» »

Trr nakazilo

Trr nakazilo

«
1
2

mprox ::

Lep pozdrav.

Zanima me do kolikšne vsote je varno (če sploh je), da ti nekdo nekaj denarja nakaže na trr? Gre se za tretjo osebo. Te lahko davčna "zagrabi", če dobiš 2 ali 3 mesece zaporedoma na račun manj kot 100€?

lp in hvala

black ice ::

Pričakuj obisk KPK in sojenje do konca leta.

Bizkit45 ::

ne vem koliko je meja, ko fizična oseba nakazuje fizični osebi, da se v to ne zapiči davčna, ampak vem da za 100€ se ti ne bo nihče :)
koliko je pa zgornja meja /mesečno, ti pa ne znam odgovoriti. zanima pa tudi mene.

Miha 333 ::

Sploh ne gre za davčno, ampak za poštenost do sodržavljanov, zato je prav, da vsak dohodek prijaviš kot je treba.

Zheegec ::

Tudi za par 1000€ nisem imel problema. Napišeš "vračilo posojila" ali kaj takega :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Miha 333 ::

Zato pa smo, kjer smo.

Matek ::

Miha 333 je izjavil:

Sploh ne gre za davčno, ampak za poštenost do sodržavljanov, zato je prav, da vsak dohodek prijaviš kot je treba.
Ni nujno, da gre za neprijavljene dohodke. V času elektronskega bančništva se nakazila uporabljajo namesto gotovine iz čisto praktičnih razlogov. Imaš piknik, kupiš hrano in pijačo, drugi ti nakažejo denar; plačaš položnice za študentsko stanovanje, cimri ti nakažejo denar; posodiš frendu 100 EUR in ti jih nakaže nazaj itd.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

mojsterleo ::

tezave lahko imas pri socialni ali drugih podobnih primerih, kjer ti vsako nakazilo stejejo kot prihodek.

vezalke ::

Pomoje do 5k ni nobenega problema. Za tako male zneske pa sigurno ne rabiš trepetat :)

mprox ::

Seveda, zaradi takšnih stvari smo tam, kjer smo, seveda :)
V glavnem sprašujem zato, ker sem že vse sorte slišal (zagovarjanje manjših zneskov, še preden je bilo vse tako strogo, kot je zdaj)...

Hvala za hitre odgovore. :)

Invictus ::

Meja za poročanje pranje denarja je 15.000/mesec. Vse kar je več kot to, mora banka poročati.

Glede se tudi kumulativo ...

BTW. Gleda se tako nakazila na račun kot tudi dvige.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

LJ4L ::

Black ice pa KPK zmagata :))
Ok resen odgovor. Invictus ima prav 15k nej bi bila tista meja.
LP from LJ

vorantz ::

do 5k kumulativno (od ene osebe) ne rabiš plačat davka na darilo tako, da mej to mejo v glavo ne pa 15k

če ti hoče bakica dat dnar naj ti pa raje stisne gotovino

LJ4L ::

5k na osebo? Od kdaj pa to? A ni splošna omejitev 15k?
LP from LJ

Invictus ::

vorantz je izjavil:

do 5k kumulativno (od ene osebe) ne rabiš plačat davka na darilo tako, da mej to mejo v glavo ne pa 15k

če ti hoče bakica dat dnar naj ti pa raje stisne gotovino

Meja za darilo brez plačila davka je nekje pri 30 EUR. In meja je 15k. Sem bil ravno prejšnji teden na banki ... Poleg tega jo je potrdil kolega na FURSu.

Poleg tega darila med najbližjimi sorodniki niso obdavčena.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

čuhalev ::

Kaj je sedaj problem, premajhni zneski nakazil ali preveliki?

Miha 333 ::

Ni tako enostavno oziroma mešate več stvari. Če gre za darilo, je treba darilno pogodbo overiti na FURS, ki te v primeru sorodstva (točno je predpisano za kakšne sorodstvene relacije) oprosti plačila davka. Potem meja 15k, ki jo omenjate, je za poročanje glede preprečevanja pranja denarja in financiranja terorizma. Kar nima veze z dohodnino, za katero je treba prijaviti vsak dohodek, tudi 10 €. Seveda so potem na celotno dohodnino od vseh dohodkov olajšave, ki pač so (splošna, za vzdrževane člane itd.).

Ampak načeloma je treba vsak prihodek prijaviti in od njega plačati dohodnino. Če pa gre za npr. vračilo denarja, pa je potrebno imeti dokazilo, da si ga najprej sploh posodil (pogodba, potrdilo o plačilu oz. prejemu denarja s strani posojilojemalca). Če se FURSu karkoli zdi sumljivo, te kaj hitro pokličejo na zagovor. Imate samo srečo, da so kadrovsko podhranjeni in se zato ne vpiknejo v vsak mišji dr3k, čeprav bi se lahko.

Marilyn ::

smo si že nakazovali po par jurjev EUR med sabo pa nas ni noben lovu okrog. nič ne skrbi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()

joze ::

Ne gre vedno za darila in korupcijo. Jaz recimo fotru vsak mesec nakažem okrog 100 evrov, ker on plača položnice. Z ženo varčujeva na enem varčevalnem računu in zato eden drugemu najprej nakaže denar, potem drugi nakaže na račun. Takih primerov je veliko in ne vem zakaj bi moral kdo plačati davek, če gre naprimer za delitev stroškov. Če se bodo obesili na to potem bomo pač začeli hodit na bankomate in mahat z gotovino. Davka od tega, da plačam položnice ali da varčujem pa res ne bom plačeval.
Nihče od nas seveda ni nikoli imel problemov zaradi tega. Konec koncev so to vseeno razmeroma majhni zneski.

njyngs ::

Saj pri nakazilu na TRR zapišeš nek razlog zakaj si mu nakazal denar... naprimer plačilo avta, povrnitev posojila, plačilo mopeda... še nisem slišal, da bi komu težili za tako stvar. Pa se je nakazalo tudi po 20 ali 30 jurjev...

trololo2 ::

Mi smo si v družinskem krogu tudi nakazovali že po 10k+ in potem v obrokih nazaj. Posojilo pač, ko se je gradilo/kupovalo hiše ipd.. Ni bilo nikoli problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trololo2 ()

Ziga Dolhar ::

Invictus je izjavil:

Meja za darilo brez plačila davka je nekje pri 30 EUR. In meja je 15k. Sem bil ravno prejšnji teden na banki ... Poleg tega jo je potrdil kolega na FURSu.

Poleg tega darila med najbližjimi sorodniki niso obdavčena.


Joj, joj, Invictus ...

1. "Meja za darilo brez plačila davka" ni nekje pri 30 EUR, niti pri 15k EUR. Davka so oproščena darila, ki jih sestavljajo premičnine (vključno z vrednostnimi papirji), katerih vrednost je nižja od 5.000 EUR.

2. Davka so dodatno oproščena darila znotraj prvega dednega reda. To pomeni, da je darila oproščeno darilo, ki ga da starš svojemu otroku, ni pa davka oproščeno darilo v obratni smeri - ki ga da otrok svojemu staršu.

(Zakon o davku na dediščine in darila, 2., 5. in 9. člen)
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

HomeEdition ::

Ker bom izvedel večji polog gotovine na moj TRR zaradi poplačila kredita me zanima sledeče;
- če prav razumem ZDDD moram oddati napoved za odmero davka od prejetega darila v roku 15 dni od prejetja darila (t.j. npr. dan pologa gotovine na TRR),
- ker darilo dobim od sorodnika iz 1. dednega reda, davčna ugotovi da mi davka na darilo ni potrebno plačati?
hvala za odgovore in lp

Zgodovina sprememb…

Vice ::

Pa ne pozabi še 5% nakazat dobrodelnim organizacijam, da boš imel nižjo davčno osnovo, 5% ne pozabi dat v pušlc pri nedeljski maši, pa če si toliko dober daj kupi še knjigo Premiki.
Fantje pretiravate s temi davčnimi prijavami in podobnim sranjem. Če služiš denar z neko storitvijo odpri firmo tukaj ali v tujini. Če pa si posojaš / izposojaš pa ti res ni treba pretiravat. Pa da nebi se kakšen pametnjakovič našel kako ga bodo v arest strpal... LOL

HomeEdition ::

Torej Vice, če že odgovarjaš na moje vprašanje bi prosil da podaš vsaj uporaben odgovor...
Moj primer ni fiktiven, nikomur ne posojam in ne služim z obrestmi pač pa mi bo nekdo iz 1. dednega reda precej olajšal življenje in rad bi vse izpeljal po črki zakona (glej npr. 2., 3., 13., 22. člen ZDDD), kar po mojem mnenju ni nobeno pretiravanje pač pa neko normalno in pričakovano obnašanje vsakega posameznika v RS.
lp

Invictus ::

Če je več kot 10k EUR, napišite darilno pogodbo in pojdi overit podpise na upravno enoto. Ne rabiš notarja, ker ne gre za nepremičninski posel ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

HomeEdition ::

hahaha Invictus vidim da si pravi zabavljač :)

Invictus ::

HomeEdition je izjavil:

hahaha Invictus vidim da si pravi zabavljač :)

Če misliš da nakladam, pa plačaj odvetnika, pa ti bo zaračunal 500 EUR. Naredil pa točno to.

Glede na to da niti ne poveš okviornih cifer, ti je težko kaj dopovedat. Naredi po svoje. Saj mene nič ne zanimajo tovji problemi ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ziga Dolhar ::

Invictus je izjavil:

Če je več kot 10k EUR, napišite darilno pogodbo in pojdi overit podpise na upravno enoto. Ne rabiš notarja, ker ne gre za nepremičninski posel ...


Zakaj zaboga bi overjal?
https://dolhar.si/

Phantomeye ::

Meh, meni je najhuje, ko dvignem xxx vsoto denarja, pa ugotovim, da ne rabim (zapravit) pa potem ne upam nakazat nazaj na račun, ker nočem, da bi kdo mislil, da sem zdaj iz zraka potegnil ta denar.

Smrekar1 ::

Phantomeye je izjavil:

Meh, meni je najhuje, ko dvignem xxx vsoto denarja, pa ugotovim, da ne rabim (zapravit) pa potem ne upam nakazat nazaj na račun, ker nočem, da bi kdo mislil, da sem zdaj iz zraka potegnil ta denar.


Tudi če bi kdo to mislil in se potem še zgodi čudeš ter fašeš kak zagovor pač poveš kaj se je zgodilo in je to to. Saj nisi naredil nič narobe, nimaš se kaj dosti bati. Če se to ne zgodi ravno 2-3x dnevno in so tele vsote do 999 evrov, kot xxx namiguje, se s tem ne bo nihče ukvarjal.

Invictus ::

Phantomeye je izjavil:

Meh, meni je najhuje, ko dvignem xxx vsoto denarja, pa ugotovim, da ne rabim (zapravit) pa potem ne upam nakazat nazaj na račun, ker nočem, da bi kdo mislil, da sem zdaj iz zraka potegnil ta denar.

Pa kaj, ali dviguješ več tisoč EUR?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mitja73 ::

Phantomeye je izjavil:

Meh, meni je najhuje, ko dvignem xxx vsoto denarja, pa ugotovim, da ne rabim (zapravit) pa potem ne upam nakazat nazaj na račun, ker nočem, da bi kdo mislil, da sem zdaj iz zraka potegnil ta denar.


A misliš da dvigov ne vidijo ?!??! ;-)))))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mitja73 ()

Invictus ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Invictus je izjavil:

Če je več kot 10k EUR, napišite darilno pogodbo in pojdi overit podpise na upravno enoto. Ne rabiš notarja, ker ne gre za nepremičninski posel ...


Zakaj zaboga bi overjal?

Zato da FURS ne bi rekel da je pogodba lažna. Halo ?!?!?!?! Spet pranje denarja ...

Saj na koncu lahko vse dokažeš. Ampak zakaj bi se zafrkaval z davčno? Problem nastane ko padeš v sistem. Takrat bo nek uradnik samoiniciativno preveril vse kar se tiče tebe in tvojih sorodnikov ... pa znajo ven pasti kake zoprne zadeve, katere si upal da ostanejo skrite, ali pa se uradnik odloči da imaš premoženje neznanega izvora in ti udari kazen ... 70% premoženja. Pa dokazuj kaj FURSu nazaj.

Sicer sem pa že napisal, vsak po svoje ... Pol pa jamrat na Slo-Tech ko se kaj zalomi ... Pa spet vzklikat PREKLETA DRŽAVA ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

Daj si prosim kaj preberi preden spet lažeš in zavajaš ljudi...

A ti sploh veš kaj overitev pomeni? Overitev pogodbe nima NIKAKRŠNEGA vpliva na njeno veljavnost. V kontekstu daril je zahtevana razadi specifike posla edino pri nepremičninah (tukaj se overitev vedno zahteva). Nima pa overitev popolnoma nikakršne veze z odmero davka.

To nakladanje o samoiniciativnih preverbah in 70% kazni, pa postavi v kakšen kontekt, ker v trenutno je izjava milo rečeno neumna.

trololo2 ::

Invictus je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Meh, meni je najhuje, ko dvignem xxx vsoto denarja, pa ugotovim, da ne rabim (zapravit) pa potem ne upam nakazat nazaj na račun, ker nočem, da bi kdo mislil, da sem zdaj iz zraka potegnil ta denar.

Pa kaj, ali dviguješ več tisoč EUR?


Kaj je spet problem tu? € je s svojimi 500€ bankovci odlična valuta za varčevanje v fizični obliki in pri današnjih OM nič nenavadnega. Pa jasno da ni niti najmanj sumljivo da dvigneš npr. 10k in jih čez leto položiš nazaj na račun.

Saj kam pa mislite da so šli 3-4 leta nazaj tisti upadajoči depoziti slo bank (ki so zdaj spet večinoma na bankah). V € bankovce.

Invictus ::

trololo2 je izjavil:


Kaj je spet problem tu? EUR je s svojimi 500EUR bankovci odlična valuta za varčevanje v fizični obliki in pri današnjih OM nič nenavadnega. Pa jasno da ni niti najmanj sumljivo da dvigneš npr. 10k in jih čez leto položiš nazaj na račun.

Bo besedam mojega znanca, ki je davčni preiskovalec, je davčna politika taka, da si ti vmes 10k zapravil, teh 10k, ki si jih položil na račun, pa je denar od dela na črno ali nezakonitih dejavnosti.

Večine ljudi seveda ne bodo klicali na zagovor od kje jim denar, vendar te lahko kak preveč zagret uradnik prijavi ...

Tako ali tako se ne bo zgodilo nič, če te ni začela davčna preiskovat na podlagi kake prijave (recimo bivše žene). Samoiniciativno davčna ne naredi nič, ker je zasuta s prijavami ... Največ sosedje in bivše žene oz. možje ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

St235 ::

Spet eden, ki se sklicuje na namišljene prijatelje... Jao, kako nizko so padli.

MadMax ::

Me spominja na tiste, ki ne morejo brez da bi opravljali sami sebe, pri spovedi 8-)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

telexdell ::

Ko tole prebiram bom moral očitno zapreti varčevalni račun Diba. Večkrat si namreč nanj nakažem par sto €€€ in nekajkrat sem že z njega prenakazal na račun pri NLB par tisoč €€€. Ker nisem vmes prijavljal davčni se sedaj vedno zgrozim, ko zazvoni zvonec pri vhodnih vratih- Kaj pa, če je DURS???
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Phantomeye ::

mitja73 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Meh, meni je najhuje, ko dvignem xxx vsoto denarja, pa ugotovim, da ne rabim (zapravit) pa potem ne upam nakazat nazaj na račun, ker nočem, da bi kdo mislil, da sem zdaj iz zraka potegnil ta denar.


A misliš da dvigov ne vidijo ?!??! ;-)))))


Svoj denar, ki se je na računu pojavil legalno, lahko menda brez skrbi dvignem. Skrbi me tisto, kar osebno nazaj nakažem (ker ne morem ravno dokazat, da gre za taisti denar, ki sem ga dvignil en dan prej ali kaj podobnega.)

Invictus ::

Vsak dvig gotovine nad 15k se zabeleži in poroča. Zaradi pranja denarjain terorizma.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Yohan del Sud ::

Cite?

Sam špekuliram (da me ne bo kdo terjal za cite), da ima tako interno banka za svoje potrebe neke "rdeče zastavice" že pri običajnih transakcijah odvisne od same višine zneska (ki so običajno tako ali tako limitirani), plus seveda v kombinaciji s številnimi drugimi dejavniki (kdo, kje, kako, kdaj, kolikokrat). Avtomatični querryi pač. Sem prepričan, da gre kar nekaj podatkov od tu na davčno. Če ne vsi. Tam imajo potem svoje querrye za sumljivosti. Dolečen del teh (ali vse) pregledajo ljudje in posredujejo, ali pa gredo skozi kak opominski postopek (ravno dobil dopis preko epošte da se nekaj ne sklada za 12,24 eur).
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Invictus je izjavil:

Vsak dvig gotovine nad 15k se zabeleži in poroča. Zaradi pranja denarjain terorizma.


Kaj pa če vsak mesec dvigneš 14999€ ? :))


Sicer pa zelo zanimiva tema. :D

Invictus ::

Gleda se tudi letna komulativa ... Sam to se dela na FURSu. Tam imajo kopije vseh tvojih bančnih transakcij po svojih bazah, pa še marsikaj drugega ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

msjr ::

Ne se preveč sekirat, če dvigneš lastno gotovino in jo položiš ni problema. Policija ne pozvoni, če na namenu nakazila piše podkupnina, plava kuverta (preverjeno), čeprav gre za vračilo zneska. Lahko pa te povabijo na davčno, če dobiš kakšna nakazila iz čudnih firm na cipru (forex, kolega), če se prijazni sosed odloči da imaš preveč lep avto in poda anonimno prijavo (naj krava crkne). Če posodiš denar prijatelju, le naredita kakšen papir in ga oba podpišita (meanwhile: prijateljem vedno posojaj samo toliko kot lahko brez težav pogrešiš, če ni vrnjeno). Žlahta? Žlahti se pa ne posoja, če še hočeš na kakšen obisk :D

Ob črnem poslovanju je seveda polog gotovine na (domačo) banko neumnost, za to so druge inštitucije.

Govoril sem. Hawk.

barakus ::

Vprasanje: sorodniku zelim posoditi 30k eur. Lahko preprosto nakazem na TRR in napisem "posojilo" pod namen?

Mi ne bo nihce tezil s kaksnimi davki in podobnimi glupostmi?

Spajky ::

A si normalen? Zakaj pa tvoj sorodnik ne vzame hipotekarno posojilo na banki?

Utegneš zgubiti keš in sorodnika, ko bo čas za vrnit. Če sta danes v zelo dobrih odnosih, še ne pomeni da bosta, ko bo treba dobit keš nazaj !!!

Zahtevaj vsaj vpis hipoteke (+30%) na njegovo nepremičnino prej kot predaš denar. Pa če ne bo vračila, se pripravi na par let pravdanja po sodiščih ... just my2c ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Invictus ::

barakus je izjavil:

Vprasanje: sorodniku zelim posoditi 30k eur. Lahko preprosto nakazem na TRR in napisem "posojilo" pod namen?

Mi ne bo nihce tezil s kaksnimi davki in podobnimi glupostmi?

Tole preberi...

http://www.posoja.com/?module=91&cid=48...

http://www.posoja.com/?module=91&id=106...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Machete ::

Kaj moralizirate :], saj je njegov keš. Če bi imel res 30k za posojo in resen namen, potem takih stvari ne bi spraševal na tehnološkem forumu. In če jih ima, ne more biti prekleto neumen. Če pa je in jih bo izgubil, si jih pač ne zasluži imeti :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kripto trading in davki 2020 (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
681115079 (26019) Jerry000
»

Nakazilo denarja od staršev

Oddelek: Loža
2513944 (9302) St235
»

Prenos denarja iz hčerke na mati - bo kaj obdavčeno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5711398 (8842) Utk
»

Bom plačal kazen?

Oddelek: Loža
438824 (6769) St235
»

Revež obdavčen za 55.000 evrov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17140638 (34107) klihk

Več podobnih tem