprašanje, če so jo sploh razvili za ta samsung?


Ja deluje in nič ni treba loadat... ko greš na rtv slo kanal maš desno spodaj rdeči gumb. Če stisneš na pilotu ta gumb ti pokaže arhiv, spored, radio...

OK.d ::

A to preko vgrajenega brskalnika?
LPOK.d

GrX ::

H6400 imam že kako leto in je res top TV!

OK.d ::

Nič takšnega ne najdem na strani, ali lahko narediš kakšen screenshoot.
Pa govorimo o H6400 modelu?
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

lisjak ::

OK.d je izjavil:

A to preko vgrajenega brskalnika?


ja 6400 model. Ne preko brskalnika... samo na rtv daj in stisni rdeč gumb (A) na pilotu. Verjetno pa odvisno od operaterja... jaz imam telemach

OK.d ::

Aha ok potem pri meni ne gre, ker imam lokalnega kabelskega tv operaterja, tnx.
LPOK.d

OK.d ::

Sem se pozanimal pri našem operaterju in naj bi zadeva delovala.
Ali je še kakšna finta pri tem, ali pa je moj tv defekten:P
LPOK.d

OK.d ::

Zdaj mi pa res ni nič več jasno, zakaj vam deluje tako kot pišete:P
LPOK.d

scipascapa ::

Zadnjič, da sem kupil Samsung 48H6400 kupljen maja 2015, lani junija zamenjan panel, pa zdaj spet lise črne.....kako je sedaj garancijsko tole? Tole je absolutno stvarna napaka.

Han ::

Če ni posebne garancije na zamenjan del, velja splošna dveletna. Za čas, ko je bil TV na servisu, se garancija podaljša. Mogoče še uloviš zadnje dni redne garancije...

scipascapa ::

Veste kaj mi je odgovoril servis? Da je na zamenjan panel samo 3 mesečna?

Han ::

Kateri servis?

MrStein ::

Garancija za nove dele je po zakonu polna, torej spet začne teči iz nule in traja koliko je proizvajalec prvotno (pri prodaji) zagotovil.

(če slučajno ni jasno)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

korenje3 ::

3 mesečne garancije ni. minimalna je 1 leto po zakonu.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG OLED C1 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11219470 (3199) TR52
»

Nakup Led tv 55"+

Oddelek: Kaj kupiti
246769 (4313) sabincy123
»

TV Sony - Philips - Samsung (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8827571 (23549) Thunder wave

Več podobnih tem