» »

Družinski zakonik v2.0

Družinski zakonik v2.0

Temo vidijo: vsi
1
2
3

Pithlit ::

reader je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Dejmo korak za korakom (drugače lahko res še račke vključimo). V bistvu ima Gandalfar prav. Debata gre o trenutnem predlogu.


Tole je zvenelo zelo podcenjujoče in rahlo nestrpno, sej se zavedaš tega?

Tole bo zdaj zvenelo podcenjujoče (še posebej če si ti tisto zgoraj zdi nestrpno - do koga sicer ne vem): kaj so tebe kot mulca v vato zavijal? Se zavedaš da če je uno zgoraj nestrpno potem se jaz dnevno srečujem s čisto odkritim sovraštvom (in to celo v lastni dnevni sobi)?

Se ti zdi nestrpno če se pričakuje debato o problemu ki je na mizi namesto da se debatira o stvareh ki, s tistim kar je na mizi, nimajo niti najmanjše veze (oziroma jo imajo glih ene toko kot seks z račkami)?
Life is as complicated as we make it...

AmokRun ::

Enako potem lahko rečemo za LGBT.

Ne, oni so že javili.
Kaj jim pa ni všeč pri izvenzakonski skupnosti

To, da niso obravnavani enakopravno.

BigWhale ::

driver_x je izjavil:

reader je izjavil:

Me je pa razdražilo Gandalfarjevo mešanje megle z zaničevalnim omenjanjem haremov. Če se že gremo urejat zadeve tako kot je treba, zakaj bi bila poligamija nek tabu? Ne vidim prav nobenega problema, razen tega da gre za popolnoma enake predsodke nekaterih omejencev kot pri nasprotovanju istospolnim zvezam.


A ni ena gospa javno zapisala, da bo naslednja stvar, ki jo bomo dovolili, poroka z živaljo?


Ne, so pa pred prejsnjim referendumom ljudem na stantih razlagali, da bo ta zakon omogocal, da se porocajo bratje in sestre. Mamca je sla takoj dat podpis.

mihec87 ::

Spet so politiki vrgli kost in pesek v oči narodu da se bo z tem ukvarjalo do poletja, zapravlo denar potem pa tako grejo na dopust in se bojo še do novga leta ukvarjali z tem v parlamenu..

Naj se zadeva že potrdi pa gremo naprej na probleme ki jih je treba rešit da se nebomo na koncu poročali pod kero drugo zastavo:)

Gavran ::

reader je izjavil:

Vsi argumenti nasprotnikov zares razvodenijo ob vseh "pravilnih", a vendar nefunkcionalnih familijah.


Prepričan sem, da je procentualno enako število nefunkcionalnih familij ne glede na spol partnerjev.

Sicer pa - imaš ustavno pravico, da se daš oploditi in nato rodiš svojega otroka. A nimaš ustreznih organov? Škoda - ampak pravico pa vseeno imaš.
Je.bi ga, preko naravnih zakonov (treba je jesti, piti, dihati, izločati, za mladiča sta potrebna starša obeh spolov) pač ne gre. Ne glede na papirnate pravice. Mladič pa je prilagojen raznospolnim staršem - tudi če enega ni, ve, da je nekje obstojal ali obstoja.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Pithlit ::

Gavran je izjavil:

Mladič pa je prilagojen raznospolnim staršem - tudi če enega ni, ve, da je nekje obstojal ali obstoja.

To je, seveda, neumnost. Če se mladiča ne uči da je 'prilagojen' pol pač ne bo.
Life is as complicated as we make it...

Gavran ::

Tudi na hrano je samo "prilagojen", ne? Ni ravno prava primerjava, pa vseeno.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

The Player ::

111111111111 ::

Ah, ja. Nestrpnost na vsakem koraku. Kako se pljuva po nasprotnikih zakona, ker imajo svoje mnenje o stvari so retardiranci, neizobraženci, verski fanatiki... Zakon je šel skozi in to je to, saj v končni fazi ni važno kdo ima prav, ampak kako se odloči večina to je potem resnica. Torej vlada je potrdila in imamo istospolne družine z vsemi pravicami in dolžnostmi. Ali je to prav ali narobe bo pa čas pokazal, tako kot povsod.

fantasycamp ::

Mene zanima kako je demokratično da poslanci o tem odločajo?

Ali je ljudstvo izločeno?
Zakaj nebi mogel bit apel da se otroke obravnava posebno ne pa kot njihova ustavna pravica?

hotwheels ::

111111111111 je izjavil:

Ah, ja. Nestrpnost na vsakem koraku. Kako se pljuva po nasprotnikih zakona, ker imajo svoje mnenje o stvari so retardiranci, neizobraženci, verski fanatiki... Zakon je šel skozi in to je to, saj v končni fazi ni važno kdo ima prav, ampak kako se odloči večina to je potem resnica. Torej vlada je potrdila in imamo istospolne družine z vsemi pravicami in dolžnostmi. Ali je to prav ali narobe bo pa čas pokazal, tako kot povsod.


Pravica osebe se konča tam, kjer se začne pravica drugega!

fantasycamp ::

hotwheels je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Ah, ja. Nestrpnost na vsakem koraku. Kako se pljuva po nasprotnikih zakona, ker imajo svoje mnenje o stvari so retardiranci, neizobraženci, verski fanatiki... Zakon je šel skozi in to je to, saj v končni fazi ni važno kdo ima prav, ampak kako se odloči večina to je potem resnica. Torej vlada je potrdila in imamo istospolne družine z vsemi pravicami in dolžnostmi. Ali je to prav ali narobe bo pa čas pokazal, tako kot povsod.


Pravica osebe se konča tam, kjer se začne pravica drugega!


imaš prav, samo se moraš vprašati kje je tvoja pravica zahtevat otroka druge osebe da ti ga naredi ali pa da ti mora dati spermo.
Otroci so delikatna bitja in vpijajo vse kar vidijo pri starših, je res potrebno da mora otrok gledat dva geya desetletja? Ali res mora biti temu izpostavljen?
Naj imajo poroke, pravice otroka so nekaj kar ni aneksirano pogodbi dveh gejev. Je vprašanje samo zase!

Kaj je dobro za otroka?
Bo tako izpostavljanje na njega imelo vpliv in na njegovo seksualnost?
Bo trpinčen in posmehovan v družbi?

MrStein ::

fantasycamp je izjavil:


Bo tako izpostavljanje na njega imelo vpliv in na njegovo seksualnost?

Če veš odgovor, ga povej. Če ne veš, pa priznaj, da ne poznaš zadeve in ne moreš o njej odločati.


Bo trpinčen in posmehovan v družbi?

In če bo, bo to kriv on ali družba, ki izvaja trpinčenje in posmehovanje?

fantasycamp je izjavil:

Mene zanima kako je demokratično da poslanci o tem odločajo?

Ali je ljudstvo izločeno?

Lepo pozdravljen otrok!
Lepo, da te zanima delovanje države.

Za začetek lahko pogledaš spodnjo razlago ustave, ki je osnova za ureditev naše države, potem pa na www.google.si poiščeš še več informacij.

http://www.dz-rs.si/wps/portal/Home/Pol...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

chucki ::

Kaj pa druzinsko nasilje, ki ga je cedalje vec. Menim, da je to glavni problem
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

SimplyMiha ::

Ukinimo družine. Problem rešen?

fantasycamp ::


Če veš odgovor, ga povej. Če ne veš, pa priznaj, da ne poznaš zadeve in ne moreš o njej odločati.

Ok vem odgovor, dejstvo je da bo vplivalo ker je dokazano da so otroci to kar vidijo v starših, seveda ne 100%, vendar smo to kar vidimo,slišimo in občutimo ko odrastemo!
Če pa ti veš da ti nisi produkt tega kar so tvoji starši, seveda ne vse imaš tudi nekaj svojih kapric mi pa povej, da 100% veš da otrok ne bo po desetletjih gledanja dveh gejev kopiral ali pa celo postal to kar sta ona, pa čeprav mogoče nebi?



In če bo, bo to kriv on ali družba, ki izvaja trpinčenje in posmehovanje?


Imaš prav, trpinčenje gejev nebi smelo biti dovoljeno, samo to da pa ljudje ne bodo gledali na dva ki sta po naravi genetsko inferirorna na podlagi seksualnosti, nekaj dokaj pogostega v vseh družbah!

tako bo vedno, edino kar se mora spremeniti je da niso trpinčeni..


Za začetek lahko pogledaš spodnjo razlago ustave, ki je osnova za ureditev naše države, potem pa na www.google.si poiščeš še več informacij.


to me ne zanima ker je še vedno pravica večine da odloča, še vedno bi moralo biti dovoljeno da se razpiše referendum za zaščito otroka!

chucki je izjavil:

Kaj pa druzinsko nasilje, ki ga je cedalje vec. Menim, da je to glavni problem


Imaš prav ,samo obramba gejev ki pravi da je rešitev da potem otroka dobijo oni je prav smešna.

Če ena družina postane nasilna naj otrok dobi druga družino ki ni nasilna!

Zgodovina sprememb…

mitja73 ::

Živimo in pustimo živet drugim.

Aston_11 ::

fantasycamp je izjavil:

referendum za zaščito otroka!
Še zakoni, ki jih imamo, so premalo za zaščito otrok. Referendum otrok ne ščiti, zgolj omogoča nadaljno diskriminacijo.

SimplyMiha ::

Me prav zanima, če bi se tako borili za poroke, če ne bi bilo privilegijev oz. ugodnosti, kot so davčne olajšave za zakonske partnerje, možnost posvojitve itd.

Fake gay marriages exposed in London

Pithlit ::

Gavran je izjavil:

Ni ravno prava primerjava, pa vseeno.

Res je. Ni prava. Pravzaprav je popolnoma zgrešena.

Čist tko... za tiste ki ne zastopijo. Otrok brez hrane bo umrl. Otrok katerega starša sta istospolno usmerjena pa zaradi njune usmerjenosti ne bo umrl.

fantasycamp je izjavil:

imaš prav, samo se moraš vprašati kje je tvoja pravica zahtevat otroka druge osebe da ti ga naredi ali pa da ti mora dati spermo.

Kdo pa to zahteva?

fantasycamp je izjavil:

Otroci so delikatna bitja in vpijajo vse kar vidijo pri starših, je res potrebno da mora otrok gledat dva geya desetletja? Ali res mora biti temu izpostavljen?

In kaj točno je s tem narobe? Samo to da se tebi gnusi? Al imaš kakšen racionalen argument?

fantasycamp je izjavil:

Bo tako izpostavljanje na njega imelo vpliv in na njegovo seksualnost?

Praksa kaže predvsem na "ne".

Kruta realnost pa pravi da vse homoseksualce sproducirajo hetero pari. Hitro jim otroke vzet ker očitno to vpliva na njihovo seksualnost!

fantasycamp je izjavil:

Bo trpinčen in posmehovan v družbi?

Ponovno. Praksa kaže da prav nič bolj kot drugi otroki.

Še kakšna skrb?

fantasycamp je izjavil:

Mene zanima kako je demokratično da poslanci o tem odločajo?

Si volil? Potem lahko povsem legitimno odločajo v tvojem imenu.

Nisi volil? Bodi tiho ker si se čisto sam izločil.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

SimplyMiha ::

In če voliš enega, izvoljen pa je drugi? Še vedno lahko legitimno odloča v tvojem imenu, pa če hočeš ali ne? Kaj preostane? Puško v roko pa v hosto branit svojo voljo?

Demokracija je prasica, hvali se jo dokler gre vse po tvojem, čim pa se obrne drugače, je pa čas za koline.

No, zaradi istospolnih porok se pa še ne splača brusit nožev.

SimplyMiha ::

In ko kaka pobuda ne uspe, je pa čas za referendum, če to ne pomaga, pa jogurtno revolucijo in nato še granitno. Folk načeloma težko prenese poraz.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

SimplyMiha je izjavil:

In ko kaka pobuda ne uspe, je pa čas za referendum, če to ne pomaga, pa jogurtno revolucijo in nato še granitno. Folk načeloma težko prenese poraz.

Slovenski folk požre vse.

Potem pa stresa frustracije na forumih in Fcebooku.

Sicer je bil pa zakon sprejet ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

reader ::

Invictus je izjavil:

Sicer je bil pa zakon sprejet ...


Super. Edini problem bo sedaj pol leta jokcanja po vseh medijih z referendumom. Upam, da referendum pade in da potem končno zaključimo s tem.

fantasycamp ::

Kdo pa to zahteva?


kako potem dobijo otroka? ne delaj se neumnega, lezbijka mora spermo dobit, gey pa od nekoga otroka ''kupit''.


In kaj točno je s tem narobe? Samo to da se tebi gnusi? Al imaš kakšen racionalen argument?

vprašanje je zakaj misliš da bi moral biti? Kot vem je za produciranje otroka potrebno imeti moškega in žensko, to je osnova in sem ateist ne govorim v imenu cerkve!



Praksa kaže predvsem na "ne".


Katera praksa? veš točno koliko otrok je bilo straight ko so bili pri gey parih in so to ostali?

Kruta realnost pa pravi da vse homoseksualce sproducirajo hetero pari. Hitro jim otroke vzet ker očitno to vpliva na njihovo seksualnost!

to je res da so genetske predispozicije k homoseksualnosti nekje močnejše nekje manjše, glej Kinseya.
samo to ne pomeni da če to vemo da damo otroka nekam kamor bo dispozicija šla v napačno stran, očitno pri mami in očetu ne more!

Ponovno. Praksa kaže da prav nič bolj kot drugi otroki.

cruel troll is cruel!



Si volil? Potem lahko povsem legitimno odločajo v tvojem imenu.



sem volil proti!

Ti meni da bom tiho?
Črvom ne dajem prednosti!

reader ::

fantasycamp je izjavil:

Praksa kaže predvsem na "ne".


Katera praksa? veš točno koliko otrok je bilo straight ko so bili pri gey parih in so to ostali?


Veš ti? Zaenkrat pač vse kaže na to, da povezave ni, kar je navsezadnje tudi povsem logično.

npr.

fantasycamp ::

reader je izjavil:

fantasycamp je izjavil:

Praksa kaže predvsem na "ne".


Katera praksa? veš točno koliko otrok je bilo straight ko so bili pri gey parih in so to ostali?


Veš ti? Zaenkrat pač vse kaže na to, da povezave ni, kar je navsezadnje tudi povsem logično.

npr.


haha dobra, ista kot pri plakatih daš gor dve ženske, tipov ne daš ker vsi vemo da so bolj nasilni kot fantje so, bolj agresivni, direktni, a lesbian parents...
Kot drugo, vprašanje je ali bo to vplivalo na seskuanost! Kako veš da recimo otrok ki ima dva tipa ne bo ratal bisex ali gej ker je temu izpostavljen dve desetletji ali več?

Cervantes ::

No ja, moj stari je bil tudi verjetno gay, vse večere je posedal po ošterijah s frendi in za tastaro se ni kaj dosti zmenil. Včasih je sicer (bolj za foro) kakšno kelnerco vščipnil v rit, ampak toliko o njagovi heteroseksualnisti.
Baš zato sem odrastel v duševnega invalida, žensk se bojim, otroci se mi gnusijo, moških pa ne m8rem videt živih, zato sem pa tja kakšnega počim.
Morda obstajajo kje kakšne boljše zveze med ljudmi različnih ali istih spolov...
Še Kafka ni imel pojma o tem, Freud pa sploh ne.

reader ::

fantasycamp je izjavil:

Kot drugo, vprašanje je ali bo to vplivalo na seskuanost! Kako veš da recimo otrok ki ima dva tipa ne bo ratal bisex ali gej ker je temu izpostavljen dve desetletji ali več?


Čakaj malo. Ti torej trdiš, da bo otrok, ki odrašča v družini z istospolnima partnerjema posredno točno zaradi tega postal homo ali biseksualec? Nenavadna trditev, ki jo boš zelo težko dokazal, sploh glede na to, da veljavne teorije takšni povezavi nasprotujejo in da obenem obstaja precej raziskav, ki povezave niso potrdile in prav nobena, ki bi jo?

Tvoje akademske reference in link do peer reviewed študije?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: reader ()

Cervantes ::

Že tolikokrat povedano.
Vsi homoseksualci so se rodili v heteroseksulnih zskupnostih.
Pa kateremu idiotu to še ni jasno!?!

Pithlit ::

fantasycamp je izjavil:

kako potem dobijo otroka?

Posvojijo ga. Ali pa ga dobijo z umetno oploditvijo.

Ampak ti trdiš da ga kar zahtevajo! Torej... kdo kaj točno zahteva?

fantasycamp je izjavil:

vprašanje je zakaj misliš da bi moral biti?

Torej tvoj argument je da se ti hetero pari gnusijo in jim je zato treba otroke odvzet?

Upam da vidiš kolk absurden je tak argument. Enako absurden kot to da je gejem treda odrekat pravice zato ker se ti pač gnusijo. Meni se velikanska večina ljudi gnusi... pa še ne zahtevam genocida.

fantasycamp je izjavil:

Kot vem je za produciranje otroka potrebno imeti moškega in žensko

To ni res. V bistvu je vprašanje če sploh koga še rabiš. Kar dejansko rabiš je seme pa jajce.

Ampak dejmo, recimo da rabiš donatorja semena in donatorico jajca. Za vzgojo otroka ne rabiš ne enega ne drugega.

fantasycamp je izjavil:

Katera praksa?

Tista iz držav kjer jih zadeve dejansko zanimajo. In kjer jim je za kekce, ki mislijo da je njihov lasten gnus de facto argument, popolnoma vseeno.

fantasycamp je izjavil:

to je res da so genetske predispozicije k homoseksualnosti nekje močnejše nekje manjše, glej Kinseya. samo to ne pomeni da če to vemo da damo otroka nekam kamor bo dispozicija šla v napačno stran, očitno pri mami in očetu ne more!

Še enkrat. _Vse_ istospolne osebe sproducirajo hetero pari. Dejmo jih njim odvzet da ne bodo tolk kvarno vplival na lastno otročad!

Več kot očitno je da hetero pari vzgajajo homoseksualce!

fantasycamp je izjavil:

sem volil proti!

In izgubil. Naslednjo šanso dobiš na naslednjih volitvah. Do takrat se boš pa, hočeš nočeš, moral sprijazniti z načeli demokracije.

fantasycamp je izjavil:

Ti meni da bom tiho?
Črvom ne dajem prednosti!

Dokler se ne naučiš brat... bi blo res fajn da se ne delaš bedaka, ja.
Life is as complicated as we make it...

fantasycamp ::

reader je izjavil:

fantasycamp je izjavil:

Kot drugo, vprašanje je ali bo to vplivalo na seskuanost! Kako veš da recimo otrok ki ima dva tipa ne bo ratal bisex ali gej ker je temu izpostavljen dve desetletji ali več?


Čakaj malo. Ti torej trdiš, da bo otrok, ki odrašča v družini z istospolnima partnerjema posredno točno zaradi tega postal homo ali biseksualec? Nenavadna trditev, ki jo boš zelo težko dokazal, sploh glede na to, da veljavne teorije takšni povezavi nasprotujejo in da obenem obstaja precej raziskav, ki povezave niso potrdile in prav nobena, ki bi jo?

Tvoje akademske reference in link do peer reviewed študije?


trditev je na tvoji strani!

Če je otrok odrasel v tradicionalni družini se vidi kdo je gey po naravi, če pa je odrasel v gey družini praktično ne moreš ločit ali je zato ker je 100% gej na kinsey lestvici ali pa zato ker je nekako padel v to, mogoče ratal bisex, ali pa to vidi kot nekaj kar je normalnega... seksualnost se da sprogramirati delno, zapori to dokazujejo!

Ti si tisti ki mora dokazati ker si ti tisti ki vzameš otroka iz tradicionalne družine!

fantasycamp ::


Posvojijo ga. Ali pa ga dobijo z umetno oploditvijo.


torej ga sami ne naredijo, rabijo nekoga da jim pomaga, torej bodo zdaj nekateri pari prisiljeni?




Ampak ti trdiš da ga kar zahtevajo! Torej... kdo kaj točno zahteva?

ja očitno ga bodo, razen pri otrocih ki so zapuščeni, te bodo prve tarče!
Ker če jih nekdo ne bo dal, kaj bo potem?
Tako kot je naredil en gej par ki je otroka kupil iz Srbije, daš nekomu denar ki je v stiski on tebi otroka, demokracija kaj češ!


Torej tvoj argument je da se ti hetero pari gnusijo in jim je zato treba otroke odvzet?

to si ti rekel, twisting words!

Upam da vidiš kolk absurden je tak argument. Enako absurden kot to da je gejem treda odrekat pravice zato ker se ti pač gnusijo. Meni se velikanska večina ljudi gnusi... pa še ne zahtevam genocida.
meni se večina ne gnusi, niti geyi par jih osebno poznam, celo so ljuje ki sem odrasel z njimi, sem za to da imajo porok samo otroke ne!

če pa se ti večina gnusi, pa to veliko pove o tebi... mora bit težko ob tvoji strani!





Še enkrat. _Vse_ istospolne osebe sproducirajo hetero pari. Dejmo jih njim odvzet da ne bodo tolk kvarno vplival na lastno otročad!

Seksualnost je delno programrana, po Jungu smo vsi bisex, ne vem če je to res samo ti odgovorim kot sem enmu prej!
trditev je na tvoji strani!

Če je otrok odrasel v tradicionalni družini se vidi kdo je gey po naravi, če pa je odrasel v gey družini praktično ne moreš ločit ali je zato ker je 100% gej na kinsey lestvici ali pa zato ker je nekako padel v to, mogoče ratal bisex, ali pa to vidi kot nekaj kar je normalnega... seksualnost se da sprogramirati delno, zapori to dokazujejo!


In izgubil. Naslednjo šanso dobiš na naslednjih volitvah. Do takrat se boš pa, hočeš nočeš, moral sprijazniti z načeli demokracije.

očitno ne razumeš poante in siliš nekamdrugam, še enkrat, sem za to da imajo poroke nočem pa da vzemajo otroke, samo ker dajo to v en kup pač moram bit proti...


Dokler se ne naučiš brat

Lol, pa kokrat ti moram povedat da bi ti dal polovico pa ti hočeš vse in še vedno govoriš kako mi se gnusijo in polagaš laži na moja pleča...

fantasycamp ::

Prisiljeni v kaj? Suženjstvo?

ti se kar delaj neumenga, dal sem ti primer, en voditelj, Rok ali kako mu je ime je že to naredil kupil je otroka iz Srbije, kako ga bodo pa drugače dobili?

Pač bodo dali vloge, gej lobi bo pa že poskrbel da bo to z lahkoto šlo not, še lažje kot pri hetero, sej je ta lobi isti ki je omogočil tak vote v parlamentu, poglej kok ljudi na netu in v realnosti je proti posvojitvam medtem je pa tam šlo z tako lahkoto!


Pa kdo kaj 'vzema'?!? A misliš da bojo kar v tvojo bajto vdrli pa ti otroka ukradli?

v končni fazi bo celo to mogoče, recimo imaš nasilje v družini ali pa nekdo nima urejenih razmer finančno, namesto da tradicionalna družina dobi otroka, ga dajo dvema tipoma! verjami to je naslednji korak!

kupujejo' otroke Ampak to te ne moti, kajne. Moti te da isto lahko počnejo istospolno usmerjeni. Zakaj točno?

Ok kje sem to rekel? dej povej, to tvoje polaganje besed v moja usta mi gre že na živce!
Jaz mislim da že dosti družin ni sposobnih otrok vzgajat, to pa ne pomeni da je naslednji korak takoj gejem dat!

vostok_1 ::

Nekateri res ne razumete.

Pravice istospolnih sploh ne bi smele biti predmet političnega odločanja. Ustava jim daje polnopravne pravice.
To, da moramo tratit čas v parlamentu je zgolj anomalija, ki so jo povzročili katolibani.

BigWhale ::

fantasycamp je izjavil:

Mene zanima kako je demokratično da poslanci o tem odločajo?
Ali je ljudstvo izločeno?
Zakaj nebi mogel bit apel da se otroke obravnava posebno ne pa kot njihova ustavna pravica?


Poslance je izvolilo ljudstvo. Ravno zato, da se odlocijo namesto ljudstva oziroma v imenu ljudstva. Tako deluje parlamentarna demokracija.

Otroci sami po sebi niso ustavna pravica. Ustavna pravica je, da je en par cloveskih bitij enakovredno obravnavan kot kak drug par. Ne glede na to, kaksnega spola sta dve posamezni bitji.

Nasprotniki tega se sklicujejo na neko 'naravo' in na neke navidezne pravice otroka do oceta in mame. Otroci nimajo nikakrsne pravice do oceta in mame. Ce bi jo imeli, potem bi lahko vsak otrok iz enostarsevskih druzin sel na upravno enoto in zahteval se drugega starsa. Ce sta dva starsa njegova pravica. Otrok ima zgolj moznost, da ga posvoji zakonski par, ki pa sedaj ne rabi biti vec moski in zenska ampak je lahko tudi kaj drugega. Ce je to v resnici tudi v zakonu. Ce ni, potem delato zdraho za brez veze.

Ce vas pa motijo gay poroke, pa se ne porocite z osebno istega spola ampak se porocite z osebo nasprotnega spola. Saj vas nihce ne sili.

SimplyMiha je izjavil:

Me prav zanima, če bi se tako borili za poroke, če ne bi bilo privilegijev oz. ugodnosti, kot so davčne olajšave za zakonske partnerje, možnost posvojitve itd.

Fake gay marriages exposed in London


In to je pomembno zato, ker fake heterosexualnih porok iz taksnega ali drugacnega koristoljubja, pa nimamo? *sarcastic slow clap*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Pithlit ::

fantasycamp je izjavil:

ti se kar delaj neumenga, dal sem ti primer, en voditelj, Rok ali kako mu je ime je že to naredil kupil je otroka iz Srbije, kako ga bodo pa drugače dobili?

Ej. Poznam en par. Žensko pa tipa... sta si kar dva ruska otroka kupila. Kako si drzneta?!?

fantasycamp je izjavil:

poglej kok ljudi na netu in v realnosti je proti posvojitvam medtem je pa tam šlo z tako lahkoto!

Bore malo je takih ljudi. No ja... se skrivajo za prižnico. Na netu ste v ogromni manjšini.

A z lahkoto da je šlo? Ti veš da je ta zakon dal skozi že najmanj 4 vlade? Res, ta gej lobi je tko ful močan zgleda. Jih je treba kar tepst.

fantasycamp je izjavil:

v končni fazi bo celo to mogoče, recimo imaš nasilje v družini ali pa nekdo nima urejenih razmer finančno, namesto da tradicionalna družina dobi otroka, ga dajo dvema tipoma! verjami to je naslednji korak!

Pazi se račk! So zelo nevarne. Pa tko kjutkane so...

fantasycamp je izjavil:

Ok kje sem to rekel?

A to da te posvajanje s strani istospolno usmerjenih moti ker se ti gnusijo... posvajanje s strani hetero parov so pa kul ker oni so normalni? Ja, točno to si rekel.

fantasycamp je izjavil:

to pa ne pomeni da je naslednji korak takoj gejem dat!

Seveda ne. Ampak zakon tega tudi ne počne. Istospolni pari bodo enako težko posvajali otroke kot so jih 5 let nazaj. Ali pa lani. Ali pa včeraj.

Mimogrede... a ti veš da ni prav nobene ovire da bi bili istospolno usmerjeni rejniki? A to te pa ne moti? Pa je postat rejnik precej, precej bolj enostavno kot posvojit otroka.
Life is as complicated as we make it...

fantasycamp ::

vostok_1 je izjavil:

Nekateri res ne razumete.

Pravice istospolnih sploh ne bi smele biti predmet političnega odločanja. Ustava jim daje polnopravne pravice.
To, da moramo tratit čas v parlamentu je zgolj anomalija, ki so jo povzročili katolibani.


Ni res, čeprav sem ateist mislim da ima cerkev braniti svoj teritorij, ker po njihovi praksi to ne dovoljuje, in mislim da bi bilo proti njihovi pravici, jih v to prisiliti kot so to naredili na severu evrope.

Naj se poročajo civilno ali pa naj naredijo svoje hrame, napišejo svoj biblijo...

Pithlit ::

BigWhale je izjavil:

Ce bi jo imeli, potem bi lahko vsak otrok iz enostarsevskih druzin sel na upravno enoto in zahteval se drugega starsa.

Biološkega!
Life is as complicated as we make it...

Pithlit ::

fantasycamp je izjavil:

jih v to prisiliti kot so to naredili na severu evrope.

Zdaj pa res ne vem več a se delaš norca... al si res.

Nihče nikogar ne sili. No ja... ti nekaj siliš proti posvojitvam ker te nekatere osebne preference tebi neznanih ljudi tako hudo motijo da ti bo čeljust na tla padla.
Life is as complicated as we make it...

BigWhale ::

fantasycamp je izjavil:

Ni res, čeprav sem ateist mislim da ima cerkev braniti svoj teritorij, ker po njihovi praksi to ne dovoljuje, in mislim da bi bilo proti njihovi pravici, jih v to prisiliti kot so to naredili na severu evrope.


To, da neka politicna opcija probava vplivati na zakonodajo glede na to kaj pise v njihovih verskih buklah, ki stare skoraj dve tisocletji je totalno absurdno.

Hkrati pa s tem povzrocas konflikte, ker se takoj najde nekdo drug, ki bo privlekel svojo, drugacno, versko buklo in bo hotel nekaj iz nje uzakoniti. Cerkev pa ne rabi izvajati istospolnih porok. Njihovi rituali so njihova stvar.

Sej stvar je preprosta. Ce se bojite, da vam bodo pedri pokradli otroke, jih poskrijte v kleti in v mehanicne delavnice. Pedri tja ne hodjo, ker je tam umazan. Pred lezbikami se pa lahk skrijete v kak mal bolj 'manly establishment'. Pa maste problem resen. Ce naujo vedl kje so vasi otroci vam jih naujo mogl pobrat. V nasprotnem primeru pa, all bets are off.

Resno, cesa tocno se bojite? Cesa?

Koliko istospolnih druzin poznate. Eno? Deset? Sto? In kolk izmed teh druzin, ki jih poznate si zeli posvojiti otroka? Ena? Deset? Vse?

Pravzaprav, kolk klasicnih, mama-oce, druzin poznate, ki si zelijo posvojiti otroka?

Nehajte se zgovarjat na neke namisljene pravice otrok, samo zato, da drugim vsiljujete lastno moralo, ki se vam v tem trenutku zdi primerna za izvajanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

fantasycamp ::

Pithlit je izjavil:

fantasycamp je izjavil:

jih v to prisiliti kot so to naredili na severu evrope.

Zdaj pa res ne vem več a se delaš norca... al si res.

Nihče nikogar ne sili. No ja... ti nekaj siliš proti posvojitvam ker te nekatere osebne preference tebi neznanih ljudi tako hudo motijo da ti bo čeljust na tla padla.


A tega ne veš?
hočeš rečt da ni res ?

BigWhale je izjavil:

fantasycamp je izjavil:

Ni res, čeprav sem ateist mislim da ima cerkev braniti svoj teritorij, ker po njihovi praksi to ne dovoljuje, in mislim da bi bilo proti njihovi pravici, jih v to prisiliti kot so to naredili na severu evrope.


To, da neka politicna opcija probava vplivati na zakonodajo glede na to kaj pise v njihovih verskih buklah, ki stare skoraj dve tisocletji je totalno absurdno.

Hkrati pa s tem povzrocas konflikte, ker se takoj najde nekdo drug, ki bo privlekel svojo, drugacno, versko buklo in bo hotel nekaj iz nje uzakoniti. Cerkev pa ne rabi izvajati istospolnih porok. Njihovi rituali so njihova stvar.

Sej stvar je preprosta. Ce se bojite, da vam bodo pedri pokradli otroke, jih poskrijte v kleti in v mehanicne delavnice. Pedri tja ne hodjo, ker je tam umazan. Pred lezbikami se pa lahk skrijete v kak mal bolj 'manly establishment'. Pa maste problem resen. Ce naujo vedl kje so vasi otroci vam jih naujo mogl pobrat. V nasprotnem primeru pa, all bets are off.

Resno, cesa tocno se bojite? Cesa?

Koliko istospolnih druzin poznate. Eno? Deset? Sto? In kolk izmed teh druzin, ki jih poznate si zeli posvojiti otroka? Ena? Deset? Vse?

Pravzaprav, kolk klasicnih, mama-oce, druzin poznate, ki si zelijo posvojiti otroka?

Nehajte se zgovarjat na neke namisljene pravice otrok, samo zato, da drugim vsiljujete lastno moralo, ki se vam v tem trenutku zdi primerna za izvajanje.


kam si šu s tem postom, bluziš tm nekam v tri krasne, ena stvar ni bila odgovor, reku bi da maš rant!

Zgodovina sprememb…

fantasycamp ::

Pithlit je izjavil:

fantasycamp je izjavil:

jih v to prisiliti kot so to naredili na severu evrope.

Zdaj pa res ne vem več a se delaš norca... al si res.

Nihče nikogar ne sili. No ja... ti nekaj siliš proti posvojitvam ker te nekatere osebne preference tebi neznanih ljudi tako hudo motijo da ti bo čeljust na tla padla.


Ok glede norcev, upam da znaš vsaj poslušat!
Tam okol 1:40

Pithlit ::

BigWhale je izjavil:

Pred lezbikami se pa lahk skrijete

Sej lezbijke fantasycamp-a sploh ne motijo. Ravno nasprotno.

Motijo ga geji. Ker so gnusni.

fantasycamp je izjavil:

hočeš rečt da ni res

Ne, ne... sploh nočem. Jaz trdim da si se zlagal.
Life is as complicated as we make it...

Looooooka ::

Dokler ne bo nekdo začel zapirat židov in muslimanov, ki svoje otroke obrežejo ne vidim razlog,a da bi šli glasovati proti takim zakonom. Dvoličnost pa to. Ostaneš doma in maš pač negativno mnenje. Zadeva tako ali tako ne niža kvaliteto njihovega življenja.

Plus če bo v imenu otrok padel zakon, ki daje takim parom pravice kot so obiski v bolnišnicah naj grejo v tri p. materne podporniki in tisti, ki so proti.
Da se ne da enga zakona spisat tako, da reši vsaj del problemov...jebeš take pravnike in tako demokracijo.

Zgodovina sprememb…

driver_x ::

fantasycamp je izjavil:




BigWhale je izjavil:



To, da neka politicna opcija probava vplivati na zakonodajo glede na to kaj pise v njihovih verskih buklah, ki stare skoraj dve tisocletji je totalno absurdno.

Hkrati pa s tem povzrocas konflikte, ker se takoj najde nekdo drug, ki bo privlekel svojo, drugacno, versko buklo in bo hotel nekaj iz nje uzakoniti. Cerkev pa ne rabi izvajati istospolnih porok. Njihovi rituali so njihova stvar.

Sej stvar je preprosta. Ce se bojite, da vam bodo pedri pokradli otroke, jih poskrijte v kleti in v mehanicne delavnice. Pedri tja ne hodjo, ker je tam umazan. Pred lezbikami se pa lahk skrijete v kak mal bolj 'manly establishment'. Pa maste problem resen. Ce naujo vedl kje so vasi otroci vam jih naujo mogl pobrat. V nasprotnem primeru pa, all bets are off.

Resno, cesa tocno se bojite? Cesa?

Koliko istospolnih druzin poznate. Eno? Deset? Sto? In kolk izmed teh druzin, ki jih poznate si zeli posvojiti otroka? Ena? Deset? Vse?

Pravzaprav, kolk klasicnih, mama-oce, druzin poznate, ki si zelijo posvojiti otroka?

Nehajte se zgovarjat na neke namisljene pravice otrok, samo zato, da drugim vsiljujete lastno moralo, ki se vam v tem trenutku zdi primerna za izvajanje.


kam si šu s tem postom, bluziš tm nekam v tri krasne, ena stvar ni bila odgovor, reku bi da maš rant!



BigWhale je tukaj zastavil nekaj zelo konkretnih in umestnih vprašanj, pa tudi drugače je to enden redkih postov, ki je daleč od bluzenja. Drugače pa tudi mene zanima, česa točno se bojite?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

ohnowhy ::

driver_x je izjavil:

Drugače pa tudi mene zanima, česa točno se bojite?

Da je pot v pekel (takšen ali drugačen) tlakovana z dobrimi nameni.

ahac ::

ja zastavit vprašanje in odgovorit na eno je razlika, tukaj ne vidim pojasnitve da če bosta dva tipavzgajala otroka desetletja da ne bo vpliva na njegovo seksualnost, pa sem za to da imajo poroke, le otroke naj pustijo pri miru!


Naj jih pustijo pri miru... kje že? V njihovih perfektnih krščanskih družinah, kjer odraščajo zdaj?
Al od kje pridejo ti otroci, ki so kandidati za posvojitev?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Pithlit ::

Torej nočeš pogledat video? Jaz potem trdim da si idiot!

En random video me bo prepričal da so švedi cerkev prisilili v poročanje istospolno usmerjenih? Si prepričan?

tukaj ne vidim pojasnitve da če bosta dva tipa vzgajala otroka desetletja da ne bo vpliva na njegovo seksualnost

Jaz imam veliko dokazov da hetero pari vzgajajo homoseksualce... postrelit take starše!

Še bi se ti pa dalo potegnit glavo iz peska pa kakšno statistiko pogledat... bi pa videl da so otroci ki jih vzagajajo istospolni pari čisto normali heteroseksualci. Vsaj večina, no. Normalni pa v tem smislu da nimajo nekih bebavih irracionalnih predsodkov.

Saj bi ti dala kak youtube video (ki jih imaš ti za sveto resnico, baje) ampak ti lezbijke rad gledaš in te ne motijo. Sam tipi so tisti ki ti po žuljih mencajo.
Life is as complicated as we make it...

ohnowhy ::

Pithlit je izjavil:

ampak ti lezbijke rad gledaš

absolutno :) še pomagal bi jim, če bi dovolile :) :P
1
2
3