» »

Socialna pomoč

Socialna pomoč

«
1
2 3 4

Kleemen ::

Zanima me kako je po novem glede denarne socialne pomoči. Še vedno kot včasih ko jo bil do nje upravičen vsak, ki 3 mesece ni imel dohodka in imel na bančnem računu manj kot 300eur oz. nekaj takega? Hvala za info.

shadeX ::

Tako kot piše tukaj.

Kleemen ::

Hvala za info.

Kaj to pomeni? Min. socialna pomoč v primeru da nimaš dohodka?

Od 1. 8. 2014 osnovni znesek minimalnega dohodka znaša 269,20 evrov.


Torej po domače povedano, tisti ki prejemate socialo in mogoče veste.. Jaz ki nimam rednega dohodka že par mesecev in sem prijavljen na študentski servis lahko zaprosim za socialno pomoč ali ne? Se moram odjaviti s študentskega servisa in prijaviti na zavod za zaposlovanje, ali to nima veze?

Matija82 ::

Če imaš status študenta, potem ne boš dobil socialne pomoči.

Kleemen ::

Potem po "logiki" naše države je lahko študent brez problema brez dohodka? :D Sicer pa status študenta imam, šole pa ne delam, ampak verjetno to nima veze s tem..

Miha 333 ::

Po logiki države so te v primeru, da imaš status študenta, dolžni preživljati starši oz. skrbniki (do 26. leta).

GTX970 ::

Matija82 je izjavil:

Če imaš status študenta, potem ne boš dobil socialne pomoči.

Link pls.


Miha 333
Samo če te imajo prijavljenega kot vzdrževanega družinskega člana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

NonPlusUltra ::

To je veljalo l. 2013, ne vem, če je danes še vse tako, najbrž je.
http://www.skis-zveza.si/novice/socialn...
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

Matija82 ::

NonPlusUltra je izjavil:

To je veljalo l. 2013, ne vem, če je danes še vse tako, najbrž je.
http://www.skis-zveza.si/novice/socialn...


Uf, se opravičujem za dezinformacije. Mea culpa.

Miha 333 ::

GTX970 je izjavil:

Matija82 je izjavil:

Če imaš status študenta, potem ne boš dobil socialne pomoči.

Link pls.


Miha 333
Samo če te imajo prijavljenega kot vzdrževanega družinskega člana.

Ne, to nima veze, to je samo, če starš želi, da se mu prizna davčna olajšava za preživljanje družinskega člana. Beri spodaj:


Zakon o zakonski zvezi in družinskih razmerjih (ZZZDR)

9. Dolžnost preživljanja

123. člen

1) Starši so dolžni preživljati svoje otroke do polnoletnosti, tako da v skladu s svojimi sposobnostmi in zmožnostmi zagotovijo življenjske razmere, potrebne za otrokov razvoj.

2) Če se otrok redno šola, pa tudi če se redno šola vpisan na izredni študij, so ga starši dolžni preživljati tudi po polnoletnosti, vendar največ do dopolnjenega šestindvajsetega leta starosti.

3) Otroka iz prejšnjih odstavkov, ki je sklenil zakonsko zvezo ali živi v izvenzakonski skupnosti, so starši dolžni preživljati le, če ga ne more preživljati zakonec ali zunajzakonski partner.

jalovec09 ::

Daš vlogo in je, oni pa bodo odločil.
Menda tud študenti lahko dobijo DSP.

neon21 ::

Kleemen je izjavil:

Potem po "logiki" naše države je lahko študent brez problema brez dohodka? :D Sicer pa status študenta imam, šole pa ne delam, ampak verjetno to nima veze s tem..



Saj ne da se me tiče ampak , če si študent zakaj ne delaš šole? Če si študent ne rabiš socialne pomoči , boš zagotovo našel delo preko študenskega servisa. Mislim , da če imaš status študenta , socialne pomoči neboš dobil , lahko da se motim. Raje delaj kot pa prejemaj socialno pomoč , če imaš možnost šolanja se šolaj in zraven kaj delaj saj se ti zdaj po novem študenstko delo šteje v pokojninsko dobo .

PrihajaNodi ::

Ce delas, delas in nimas prav velike izbire kaj, kje in koliko bos delal. Delodajalec pa pricakuje da bos 8 ur na sihtu. Ce lahko, vzami podporo in studiraj.

neon21 ::

In kaj je slabega, če si 8 ur na šihtu? Je večina zaposlenih 8 ur na šihtu pa imajo večje obveznosti kot študent. So študentska dela tudi krajša od 8 ur. Nevem po eni strani se študentje borijo za študentsko delo in si njihovi "sindikati" priborijo takšne in drugačne ugodnosti za študentsko delo. Nihče več danes nebi delal, samo še socialno bi kasirali. Študent bo slej kot prej našel prej delo kot pa en brezposeln. Ne me narobe razumet ampak ni nek pritisk 8 ur delat in potem še zraven "študirat".

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Mavrik ::

Nehajte z offtopicom prosim.
The truth is rarely pure and never simple.

m0LN4r ::

Ja eni faksi so bolj lagano sportski, da lahko komot še zravn eno minimalno zaslužiš.

Po novem je to vloga za javna sredstva, za DSP za osnovno preživljanje MORAŠ priložit potrdilo, da si prijavljen na ZRSZ. Če pa ti študent pa dobiš v bistvu državno štipendijo.
Isti kakec kot prej, samo oddaš tisto vlogo za javna sredstva.

Všeč mi pa je pri novem sistemu, da na višino vpliva tudi uspeh. Tako da naj folk premisli ali bo študiral za 10ke ali pa kelnaril in hodil na nepotreben hobifaks po papir.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

PrihajaNodi ::

neon21 je izjavil:

Ne me narobe razumet ampak ni nek pritisk 8 ur delat in potem še zraven "študirat".

Nevem kako si ti predstavljaš, ampak ti lahko povem da recimo sam imam 14 ur obveznih lab. vaj tedensko, ki so razporejene predvsem preko dopoldneva, zgodnjega popoldneva. Zdej pa pojasni, kako lahko študent študira in hkrati dela 8 ur na dan, s tem da 70% del ima delovni čas od 8:00-16:00 in podobne kombinacije.


Mogoce kot varnostnik v Sintalu? Nocno delo? Pri cemer bi dobival minimalca, za stroske pa porabil toliko da bi na koncu dobil nekaj vec od socialne podpore.

m0LN4r ::

Ja čist komot, na nekatere izpite na določeni šoli napraviš lahko tudi od doma z zapiski pa greš samo na izpit pa oddaš kako seminarsko.

Vsaka čast tistemu, ki hodi na predavanja, lab. vaje, prakso, pa še dela obvezne tedenske vaje (pri vsaj 4 predmetih) in se še uči sproti.
Pa če polek tega še 6 ur dela in zdravo je. Vsaka mu čast.

Samo taki potem nikoli ne končajo faksa ali pa njihov faks ni vreden čisto nič na koncu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

PrihajaNodi ::

Ga končajo, vprasanje samo kdaj.

m0LN4r ::

neon21 je izjavil:

In kaj je slabega, če si 8 ur na šihtu? Je večina zaposlenih 8 ur na šihtu pa imajo večje obveznosti kot študent. So študentska dela tudi krajša od 8 ur. Nevem po eni strani se študentje borijo za študentsko delo in si njihovi "sindikati" priborijo takšne in drugačne ugodnosti za študentsko delo. Nihče več danes nebi delal, samo še socialno bi kasirali. Študent bo slej kot prej našel prej delo kot pa en brezposeln. Ne me narobe razumet ampak ni nek pritisk 8 ur delat in potem še zraven "študirat".

Pravim na vsaj ene 5 faksih, delati polek in biti hkrati uspešen NI MOŽNO. Hobi faksi so drugo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

PrihajaNodi ::

Sicer je pa tudi tako da naj raje dostudira in gre potem kak internship. Dela za studente so v podnu, tako da nekih izkusenj ni za pricakovati. Razen ce znas res sprecificne programske jezike. Samo potem tudi faksa ne rabis in gres direkt v sluzbo. Samo to je samo v IT sektorju.
Kakorkoli ce potrebujes socialnojo vzami. Jo bos vracal ko bos zaposlen.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Aja, oddana vloga sama po sebi še nič ne pomeni. Moraš dobit po pošti odobritev.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

neon21 ::

Nebom nobene replike podal na določene odgovore , da se tema nebo odvila v napačno smer od namenjene. V vsakem primeru , naj proba dat vlogo za socialno pomoč. Izgubit praktično nima kaj , vsekakor pa želim omenjenemu uspešno šolanje in naj izkoristi priložnost in se šola dokler ga je volja . :)

Kleemen ::

Niti nisem bral vseh komentarjev in prosim če se ustavite z offtopicom, mene zanima samo info glede socialne pomoči. Imam status študenta, zato da lahko delam preko študenta. Sedaj sem že nekaj mesecev brez dela, kaj pametnega tukaj okrog tudi ni tako da sem praktično brez dohodka. Zato me je zanimalo kako in kaj je s tem. V najslabšem primeru pa lahko zaprosim za socialo septembra/oktobra, ko izgubim status študenta. Če prej ne dobim kaj drugega za delat seveda.

m0LN4r ::

Če imaš status, oddaš vlogo za javna sredstva (ala štipendijo) oni pogledajo koliko imaš dohodka, uspeh, razdaljo itn. in potem dobiš al odobritev ali kaj drugega glede nato ali presegaš ali ne.
Za študenta in "štipendijo" pogledajo marsikaj lahko si pa vlogo pogledaš tukaj:
http://www.mddsz.gov.si/fileadmin/mddsz...

Prvo je za javna sredstva kjer označiš DSP ali DŠ, katero se nadaljuje na strani 8.
Za DSP pa rabiš potrdilo ZRSZ, brez tega sploh nemoreš oddati vloge pa izpiskov izpred treh mescev.

Oddaš na CSD, kjer imaš stalno prebivališče ali pošlješ izpolnjeno po pošti in čakaš na odgovor.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Gladi ::

Sredstva bo moral vračati, ker ne bo dokočal programa nakaterega je vpisan...

Kleemen ::

To je verjetno res glede vračila, tko da nima smisla sedaj za teh par mesecev.. Kako pa je z vračilom sociale? Baje da je nek nov zakon da lahko brez problema ima vsak socialo najmanj eno leto, brez nobenih vračil, s tem da je seveda brez dohodka. Po enem letu pa so potrebna vračila, ampak naj bi jih vračali naši potomci, torej otroci. Nevem pa če je to res..

shadeX ::

Kleemen je izjavil:

To je verjetno res glede vračila, tko da nima smisla sedaj za teh par mesecev.. Kako pa je z vračilom sociale? Baje da je nek nov zakon da lahko brez problema ima vsak socialo najmanj eno leto, brez nobenih vračil, s tem da je seveda brez dohodka. Po enem letu pa so potrebna vračila, ampak naj bi jih vračali naši potomci, torej otroci. Nevem pa če je to res..


Vse kar si napisal je res.

Kleemen ::

Torej najbolše da počakam da mi poteče status študenta, ta čas probam dobit kaj pametnega za delat in potem zaprosim za socialo.. Dvomim da jo bi dobil sedaj ko imam še status študenta, res pa da že par mesecev nimam nekega rednega dohodka (mislim da kar je pod 100eur ne šteje kot dohodek).

Lonsarg ::

Če prav vidim še vedno nisi povedal koliko si star? Namreč obstaja status študenta do 26. leta, ki ti dejansko prepoveduje socialno pomoč oziroma prijavo na zavod, obstaja pa tudi status po 26. letu, ki ti NE da marsikaterih pravic študenta, DA ti pa pravico prijave na zavod! Obstaja samo en pogoj ne smeš hkrati delati preko študenta(na študentski servis si pahko prijavljen) in hkrati biti prijavljen na zavod. Torej tisti trenutek ko dobiš študentski delo se moraš iz zavoda odjavit.

Raziskal v nulo za svoj primer, tako da je ziher vse točno kar sem povedal.

Kleemen ::

25 let, tako da zadnje leto ko imam status študenta (za leta po 26 letu se ga ne splača rihtat samo zato da se lahko dela preko študenta, saj je potrebno potem plačevat zavarovanje, itd. in pride okrog 100eur stroškov mesečno, če se ne motim). Tako da ko mi poteče status ni problema glede sociale, zanima me kako je za ta čas ko še imam status in ne delam (več) preko študenta. Če delaš preko študenta seveda ne smeš biti prijavljen na zavodu in s tem tudi nimaš sociale.

Lonsarg ::

Za do 26. leta ti status koristi samo za študij ali delo prek študenta. Če si se odločil da boš svoj lajf zafural in nič delal ne vem zakaj si si status rihtal... Se pa lahko izpišeš in nato na zavod prijaviš.

Res prek študenta se kljub višjemu strošku dobi delo, če le ne iščeš apecifično v eni stroki, pa še to se dobi precej lažje kot resno, izkoristi status da dobiš delo resno...

Kleemen ::

Status sem zrihtal zato ker sem delal več kot eno leto preko študenta, sedaj pa ne rabijo več.. Dela je ogromno ampak nič kaj pametnega.. Za 3,5eur na uro naprimer pa se ne splača delat ker če si na sociali dobiš praktično isto denarja za bit doma, kot pa če delaš preko študenta za minimalca, pa še toliko časa gre.. Only in Slovenia nažalost..

L1nK ::

ne moreš imeta statusa študenta s koristmi (boni, prebivanje) in socialne podpore hkrati
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Kleemen ::

Nimam bonov, itd. Imam status dijaka (ne študenta). Verjetno pa je eno in isto..

Lonsarg ::

Je isto ja, ja nič odločit se bo treba, če lahko delaš doma na pridobivanju znanja, ki ti bo kasneje dal službo se splača, v nasprotnem primeru se pač ne... Sam men socialna pomoč smrdi, to je pač posojilo denarja, ki ti ga v določenih pogojih sicer res ni treba vračati, ampak te pogoje lahko v prihodnosti spremenijo!! Jaz ne bi zaprosil za pomoč razen če res za jest ne bi imel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

jalovec09 ::

Kleemen je izjavil:

Baje da je nek nov zakon da lahko brez problema ima vsak socialo najmanj eno leto, brez nobenih vračil, s tem da je seveda brez dohodka. Po enem letu pa so potrebna vračila, ampak naj bi jih vračali naši potomci, torej otroci. Nevem pa če je to res..


do 1 leta se nič ne vrača, po enem letu gre za obstoječe nepremičnine plomba, po smrti ne bo treba dedičimi nič vračat, ampak bo država, ČE, se prilastila del premoženja v višini prejetih socialn.

S*anje je, če imaš stanovanje, dobiš socialno min. 50x je to kar velik 13.000 evrov, tolk bo država vzela po smrti, če bodo hotel otroc še naprej živet v tem fletu bodo moral prodat ali poplačat 13.000 evrov, oni bodo še zmeraj v plusu. Če prodajo in dobijo 50.000 evrov -13.000 evrov je to 37.000 evrov na računu dedičev torej v plusu....

Dejstvo je da ta zakon obstaja že 40 let !!!!!!! in se ga je že prej in sedaj izvajalo, samo ni prišlo v javnost.

L1nK je izjavil:

ne moreš imeta statusa študenta s koristmi (boni, prebivanje) in socialne podpore hkrati


Lahko ima status in dobi socialno pomoč, samo se odbije, tak da lahko dobiš samo 200 evrov namesto 260 evrov.

Daš vlogo in počakaš odločbo !!!

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

jalovec09 je izjavil:


S*anje je, če imaš stanovanje, dobiš socialno min. 50x je to kar velik 13.000 evrov, tolk bo država vzela po smrti, če bodo hotel otroc še naprej živet v tem fletu bodo moral prodat ali poplačat 13.000 evrov, oni bodo še zmeraj v plusu. Če prodajo in dobijo 50.000 evrov -13.000 evrov je to 37.000 evrov na računu dedičev torej v plusu....


Ni nujno. Če so potomci življensko ogroženi potem država ne bo dosegla nič če bo terjala svoj delež in jih vrgla na cesto. Tako se lahko tudi država začasno odpove deležu. Je pa res da ne uideš in prej al slej mora nekdo tisti dolg vrniti.

m0LN4r ::

Če dobiš dober šiht, odplačaš socialo 1,2,3
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jalovec09 ::

Nič ni treba vračat, ker je to socialna pomoč.
Dediči nimajo nobenih obveznosti, da bi moral karkoli vrnit, ker je še enkrat socialna vezana samo na določeno osebo.

shadeX ::

@jalovec09

Daleč od tega da bi bilo to res.

dice7 ::

Če hočeš prejemat socialno moraš biti prijavlen na zavodu, drugače sploh ne moreš vloge oddat na CSD-ju. Če imaš status študenta/dijaka se ne moreš prijavit na zavod. Će ne živiš sam v stanovanju/hiši lahko pozabiš na neke veliko vsote pri socialni. Živim v hiši v ločenem ("svojem") gospodinstvu, zravn v hiši je še očim s 600e plače, pa sem dobival 180e, toliko za perspektivo. Dvomim da sam živiš in si sam vse plačuješ, če ne nebi tako izbiral pri delu.

A lahko prilepi kdo kak link do tega glede vračanja socialne, tudi mene zanima kako je s tem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

shadeX ::

GTX970 ::

VLOGA ZA UVELJAVLJANJE PRAVIC IZ JAVNIH SREDSTEV

#4
III
h) Če ste v zadnjih 24 mesecih prejeli denarno socialno pomoč več kot 18-krat in če imate v lasti stanovanje (ali hišo),
v katerem živite in katerega vrednost presega vrednost primernega stanovanja za 13.780,00 eurov, in želite uveljavljati
pravico do denarne socialne pomoči, podpišite spodnjo izjavo!


Soglašam, da se vpiše zaznamba prepovedi odtujitve in obremenitve v zemljiško knjigo na vse nepremičnine, ki jih
imam v lasti.
Podpisi vseh polnoletnih oseb, ki so navedene v točkah I.1. in I.2. in so (so)lastniki kakšne nepremičnine:

fosil ::

Tipično slovensko, da se ljudje stari 20 let obremenjujejo, da bodo morali pomoč vračati njihovi še nerojeni otroci.
Poskrbi zase in če imaš otroke poskrbi da bodo oni poskrbeli zase, ne pa da bodo stari 60 let in čakali na tvojo takrat že staro bajto.
Tako je!

Kleemen ::

shadeX je izjavil:

Na hitro, kratek in jedrnat odgovor.


Super. Samo upam da se od takrat (vidim da je bilo vprašanje postavljeno leta 2013) ni spremenil kakšen zakon.

jalovec09 ::

je do 1 leta ni treba vračat.

Kleemen ::

in po enem letu? vračajo potomci ali vsak sam ko dobi zaposlitev?

m0LN4r ::

Po želji.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Kleemen ::

m0LN4r je izjavil:

Po želji.


kaj? :D
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Socialna pomoč-sporazumna odpoved (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9320578 (14720) tikitoki
»

Vrnitev socialne pomoči (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6012978 (9127) Alien123
»

Zavod in sociala (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6913566 (10945) jalovec09
»

Socialna pomoc? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12024553 (19112) shadeX

Več podobnih tem