» »

Gigabyte H97-HD3 dual boot failure

Gigabyte H97-HD3 dual boot failure

Ciklamen ::

Čao.

Pred kakšnim tednom dni je brat nabavil PC za službo, ampak do danes je zadeva špilala normalno. Danes pa se pokaže boot screen ter vrže ven moder Gigabyte UEFI dual bios moder zaslon (ne BSOD). Probala sva že vse možno, od resetiranja CMOS-a (vzela ven baterijo), do enega rama, različne ram slote, odklopila večino neuporabnega hardware-a (USB controller, disk, itd) ampak zadeva se ne premakne nikamor.

Gre pa tako, da se najprej enkrat zažene pa resetira, potem se spet zažene in gre v ta moder zaslon.

Ima kdo kakšno rešitev? Googlal sem že, tudi probal večino zadev ampak rešitve nimam.
- End of the Post ->

Ciklamen ::

Ups, sem zabrkljal naslov. Mislil sem dual BIOS ne dual boot. Vglavnem, računalnik se resetira vsake 10 sekund ko ga vklopim in jaz ne vem več kaj bi bilo narobe.
- End of the Post ->

GTX970 ::

Prilepi ta uefi moder zaslon.

Ciklamen ::

 UEFI BIOS

UEFI BIOS



Točno tak je kot na tej sliki.

To se pokaže za kakšnih 5 sekund in se resetira. Znova in znova
- End of the Post ->

BorutK-73 ::

V bios prideš?

GTX970 ::

RMA matična.

Ciklamen ::

BorutK-73 nikamor ne pridem, kar koli pritiskam nič ne pomaga. Opazil sem da USB zazna (ker se lučka prižge) ampak nič ne naredi. Probal sem formatirat usb da ga bi ga zbootalo iz USBja (gor sem dal DOS ki sem ga našel na spletu), tak da sem izklopil vse diske in DVD čitalec ampak nič od njega...

Bomo poslali nazaj, upam da nemci ne komplicirajo preveč glede RMA, drugače jih bo brat slišal od šefa :P
- End of the Post ->

BorutK-73 ::

Poglej če nima tvoja plata fizični gumb za bios2. Lahko ti je zjebalo samo bios1.

http://forums.tweaktown.com/gigabyte/50...
Unplugged all USB and used non-USB keyboard and BAM! It works

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

nima gumba, menda samo preklopi na bios2, če gre kej narobe

xda develope ::

Downloadaj en bios iz http://www.gigabyte.us/products/product... in flashaj preko usbja.Morda dela

gddr85 ::

kako bo flashal, če niti v bios ne pride

xda develope ::

Ciklamen je izjavil:

BorutK-73 nikamor ne pridem, kar koli pritiskam nič ne pomaga. Opazil sem da USB zazna (ker se lučka prižge) ampak nič ne naredi. Probal sem formatirat usb da ga bi ga zbootalo iz USBja (gor sem dal DOS ki sem ga našel na spletu), tak da sem izklopil vse diske in DVD čitalec ampak nič od njega...

Bomo poslali nazaj, upam da nemci ne komplicirajo preveč glede RMA, drugače jih bo brat slišal od šefa :P


Saj je napisal da iz klučka nekaj bere naj poskusi dati bios.

gddr85 ::

za flashat rabiš funkcionalen bios oz. narediš flash prek winsow

Mind_Game ::

sem mel tudi jaz nekaj gigabajt plošč s tako težavo in tale dual bios je za en drek...podn od podna...
povsod piše da če zazna da je z bios 1 nekaj narobe, da se kao sam nazaj postavi s pomočjo bios 2...ma ja...lari fari...

totalno nedelujoča "funkcija"

in zato nikoli več gigabajt plošč

asus/asrock in msi so v mojem ožjem izboru
i7 4790K@4.7GHz|NZXT Kraken X41 140|2x Galax GTX980 4GB SOC|8GB 2666MHz|
Asus Maximus VII Hero|120GB/256GB/480GB SSD|SeaSonic M12II 850W EVO 80+|
LG Blu-ray BH16NS40|Corsair Carbide Air 540 White|Logitech G105/G500/Z623

Ciklamen ::

Mind_Game tudi sam sem prebral kar nekaj review-ov pa vidim da so velike težave s to zadevo.

In ja, ne gre nikam, kar koli pritisneš se nič ne zgodi, zanimivo pa je da miška dela ko se tisti moder zaslon pokaže (kar pomeni da bi morala načeloma tipkovnica tudi delat).

Bomo poslali nazaj pa naj zamenjajo. Nenazadnje ni to naša napaka :)
- End of the Post ->


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje glede RAM-a

Oddelek: Strojna oprema
271894 (1021) B34ST
»

Kloniranje diska SATA na NVME in Win10 boot problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
272324 (1672) alkoo
»

Računalnik se Restarta v nedogled

Oddelek: Pomoč in nasveti
141737 (1478) nsa_ag3nt
»

Bios

Oddelek: Strojna oprema
91249 (857) BivšiUser2
»

UEFI???

Oddelek: Strojna oprema
92405 (1954) Nwanko

Več podobnih tem