» »

Socialna pomoč

Socialna pomoč

1 2
3
4

xx23 ::

Ni problem. Če oddaš vlogo, dobiš odločbo. Če ne oddaš, pač ne dobiš. DSP je pravica, ni pa država nič dolžna opozarjat, če državljan ne izkoristi pravice.

janez123 ::

zdravo

a ve kdo ce lahko izgubis socialno pomoc ce prodas delnice (cca 100eur)?

lp

shadeX ::

Ne. Samo zmanjšano socialno boš dobil (100EUR). Torej boš delnice šenkal državi.

scipascapa ::

Ima kdo informacijo, če delaš prostovoljno delo, da dobiš nek dodatek?

konspirator ::

--

scipascapa ::

tole da

osebe, ki imajo sklenjen pisni dogovor o prostovoljskem delu po zakonu, ki ureja prostovoljstvo,

Kleemen ::

Od jutri naprej nov zakon glede socialne pomoči in teh stvari. Po novem naj ne bi bilo potrebno vračanje socialne pomoči, tistih ki jo prejemajo. Kako? Če po zakonu že sedaj ni bilo potrebno vračati sociale (v primeru prejemanja max. 12 mesecev)?

oemdzi ::

Impliciraš na kaj ? Da tako ali tako ne obstajajo(niti niso obstajale, niti ne bodo obstajale) osebe, ki bi socialno prejemale več kot 12 mesecev in je itak vse ista pašta ?
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Kleemen ::

Nevem vprašam, ker nevem točno kakšno je stanje. Torej isto kot prej, samo da sedaj ne bo potrebno vračati tudi če jo boš prejemal več kot 12 mesecev?

MadMen ::

Kleemen je izjavil:

Od jutri naprej nov zakon glede socialne pomoči in teh stvari. Po novem naj ne bi bilo potrebno vračanje socialne pomoči, tistih ki jo prejemajo. Kako? Če po zakonu že sedaj ni bilo potrebno vračati sociale (v primeru prejemanja max. 12 mesecev)?

Sicer lahko da je moja razlaga napačna, ampak gre nekako takole. Po današnjem zakonu, se DSP vrača v vsakem primeru(no, pokrije se iz tvoje zapuščine po smrti), ampak če si prijemal do 12 mesec DSP je bilo to to. Če si prejemal več kot toliko mesecev, so ti na nepremičnino dali plombo, tako da je nisi mogel prodati dokler nisi izplačal celotne prejete DSP - 12 mesecev DSP. Po novem zakonu bo pa tako, da se DSP ne bo vračala in ne bo plomb na nepremičnine razen če prijemaš DSP več kot 12 mesecev in(hkrati) imaš nepremičnino v vrednosti 120k€.

Telbanc ::

MadMen je izjavil:

Kleemen je izjavil:

Od jutri naprej nov zakon glede socialne pomoči in teh stvari. Po novem naj ne bi bilo potrebno vračanje socialne pomoči, tistih ki jo prejemajo. Kako? Če po zakonu že sedaj ni bilo potrebno vračati sociale (v primeru prejemanja max. 12 mesecev)?

Sicer lahko da je moja razlaga napačna, ampak gre nekako takole. Po današnjem zakonu, se DSP vrača v vsakem primeru(no, pokrije se iz tvoje zapuščine po smrti), ampak če si prijemal do 12 mesec DSP je bilo to to. Če si prejemal več kot toliko mesecev, so ti na nepremičnino dali plombo, tako da je nisi mogel prodati dokler nisi izplačal celotne prejete DSP - 12 mesecev DSP. Po novem zakonu bo pa tako, da se DSP ne bo vračala in ne bo plomb na nepremičnine razen če prijemaš DSP več kot 12 mesecev in(hkrati) imaš nepremičnino v vrednosti 120kEUR.


Blo je tko, da si lah jemal 18 mesecev brez plombe, pol počakal, da je šlo še 6 mesecev, mim brez socialne.....mel si prvi pogoj, več kot 18 pomoči, 24 mesecih, ki ga nisi smel preseči. Drgač je bla plomba..

Potem si mel še naslednji pogoj. Za naprej....za plombo, 24 pomoči v 3 letih, za plombo....Torej si lah naklofal 23 pomoči v 3 letih in 18 v 2 letih...

Ostalo je višja matematika.....pomagaj si sam in bog ti bo pomagal...torej računaš....oziroma si računal...

Zdej je pogoj en sam, torej 120.000 po Gursu. Varuj se nepremičnine preveč vredne po Gursu. In uživaj slo UTD.

Kaj pričakujem po sprejetju tega zakona......da bojo podivjali na ZRSZ ....ker je pogoj za socialno prijava na zavodu-aktivni iskalec...ane, da ne bo kdo naiven...in mislu da bo do smrti na sociali...seveda bojo šponali počas da ne bo preveč očitno...

Torej--Revoz kliče...

Vračal se bo po 2012 dve tretjine nad 12 mesecev. 12 mesecev se odpiše. Plombe se bojo vsem dvignele, lah bojo prodali ali prepisali fllat in tako se rešili dolga....ki ga bodo vračali če bojo obdržali flat..Dolg namreč ostane....in se ga bo terjalo.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Kleemen ::

Zanima me do kdaj je potrebno oddati vlogo za uveljavljanje pravic iz javnih sredstev (sociala), če bi želel prvo pomoč prejeti že naslednji mesec? Do 28.2. ali sem že prepozen?

bambam20 ::

Kleemen je izjavil:

Zanima me do kdaj je potrebno oddati vlogo za uveljavljanje pravic iz javnih sredstev (sociala), če bi želel prvo pomoč prejeti že naslednji mesec? Do 28.2. ali sem že prepozen?


Sicer je bolje, da oddaš vlogo in 3 zadnje bančne izpiske prej. Zakonsko pa lahko do zadnjega v mesecu.

shadeX ::

Kleemen je izjavil:

Zanima me do kdaj je potrebno oddati vlogo za uveljavljanje pravic iz javnih sredstev (sociala), če bi želel prvo pomoč prejeti že naslednji mesec? Do 28.2. ali sem že prepozen?


28.2 je uradno zadnji dan za oddajo vloge. Sicer po zanesljivih informacijah (sestrična dela na CSD), če tudi je vloga oddana zadnji dan meseca, ni povsem 100%, da socialo potem dobiš naslednji mesec (če si do nje upravičen). To pa zato, ker morajo dobiti vse potrebne odgovore od vseh inštitucij in to se kdaj lahko zavleče. Sicer je rekla da 99% oddanih vlog gre skoz ampak prej kot oddaš večja je možnost da boš dobil z naslednjim mesecem, ker prioriteto imajo prve oddane vloge (First In First Out - FIFO standard).

Kleemen ::

Normalno ja. Problem je ker sem se komaj danes prijavil na Zavod za zaposlovanje in imam v torek sestanek pri njih in kot piše je uradna prijava na zavod komaj takrat ko imaš sestanek, torej v torek dopoldan. Tako da po pravilih lahko oddam vlogo na CSD ko sem prijavljen na Zavodu, torej v torek 28.2. :) Ali lahko naprimer že jutri oddam vlogo na CSD, oni pa dajo potem v torek naprej?

Edit: Vidim, da je CSD v torkih in četrtkih zaprt, tako da bom vlogo moral oddati v ponedeljek, če ne bodo sprejeli pa v sredo 1.3. ampak potem prejmem prvo nakazilo komaj konec Aprila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kleemen ()

Telbanc ::

Kleemen je izjavil:

Normalno ja. Problem je ker sem se komaj danes prijavil na Zavod za zaposlovanje in imam v torek sestanek pri njih in kot piše je uradna prijava na zavod komaj takrat ko imaš sestanek, torej v torek dopoldan. Tako da po pravilih lahko oddam vlogo na CSD ko sem prijavljen na Zavodu, torej v torek 28.2. :) Ali lahko naprimer že jutri oddam vlogo na CSD, oni pa dajo potem v torek naprej?

Edit: Vidim, da je CSD v torkih in četrtkih zaprt, tako da bom vlogo moral oddati v ponedeljek, če ne bodo sprejeli pa v sredo 1.3. ampak potem prejmem prvo nakazilo komaj konec Aprila.


Vlogo oddaš 28.2. Priporočeno po pošti.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Kleemen ::

Če oddam 28.2. po pošti jo prejmejo 1.3. kar je isto kot če jo naprimer 1.3. nesem direktno na CSD.

Telbanc ::

Kleemen je izjavil:

Če oddam 28.2. po pošti jo prejmejo 1.3. kar je isto kot če jo naprimer 1.3. nesem direktno na CSD.



Ne ni isto. Ker velja datum oddaje na pošti. Torej 28.2. na pošti je 28.2. datum vloge.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

shadeX ::

Lahko jo oddaš že jutri. Pregledovat jih začnejo itak s 1.3.2017.

Kleemen ::

A res? Potem bom šel kar v ponedeljek na CSD.

Pogoj za prejem je prijava na Zavodu in brez rednih dohodkov ali še kaj drugega?

shadeX ::

A res? Potem bom šel kar v ponedeljek na CSD.


- Da. Vse vloge, med prvim in zadnjim v mesecu začnejo obravnavati s prvim naslednjega meseca. Če jo oddaš 1.2, ti jo ne bojo pregledali pred 1.3. Drži pa tisto kar sem zgoraj napisal. Če je bila vloga oddana s 1.2, pride prej na vrsto kot tista ki je bila oddana zadnjega.
In takrat šele oni dajo poizvedbo na zavod (če si prijavljen), bankam, itd.
Sam teh izkušenj nimam, mi pa kot že zgoraj rečeno sestrična pove ki dela na CSD. Če laže ona lažem tud jaz.

Na hitro iz glave, pogoji za pridobitev sociale:

- Prijavljen na zavodu za zaposlovanje
- Nimaš drugih dohodkov oz. večjega premoženja (avto max. vreden okol 8k).
- Nimaš denarja na računu (oz. je neka meja kjer je še sprejemljivo - moraš pogooglat sam).
- Nisi bil odpuščen iz službe v zadnjih 6 mesecih oz. sam opustil delo

Beri za več

Kleemen ::

Super hvala za info. Bom oddal v ponedeljek. Ja normalno, sploh ta mesec imajo verjetno ogromno vlog, ker je nov zakon glede sociale in jih bo še toliko več koristilo.

sift ::

Kleemen je izjavil:

Super hvala za info. Bom oddal v ponedeljek. Ja normalno, sploh ta mesec imajo verjetno ogromno vlog, ker je nov zakon glede sociale in jih bo še toliko več koristilo.


? misliš tisti za nepremičnine

Kleemen ::

ja in vračilo ni več potrebno, razen v primeru da imaš v lasti nepremičnino vredno 120k+

Kleemen ::

Danes sem šel na banko po bančni izpisek za zadnje tri mesece in ga dobil od Novembra do konca Januarja. A je to ok ali nujno potrebujejo tudi za ta mesec Februar? Ni mi jasno zakaj mi ni dala naprimer od Decembra do Februarja, ne od Novembra do Januarja.

shadeX ::

A je to ok ali nujno potrebujejo tudi za ta mesec Februar?


Ne. Zadnje tri mesece s tem da tekoči mesec NI vključen. Torej za november, december, januar.

sift ::

če si prijavljen na določenem naslovu, ampak tam ne živiš, oni to zlahka ugotovijo? al sploh to pregledujejo?

oseba ima nepremičnino cca 80k € , ampak tam ne živi, in posledično ne more dobit podpore. bi pa se prijavila na ta naslov da pač lahko dobi pomoč.

Kleemen ::

shadeX je izjavil:

A je to ok ali nujno potrebujejo tudi za ta mesec Februar?


Ne. Zadnje tri mesece s tem da tekoči mesec NI vključen. Torej za november, december, januar.


Aha potem ok. Bom dal od konca Novembra do konca Januarja, verjetno bo ok. Itak pa lahko potem oni preverijo vse kar želijo.

next3steps ::

sift je izjavil:

če si prijavljen na določenem naslovu, ampak tam ne živiš, oni to zlahka ugotovijo? al sploh to pregledujejo?

oseba ima nepremičnino cca 80k € , ampak tam ne živi, in posledično ne more dobit podpore. bi pa se prijavila na ta naslov da pač lahko dobi pomoč.

What? Ima 80k vredno bajto, pa tam ne živi, je pa tam prijavljen. 
1. Kako bi se prijavil tja, kjer si že prijavljen? Wolphram Alpha javi napako.
2. Kako za vraga imaš lahko 80k v žepu in hkrati fehtaš za denar?
3. Ne preverjajo, vsaj nisem še slišal za takšen primer. Si pa v prekršku. Imajo pa vsekakor možnost preveriti.
Z globo od 200 do 600 eurov se kaznuje za prekršek:

Zgodovina sprememb…

sift ::

aja not good. pol pa ne bo nč iz tega

bambam20 ::

sift je izjavil:

če si prijavljen na določenem naslovu, ampak tam ne živiš, oni to zlahka ugotovijo? al sploh to pregledujejo?

oseba ima nepremičnino cca 80k € , ampak tam ne živi, in posledično ne more dobit podpore. bi pa se prijavila na ta naslov da pač lahko dobi pomoč.



Ne preverjajo. Tako, da naj lepo naredi spremembo naslova, če ima namen pridobiti denarno pomoč.

Kleemen je izjavil:

shadeX je izjavil:

A je to ok ali nujno potrebujejo tudi za ta mesec Februar?


Ne. Zadnje tri mesece s tem da tekoči mesec NI vključen. Torej za november, december, januar.


Aha potem ok. Bom dal od konca Novembra do konca Januarja, verjetno bo ok. Itak pa lahko potem oni preverijo vse kar želijo.


Bo ok, ker za tekoči mesec še ni izpiska ;).

Na vlogi lahko istočasno zaprosiš za polno kritje zdravstvenih storitev ( osnovno in zaenkrat še dodatno zdravstveno zavarovanje), Se ti splača tudi to izpolnit, da si ne bi sam plačeval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

jalovec09 ::

Obvezno, dodatno in socialna, posebaj ni treba izpolnjevat nič, gre avtomatsko čez, samo odločbo neseš an zaavrovalnico in izpolniš en list.

bambam20 ::

jalovec09 je izjavil:

Obvezno, dodatno in socialna, posebaj ni treba izpolnjevat nič, gre avtomatsko čez, samo odločbo neseš an zaavrovalnico in izpolniš en list.



Ni ravno tako. Na vlogi je potrebno zaprosit, saj so polja, da zaprošaš tudi za kritje zdravstvenih storietv. drugače nisi upravičen. Potem pa greš z odločbo na zavarovalnico.

jalovec09 ::

Tist k dobijo socialno so avtomatsko upravičeni do obveznega in dodatnega zavarovanja.

Kleemen ::

Res je, za dopolnilno zavarovanje je potrebno odkljukati na vlogi za javna sredstva, obvezno zavarovanje pa nima veze s socialo in ga ima avtomatsko plačanega vsak, ki je prijavljen na zavodu za zaposlovanje. Je pa potrebno nest potrdilo na ZZZS in v primeru da CSD odobri tudi dopolnilno zavarovanje je potrebno javiti na zavarovalnico, da ga dajo ta čas v mirovanje.

Colt1911 ::

Kleemen je izjavil:

Res je, za dopolnilno zavarovanje je potrebno odkljukati na vlogi za javna sredstva, obvezno zavarovanje pa nima veze s socialo in ga ima avtomatsko plačanega vsak, ki je prijavljen na zavodu za zaposlovanje. Je pa potrebno nest potrdilo na ZZZS in v primeru da CSD odobri tudi dopolnilno zavarovanje je potrebno javiti na zavarovalnico, da ga dajo ta čas v mirovanje.


Bullshitt , nič ni avtomatsko , bil 11 mesecov na zavodu , zavarovanje moral plačevati sam ali pa bi bil brez.

xx23 ::

Še nedolgo nazaj (1 leto približno) si moral posebej označiti, da bi uveljavljal tudi pravico do zavarovanja (obvezno in dodatno), sedaj pa to dobiš avtomatsko, če si upravičen do socialne pomoči.

In ja, tudi obvezno gre preko CSD, ni dovolj le prijava na zavodu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xx23 ()

Kleemen ::

Colt1911 je izjavil:

Kleemen je izjavil:

Res je, za dopolnilno zavarovanje je potrebno odkljukati na vlogi za javna sredstva, obvezno zavarovanje pa nima veze s socialo in ga ima avtomatsko plačanega vsak, ki je prijavljen na zavodu za zaposlovanje. Je pa potrebno nest potrdilo na ZZZS in v primeru da CSD odobri tudi dopolnilno zavarovanje je potrebno javiti na zavarovalnico, da ga dajo ta čas v mirovanje.


Bullshitt , nič ni avtomatsko , bil 11 mesecov na zavodu , zavarovanje moral plačevati sam ali pa bi bil brez.


Zato ker nisi šel na ZZZS in povedal da si brezposelna osebna prijavljena na Zavodu za zaposlovanje. Če si ga ne zrihtaš in jim javiš itak da ti bodo še naprej pošiljali položnice, če jim javiš pa dajo zavarovanje v mirovanje in ti ga plačuje Zavod. Za dopolnilno pa odvisno kako odloči CSD, seveda moraš tam odkljukat tudi za zavarovanje, drugače prejemaš samo socialo.

konspirator ::

Za obvezno zavarovanje preko csd prijava na ZRSZ v evidenco brezposelnih oseb ni potrebna.
Za dsp in in dodatno zavarovanje JE.

rupsi31
Na vlogi lahko istočasno zaprosiš za polno kritje zdravstvenih storitev ( osnovno in zaenkrat še dodatno zdravstveno zavarovanje), Se ti splača tudi to izpolnit, da si ne bi sam plačeval.

Če daš vlogo za dsp, potem sta obe zavarovanji privzeto ključeni.
http://www.mddsz.gov.si/si/uveljavljanj...
http://www.mddsz.gov.si/fileadmin/mddsz...
stran 2 spodaj IZJAVA.
--

Zgodovina sprememb…

konspirator ::

Nekdo prej je sanjal, da je dsp nekakšen utd za one, ki nočejo delati.
Dvomim da je takih 103k (uradna številka, neuradna je skoraj 1x višja).
Si kdaj poskusil živeti z 290 eur v Slo (brez da živiš s starši ali imaš rešen stanovanjski problem) ? Survival vsak mesec.
--

Colt1911 ::

Kleemen je izjavil:

Colt1911 je izjavil:

Kleemen je izjavil:

Res je, za dopolnilno zavarovanje je potrebno odkljukati na vlogi za javna sredstva, obvezno zavarovanje pa nima veze s socialo in ga ima avtomatsko plačanega vsak, ki je prijavljen na zavodu za zaposlovanje. Je pa potrebno nest potrdilo na ZZZS in v primeru da CSD odobri tudi dopolnilno zavarovanje je potrebno javiti na zavarovalnico, da ga dajo ta čas v mirovanje.


Bullshitt , nič ni avtomatsko , bil 11 mesecov na zavodu , zavarovanje moral plačevati sam ali pa bi bil brez.


Zato ker nisi šel na ZZZS in povedal da si brezposelna osebna prijavljena na Zavodu za zaposlovanje. Če si ga ne zrihtaš in jim javiš itak da ti bodo še naprej pošiljali položnice, če jim javiš pa dajo zavarovanje v mirovanje in ti ga plačuje Zavod. Za dopolnilno pa odvisno kako odloči CSD, seveda moraš tam odkljukat tudi za zavarovanje, drugače prejemaš samo socialo.


V določenih primerih ne dobiš nič. Jaz sem bil tak primer.

jalovec09 ::

Prav lepo so napisan zadnji komentarji, predvsem pravilni....drgač pa na spletu si sprintajte vlogo, 15 min. dela in pošljite. Oni vnašajo v sistem in sistem tako odloč.
CSD ni kriv, ampak naši politiki, ki sprejemajo take zakone.

290 evrov in na svojem....NI ŠANS. Razen, če na črno dobi še 300 dodatnih pol pa gre.

Kleemen ::

Več kot polovica jih ne na sociali in poleg delajo občasno še na črno. Sploh vzhod Slovenije, kjer naj bi bilo največ folka na Zavodu hodi čez mejo v Avstrijo po urah, poleg pa dobijo še socialo in imajo za par ur dela mesečno neko osnovno plačo. Only in Slovenia.

sift ::

Kleemen je izjavil:

Več kot polovica jih ne na sociali in poleg delajo občasno še na črno. Sploh vzhod Slovenije, kjer naj bi bilo največ folka na Zavodu hodi čez mejo v Avstrijo po urah, poleg pa dobijo še socialo in imajo za par ur dela mesečno neko osnovno plačo. Only in Slovenia.

'only in slovenia'
te prosim dej, malo poglej kakšne 'socjalne' majo v Angliji in kako je tam glede tega... dost večja bruka

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sift ()

Bezukhoff ::

Torej, foter je od letošnjega leta na borzi, oddal je tudi vlogo za denarno socialno pomoč, ima tudi eno izvržbo, sicer vem, da je denarna socialna pomoč izvzeta iz izvržbe, a me vseeno zanima, transakcijski račun je blokiran, dvig denarja je potemtakem možen samo na banki, ali je dvig na bankomatu še vedno omogočen, ker v kraju, kjer živi, ni daleč naokoli nobene banke, le bankomat.

Thanks za info. :)

bambam20 ::

Bezukhoff je izjavil:

Torej, foter je od letošnjega leta na borzi, oddal je tudi vlogo za denarno socialno pomoč, ima tudi eno izvržbo, sicer vem, da je denarna socialna pomoč izvzeta iz izvržbe, a me vseeno zanima, transakcijski račun je blokiran, dvig denarja je potemtakem možen samo na banki, ali je dvig na bankomatu še vedno omogočen, ker v kraju, kjer živi, ni daleč naokoli nobene banke, le bankomat.

Thanks za info. :)


Kam mu bo CSD nakazal denar, če ima trr blokiran?

Bezukhoff ::

Če je trr blokiran, je potemtakem trr tudi neuporaben, a? :))

scipascapa ::

do 640 cca ne morejo nič....

bambam20 ::

Mogoče bi šlo, če bi si omislil predplačniško VISO, ki ni vezana na redni račun.

Bezukhoff ::

Vprašal sem samo, če je možen ob izvržbi tudi dvig iz bankomata, ker banke pač ni nobene naokoli, druge tehnikalije so mi poznane, zatorej z nasveti ne odtavajte too far away. :))

In še enkrat thanks za asistenco, it is appreciated. :)
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Socialna pomoč-sporazumna odpoved (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9320414 (14556) tikitoki
»

Vrnitev socialne pomoči (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6012911 (9060) Alien123
»

Zavod in sociala (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6913432 (10811) jalovec09
»

Socialna pomoc? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12024369 (18928) shadeX

Več podobnih tem