» »

Socialna pomoč

Socialna pomoč

1 2 3
4
»

Miha 333 ::

Pred leti je bilo tako, da ko si vstavil v bankomat kartico blokiranega TRR, je napisalo "Kartica je zadržana, oglasite se v svoji enoti banke." Če je še vedno tako, ne vem.

scipascapa ::

rupsi31: tudi to blokirajo, 100%.

bambam20 ::

scipascapa je izjavil:

rupsi31: tudi to blokirajo, 100%.



Razmišljal sem, da si uredi novo predplačniško kartico, ker ta ni vezana na osebni račun. Ker gre najprej denar na trr od banke, nato banka prenakaže na predplačniški račun. Računa od banke pa davčna ne more blokirat?

Vsaj tako je pri Banki Koper oz. Intesa Sanpaolo Bank, da se pri nakazilu najprej nakaže denar na njihov račun, nato gre denar na predplačniški račun.

Bezukhoff ::

Po informaciji banke (Addiko) je dvig gotovine možen na bankomatu, toliko za zaključek. :))

scipascapa ::

rups31: meni so blokirali tudi predplačniško, vse kar pride na navadni tr, klaično viso ali predlačniško blokada.

bambam20 ::

scipascapa je izjavil:

rups31: meni so blokirali tudi predplačniško, vse kar pride na navadni tr, klaično viso ali predlačniško blokada.



Hvala za te informacije.

Kleemen ::

Kako je po novem glede socialne pomoci? Jo lahko prejme vsak, ki je na Zavodu "aktiven" iskalec zaposlitve in nima rednega dohodka ali je od lani kaksen nov zakon glede tega in vracila?

bambam20 ::

Kleemen je izjavil:

Kako je po novem glede socialne pomoci? Jo lahko prejme vsak, ki je na Zavodu "aktiven" iskalec zaposlitve in nima rednega dohodka ali je od lani kaksen nov zakon glede tega in vracila?


Prejmeš jo lahko, če izpolnujeješ pogoje. Vračaš jo, če imaš v lasti oz. tvoji straši nepremičnino v vrednosti najmanj 120.000€.

shadeX ::

"Aktiven" da v navednice. Love it :))

Kleemen ::

Itak haha 3/4 folka na Zavodu ni aktivnih, zato sem dal v navednice.

Kaksni so pogoji? Samo brez dohodka in privarcevanih sredstev ali se kaj drugega? Ker bom ostal brez dohodkov v kratkem zato vprasam za zacasno resitev.

shadeX ::

Tukaj piše vse.

bambam20 ::

Kleemen je izjavil:

Itak haha 3/4 folka na Zavodu ni aktivnih, zato sem dal v navednice.

Kaksni so pogoji? Samo brez dohodka in privarcevanih sredstev ali se kaj drugega? Ker bom ostal brez dohodkov v kratkem zato vprasam za zacasno resitev.


Če imaš avto, ta ne sme biti vreden več kot 8000€ po eurotaxu

Kleemen ::

To glede hise verjetno velja samo ce si lastnik, ce jo imajo starsi dvomim ker sem lani prejemal socialno pomoc nekaj mesecev in ko sem se samozaposlil mi ni bilo potrebno nic vracati. Imata pa oba starsa vsak svojo hiso obe skupaj skoraj sigurno 120k+.

louser ::

Kleemen je izjavil:

To glede hise verjetno velja samo ce si lastnik, ce jo imajo starsi dvomim ker sem lani prejemal socialno pomoc nekaj mesecev in ko sem se samozaposlil mi ni bilo potrebno nic vracati. Imata pa oba starsa vsak svojo hiso obe skupaj skoraj sigurno 120k+.

Po smrti še si vedno država lahko vzame, kar je njenega.

Kleemen ::

Nevem ce.. Ko izpolnis vlogo za socialno pomoc moras odkljukati da nimas v lasti nepremicnine v vrednosti 120k ali vec. Ce bi bilo to res glede starsev bi sigurno poleg ali kje v drobnem tisku pisalo, glede na to da je en bolj pomembnih podatkov. Sklepam pac, kaj je res pa nevem kje bi lahko preverili. Na CSD sem vprasal so rekli da vracat ni potrebno nic po novem zakonu. Pred leti pa si moral vso socialo vrniti takoj ko si se zaposlil - v obrokih.

bambam20 ::

Kleemen je izjavil:

Nevem ce.. Ko izpolnis vlogo za socialno pomoc moras odkljukati da nimas v lasti nepremicnine v vrednosti 120k ali vec. Ce bi bilo to res glede starsev bi sigurno poleg ali kje v drobnem tisku pisalo, glede na to da je en bolj pomembnih podatkov. Sklepam pac, kaj je res pa nevem kje bi lahko preverili. Na CSD sem vprasal so rekli da vracat ni potrebno nic po novem zakonu. Pred leti pa si moral vso socialo vrniti takoj ko si se zaposlil - v obrokih.



Piše nekako takole, da če si v zadnjeih 24 mesecih prejemal neprekinjeno 17 ali 19 mesece pomoč, potem se ti država vsede na nepremičnine, ki so v tvoji lasti ali v lasti tvojih strašev.

#000000 ::

bambam20 je izjavil:

Kleemen je izjavil:

Nevem ce.. Ko izpolnis vlogo za socialno pomoc moras odkljukati da nimas v lasti nepremicnine v vrednosti 120k ali vec. Ce bi bilo to res glede starsev bi sigurno poleg ali kje v drobnem tisku pisalo, glede na to da je en bolj pomembnih podatkov. Sklepam pac, kaj je res pa nevem kje bi lahko preverili. Na CSD sem vprasal so rekli da vracat ni potrebno nic po novem zakonu. Pred leti pa si moral vso socialo vrniti takoj ko si se zaposlil - v obrokih.



Piše nekako takole, da če si v zadnjeih 24 mesecih prejemal neprekinjeno 17 ali 19 mesece pomoč, potem se ti država vsede na nepremičnine, ki so v tvoji lasti ali v lasti tvojih strašev.



Ja pa na sosedovo hišo tudi, vsede se lahko le na tvoje če jih imaš ali če jih boš podedoval. Ostalim se država lahko vsede samo na sej veš kam :)

Kleemen ::

Ce podedujes verjetno res ja, ce prejemas socialo 2 leti neprekinjeno. Nevem pa zakaj bi kdo prejemal toliko casa socialo, razen ce dela se kje na crno, ampak potem jo lahko vmes prekine in cez kaksen mesec nazaj zaprosi, ce ze hoce izkoriscat drzavo.

letmein ::

Še ena cvetka v te državi.. sam sem septembra končal študij in vložil prošnjo za socialno pomoč. Danes sem prejel zavrnitev le te, kar sem v zadnjih 3 mesecih prek študenta prejel mesečno povprečno 400€ dohodka. Tako, da more človek 3 mesece bit brez kakršnega koli dohodka in živeti od zraka in pod lokalnim mostom, da si upravičen do socialne pomoči oz. se praskati po jajcih doma in skoz vleči socialko.

St235 ::

še ena cvetka v tej državi, državljani niso sposobni razmišljat 14 dni v narpej in potem jokajo, da jim mora država rit odnašat.

OracleDev ::

Iz faksa direktno v socialni problem. Dobr vas učijo.

scipascapa ::

letmein: Zakaj pa nisi zadnji letnik kaj delal ali si omrežil delodajalce, praksa ipd?

letmein ::

St235 je izjavil:

še ena cvetka v tej državi, državljani niso sposobni razmišljat 14 dni v narpej in potem jokajo, da jim mora država rit odnašat.


No ja ni bilo treba dolgo čakat na forumskega pametnjakoviča, ki se mora spustit na osebni nivo in nekaj provocirat, kljub nepoznavanju situacije..

scipascapa je izjavil:

letmein: Zakaj pa nisi zadnji letnik kaj delal ali si omrežil delodajalce, praksa ipd?


Jaz sem skoz delal, v zadnji firmi 15 mesecev, če ti pa pogodbe, kljub obljubam, ob korektnem delu ne sproducirajo do časa, ker se menedžmentu ne da zrihtat blagoslov za zaposlitev iz tujine - kaj naj..očitno nisem pravočasno pokazal fakiča. Jaz bom že imel šiht preden bo 3 mesece okoli, pa tudi crknil ne bom od lakote, kdo drug pa mogoče nima take situacije.. sploh ob današnjih zmeraj višjih življenjskih stroških.

St235 ::

Jaz bom že imel šiht preden bo 3 mesece okoli, pa tudi crknil ne bom od lakote,

Torej je ocena, da ne rabiš socialne pomoči povsem pravilna.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Socialna pomoč-sporazumna odpoved (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9320410 (14552) tikitoki
»

Vrnitev socialne pomoči (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6012911 (9060) Alien123
»

Zavod in sociala (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6913431 (10810) jalovec09
»

Socialna pomoc? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12024368 (18927) shadeX

Več podobnih tem