» »

Električna zobna ščetka

Električna zobna ščetka

««
12 / 13
»»

lolipop2 ::

Jaz kupim kar tisti 8-pack... za dve leti je dovolj. Ni drago, tudi če so original. Menjam pa na 3 mesece. Zadnji teden prd menjavo se kar čuti, da je bolj boga ščetina.

darkolord ::

A to na Sonicare?

Na moji Oral-B se že po par tednih čuti občutno slabše čiščenje ...

Če sonične zdržijo dlje, bi že zaradi tega menjal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Ganon ::

Lahko zdržijo zelo dolgo. Tako ali tako se zob samo narahlo dotakneš, ne pritiskaš.

NuMaN ::

A original pa fejk sonicare nastavki - je razlika ali ne?

nekikr ::

V bistvu je ni* Če je dober fejk, kar je precej velika večina, potem so identični. Če dobiš pa slab fejk ga moraš pa po dveh mesecih menjati, kar bi ga pa itak. Glede na manjšo ceno je tako ali tako vseeno, če bi jih moral celo na 14 dni menjati.

Jazzie ::

Master_Yoda je izjavil:

Nekje sem bral da folk ne da nastavka dol ko konca s ciscenjem, ter ne splahne. Potem se tista guma pri bazi kjer je drot za nasadit nastavek pokvari zaradi ostankov paste. Nato pa pride voda noter.


O, to je dober namig, da je treba dat dol nastavek vsakič po čiščenju. BTW, a je normalno, da ko namestiš gor nastavek, da se ne "priklopi" čisto do konca ampak je vmes kak mm prostora?

nekikr je izjavil:

V bistvu je ni* Če je dober fejk, kar je precej velika večina, potem so identični. Če dobiš pa slab fejk ga moraš pa po dveh mesecih menjati, kar bi ga pa itak. Glede na manjšo ceno je tako ali tako vseeno, če bi jih moral celo na 14 dni menjati.


Kje pa kupite no-brand ščetke za Sonicare in katere so to? Sama sem sicer ob nakupu ščetke na Amazonu naročila tudi komplet 4 glav za ščetko (W Optimal) za 21 eur.

Ganon ::

Jazzie je izjavil:

BTW, a je normalno, da ko namestiš gor nastavek, da se ne "priklopi" čisto do konca ampak je vmes kak mm prostora?


Seveda. Glava je gibljiva.

Nastavek očisti po vsakem ščetkanju.

Gambino ::

Kar ni dobro, mi je povedala na servisu in je potem večja verjetnost, da se tale os, ki jo nosi zrahlja. To ni namenjeno, da se daje gor in dol. Nekateri uporabljajo samo eno ročko in vsak svojo krtačko/ščetko, kar ni ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gambino ()

NuMaN ::

V nasprotnem primeru te pa doleti poltergeist sredi noči, in velika možnost infarkta ...

lolipop2 ::

Gambino je izjavil:

Kar ni dobro, mi je povedala na servisu in je potem večja verjetnost, da se tale os, ki jo nosi zrahlja. To ni namenjeno, da se daje gor in dol. Nekateri uporabljajo samo eno ročko in vsak svojo krtačko/ščetko, kar ni ok.



4 leta že delam tako, vsak dan staknem in očistim ščetko, pa je vse b.p.

NuMaN ::

To je tudi narisano na slikci pri kompletu, ko ga kupiš. Vsaj pri tem, ki sem ga kupil letos je tako - staro držalo mi ni uspelo oživeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NuMaN ()

Ganon ::

Gambino je izjavil:

Kar ni dobro, mi je povedala na servisu in je potem večja verjetnost, da se tale os, ki jo nosi zrahlja. To ni namenjeno, da se daje gor in dol. Nekateri uporabljajo samo eno ročko in vsak svojo krtačko/ščetko, kar ni ok.


To počnem že leta, vsak dan in ni nič zrahljano.

Magic1 ::

Pri meni se je zrahlalo. Še dilemam ali naj reklamiram, ali si vzamem 10min in zategnem tist vijak v ščetki (seveda dam prej vmes kak locktite).
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

aljaž95 ::

Katera ščetka pa je "najboljša" tam do 50€?

Magic1 ::

Sonicare 4300 serijo (npr. HX6803/04) se dobi za toliko v akciji in ima vse kar rabiš. Čisti enako kot najdražja. Trenutna akcija na Amazonu, ki ni min, je pa zdaj:
https://www.amazon.de/-/en/Sonicare-Pro...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

matijadmin ::

Gregor P je izjavil:

Seveda plačaš Philipsu tudi za znamko. Ampak po drugi strani pa tudi za ostale storitve oz. podporo. Do sedaj mi je v več kot desetletju uporabe crknilo že več Sonicare e-ščetk in pri tistih dražjih, ki so imele dvoletno garancijo, sem potem takoj dobil tudi povsem novo nadomestno e-ščetko. Pri njihovih cenejših različicah (ki so tehnično gledano verjetno identične z dražjimi, le z nekaj manj funkcionalnosti ali dodatki), pa sem jih popravil kar sam, ker so pač imele le enoletno garancijo (in so praviloma crknile nekje proti drugemu letu) - in te delajo še leta potem, pa še cenejše generične nadomestne dele se da dobiti za njih.

Jaz sem imel podobno izkušnjo. Ampak so mi jo zamenjali dolgo po izteku garancije, mislim, da 4 leta po nakupu. Je pa to bilo že dolgo nazaj.

Zdaj uporabljam en njihiv basic model, ima samo dve hitrosti, timer in senzor pritiska. Nič drugega. Celo dve imam, ker sem dobil za ceno ene dve. Delujeta 5+ let kot prvi dan.

Gregor P je izjavil:

Mimogrede sedaj sem prvič kupil Philips Sonicare A3 Premium All-in-One ščetke in po nekaj dneh ne morem sedaj reči, da vidim rezultate, se pa vsakič počutim kot da bi ravno prišel od čiščenja zob pri zobozdravniku:D


Te so top. Jih že dolgo uporabljam. Jih dobiš v akcijah na netu po pol cene.

darkolord je izjavil:

Na koliko časa cca jih menjate?

Ko zapiska, cca na 2 do 2,5 meseca. Ji pa razkužujem z UV vsakodnevno (ne zaradi življenjske dobe).
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

matijadmin ::

darkolord je izjavil:

A to na Sonicare?

Na moji Oral-B se že po par tednih čuti občutno slabše čiščenje ...

Če sonične zdržijo dlje, bi že zaradi tega menjal.

Zdržijo dlje, so pa po 1 mesecu 'utrujene,' ni isti feeling.

Glejte za original Premium All-In-One nastavke Amazon1 in Notino, ko so akcije (cca 10EUR/glavo).

Še to, meni se je zgodilo, da so zelo čudno tresle in bile preglasne. Original. Težava je bila oćitno v kakovosti nek omejen čas, ker so se v notranjosti tisti kovinski deli premaknili in razmajali. So mi jih zamenjali. Potem nikoli več nisem imel teh težav.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

matijadmin ::

lolipop2 je izjavil:

Gambino je izjavil:

Kar ni dobro, mi je povedala na servisu in je potem večja verjetnost, da se tale os, ki jo nosi zrahlja. To ni namenjeno, da se daje gor in dol. Nekateri uporabljajo samo eno ročko in vsak svojo krtačko/ščetko, kar ni ok.



4 leta že delam tako, vsak dan staknem in očistim ščetko, pa je vse b.p.

Jaz tudi. Sicer se na držalu naredita kamen in nek biofilm na beli opni okoli bajoneta. Ščetko vsakodnevno razkužujem z UV (kupil original aparat na Amazonu za majhen denar).
Vrnite nam techno!

Magic1 ::

Jaz sem kupil prvi Sonicare v kompletu s UV. Še vedno dela po že skoraj 20 letih. Sploh nisem več videl nikjer teh polnilnih postaj skupaj z UV sanitajzerjem. Verjetno nočejo, da jemlješ glavo gor in dol.
Magic

aljaž95 ::

Gregor P je izjavil:

Mimogrede sedaj sem prvič kupil Philips Sonicare A3 Premium All-in-One ščetke in po nekaj dneh ne morem sedaj reči, da vidim rezultate, se pa vsakič počutim kot da bi ravno prišel od čiščenja zob pri zobozdravniku:D


po čem in koliko kosov je dobra cena?

Gregor P ::

Je že matijadmin zgoraj napisal, če dobiš po 10 evrov kos je že dobra cena, ker redna cena je po okoli 15 evrov kos. Če pa ti uspe dobiti za manj si pa že zmagal :-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

aljaž95 ::

Magic1 je izjavil:

Sonicare 4300 serijo (npr. HX6803/04) se dobi za toliko v akciji in ima vse kar rabiš. Čisti enako kot najdražja. Trenutna akcija na Amazonu, ki ni min, je pa zdaj:
https://www.amazon.de/-/en/Sonicare-Pro...

Zdaj sem ugotovil da ima punca tudi Philipsa, sicer starejši model https://www.philips.si/c-p/HX6762_35/so... . Menda se ne splača kupovat 4300 serije, če lahko imava vsak svoj nastavek ali?

aljaž95 ::

Ganon ::

Prvi so original, drugi ne.

Magic1 ::

aljaž95 je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Sonicare 4300 serijo (npr. HX6803/04) se dobi za toliko v akciji in ima vse kar rabiš. Čisti enako kot najdražja. Trenutna akcija na Amazonu, ki ni min, je pa zdaj:
https://www.amazon.de/-/en/Sonicare-Pro...

Zdaj sem ugotovil da ima punca tudi Philipsa, sicer starejši model https://www.philips.si/c-p/HX6762_35/so... . Menda se ne splača kupovat 4300 serije, če lahko imava vsak svoj nastavek ali?

Ne razumem vprašanja. Se ne splača kupiti 4300 serije zaradi nekega razloga, ali ker ima punca ščetko in bi ti samo nastavke menjaval? 4300 serijo sem priporočal, ker je poceni (jaz sem kupil komplet dveh za 80€), vibrira v osnovnem programu kot tista za 200€ in ima vse funkcije, ki so ok. To je opozorila po kvadrantih, na prevelik pritisk in za menjanje nastavkov. Programa sta osnovni in sensitive. Drugega ne rabiš pri ščetki.
Magic

aljaž95 ::

Magic1 je izjavil:

aljaž95 je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Sonicare 4300 serijo (npr. HX6803/04) se dobi za toliko v akciji in ima vse kar rabiš. Čisti enako kot najdražja. Trenutna akcija na Amazonu, ki ni min, je pa zdaj:
https://www.amazon.de/-/en/Sonicare-Pro...

Zdaj sem ugotovil da ima punca tudi Philipsa, sicer starejši model https://www.philips.si/c-p/HX6762_35/so... . Menda se ne splača kupovat 4300 serije, če lahko imava vsak svoj nastavek ali?

Ne razumem vprašanja. Se ne splača kupiti 4300 serije zaradi nekega razloga, ali ker ima punca ščetko in bi ti samo nastavke menjaval? 4300 serijo sem priporočal, ker je poceni (jaz sem kupil komplet dveh za 80€), vibrira v osnovnem programu kot tista za 200€ in ima vse funkcije, ki so ok. To je opozorila po kvadrantih, na prevelik pritisk in za menjanje nastavkov. Programa sta osnovni in sensitive. Drugega ne rabiš pri ščetki.

Ja ne vidim razloga da bi zapravil 60€ za svojo scetko ce si lahko delima njeno(starejso) in ima vsak svoj nastavek je tako? Ali je ta 4300 toliko boljsa, da se vseeno splaca zapravit 60€?

Gambino ::

Ganon je izjavil:

Prvi so original, drugi ne.


Samo slika je original. Za ta denar ni NIČ original!

Ganon ::

Gambino je izjavil:

Ganon je izjavil:

Prvi so original, drugi ne.


Samo slika je original. Za ta denar ni NIČ original!


Ni res.

Magic1 ::

aljaž95 je izjavil:

Magic1 je izjavil:

aljaž95 je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Sonicare 4300 serijo (npr. HX6803/04) se dobi za toliko v akciji in ima vse kar rabiš. Čisti enako kot najdražja. Trenutna akcija na Amazonu, ki ni min, je pa zdaj:
https://www.amazon.de/-/en/Sonicare-Pro...

Zdaj sem ugotovil da ima punca tudi Philipsa, sicer starejši model https://www.philips.si/c-p/HX6762_35/so... . Menda se ne splača kupovat 4300 serije, če lahko imava vsak svoj nastavek ali?

Ne razumem vprašanja. Se ne splača kupiti 4300 serije zaradi nekega razloga, ali ker ima punca ščetko in bi ti samo nastavke menjaval? 4300 serijo sem priporočal, ker je poceni (jaz sem kupil komplet dveh za 80€), vibrira v osnovnem programu kot tista za 200€ in ima vse funkcije, ki so ok. To je opozorila po kvadrantih, na prevelik pritisk in za menjanje nastavkov. Programa sta osnovni in sensitive. Drugega ne rabiš pri ščetki.

Ja ne vidim razloga da bi zapravil 60€ za svojo scetko ce si lahko delima njeno(starejso) in ima vsak svoj nastavek je tako? Ali je ta 4300 toliko boljsa, da se vseeno splaca zapravit 60€?


Upam da imaš malo ročnih spretnosti. Glava se rada odlosa (en vijak se odvije), če redno snemaš nastavke. Načeloma je 5min dela:

Lahko pa uporabljata eno, dokler dela in nato kupita dve.
Magic

Gambino ::

Ganon je izjavil:

Gambino je izjavil:

Ganon je izjavil:

Prvi so original, drugi ne.


Samo slika je original. Za ta denar ni NIČ original!


Ni res.


Aha, za 1E boš ti dobil original 4. kose, japajade, sploh na Aliexpress, če verjameš v božička !

Magic1 ::

Pod 4€ na kos že zelo težko dobiš original.
Magic

Ganon ::

Gambino je izjavil:

Ganon je izjavil:

Gambino je izjavil:

Ganon je izjavil:

Prvi so original, drugi ne.


Samo slika je original. Za ta denar ni NIČ original!


Ni res.


Aha, za 1E boš ti dobil original 4. kose, japajade, sploh na Aliexpress, če verjameš v božička !


10,07 evrov. Original.

Gambino ::

Ganon je izjavil:

Gambino je izjavil:

Ganon je izjavil:

Gambino je izjavil:

Ganon je izjavil:

Prvi so original, drugi ne.


Samo slika je original. Za ta denar ni NIČ original!


Ni res.


Aha, za 1E boš ti dobil original 4. kose, japajade, sploh na Aliexpress, če verjameš v božička !


10,07 evrov. Original.


Pa ne na Aliexpressu!

Nikonja ::

Jaz sem za cvojo Oral-be kupil v leclercu nadomestne ampak so za k.... kao ultra soft ampak so trde in je ščetka kar precej bolj glasna z njima. Tko da se vračam nazaj na original, sej se da dobit včasih v akscijah na MImovrste in Amazonu po kar ok cenah.

Ganon ::

Gambino je izjavil:

Ganon je izjavil:

Gambino je izjavil:

Ganon je izjavil:

Gambino je izjavil:

Ganon je izjavil:

Prvi so original, drugi ne.


Samo slika je original. Za ta denar ni NIČ original!


Ni res.


Aha, za 1E boš ti dobil original 4. kose, japajade, sploh na Aliexpress, če verjameš v božička !


10,07 evrov. Original.


Pa ne na Aliexpressu!


Na AE. Sem kupil že kar nekaj originalnih stvari.

Big_Al ::

floyd1 ::

Magic1 je izjavil:

aljaž95 je izjavil:

Magic1 je izjavil:

aljaž95 je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Sonicare 4300 serijo (npr. HX6803/04) se dobi za toliko v akciji in ima vse kar rabiš. Čisti enako kot najdražja. Trenutna akcija na Amazonu, ki ni min, je pa zdaj:
https://www.amazon.de/-/en/Sonicare-Pro...

Zdaj sem ugotovil da ima punca tudi Philipsa, sicer starejši model https://www.philips.si/c-p/HX6762_35/so... . Menda se ne splača kupovat 4300 serije, če lahko imava vsak svoj nastavek ali?

Ne razumem vprašanja. Se ne splača kupiti 4300 serije zaradi nekega razloga, ali ker ima punca ščetko in bi ti samo nastavke menjaval? 4300 serijo sem priporočal, ker je poceni (jaz sem kupil komplet dveh za 80€), vibrira v osnovnem programu kot tista za 200€ in ima vse funkcije, ki so ok. To je opozorila po kvadrantih, na prevelik pritisk in za menjanje nastavkov. Programa sta osnovni in sensitive. Drugega ne rabiš pri ščetki.

Ja ne vidim razloga da bi zapravil 60€ za svojo scetko ce si lahko delima njeno(starejso) in ima vsak svoj nastavek je tako? Ali je ta 4300 toliko boljsa, da se vseeno splaca zapravit 60€?


Upam da imaš malo ročnih spretnosti. Glava se rada odlosa (en vijak se odvije), če redno snemaš nastavke. Načeloma je 5min dela:

Lahko pa uporabljata eno, dokler dela in nato kupita dve.

To vseeno zgleda v notranjosti veliko lepše, kot moja zadnja sonicare-ka izpred ohoho let.
Prvo in drugo sem imel še "made in USA" (philips jih takrat še ni kupil), prva še z navadno NiCd baterijo, tretja (dobil za rezervne dele) je bila kitajska in ko sem razmontiral še to, je bilo v notranjosti ogroooomno korozije. V "ameriških" (precej starejših) niti pikice. Pri prvi crknila baterija, pri drugi se je prelomila tista tanka pločevina, ki povezuje nastavek in tisti elektromagnetni? del, ki prenaša vibracije na nastavek. Ko sem videl to zadnjo, nove nisem več kupil. Nisem imel želje, pa odsvetovano mi je bilo zaradi sklenine.
Prve soncarke so po mojem imele pretrde nastavke za tako hitrost vibracij, kasnejši so bili narejeni s precej mehkejšimi ščetkami.

aljaž95 ::

Magic1 je izjavil:

Sonicare 4300 serijo (npr. HX6803/04) se dobi za toliko v akciji in ima vse kar rabiš. Čisti enako kot najdražja. Trenutna akcija na Amazonu, ki ni min, je pa zdaj:
https://www.amazon.de/-/en/Sonicare-Pro...

Danes so jo znizali se za 6€

Gambino ::

Ganon je izjavil:

Gambino je izjavil:

Ganon je izjavil:

Gambino je izjavil:

Ganon je izjavil:

Gambino je izjavil:

Ganon je izjavil:

Prvi so original, drugi ne.


Samo slika je original. Za ta denar ni NIČ original!


Ni res.


Aha, za 1E boš ti dobil original 4. kose, japajade, sploh na Aliexpress, če verjameš v božička !


10,07 evrov. Original.


Pa ne na Aliexpressu!


Na AE. Sem kupil že kar nekaj originalnih stvari.


Mogoče dober poaredek, original pa ne!

Ganon ::

Ne, Gambino.

user-pass ::

Samo v vednost, Philips nima svoje prodajalne na AE pa tudi niso taki amaterji, da bi prodajali 4 nastavke po 1€ na Kitajskem, v Evropi pa bi hoteli 10€+ za enega.

edi123 ::

Mene pa zanima ce je kje kaksna informacija za koliko krat menjav glav so narete elektricne scetke? Namrec s partnerko si deliva eno in to je namesto da bi vsakih par mesecev menjal glavo, jo dnevno zamenjama 4 ali vec krat. Ker rajsi kupim eno novo scetko zdaj kot za let ali vec dve, ker bo ta odpovedala.

Gregor P ::

Sam to počnem bolj redko, zgolj toliko da bolj temeljito očistim na vsake toliko časa, nikakor pa jih ne dajem dnevno dol. Kar pa na naredim po vsakem ščetkanju je, da ščetko dodobra splaknem z vodo ob vklopljeni vibraciji.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Ganon ::

edi123 je izjavil:

Mene pa zanima ce je kje kaksna informacija za koliko krat menjav glav so narete elektricne scetke? Namrec s partnerko si deliva eno in to je namesto da bi vsakih par mesecev menjal glavo, jo dnevno zamenjama 4 ali vec krat. Ker rajsi kupim eno novo scetko zdaj kot za let ali vec dve, ker bo ta odpovedala.


Informacija iz prve roke, ker sem uporabnik že od pamtiveka. Nikoli nisem imel težav z nobeno, pa nastavke čistim vsak dan, 365 dni v letu.

edi123 ::

Ganon je izjavil:

edi123 je izjavil:

Mene pa zanima ce je kje kaksna informacija za koliko krat menjav glav so narete elektricne scetke? Namrec s partnerko si deliva eno in to je namesto da bi vsakih par mesecev menjal glavo, jo dnevno zamenjama 4 ali vec krat. Ker rajsi kupim eno novo scetko zdaj kot za let ali vec dve, ker bo ta odpovedala.


Informacija iz prve roke, ker sem uporabnik že od pamtiveka. Nikoli nisem imel težav z nobeno, pa nastavke čistim vsak dan, 365 dni v letu.

Po vsaki uporabi vzames dol glavo? Zakaj?

NuMaN ::

In obrišeš s skuho krpo.

Posebej pri starejših izdelkih voda pronica počasi noter in pride prej do okvar, poltergeista.

Sem pa opazil, da je pri novejših zgleda to bolje rešeno.

Tudi ni toliko gumiranih delov, bolj je kompaktno, plastično vse skupaj.

Sicer je uporabniška izkušnja zaradi tega slabša, zna ti zadeva zaradi spolzkosti prej pasti iz rok.

Tudi nekaj prišparajo na ta račun pri izdelavi in reklamacijah.

Bom videl, kako dolgo bom imel sonicare, ki sem ga kupil letos. Ta je četrti od 2009.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NuMaN ()

Ganon ::

edi123 je izjavil:

Ganon je izjavil:

edi123 je izjavil:

Mene pa zanima ce je kje kaksna informacija za koliko krat menjav glav so narete elektricne scetke? Namrec s partnerko si deliva eno in to je namesto da bi vsakih par mesecev menjal glavo, jo dnevno zamenjama 4 ali vec krat. Ker rajsi kupim eno novo scetko zdaj kot za let ali vec dve, ker bo ta odpovedala.


Informacija iz prve roke, ker sem uporabnik že od pamtiveka. Nikoli nisem imel težav z nobeno, pa nastavke čistim vsak dan, 365 dni v letu.

Po vsaki uporabi vzames dol glavo? Zakaj?


Zato, da temeljito sperem ščetko in nastavek in pustim da se posušita.

buttcrack ::

A boš reku da se ločeno lažje očisti in predvsem posuši? :D

Ganon ::

Spodaj ostane zobna pasta, je že nekdo zgoraj omenil. Ni šanse, da spereš vse, kar je prišlo med nastavek in ščetko, če ju ne ločiš. Meni ne deluje higienično.

NuMaN ::

Ni samo fora tem - tam je tudi kritično mesto, kjer vdira vlaga v vitalne dele držala.

Zato je treba dati nastavek dol po vsaki uporabi, sprati pot tekočo vodo in takoj obrisati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NuMaN ()
««
12 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

električna zobna ščetka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14949124 (3413) link_up
»

Zobno nitkanje, resitev?

Oddelek: Loža
4910039 (1710) samovprasam
»

Katero elektricno zobno scetko (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
508916 (6967) Magic1
»

Nega zob (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21663807 (36207) Andro457
»

Kupujem elektronsko zobno ščetko - prosim za pomoč? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5418552 (9167) flameir

Več podobnih tem