» »

Električna zobna ščetka

Električna zobna ščetka

««
3 / 11
»»

Furbo ::

Meni aku drži že od kar jo imam, pa je zih 5 let po tamalem, bi moral na amazon pogledat. Filam ko je prazna.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

johan05 ::

Ne vem no, a ščetke po 100, 200 €....je kar malo preveč.

Odkar imam električno pa opažam, da se mi bolj pogosto "da" čistiti zobe, ker je res hitro konec. Prej mi je bila kar manjša muka drgniti tistih nekaj minut. Verjamem, da lahko z ročno ščetko očistiš bolje, če se le temu resnično posvetiš. Je pa velika verjetnost, da se ti ne bo dalo ravno vsakič.

Tilen ::

100 EUR za ščetko, ki ti zdrži 5 let, je 1,6 EUR na mesec. Ena kavica.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

vostok_1 ::

johan05 je izjavil:

Ne vem no, a ščetke po 100, 200 €....je kar malo preveč.

Odkar imam električno pa opažam, da se mi bolj pogosto "da" čistiti zobe, ker je res hitro konec. Prej mi je bila kar manjša muka drgniti tistih nekaj minut. Verjamem, da lahko z ročno ščetko očistiš bolje, če se le temu resnično posvetiš. Je pa velika verjetnost, da se ti ne bo dalo ravno vsakič.


Z ročno ne moreš očistit bolje. Električna je skok iz voza z oslom, na reaktivno letalo.
Vse kar lahko narediš z ročno, narediš z električno 10x.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

SeMiNeSanja ::

vostok_1 je izjavil:

Same here. Tiste medzobne ščetke so res za folk, ki ima zobe kot Stonehenge.

Ne ravno - imaš različne velikosti teh ščetk. Če gledaš največje, potem je to dejansko 'stonehenge' varianta, nikakor pa pri najbolj tankih. Predvsem pa pridejo v poštev pri 'starejših občanih', katere že malo nadleguje parodontoza.

Glede cene, pa naj bi menjaval klasično ščetko vsak drugi mesec. Tudi to nanese nekaj denarja. Ampak tudi pri Sonicare moraš menjavat ščetke, pa še nesramno drago jih hočejo zaračunat. Ebay malo pomaga....sploh če vzameš kakšen kitajski klon. Ne vem pa, kako kaj stojijo kakovostno ti kitajski kloni krtačk.

Sama ročka pa se da dobiti v najrazličnejših cenovnih razredih. Jaz sem pred leti kupil paket z dvema ročkama, UV sterilizatorjem, dodatnim 'potovalnim' polnicem in torbico za malenkost nad 100€. Takrat je bil to najboljši model in še danes (kakšne 5 let kasneje) odlično delujeta obe ročki.

dukedl ::

vostok_1 je izjavil:

Jaz sem pred leti kupil paket z dvema ročkama, UV sterilizatorjem, dodatnim 'potovalnim' polnicem in torbico za malenkost nad 100€. Takrat je bil to najboljši model in še danes (kakšne 5 let kasneje) odlično delujeta obe ročki.


enako imam jz...Philips Sonicare FlexCare...

si sposodim tole temo...kje kupujete glave (proresults/diamondcare)?
lp dukedl

urli ::

Mimovrste.com

matijadmin ::

Na akcijah v Mullerju ali DM.
Vrnite nam techno!

PINki ::

nekikr ::

Ne. Enkrat sem tako naročil nastavke za Sonicare in jih potem poslal nazaj. Rekli so mi, da to niso originali ampak so ZA Sonicare :)

Samael ::

PINki je izjavil:

Je to original roba?

https://www.kuponko.si/izdelki/osebna-n...


Napis ORAL B na sliki je zavajujoč. Gre za hrvaškega trgovca, ki preko naših "kuponko" strani prodaja kitajsko robo (tudi druge zadeve). Identične 6,90 € s kao 66% popusta kupiš na ebayu s kitajske za 2,00usd do 2,99usd.

Sam sem nabavil od tega trgovca:
http://www.ebay.com/itm/262704135650 (iz radovednosti kupil tri različne modele - vsi nastavki pašejo)

In pa tega:
http://www.ebay.com/itm/142251712512 (te so mi izredno všeč)

PINki ::

Sem kar z eBaya naročil =) hvala

mat xxl ::

Sem jaz tudi z Ebaya originalne ponaredke naročil , pa niso nič slabši, kot originalni.....

Alien123 ::

Originalne ponaredke? Wat?..
Svaka vam cast da upate neke stvari z ebaya v usta davat

kriko1 ::

Na amazonu dobis relativno za dobro ceno paket nadomestnih glav, CrossAction 8x = 26e skupaj z posiljanjem.
Ni drago glede na to, da ena glava drzi max 3 mesece.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()

RockyS ::

Katero električno zobno ščetko do 50€ priporočate?

mat xxl ::

Alien123 je izjavil:

Originalne ponaredke? Wat?..
Svaka vam cast da upate neke stvari z ebaya v usta davat


Pridi do mene, dobiš dve ščetke v roko originalno in kopijo, pa, da vidim, če boš ugotovil, katera je katera.

Navadno vse delajo Kitajci, dopoldne za Philips, popoldne pa enake za trg za svojo prodajo .

Verjemi, da ni razlike, razen v embalaži in jasno ceni !

Če si pa velik skeptik pa daš eno original v vodo za 3 dni in kopijo enako in boš videl po 3 dneh, če ima voda kak okus npr. po plastiki, ali različen med originalom in kopijo .....

Master_Yoda ::

Jaz sem pred dvema tednoma nabavil svojo prvo elektricno Oral B advance power za cca 12 eur v Sparu in sem zelo zadovoljen. Nima nobenih featurjev (timer, razlicni programi) ampak dosti bolje ocisti kot navadna.

P.S. Vceraj sem nabavil tudi 8 dodatnih originalnih glav za 20 EUR. Made in Germany.

Gregor P ::

ZPS: Test električnih zobnih ščetk (feb. 2016)
(celoten članek je dostopen le naročnikom)
 Test

Test

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

nekikr ::

Fake news! Vostok je lepo povedal, da sonične ne delujejo splJoh. Ostali pravimo, da je vse isto in vse daleč pred klasično ščetko.

vostok_1 ::

Sm ravno hotu rečt. Fake review.

Ne samo da izkušnje potrjujejo, ampak tudi znanost.

Ampak, don't let me stop you burning money. Go right ahead.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

nekikr ::

Izkušnje ne, ker sonične nisi probal. Če bi, ne bi govoril takih neumnosti. Tiste tablete za obarvanje kariesa so namreč v vsaki lekarni in bi lahko v dveh minutah videl, da pišeš bedarije. Še link, ki si gam sam objavil je lepo pokazal, da sta obe električni super.

user-pass ::

Vse elektricne cistijo bolje, kot rocne. Da pa bi bile Philipsove zanic, pa ni verjeti cloveku, ki je nikoli ni imel, rad pa trolla.
So pa cene v testu kar zasoljene, normalno se da dobiti za 50% iz nemskega Amazona.

Alien123 ::

imam sonicare-ovo, nikoli več ne uporabim ročne. No zdaj morm uporablat one posebne k sem dobil zobni aparat :S študiram da bi si prho kupil.

user-pass ::

Tudi jaz imam sedaj pet let Sonicare, baterija se je sicer poslabsala, ampak se vedno zdrzi cca 10 dni. Vcasih so mi pri zobarju vsako leto ali dve cistili zobni kamen, odkar pa imam Sonicare pa niti enkrat, ceprav sem izrecno spraseval. Vredna vsakega centa. Meni je cisto vseeno, katero elektricno uporabljate, ampak mocno svetujem, da jo.

vostok_1 ::

nekikr je izjavil:

Izkušnje ne, ker sonične nisi probal. Če bi, ne bi govoril takih neumnosti. Tiste tablete za obarvanje kariesa so namreč v vsaki lekarni in bi lahko v dveh minutah videl, da pišeš bedarije. Še link, ki si gam sam objavil je lepo pokazal, da sta obe električni super.


Seveda imam izkušnje.

Ti pa si farbaj zobe z tabletami kolikor želiš. Jz že vem kaj je res.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

nekikr ::

Ne jz vem kaj je res, k mami prau da s možgani mislm. In človek naj bi te resno jemal? Povsod piše drugače, kot praviš, pa še vedno goniš svoje? Zakaj ne narediš kariere iz svojega bogatega znanja? Nimaš časa ravno, ane, pa naj drugi služijo tačas?

RejZoR ::

vostok_1 je izjavil:

Sm ravno hotu rečt. Fake review.

Ne samo da izkušnje potrjujejo, ampak tudi znanost.

Ampak, don't let me stop you burning money. Go right ahead.


Vsi znanstveni testi dokazujejo da električne krtačke bistveno bolje odstranjujejo obloge, sploh med zobmi ker vodo in zobno pasto spenijo in potisnejo med zobe, kar z navadno ne moreš nikoli naredit in krepijo dlesni v primerjavi z ročni ščetkanjem. Razlike med rotacijskim oscilacijskim (Braun/Oral B) in lateralnim oscilacijskim gibom (Sonicare in tudi Braun/Oral B ampak z manj nihaji) pa so minimalne. Braun bolje čisti med zobmi, sploh s CrossAction nastavkom, ampak je tud bolj agresiven do dlesni. Sonicare je nežnejši ampak rahlo slabše očisti med zobmi. Še vedno pa sta obe verziji bistveno boljši od ročne.

Kar potrjuje tud ta test ker so pri čiščenju ocenjene enako. Vse ostalo so praktične funkcije. Govorim tud iz izkušenj, ker sem več let imel Braun, zdej pa sem iz firbca vzel Sonicare.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Ganon ::

Uporabljate različne nastavitve čiščenja? Meni se to zdi bolj za okras. Ko sem jo prvič dobil, sem se malo igral, potem pa itak preklopiš na klasično čiščenje in ne spreminjaš več, ker ni potrebe.

PINki ::

Se mi isto zdi, da je to bolj za marketing namenjeno. Tudi glede različnih nastavkov sem skeptičen. Verjamem, da je nekaj procentov razlike, vendar bolj lari fari, da upravičijo višjo ceno, povečajo prodajo itd.

Gregor P ::

Delim vajino mnenje.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Furbo ::

Nastavitve dodajajo samo zato, ker vplivajo na ocene butastih potrošniških organizacij. Če bi braun dodal še kako nastavitev, pa magar v ritmu glasbe, bi dobil še kak % več na testu.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

nekikr ::

Edini program, ki ga uporabljam, je on-off :) Nekako pa pač morajo zapolniti cenovni rang, zakaj bi računali samo 50€, če lahko 150€?

RejZoR ::

Ganon je izjavil:

Uporabljate različne nastavitve čiščenja? Meni se to zdi bolj za okras. Ko sem jo prvič dobil, sem se malo igral, potem pa itak preklopiš na klasično čiščenje in ne spreminjaš več, ker ni potrebe.


PINki je izjavil:

Se mi isto zdi, da je to bolj za marketing namenjeno. Tudi glede različnih nastavkov sem skeptičen. Verjamem, da je nekaj procentov razlike, vendar bolj lari fari, da upravičijo višjo ceno, povečajo prodajo itd.


Dejansko je velika razlika med nastavki, sploh pri Braunu. Pri Sonicare mal izstopa DiamondClean in AdaptiveClean. Prvi ima boljše ščetine, druga pa ima del kjer so ščetine namesto iz plastike narejeno iz silikonske mase. Ščetine bolj nihajo, pa če z ohišjem nastavka pritisneš na zob ti ne strese cele čeljusti ker je mehko.

Braun pa ima največji preskok s CrossAction nastavkom. Prekrižane ščetine sežejo daleč najbolje med zobe. Sicer so mal bolj grobe za dlesen ampak če hočeš dobro očistit med zobmi je super.

Kar pa se tiče programov, ja, vglavnem obstajajo samo iz marketinških razlogov. Na svoji HealthyWhite imam Clean, Sensitive in Clean+White. Dejansko vedno uporabljam prvega, Sensitive sem uporabljal samo ko sem si enkrat s hrano poškodoval dlesen, da ni na hard drgnilo na poškodovanem delu. Clean+White pa dejansko nakoncu osnovnega Clean cikla vklopi še mislim da 2x po 15 sekund intenzivnega, da fokusiraš na sprednje zobe, kao beljenje. Braunovo Oral B sem imel osnovno Vitality z enim programom in je bila tud čist fajn.

Dejansko sem vzel ta model Sonicara ker je bil najcenejši in z najmanjšim polnilnim podstavkom. One indukcijske s kozarcem so fancy ampak za moje pojme nepotrebna navlaka. Edino kar je fajn pri teh najvišjih modelih je, da sta gumba za vklop/izklop in izbira programov ločena. Z enim gumbom moraš it čez vse programe, da jo ugasneš al pa moraš 3 sekunde držat gumb za izklop. Kar je mal štorasto in če ne paziš ti lahko razprši pasto čez pol kopalnice, ko čaraš s knofi.

Pri električnih ščetkah velja, tud če vzameš najbolj osnovno verzijo bo še vedno bistveno boljša od kateregakoli ročnega ščetkanja.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

leiito ::

To priporočajo tudi zobozdravniki, električne ščetke, vsaj ti, ki jih jaz poznam. Sicer ni nek statistični vzorec, ampak odkar uporabljam Sonicare, še nisem imel kariesa, je pa res, da se pred spanjem, spet po nasvetu zobozdravnika, držim režima: nitka, Sonicare, medzobne ščetke in Elmex mouthwash.

Adaptive clean za Sonicare so meni prevelike, zdi se mi, da otežijo dostop do notranjega dela sprednjih zob.

Favorite zobni izdelek so mi pa daleč pred vsemi Marvis zobne paste, ne vem zakaj jih ne prodajajo pri nas.
https://goo.gl/images/au6CTB

Kootra ::

Živijo, jaz bi rad preklopil iz navadne ščetke na električno in mam budget 100e, pa me zanima, če je Oral-B Smartseries 5000 dobra izbira, če naročim iz amazon.fr za 93e z poštnino skupaj. Ali je kakšna druga izbira za ta denar. Nisem ravno poznavalec teh ščetk zato je vsak komentar dobrodošel. Hvala :)

vostok_1 ::

RejZoR je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Sm ravno hotu rečt. Fake review.

Ne samo da izkušnje potrjujejo, ampak tudi znanost.

Ampak, don't let me stop you burning money. Go right ahead.


Vsi znanstveni testi dokazujejo da električne krtačke bistveno bolje odstranjujejo obloge, sploh med zobmi ker vodo in zobno pasto spenijo in potisnejo med zobe, kar z navadno ne moreš nikoli naredit in krepijo dlesni v primerjavi z ročni ščetkanjem. Razlike med rotacijskim oscilacijskim (Braun/Oral B) in lateralnim oscilacijskim gibom (Sonicare in tudi Braun/Oral B ampak z manj nihaji) pa so minimalne. Braun bolje čisti med zobmi, sploh s CrossAction nastavkom, ampak je tud bolj agresiven do dlesni. Sonicare je nežnejši ampak rahlo slabše očisti med zobmi. Še vedno pa sta obe verziji bistveno boljši od ročne.

Kar potrjuje tud ta test ker so pri čiščenju ocenjene enako. Vse ostalo so praktične funkcije. Govorim tud iz izkušenj, ker sem več let imel Braun, zdej pa sem iz firbca vzel Sonicare.


Ne vem točno ali je to replika ali komentar.

Ampak ja, kakršnakoli električna, je svetlobna leta nad ročno.

Glede različnih oblik nastavkov...pa podpiram navadno cirkularno glavo. Nisem še poskusil ravne nihajoče, ampak moj občutek mi spet pravi, da bi bla slednja slabša. Namreč silo razporedi na večjo površino, plus ni tako "kirurša" za pranje vmes zob.
Tko da okrogla je IMO best.

Kootra je izjavil:

Živijo, jaz bi rad preklopil iz navadne ščetke na električno in mam budget 100e, pa me zanima, če je Oral-B Smartseries 5000 dobra izbira, če naročim iz amazon.fr za 93e z poštnino skupaj. Ali je kakšna druga izbira za ta denar. Nisem ravno poznavalec teh ščetk zato je vsak komentar dobrodošel. Hvala :)


To je kr dober budget. Vsekakor je omenjena ščetka na nivoju. So pa tiste za ~30EUR čist solidne.

PS. Začetnikom, skoraj vsem krvavijo dlesni. Go easy prve 2 tedna. Če se po tem času še vedno pojavljajo večje krvavitve, bodisi imaš težavne dlesni ali delaš nekaj hudo narobe.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Kootra ::

vostok_1 je izjavil:

RejZoR je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Sm ravno hotu rečt. Fake review.

Ne samo da izkušnje potrjujejo, ampak tudi znanost.

Ampak, don't let me stop you burning money. Go right ahead.


Vsi znanstveni testi dokazujejo da električne krtačke bistveno bolje odstranjujejo obloge, sploh med zobmi ker vodo in zobno pasto spenijo in potisnejo med zobe, kar z navadno ne moreš nikoli naredit in krepijo dlesni v primerjavi z ročni ščetkanjem. Razlike med rotacijskim oscilacijskim (Braun/Oral B) in lateralnim oscilacijskim gibom (Sonicare in tudi Braun/Oral B ampak z manj nihaji) pa so minimalne. Braun bolje čisti med zobmi, sploh s CrossAction nastavkom, ampak je tud bolj agresiven do dlesni. Sonicare je nežnejši ampak rahlo slabše očisti med zobmi. Še vedno pa sta obe verziji bistveno boljši od ročne.

Kar potrjuje tud ta test ker so pri čiščenju ocenjene enako. Vse ostalo so praktične funkcije. Govorim tud iz izkušenj, ker sem več let imel Braun, zdej pa sem iz firbca vzel Sonicare.


Ne vem točno ali je to replika ali komentar.

Ampak ja, kakršnakoli električna, je svetlobna leta nad ročno.

Glede različnih oblik nastavkov...pa podpiram navadno cirkularno glavo. Nisem še poskusil ravne nihajoče, ampak moj občutek mi spet pravi, da bi bla slednja slabša. Namreč silo razporedi na večjo površino, plus ni tako "kirurša" za pranje vmes zob.
Tko da okrogla je IMO best.

Kootra je izjavil:

Živijo, jaz bi rad preklopil iz navadne ščetke na električno in mam budget 100e, pa me zanima, če je Oral-B Smartseries 5000 dobra izbira, če naročim iz amazon.fr za 93e z poštnino skupaj. Ali je kakšna druga izbira za ta denar. Nisem ravno poznavalec teh ščetk zato je vsak komentar dobrodošel. Hvala :)


To je kr dober budget. Vsekakor je omenjena ščetka na nivoju. So pa tiste za ~30EUR čist solidne.

PS. Začetnikom, skoraj vsem krvavijo dlesni. Go easy prve 2 tedna. Če se po tem času še vedno pojavljajo večje krvavitve, bodisi imaš težavne dlesni ali delaš nekaj hudo narobe.


Hvala za nasvet. Eno vprašanje, če ga mogoče veš. Kakšna je razlika med recimo to serijo "5000 pro" in "5000 smart series" saj koliko vidim sta skoraj identični z vsakega vidika?

nekikr ::

Tista, ki je dražja, je fulJ boljša :)

vostok_1 ::

Kootra je izjavil:



Hvala za nasvet. Eno vprašanje, če ga mogoče veš. Kakšna je razlika med recimo to serijo "5000 pro" in "5000 smart series" saj koliko vidim sta skoraj identični z vsakega vidika?


Nimam pojma, žal. Vem samo, da karkoli je v tem cenovnem rangu od znanega proizvajalca je(/mora bit) na zadovoljivem nivoju.

Če mene vprašaš, kupi raje cenejšo in preostanek porabi za zalogo kvalitetne zobne paste.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

RejZoR ::

Med Sonicare so bistveno manjše razlike kot med Oral-B modeli.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

darkolord ::

V Lidlu majo ravnokar eno ščetko v stilu Oral-B za 15 eur, ki izgleda čisto solidno. Prima za une, ki niso čisto sigurni, pa ne bi radi zapravli celega premoženja za eno ščetko.

leiito ::

Če prav razumem, je ideja Orala B, da s krožnim gibanjem ščetke čistiš samo površino zoba, kar dejansko ni nujno, ker vzrok kariesa ni sprednja ali zadnja stran zoba, ampak koščki hrane, ki ostajajo v medzobnem prostoru. Niti nisem prepričan, da je to krožno gibanje dobro za dlesni, priporočena tehnika ščetkanja je sicer prek dlesni proti spodnjem delu zoba, ne pa v nasprotni strani, da bi š ščetko odpiral prostor med dlesnijo in zobom. Pri Sonicaru je finta vrtinčenje vode in s tem izpiranje medzobnega prostora, vse drugo je prejkone gimmick, ultrazvok ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

Alien123 ::

Meni je zobozdravnik odsvetoval krožno ščetko

darkolord ::

Tisto je priporočena tehnika za ročno ščetkanje, ja. Za električno drgnjenje nima veze.

leiito ::

Jasno da ne, saj zato pravim, da nisem prepričan, da je ščetka s krožnimi gibi potrebna ali celo koristna.

Ampak v vsakem primeru je pametno ščetko kombinirati z nitko in ščetkami za medzobni prostor, mouthwashe eni hvalijo, drugi grajajo, če že, takega brez alkohola, pa na pol leta k zobarju, da sčisti zobni kamen, ker se sicer lahko začne nabirati pod dlesnijo.

Če je bil zob iz kakršnegakoli razloga izpuljen, pa čimprej implant, ker se začnejo zobje sicer razmikat in je potem še veliko dražje.

Mord še to, po 40 letu so zobje na spodnji čeljusti včasih znucani in zgledajo pol krajši od zgornjih in ni videti lepo, to se zlahka uredi z luskami, en obisk za odtis in en za montažo in je, pa še barvo zob lahko z luskami saniraš, če ti naravna ni všeč.

Tralala999 ::

Vredna vsakega centa, sonicare je zakon.

vostok_1 ::

leiito je izjavil:

Jasno da ne, saj zato pravim, da nisem prepričan, da je ščetka s krožnimi gibi potrebna ali celo koristna.

Ampak v vsakem primeru je pametno ščetko kombinirati z nitko in ščetkami za medzobni prostor, mouthwashe eni hvalijo, drugi grajajo, če že, takega brez alkohola, pa na pol leta k zobarju, da sčisti zobni kamen, ker se sicer lahko začne nabirati pod dlesnijo.

Če je bil zob iz kakršnegakoli razloga izpuljen, pa čimprej implant, ker se začnejo zobje sicer razmikat in je potem še veliko dražje.

Mord še to, po 40 letu so zobje na spodnji čeljusti včasih znucani in zgledajo pol krajši od zgornjih in ni videti lepo, to se zlahka uredi z luskami, en obisk za odtis in en za montažo in je, pa še barvo zob lahko z luskami saniraš, če ti naravna ni všeč.


You guys just don't get it...

*I know, i know God. I've tried, but they just don't listen!
Hmm...i have a solution for you that just might work. Listen. We get a bunch of Romans, a wooden cross and a mounta...
Errrr...fuck that! Thanks, but no thanks God. I'm just gonna leave them to their sins and go grab a beer.
No, no! Wait. Listen. The clouds will form, and the earth will shake...it's gonna be huge!
Eh fuck. Ok. Throw in a prostitute and a decent supper...and i'll think about it...*
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

RejZoR ::

darkolord je izjavil:

V Lidlu majo ravnokar eno ščetko v stilu Oral-B za 15 eur, ki izgleda čisto solidno. Prima za une, ki niso čisto sigurni, pa ne bi radi zapravli celega premoženja za eno ščetko.


Pred leti je nekdo omenjal, da naj bi te Lidlove ščetke celo imele isto podnožje nastavkov kot ga uporablja Oral-B, tko da pol lahko uporabljaš nastavke od Oral-B. Ne vem če to še drži, je pa vredno preverit. Za 15 EUR je dobra zadeva za začetnike, ki niso odločeni in nočejo vrečt stran preveč denarja, če jim ne bi odgovarjalo...

leiito je izjavil:

Če prav razumem, je ideja Orala B, da s krožnim gibanjem ščetke čistiš samo površino zoba, kar dejansko ni nujno, ker vzrok kariesa ni sprednja ali zadnja stran zoba, ampak koščki hrane, ki ostajajo v medzobnem prostoru. Niti nisem prepričan, da je to krožno gibanje dobro za dlesni, priporočena tehnika ščetkanja je sicer prek dlesni proti spodnjem delu zoba, ne pa v nasprotni strani, da bi š ščetko odpiral prostor med dlesnijo in zobom. Pri Sonicaru je finta vrtinčenje vode in s tem izpiranje medzobnega prostora, vse drugo je prejkone gimmick, ultrazvok ipd.



To ne drži. Oral-B odstrani največ medzobnih ostankov. Prvič zato ker je ščetinast del manjši, kar pomeni, da se ne nasloni na dva zoba in ne more it vmes, poleg tega pa zelo peni pasto in vodo ter slino in to potisne med zobe, enako kot to dela Sonicare. Če uporabiš še CrossAction nastavek, pa ima posebno obliko ščetin, ki seže še dlje med zobe. Slabost je, da je zaradi tega mal bolj groba do dlesni. Ultrazvoka ne uporablja nobena od teh, uporabljajo samo visokofrekvenčno nihanje. Edina ultrazvočna za katero vem je MegaSonex, ki naj bi s tolk visoko frekvenco (ultrazvočno) razbijala membrane bakterij na zobeh in pomagala pri odstopanju oblog od površja zoba. Teoretično, v praksi je še nisem videl delovat, tko da več ne vem.

Btw, če bi bila vsa sila proti dlesni tolk škodljiva in ne obratno, potem bi vsak ugriz trde hrane škodil našim dlesnim, ker jih dejansko odriva od zoba. Pa temu ni tako in jih celo utrjuje. Ne vem zakaj bi bila pol ščetka kaj drugačna. Mislim da je stvar pri utrjevanju dlesni samo v tem, da na njih vpliva sila pritiska.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Furbo ::

Jaz že lepo število let uporabljam oral-b, 1x letno hodim odstranjevati vodni kamen (minimalno), vsakič mi pregledajo še zobe in dlesni, pa mi niso nič rekli, da je karkoli narobe z njimi.
Da bi oral-b škodil dlesnim so samo amaterske ugotovitve amaterjev.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014
««
3 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

električna zobna ščetka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14947814 (2103) link_up
»

Zobno nitkanje, resitev?

Oddelek: Loža
499484 (1155) samovprasam
»

Katero elektricno zobno scetko (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
507555 (5606) Magic1
»

Nega zob (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21660584 (32984) Andro457
»

Kupujem elektronsko zobno ščetko - prosim za pomoč? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5417878 (8493) flameir

Več podobnih tem