» »

Električna zobna ščetka

Električna zobna ščetka

««
5 / 11
»»

šernk ::

jst na ebayu lovim sonicare diamondclean za cca 100eur s poštnino iz anglije :)

zaenkrat sta mi dve za las zbežali ena ker mi je program zatajil, druga pa ker je šel bid čez mene...
imam trenutno tisto iz hoferja pa ni vredna niti tistih 20eur ampak ker se mi ne ravno mudi ne bom dal 150eur za stvar, ki jo lahko dobim za 100eur :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

robcek23 ::

Kakšna je pa načeloma razlika? A te za 100eur niso dovolj dobre? ProXXX nešteto modelov, nevem kaj naj sploh gledam...

šernk ::

ma jst sem z sonicare za cca 40eur bil super zadovoljen (spet ebay, ker pri nas so se začele pri 100eur), pol sm prešaltal zaradi cenejših nastavkov na hoferjevo pa je bil poraz in seveda mi je umes sonicare crknu zaradi neuporabe ;(

zdej hočem pa res eno konkretno zadevo kupit, da bo pol za X-let mir.

oral ima rotirajočo glavo, philips vibrirajočo tako da vzameš kar preferiraš. Meni so vibracije bližje navadni zobni ščetki, kot pa rotiranje zato preferiram slednjo. Če nisi še nikoli imel električne, boš pomoje zadovljen z vsakim vstopnim modelom za cca 50eur teh dveh proizvajalcev.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

nekikr ::

Oral-B Pro 9000 Bluetooth smart blabla edition je trenutno najboljša. Najboljša v smislu, da jo dobiš za dobrih 100€ in ima vse, od nje boljša je le Philipsova za 250€. Jaz imam obe, obe sta svetlobno leto pred klasično ščetko, pri Oral je prednost to, da imaš več nastavkov, ki so cenejši.

šernk ::

philipsova trenutno najboljša je diamondclean če se ne motim in to osebno lovim za 80-100eur.

evo jo za 120eur, ne gledat cene pri naših lopovih, ker me je skoraj posedlo ko sem videl ceno v mercator tehniki za 220eur:
https://www.ebay.com/itm/Philips-Sonica...

je pa res da Oral ima smešno poceni nastavke, za razliko od philipsa, kateri hoče zlato zanje...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jero_no1 ::

Tole Oral-b sem kupu pri nas za 10€ več (zaradi slabih izkušenj z e-digital tam ne kupujem več) in je super zadeva.

urkrajnc ::

Mogoče kdo uporablja od Curaproxa? Vsako mnenje dobrodošlo.

https://shop.curaprox.co.uk/black-is-wh...

Hvala!

Gregor P ::

Sam jo dejansko prvič vidim, tudi na testih jo še nisem zasledil. Draga je pa tako kot ostale vrhunske. Za navadne ščetke jih sicer zobozdravniki vedno priporočajo. Tudi mene zanima, ali so tudi te električne dobre?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

SmeskoSnezak ::

Mal dragi spas, ta Curaprox. Dobis Philips ali pa Oral za manjso ceno, s podobnimi lastnostmi.
@ Pusti soncu v srce... @

Tomson ::

Sam sem v zadnjih letih preizkusil kar nekaj modelov, Philips Sonicare Flexcare za 140€, Oral-B ProCare za 100€, Xiaomi Soocare X3 za 43€ ter Alfawise S100 za 17€.

Zanimivo, glede na zelo velike razlike v ceni, v praksi sploh ni velikih razlik, so pa. Najboljša od naštetih mi je Sonicare Flexcare. Nekako imam občutek da najbolje sčisti zobe. Oral-B mi nekako sploh ne leži, sem ga hitro pospravil. Xiaomi je presenetljivo blizu Sonicaru, glede na ceno, še večje presenečenje je Alfawise za 17€, na katerem sem sedaj že kar nekaj mesecev, ker sta hčerka in žena zaplenili Sonicare in Xiaomi :(. Pa moram rečt da je za 17€ tudi tale Alfawise presenetljivo dobra ščetka, ima več tresljajev na minuto kot Sonicare, a so le ti manj intenzivni, zato pri Sonicare občutek, da bolj temeljito čisti, čeprav je občutek po umivanju tudi pri Alfawise dober. Skratka, sem prav presenečen kako je na tem področju tehnologija napredovala, predvsem pri teh poceni modelih, kjer res za drobiž tele sonične ščetke sploh niso bistveno slabše od 10x dražjih modelov, moram pa preizkusit še Sonicare DiamondClean, da vidim kaj trenutno flagship Sonicare ponuja. Kdo uporablja mogoče, je kakšna opazna razlika v primerjavi z FlexCare?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

nekikr ::

Opazne razlike med ščetko za 20€ in 200€ ni. Sem preizkusil z uporabo teh tablet za obarvanje in se lepo vidi, da tista za 20€ povsem brezhibno očisti. Na dolgi rok je pa tako ali tako vse relativno.

Djuro ::

Ne vem, kako je z ostalimi, ampak meni je že druga Sonicare crknila (res da tik pred iztekom garancije). Najprej DiamondCare, sedaj še neka najcenejša HealthyCare. Razlike med njima ne opazim. DiamondCare ima več programov, uporabljam pa itak samo enega.

K0l1br1 ::

Meni je tudi crknila. Sem jo razdrl, očistil kontakte in dela dalje. Kot kaže, pride voda ali karkoli skozi do elektronike, tam pa pride do korozije oziroma stika na nogicah nekega čipa. Nato mi je crknil gumb in jo imam razdrto brez ohišja, tako da z drugo crknjeno s kovinskim delom sklenem kontakte. Malo bolj trese v roki, puca pa še vedno. Vseeno, nekam draga je za to, da dela leto ali dve, potem pa kaput.

nekikr ::

Meni sta se pokvarili že dve, obe znotraj garancijskega obdobja.

user-pass ::

Jaz jo imam na danasnji dan 5 let in dela se vedno odlicno, brez enega dneva pavze. Edino baterija ne zdrzi vec dva tedna ampak samo se pol toliko.

Gregor P ::

Tudi meni sta že crknili dve Sonicare; ena znotraj, druga zunaj garancijskega roka.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

klekej ::

Tomson je izjavil:

Sam sem v zadnjih letih preizkusil kar nekaj modelov, Philips Sonicare Flexcare za 140EUR, Oral-B ProCare za 100EUR, Xiaomi Soocare X3 za 43EUR ter Alfawise S100 za 17EUR.


Odločil sem se, da kupim Xiaomi Soocare X3. Na enem drugem forumu je bil rečeno, da je na Gearbestu 35$. Trenutno najdem samo za 40EUR, rad pa bi črno in iz EU skladišča. Katero imaš Tomson, classic type, oval, round? Nikoli še nisem kupoval na Gearbestu, kaj moram izbrati za EU warehouse? Kje pa nastavke kupuješ in po koliko? Bi jo vzel še enkrat, ali bi raje kakšno drugo? Hvala.

https://www.gearbest.com/tooth-care/pp_...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klekej ()

Tomson ::

Tomson je izjavil:


Soocas Soocare X3 Black sonična ščetka s kodo: GB4thGW4027 iz 44EUR na 35EUR (EU skladišče)
Soocas Soocare X3 White sonična ščetka s kodo: GB4thGW4028 iz 42EUR na 35EUR (EU skladišče)


Tole je iz EU skladišča, vzameš najcenejšo poštnino (Expedited Shipping), dostava 2-5 dni ...

Philips Sonicare mi je bila dobra, ampak sta se mi v zadnjih letih 2 pokvarili, tako da zame več, no go, sploh ker neke bistvene razlike med cenejšimi opcijami ni ... Z Soocare X3 in Alfawise pa sem tudi z obema zadovoljen, Alfawise je za nizko ceno neverjetno dobra, Xiaomi pa je Xiaomi, tukaj je kvaliteta res top, tudi nastavki, tako da za to ceno je definitivno najboljša opcija. Nastavki za X3 pa so, odvisno od akcije, med 3EUR-5EUR na komad, trenutno dobiš v FlashSale 2kom za 8EUR ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

klekej ::

Hvala za linka. Koliko ceneje pa pride iz Kitajske? Mi daš prosim še za to link? Koda je ista? Kaj pa ta razlika med classic, oval in round? Ker slike iste pokaže, vsaj zdi se mi. :) Kot vidim se lahko vpišeš prek FB accounta, ne rabim ustvarjati računa, plača se preko PP? Kdaj se vpiše kodo? :D

Tomson ::

Glede na trenutno delujočo kodo za EU skladišče se iz China skladišča skoraj ne splača naročit, imaš sicer kodo: GBanniversary023 za 37€ a je dostava 3tedne, kaj dosti pa tudi ne prihraniš, le kakšen € zaradi poštnine (RegisteredAirMail) ... Lahko poizkusiš preko FBka, kodo vpišeš, ko daš artikel v košarico, greš v košarico ter vpišeš kodo pod "Promotion code" ter klikneš na "apply" ... Izgleda potem takole - klik. Za razlike med classic/oval/round pa ne bi vedel iz prakse, našel sem npr. tole:

Oval version:
1. battery life is longer than the xiaomi
2. the internal motor is slightly stronger xiaomi
3. body buttons are for the metal buttons (millet is plastic).
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Konlov ::

Jaz sem Sonicare HealthyWhite (dvojno pakiranje) naročil. Upam, da bom uporabljal8-O.

alkor ::

sonicare je res shit....kot je ze zgoraj nekdo omenil. Deluje 2 leti in konec. Imel tudi 2, obe po dveh letih v smeti. Never again.

LP
LP, a

klekej ::

Tomson je izjavil:

Glede na trenutno delujočo kodo za EU skladišče se iz China skladišča skoraj ne splača naročit, imaš sicer kodo: GBanniversary023 za 37€ a je dostava 3tedne, kaj dosti pa tudi ne prihraniš, le kakšen € zaradi poštnine (RegisteredAirMail) ... Lahko poizkusiš preko FBka, kodo vpišeš, ko daš artikel v košarico, greš v košarico ter vpišeš kodo pod "Promotion code" ter klikneš na "apply" ... Izgleda potem takole - klik. Za razlike med classic/oval/round pa ne bi vedel iz prakse, našel sem npr. tole:

Oval version:
1. battery life is longer than the xiaomi
2. the internal motor is slightly stronger xiaomi
3. body buttons are for the metal buttons (millet is plastic).


Hvala za vso pomoč! Očitno bom moral vzeti kar belo, ker črne Oval ne morem izbrati. :8) Ti imaš rose gold gumb al srebrn?

SmeskoSnezak ::

Dobil Sonicare za rojstnodnevno darilo. Deluje ze vec kot pet let odlicno, kakor prvi dan. Kaj vi pocnete?
@ Pusti soncu v srce... @

Tomson ::

@klekej: Bi moral preverit, sedaj je pri starših, je bela, gumb pa mislim da zlat ...
@SmeskoSnezak: najbolj problematični so modeli, ki so pakirani po 2, od tu največ okvar. Tudi v Sanlolaborju kjer sem sam kupoval so to potrdili ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Kaj_ti_mar ::

Tudi meni je Sonicare odpovedala, takrat še v garancijskem roku. Sedaj sem pred nabavo nove zobne ščetke, pogoj je, da ima nastavke z mehkejšimi ščetinami (sensitive).

Po priporočilih (in dobrih večletnih izkušnjah s Xiaomi telefoni) sem se ogrel za Xiaomi Soocare X3.
Ne najdem pa sensitive nastavkov, nekje v komentarjih sem prebral, naj ne bi bili več na voljo. Morda kdo kaj ve, kako je z dobavljivostjo sensitive nastavkov za X3? Ali kako drugo el. krtačo?
Tudi za Alfawise jih ne najdem.

dj_uro ::

fantje, je tole OK ali je zaradi dvojnega ročaja kaj slabše?
https://www.mimovrste.com/elektricne-zo...
vw-klub.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dj_uro ()

Tomson ::

Only time will tell! ;) Saj ponavadi 2/3 leta tako ali tako ni težav. Sicer pa tale DiamondClean kar pohvalijo, kolikor sem sledil, le povsod omenjajo da zaradi visoke cene in razlike med navadnim Sonicare modelom težko upravičiš razliko v ceni ker DiamondClean nastavek lahko uporabiš tudi pri navadni Sonicare ščetki ...

@KajTiMar: izgleda da res ni teh soft nastavkov, so pa tile pri Alfawise celo za las mehkejši kot pri Sonicare standard, če se prav spomnim tudi pri Soocare X3 ... Sam sem precej časa na Sonicare kupoval soft, potem pa jih enkrat, dvakrat ni bilo na zalogi, pa sem se tudi hitro navadil na standard ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

SmeskoSnezak ::

Za te Xiaomi imajo trgovine nastavke, al mors to prek spleta kupit?
@ Pusti soncu v srce... @

McNato ::

Če grem ob Checkoutu namesto na klasičen način na "Checkout with Paypal" poštnine ni obračunane. Je kdo preizkusi če ga sploh odpošljejo?

Konlov ::

Tomson je izjavil:

Only time will tell! ;) Saj ponavadi 2/3 leta tako ali tako ni težav. Sicer pa tale DiamondClean kar pohvalijo, kolikor sem sledil, le povsod omenjajo da zaradi visoke cene in razlike med navadnim Sonicare modelom težko upravičiš razliko v ceni ker DiamondClean nastavek lahko uporabiš tudi pri navadni Sonicare ščetki ...

@KajTiMar: izgleda da res ni teh soft nastavkov, so pa tile pri Alfawise celo za las mehkejši kot pri Sonicare standard, če se prav spomnim tudi pri Soocare X3 ... Sam sem precej časa na Sonicare kupoval soft, potem pa jih enkrat, dvakrat ni bilo na zalogi, pa sem se tudi hitro navadil na standard ...

A mi daš kak YT link, kako se to pravilno uporablja. Ps.: ne vem, če bom 2 min zdržal vsak večer. Hvala.

Tomson ::

@McNato:
Se obračuna, na koncu ...

@Konlov:
Jasno da boš zdržal. Na vsake 30s ti zavibrira in greš lepo na naslednjo četrtino zob ... Kako se pravilno uporablja? KLIK ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

nekikr ::

2 minuti je skoraj nemogoč cilj. Meni nekako uspe v treh, če sem priden. Spredaj, zadaj, po ploskvah, izredno težko v samo dveh minutah.

krefi ::

Tomson je izjavil:

Tomson je izjavil:


Soocas Soocare X3 Black sonična ščetka s kodo: GB4thGW4027 iz 44EUR na 35EUR (EU skladišče)
Soocas Soocare X3 White sonična ščetka s kodo: GB4thGW4028 iz 42EUR na 35EUR (EU skladišče)


Tole je iz EU skladišča, vzameš najcenejšo poštnino (Expedited Shipping), dostava 2-5 dni ...

Philips Sonicare mi je bila dobra, ampak sta se mi v zadnjih letih 2 pokvarili, tako da zame več, no go, sploh ker neke bistvene razlike med cenejšimi opcijami ni ... Z Soocare X3 in Alfawise pa sem tudi z obema zadovoljen, Alfawise je za nizko ceno neverjetno dobra, Xiaomi pa je Xiaomi, tukaj je kvaliteta res top, tudi nastavki, tako da za to ceno je definitivno najboljša opcija. Nastavki za X3 pa so, odvisno od akcije, med 3EUR-5EUR na komad, trenutno dobiš v FlashSale 2kom za 8EUR ...


sem naročil Soocas Soocare X3 White
hvala tomson za kodo :D
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Vazelin ::

Gledam ta video od Philipsa. Se potemtakem sploh rabi nitka??

krefi ::

mi lahko pove kdo kaj glede ultrazvocnih scetk kako delujejo?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

SmeskoSnezak ::

Vazelin je izjavil:

Gledam ta video od Philipsa. Se potemtakem sploh rabi nitka??

Da, jaz imam trenutno scetko, vodni izpiralnik pa "nitko".
@ Pusti soncu v srce... @

klekej ::

A sem jaz blesav al črne Oval na linku od Tomsona res ne morem izbrati? Rad bi črno in Oval..

Tomson ::

Res ne gre, očitno ni na zalogi, samo bela Oval je ali črna BlackGoldType ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

klekej ::

Do kdaj velja ta koda? So te akcije redne al samo na vsake tok? Sem se zapičil v črno ko norc. :D

Tomson ::

Hehe, ja potem bo že morala bit črna, lol. Koda je omejena z določenim številom prodanih komadov. Bo še sigurno kakšna, so pa tako dobre cene za EU skladišče malo manj pogoste. Kaj pa še bo in kdaj, pa bomo videli...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

klekej ::

Sedaj je brez kupona še 3EUR cenejše, bom kar belo. :D Je na Gearbestu bolje imet nastavljene cene v EUR ali $? Vrjetno vseeno, ker potem PayPal preračuna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klekej ()

pol3ni ::

alkor je izjavil:

sonicare je res shit....kot je ze zgoraj nekdo omenil. Deluje 2 leti in konec. Imel tudi 2, obe po dveh letih v smeti. Never again.

LP


Zanimivo kaj je s temi Soniccare krtačami.Pri meni doma isto.Žena je imela dve in obe sta se pokvarili nato je obupala.
Meni pa deluje še prva, mislim da cca 6 let,bi moral prav poiskati ,če imam še kje račun.Tako da je očitno čisto odvisno os sreče pri nakupu ali dela ali pač ne

klekej ::

Da vam zaupam eno skrivnost..če kupiš 2 ščetki poštnina iz 4.82€ pade na 0.53€. Sem kar 2 vzel, ker je bil tako dober deal haha. :D

Apofis ::

Oj. Kupil Sonicare ščetko. Crknil pressure sensor po devetih dneh uporabe. Dal na reklamacijo, zamenjali baje celo ročko. Crknil pressure sensor po prvi uporabi. Dal spet na reklamacijo, pa se pogovarjal z zaposleno v trgovini in, ko sem ji omenil, da ne uporabljam priloženih nastavkov za umivanje zob, temveč kao mal boljše (original, ravno za to ščetko) kupljene takenako pri njih, mi je ta omenila, da lahko crkuje zarad ravno teh nastavkov (baje je bila ena falirana serija). A je to možno?? thx

klekej ::

Kako kontaktirati prodajalca, da mi pošlje črno namesto bele? Sem sedaj našel, da je tudi black and gold nova Oval verzija. Plačano je že, poslano še ni bilo. Help! :D

vostok_1 ::

Apofis je izjavil:

Oj. Kupil Sonicare ščetko. Crknil pressure sensor po devetih dneh uporabe. Dal na reklamacijo, zamenjali baje celo ročko. Crknil pressure sensor po prvi uporabi. Dal spet na reklamacijo, pa se pogovarjal z zaposleno v trgovini in, ko sem ji omenil, da ne uporabljam priloženih nastavkov za umivanje zob, temveč kao mal boljše (original, ravno za to ščetko) kupljene takenako pri njih, mi je ta omenila, da lahko crkuje zarad ravno teh nastavkov (baje je bila ena falirana serija). A je to možno?? thx


Čemu se trudite...
Sem vam povedal, da je to nateg. Še toliko bolj, če za tak denar.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Vazelin ::

Fak a sedaj je že pri ščetki važna barva lol

klekej ::

Ja, ker električno bom gledal kar lep čas, pa tudi nova kopalnica je bolj temna. :D Je torej možno direktno chatat s prodajalcem kot na Aliexpressu ali samo preko "answered questions" spodaj pod artiklom?

Vazelin ::

««
5 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

električna zobna ščetka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14947819 (2108) link_up
»

Zobno nitkanje, resitev?

Oddelek: Loža
499484 (1155) samovprasam
»

Katero elektricno zobno scetko (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
507558 (5609) Magic1
»

Nega zob (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21660597 (32997) Andro457
»

Kupujem elektronsko zobno ščetko - prosim za pomoč? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5417881 (8496) flameir

Več podobnih tem