» »

[C#] DrawString

[C#] DrawString

GummyBear ::

Izdelujem windows form aplikacijo in imam vprašanje glede izpisa teksta. Na formi se bodo prikazovale neke slike in ob vsaki sliki bo izpisanega nekaj besedila. Delam s funkcijami e.Graphics.DrawImage in e.Graphics.DrawString.
Sedaj pa imam eno manjšo težavo. Pri izpisovanju teksta se ustvarijo "sence" ali kako bi temu rekel, da je prehod gladek... torej, če povečate spodnjo sliko in pogledate izpisano besedilo, vidite, da je besedilo sestavljeno iz pixlov različnih barv (sivine).
 Izpis na windows formo z funkcijo DrawString.

Izpis na windows formo z funkcijo DrawString.


Jaz pa bi moral besedilo izpisat tako, da teh sivin oz. senc ne bo (torej "črno na belem"). Kako bi to naredil? Upam, da sem dovolj natančno razložil.

GummyBear ::

Eh, sem že dobil odgovor. Če bo slučajno še kdaj koga zanimalo, dodati je treba naslednje:
e.Graphics.TextRenderingHint = System.Drawing.Text.TextRenderingHint.AntiAliasGridFit;
Lahko brišete temo.

garamond ::

Lahko bi uporabil System.Drawing.Text.TextRenderingHint.SystemDefault, ki bi uporabil nastavitve OS. Tako pa bo tekst v tvoji aplikaciji pri večini uporabnikov izgledal drugače kot v drugih aplikacijah. Po mojem mnenju mora obstajati res dober razlog, da bi spreminjal privzeto rendriranje teksta.
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

GummyBear ::

Reševal sem neko nalogo in sem moral delati po navodilih. Po defaultu je nastavljeno na SystemDefault in zaradi tega se prikaz razlikuje med sistemi (Windows XP po defaultu uporablja brez senčenja, novejši pa imajo senčenje). Če pa nastavim katero drugo nastavitev, bi moralo biti povsod enako, ne glede na sistem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

c# form

Oddelek: Programiranje
131835 (1349) FuI2cY
»

c# tiho tiskanje slik.

Oddelek: Programiranje
101917 (1588) OmegaM
»

[C++] izris v [x,y]

Oddelek: Programiranje
131141 (843) DuleKrtola
»

[c#] enostavna Igrca -> poraba procesorja 95%

Oddelek: Programiranje
192145 (1509) elKaktus
»

Enostavno tiskanje v VB.NET

Oddelek: Programiranje
52210 (2124) skorc_norc

Več podobnih tem