» »

Električna zobna ščetka

Električna zobna ščetka

««
9 / 11
»»

link_up ::

93xx sonicare je zakon...ne kupujte manj. Nastavki pa seveda najdrazji, ker gre vseeno za vase zobe in ne od tete.
In and Out

flyko ::

Sam sem imel Sonicare DiamondClean, mularija mi jo je obtolkla in po nekaj kratnem padcu na tla je nehala delovat. Sem za preizkus naročil Oclean One in moram rečt, da je po občutku dosti boljša od sonicare. Baterija zdrži 4 mesece, nastavljivi programi, statistika z aplikacijo,... nazaj na sonicare vsekakor nebi šel več.

Qcube ::

nekikr je izjavil:

Ko jih dobiš in preizkusiš povej kakšne so.


Sem dobil in dejansko izgledajo precej slabše od originala. Ima manj goste ščetine, mehkješe, neenakomerno usmerjene,... sem naredil sliko v primerjavi z originalom če koga zanima, čeprav se ne vidi dobro.

Levo original, desno kitajski kompatibilni za 3,5$ 4-kosi. Model HX-6064.

nekikr ::

Škoda. Tole je precej slabo videti :(

slott ::

Ima kdo kaksne izkusnje iz prve roke glede tovrstne inovativne resitve?

cistnov ::

Torej, moja Oral-B Vitality Precision je po precej letih primerna za menjavo. Z njo sem bil zadovoljen. Kje trenutno prodajajo to ali pa kaj podobnega ta ugoden denar?

Hvala za odgovore. :)

nekikr ::

A da bi pa sam odprl tri strani pa ne bi šlo?

SmeskoSnezak ::

Kdo ve kaj se dogaja s Philips elektricnimi zobnimi scetkami in "glavami"? Skoraj nikjer vec jih ne mors kupit.
Smeska
@ Pusti soncu v srce... @

~Panter~ ::

Mogoče kdo ve, kateri nastavki poleg originalnih še pašejo na Alfawise S100 ščetko?
Originalov namreč ni za dobit, vsaj kakor jaz iščem.
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

cistnov ::

Seveda bi šlo, ampak se takoj zna zgoditi, da bom zgrešil katero izmed akcij oz. popustov. Zakaj pa ne...

kjut ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

Vazelin ::

slott je izjavil:

Ima kdo kaksne izkusnje iz prve roke glede tovrstne inovativne resitve?


To izgleda noro dobro. Si moram malo prebrati
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

nekikr ::

Se sploh že prodaja? A ni to samo nek demo model bil predstavljen že kar nekaj časa nazaj?

slott ::

Vazelin je izjavil:

slott je izjavil:

Ima kdo kaksne izkusnje iz prve roke glede tovrstne inovativne resitve?


To izgleda noro dobro. Si moram malo prebrati


Tole je iz Ebay-a, sicer za beljenje zob vecina pa kot berem po
komentarjih iz tam upa da cisti zobe in potem razni preseneceni review-i. No sej je res bolj pomanjkljivo/zavajujoce opis za tovrsto artikla spisan (Kitajska varianta se), ki jih je malo morje z razlicnimi slikami.

Edino kar bi znal delovat za enkrat je podobna zadeva, ki sem jo ze pred ~letom nazaj opazil je iz kickstarterja imenovana Amabrush. Verjetno se bo pa kmalu ze pojavil delujoc primerek na Ebay-u se za dejansko ciscenje, ce kdo opazi do share!

ps na Ebay-u se najde pod iskanjem 360 toohbrush, Y toothbrush, U toothbrush pa dodajte se electric.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slott ()

buttcrack ::

~Panter~ je izjavil:

Mogoče kdo ve, kateri nastavki poleg originalnih še pašejo na Alfawise S100 ščetko?
Originalov namreč ni za dobit, vsaj kakor jaz iščem.

žal na GB piše discontinued ja...

ebay sem čekiral pa so dražje kot sama ščetka, se pa na aliju najde ponaredke za drobiž.

nekikr ::

Edino kar bi znal delovat za enkrat je podobna zadeva, ki sem jo ze pred ~letom nazaj opazil je iz kickstarterja imenovana Amabrush. Verjetno se bo pa kmalu ze pojavil delujoc primerek na Ebay-u se za dejansko ciscenje, ce kdo opazi do share!

Ravno pogooglal. Amabrash je bil shitty izdelek in firma je šla v stečaj. Podobne stvari imajo vse enak review: zanič.
Škoda :(

Avenger ::

Ej, morm povedat, da sem imel kakih 15let nek srednji rang sonicare in je zdaj že druga crknila. Pa sem reku bom probal drugo varianto, vzel Braun pro 2000, ki je precej cenejša, vsaj po netu, dokupil mehke ščetke in je razlika ko dan pa noč. Pri Braunu imam občutek, da spuca res u piko. Ne da sonicare ni nič naredil, ampak zdaj so zobje res vsakič totalno gladki, prej nisem imel tega občutka, oziroma sem se moral pomatrat za učink in dvakrat it čez. Ma še kdo podobno izkušnjo?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Furbo ::

Ja seveda, jaz že leta pišem, da je sonic nateg, folk pa kar verjame tistim slikcam mehurčkov. Oral je zakon.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

nekikr ::

Avenger je izjavil:

Ej, morm povedat, da sem imel kakih 15let nek srednji rang sonicare in je zdaj že druga crknila. Pa sem reku bom probal drugo varianto, vzel Braun pro 2000, ki je precej cenejša, vsaj po netu, dokupil mehke ščetke in je razlika ko dan pa noč. Pri Braunu imam občutek, da spuca res u piko. Ne da sonicare ni nič naredil, ampak zdaj so zobje res vsakič totalno gladki, prej nisem imel tega občutka, oziroma sem se moral pomatrat za učink in dvakrat it čez. Ma še kdo podobno izkušnjo?

To je samo zaradi drugačnega občutka med ščetkanjem. Pri Sonicare nimaš sploh občutka, da umivaš zobe, ker samo nekaj vibrira, pri Oralu je pa mehansko čiščenje in imaš drugačen občutek. Vem, ker imam in uporabljam obe zadevi. Če narediš test s tabletkami za obarvanje kariesa po ščetkanju se obe ščetki obneseta enako odlično.
Druga razlaga je, da nisi pravilno uporabil ščetke. Sonicare ne uporabljaš tako kot klasično ali Oral, piše v navodilih :)

pogi20 ::

Zdravo malce prebiram forum in sem zasledil, da imaš možnost vpogleda do stvari z popusti v EU skladiščih. Zanima me nakup zobne ščetke in gledal sem za xiaomi oclean, bi me pa zanimalo ali se da dobiti kakšno s popustom po možnosti pa če ima zreven še dodatne ščetke.

Bi se ti dalo malce pobrskati?
Lep pozdrav

rezator ::

Za ženo kupujem darilo. Vem da bi rada Sonicare. Ampak opažam, da se da dobiti že za 60 ali pa za 260 evrov.

1. V čem je v bistvu razlika?
2. Je vredno denarja?
Some people feel the rain. Others just get wet.

Okapi ::

Glavno vprašanje je, a tudi on ve, koliko stanejo? Ker če ve, te čaka težka naloga razložiti ji zakaj, zakaj ji nisi kupil najboljše (se pravi, najdražje).>:D

Z zobno ščetko za 3 evre imaš lahko enako čiste zobe, tako da kar se tega tiče, se ne splača.

kjut ::

Pa je*o jih kdaj bojo ze full circle oz 180 oscilirno vrtljive glave oz. vsaj 90" -.- to 30 stopinj kar je na trgu je vse presvoh zame.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

rezator ::

Zato, ker moram kupiti se 4 zimske gume! :)

To me predvsem zanima. Te sonicare krtacke se gibljejo tako hitro, da naj bi "ustvarile ultrazvok" (ce prav razumem). In to vse, tiste za 60 in tiste za 260?
Some people feel the rain. Others just get wet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rezator ()

nekikr ::

Ja, ni razlike. Dizajn je lepši pri dražjih, pa več programov imajo (ki jih nikoli ne boš uporabljal). Nastavki in vse ostalo je pa enako. Aja, pa cenejše nimajo bluetootha in povezave z appom na telefonu ;((

ejresnevem ::

kaj je prava prednost ultrazvočnih ščetk? mi mamo navadne subzvočne oscilirajoče (braun ali nekaj takšnega)...
najprej zobozdravnica odsvetovala uporabo motorke, zdaj pa je, izgleda obupala, ker na rednih letnih kontrolah (na mojo zahtevo) nič ne najde za delat, mogoče kamen za brusit..

Vazelin ::

Jaz si najprej zobe malo podrgnem z obično ščetko - zelo na hitro.

Potem vklopim philips sonicare. 2min spodaj 2min zgoraj
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

SmeskoSnezak ::

rezator je izjavil:

Zato, ker moram kupiti se 4 zimske gume! :)

To me predvsem zanima. Te sonicare krtacke se gibljejo tako hitro, da naj bi "ustvarile ultrazvok" (ce prav razumem). In to vse, tiste za 60 in tiste za 260?

Kupi model, ki je v akciji. Ni presneto velike razlike med samimi modeli.
@ Pusti soncu v srce... @

kjut ::

Hofr ma zdej 15e akcijo. 5e~ so pa nastavki 5 al 6 jih je nevem tocno. Mi je malo zal ker nisem pocakal, sem ravn pred tedni prek neta kupil "bargain" Braunovo pa vidim da bi slo se ceneje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

pero50 ::

Je kdo že testiral obe vrsti ščetk, rotirajočo in sonic? Imam rotirajočo ampak se mi vseeno nabira VODNI kamen :)), sedaj pa moram kupit nove nastavke in stanejo toliko kot kitajska ultrasonic ščetka. Imam od oralb crossaction ali nekaj takega, na nemškem "zps" testu je bila med boljšimi s ceno 40€.

šernk ::

ne kupuj kitajske sonic ščetke.

sem imel sonicare za 40eur in hoferjevo kitajsko za 20eur. Ščetke za sonicare so res 8eur komad, tista hoferjeva mi pa sploh ni očistila zob čeprav sem jo 10min uporabljal, vedno so ostali rahlo kosmatina otip. Zraven mi je pa še dlesni komplet zjebala.

sedaj sem nazaj na sonicare za 70eur in se mi dlesni počasi vračajo v staro dobro stanje. Za kamen pa ni rešitve, ker se ti večinoma zaradi sline nalaga, enim bolj enim manj in pomaga edino mehansko čiščenje, lahko pa rečem da z navadno ščetko sem ga rabil 1x letno čistit pri zobarju, sedaj pa 1x na dve leti.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

pero50 ::

nekateri zelo hvalijo alfawise ipd, tako da ne vem :)

šernk ::

za alfawise ne morem reči, ampak za hoferjevo tudi sprva nisem opazil razlike ko sem se preselil iz stare uničene sonicare. Pol sem pa opazil probleme z dlesnimi po letu in pol in pa da ne morem več prav sčistit zob, čeprav namestim nov nastavek.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

DePalmo ::

Sem imel Oral B (rotirajočo) in nisem imel občutka da mi je dobro očistilo zobe. Nato sem kupil Nevadent (isto rotirajoča) in je bilo še slabše. Nato sem za foro vzel Alfawise S100 (sonic) bolj za test preden odštejem 100+ EUR za Sonicare in sem na njej ostal. Občutek je da očisti dobro in dolgo zdrži baterija kot ščetka. Dejansko po malce več kot enem letu še vedno uporabljam prvi nastavek, kateri bo počasi zrel za menjavo. In ja, zobe čistim vsak dan dvakrat, da se nebo kdo spotaknil ob to ;)

Zobni kamen je pa zgodba zase, nekaterim se nabira bolj, drugim manj, dejavnikov povezanih s tem je pa ogromno.

kjut ::

En advice...ko se ti scetine zacnejo krivit na vse strani jih malo porezi s skarjami na nizjo dolzino. Dela nadaljnih x dni preverjeno BP.

Sp3m ::

flyko je izjavil:

Sam sem imel Sonicare DiamondClean, mularija mi jo je obtolkla in po nekaj kratnem padcu na tla je nehala delovat. Sem za preizkus naročil Oclean One in moram rečt, da je po občutku dosti boljša od sonicare. Baterija zdrži 4 mesece, nastavljivi programi, statistika z aplikacijo,... nazaj na sonicare vsekakor nebi šel več.


Zelo podobne izkušnje.

Edina pripomba, tečen zvok, ko se zažene ščetka, vsakič se zadere "Oclean".

A morda kdo ve, se ga da izklopiti ob začetku, med spreminjanjem modusa, me ne moti, samo na začetku, bi ga rad izklopli!

kjut ::

Sp3m je izjavil:

flyko je izjavil:

Sam sem imel Sonicare DiamondClean, mularija mi jo je obtolkla in po nekaj kratnem padcu na tla je nehala delovat. Sem za preizkus naročil Oclean One in moram rečt, da je po občutku dosti boljša od sonicare. Baterija zdrži 4 mesece, nastavljivi programi, statistika z aplikacijo,... nazaj na sonicare vsekakor nebi šel več.


Zelo podobne izkušnje.

Edina pripomba, tečen zvok, ko se zažene ščetka, vsakič se zadere "Oclean".

A morda kdo ve, se ga da izklopiti ob začetku, med spreminjanjem modusa, me ne moti, samo na začetku, bi ga rad izklopli!


Odpri pa fizicno unici zvocnik.

AngelOfDeath ::

Kje ste dobili Oclean - na njihovi spletni strani piše da še jih ni.

Sem pa danes stestiral Oral-B serijo 6500 (Ima mediamarkt v akciji 2 za 130€)
Imam tudi slabši model Oral B in Lidlov ponaredek.
Sonicare in Hoferjev ponaredek - nisem opazil velike razlike.

Tale 6 serija je vsaj 2x težja, tudi občutek ob ščetkanju je čisto drugačen.
Na pogled izgledajo podobno, pri ščetkanju je pa kot da bi se vsedel v fičota ali pa mercedesa.
Bom redno uporabljal en teden pa grem na pregled k zobozdravnici.
Za kompletno menjavo iz Sonicare sem se odločil, ker me je zobozdravnica vprašala zakaj si več ne čistim zob
po njenih navodilih (Sem si jih samo kot kaže Sonicare več ne opravlja svojega dela).

Tako da se je k moji "elektroniki" cca 10 kom. za čiščenje zob pridružila še nova. Trenutno moj favorit.
Čakam še da dobim Oclean... ko bo na voljo.
edit: Slovnica

nekikr ::

Čiščenje zob drugače ni ravno neka raketna znanost, no. Saj imam jaz tudi dve, Oral in Sonicare, ampak iz firbca.

user-pass ::

V zadnji stevilki Stiftung Warentest
 december 2019

december 2019

so naredili test poceni el. scetk, ki so na trgu. Manjkajo vse kitajske kot tudi vsi flagshipi. Mogoce vseeno komu prav pride.

misek ::

Ima morda kdo pokvarjeno ščetko Xiaomi Soocas X3 ? Bi potreboval samo motor :) Sem bil neroden pri uporabi in garancijsko popravilo ni možno.

§|\| /\ |<E ::

Pozdrav.
Odločam se za nakup ultrazvočne zobne sčetke (pravi ultrazvok, ne tisto phillips sonicare sranje) in sicer se odločam med EMMI-DENT ter MEGASONIX, rahlo se nagibam k Megasonix, ker so cenejše nadomestne ščetke (qwartz fiksen v jedru), dočim emmi-dent ima dražje ščetke (pri menjavi ščetke menjaš tudi qwartz).
A ma kdo kakšne izkušnje, s temi UZ ščetkami, me zanima vaše mnenje?
Hvala.

SmeskoSnezak ::

Ta clanek tudi priporoca Megasonix: https://www.electricteeth.co.uk/sonic-v...
@ Pusti soncu v srce... @

yabuk ::

Uporabljam Oclean One in zaenkrat je ok. Ima vec programov, nastavljanje skozi telefon, baterija zdrzi 3 mesece.

Edin -, na katerega opozarjajo pri električnih/soničnih krtačkah je, da lahko pride prej do pojava paradontoze (odmaknjene in dvignjene dlesni).
Ker krtačka obrača ščetine navzgor in navzdol, ti malo tudi rine dlesni. Pri sebi nisem opazil veliko tega, me pa vseeno skrbi. Tako, da grem na kombinirano sonic (4 dni na teden + 3 dni manualno). Potrebno je tudi pazit koliko pritisneš, saj imaš včasih občutek da preveč (imam najnižjo stopnjo intenzivnosti) in potem skeli.

Drugače pa ok.

toyotarav4 ::

Pravkar prišel od zobozdravnika. Zobozdravnica mi je priporočila da je namesto klasične zobne ščetke bolje uporabiti električno zobno ščetko. Imam namreč težavo z zelo občutljivo zobno sklenino. Kakšno je vaše mnenje, vaše izkušnje, katero ščetko priporočat

SmeskoSnezak ::

toyotarav4 je izjavil:

Pravkar prišel od zobozdravnika. Zobozdravnica mi je priporočila da je namesto klasične zobne ščetke bolje uporabiti električno zobno ščetko. Imam namreč težavo z zelo občutljivo zobno sklenino. Kakšno je vaše mnenje, vaše izkušnje, katero ščetko priporočat

Ce si preberes to temo bos nasel super priporocila. ;)
Vkljucno z zadnjimi pravimi ultrazvocnimi.
@ Pusti soncu v srce... @

AngelOfDeath ::

teh ultrasoničnih za 300€ sicer ne poznam.
Iz lastnih izkušenj pa bi prej bil za oral b kot sonicare.

Tudi uporaba oral b je dosti bolj preprosta kot sonicare :)
Moraš pazit samo na pravilni kot ščetke.
Pri sonicare pa še moraš tudi pravilno gibati vse skupaj.
edit: Slovnica

nekikr ::

No ja, ravno dipl. FDVjevec pa res ne rabiš biti, da dojameš tole. Sicer je pa rezultat pri obeh enak, _čisti_ zobje.

nsa_ag3nt ::

Megasonix ščetka, kako je z rezervnimi deli (potrošni material; glave) ?
Še kaj drugega je potrebno občasno zamenjati ?

Bo podjetje obstalo ? Za Philips in Braun se tega nekoliko manj bojim.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

nsa_ag3nt ::

Megasonex, ne Megasonix.
Vidim da imajo na MV oboje, glave (2x za 9.50 e) in samo ščetko (140 e).
Če kupim, si je potrebno narediti zalogo glav ?
Koliko časa zdrži eno glava ? Uporabljate zelo mehke, srednje mehke glave ?


Njihovo vesoljsko zobno pasto kdo uporablja ?
https://www.mimovrste.com/zobne-paste/m...
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

««
9 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

električna zobna ščetka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14947815 (2104) link_up
»

Zobno nitkanje, resitev?

Oddelek: Loža
499484 (1155) samovprasam
»

Katero elektricno zobno scetko (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
507555 (5606) Magic1
»

Nega zob (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21660589 (32989) Andro457
»

Kupujem elektronsko zobno ščetko - prosim za pomoč? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5417878 (8493) flameir

Več podobnih tem