» »

Siol IPTV prek wifija

Siol IPTV prek wifija

Aless ::

Rad bi naredil da bi lahko gledal Siol IPTV prek wifija na prenosniku in kljub prebiranju 100tih strani po raznih forumih mi ni uspelo, zato prosim če mi lahko kdo pomaga svetuje ali pa če je kdo iz Prekmurja da bi mi prišel to narihtat, plačam to delo!

Da opišem opremo naročeno imam Siol Optiko, 20/20internet,1x tel, 2x IPTV(sagem)Polna programska shema. Siol Modem je črni Prospero. Router je Linksys WRT160NL z nameščenim DDWRT firmwarom.

Do sedaj sem povezal 1kabel(data) iz Prosperota v WAN port na Linksysu, 1kabel(video) pa na LAN port od Linksysa. V taki konfiguraciji, če se povežem gor z računalniko prek kabla mi dela samo internet, IPTV ne dela (wifi nisem sprobaval ker mora verjetno prej delat prek kabla preden grem dalje nastavljat).
Zanimivost je še to da če ne priklopim data kabla na router, pol dela IPTV prek routerja normalno.
Ali moram še kaj na routerju nastavit??? ali ni pravilno kaj povezano???
Ima kdo kak vodič za to mojo situacijo?

Aless ::

Hmh, zdaj sem spet vse prečekirl kable in ugotovil da če dam na routerju data kabel na lan port na routerju (lan2) da dela prek kabla vse iptv in internet, če predvajam iptv pa zabaše wifi!
Na router sem namestil udpxy in poskusil nastavit da ne bi zabasalo neta sam mi ne rata. Any ideas?

mare87 ::

Na Prosperotu nimaš možnosti kreirati VAP na wifiju? Na ta način ustvariš dodatno wifi podomrežje, nastaviš na video in mora špilat (enable WMF). Predvidevam, da bi vseeno raje spreljal zadevo prek Linksys-a, zato si to preberi: http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Se...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom Neo in Asus router (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7621403 (9759) Ghost007
»

Siol TV na Siol Box preko routerja

Oddelek: Omrežja in internet
317905 (6556) damirj79
»

Amis TV komunikator za usmerjevalnikom (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6113431 (9099) Master_Yoda
»

Internet + IPTV preko WLAN omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
2822982 (13809) umexteacher
»

Linksys wrt54gl wireless se sesuje ob IPTV prometu

Oddelek: Omrežja in internet
408830 (6388) aiko

Več podobnih tem