» »

OC PowerColor GF2MX?

OC PowerColor GF2MX?

njok ::

Imam PowerColor-jev GeForce2MX. Core 175MHz, Memory 143MHz.
Ko pizkusam v PowerStripu povisati frekvenco se zacnejo na zaslonu pojavljati cudne navpicne crte, cez nekaj casa pa racunalnik zamrzne. :| V NVMax-u so nastavitve za frekvenco onemogocene. :'(
What's the problem?

LP
njok

VASkO ::

za kolko pa zvisujes frekvenco (pomnilnik predvidevam, da navijas)?

imas DDR kartico, tako, da se sprememba, ki jo naredis, v bistvu steje x2. 143Mhz je 286mhz DDR, probaj v malih korakih.

Sergio ::

VASkO: Geforce MX nima DDR pomnilnika.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

njok ::

Zadeva se ne spremeni tudi ce navijem za en sam MHz. Sedaj je memory na 150 in core na 190 pa se kazejo crne crtice po ekranu.

ChiefThunder ::

Kako pa hladiš grafični čip?

njok ::

Na graficni kartici je originalni hladilnik...skatla je odprta. Ce bi bilo problem hlajenje, potem ne razumem zakaj bi se s povisanjem za 1 sam MHz ze pojavili problemi, v NVMaxu pa je prestavljanje onemogoceno.

VASkO ::

Sergio, GfMX ima tudi DDR pomnilnik!!! Poglej si creativov model, sem mislil, da je edini, samo ni, ker ma njok tudi DDR kartico.

DDR je pa na MXih 64 biten, tako, da niso kartice nic boljse kot 128bitne SDR kartice.

Koci ::

Hmm čudno. Jaz sem jo navil na 215, 210 brez vsakih težav.

Kot kaže se ti nekaj ne ujrema odbro, da te zeza že po 1 hz

Ark4nge| ::

Mislim da powercolor nima DDR rama gor.
Višje! Hitreje! Močneje!

njok ::

Spidy: A mas MX-a od PowerColorja?

VASkO ::

ce mu dela na 143mhz, je 99,9999% DDR ram gor, ker je to specifikacija za DDR kartice. Za SDR je specifikacija, da RAM tece na 166mhz.

Lahko pa je to, da je kartica SDR pa ima kaksno napako, pa je proizvajalec znizal takt pomnilnika na 143mhz, na katerem kartica deluje. Poglej na pomnilniske cipe in povej kaj pise gor. Ce je kartica z SDR ramom potem jo zamenjaj - je nekaj pokvarjeno.

njok ::

Sm pozabu prej povedat...na kartici je SDRAM. V PowerStripu pokaze kot privzeto hitrost rama 143MHz.

Koci ::

Ne od Leadteka. Sm po mojem ni veliko razlike...

Koci ::

Sej na mojem so bile spremembe frekfence tudi onemogočene, dokler nisem obkljukal enable speed runer. Zdje ne vem kak maš ti. Če maš to funkcijo tam pri nastavitvah frekfence pol jo obkljukaj

Dalmatinc ::

jau>:D ni vlke razlike:D:D:D

VASkO ::

zamenjaj kartico

Koci ::

he,he...Dalmatinka razloži mi....

njok ::

VASkO:mislim da bom uposteval nasvet...grem zamenjat kartico (btw...kupi kdo?:D).

Tako nekako izgledajo packarije ki jih dela v powerstripu navit geforce:


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje GeForce MX/MX 400 LeadTek

Oddelek: Navijanje
371457 (1009) Blue22
»

Zanimivi rezultati

Oddelek: Strojna oprema
131200 (952) morphling1
»

Hmm, kako navit cheap-o sistem?

Oddelek: Navijanje
8964 (764) Zoidberg
»

RAZLIKA MED MX200 IN MX400?

Oddelek: Kaj kupiti
171541 (1269) Daishi
»

koliko navit gf2 MX?

Oddelek: Navijanje
332100 (1565) zile

Več podobnih tem