» »

Zmrzovanje računalnika

Zmrzovanje računalnika

unit3d ::

Imam kar staro mašino (Asus P5KC, Intel Q6600, 4x1GB RAM, Geforce 8800 GTS 512 MB), ki jo v glavnem uporabljam za gledanje filmov in server. Problem, ki ga imam sedaj je ta, da je računalnik začel med delovanjem zmrzovati. Ni nekega vzorca, včasih po kakšni uri, včasih prej, zmeraj pa se slika popolnoma popači in se trenutne barve prelijejo. Iz zvočnikov pa začne prihajati neko nadležno brnenje. Po resetu spet nekaj časa deluje. Stestiral sem rame, ki bi naj bili ok, trdi disk bi naj bil tudi ok. Zanimivo je to, da če zaženem testiranje grafične s programom HighLoad, računalnik zamrzne že po nekaj minutah. Je grafična krivec ali gre zgolj za naključje?

Hvala za odg.

Sami ::

Poizkusi še 3D Mark ali Furmark, če sistem ob testu zmrzne oz. se pojavijo artefakti mora biti grafična. Stestiraj pa še s kakšno drugo grafično.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

solatko ::

Verjetno je problem v grafični ali kondenzatorji v napajalniku. Na plošči imaš same nove, pri katerih ni problem napihnjenost.
Pri teh grafičnih je bilo kar nekaj problemov. Kateri napajalnik imaš?
Delo krepa človeka

Sami ::

solatko je izjavil:

Verjetno je problem v grafični ali kondenzatorji v napajalniku. Na plošči imaš same nove, pri katerih ni problem napihnjenost.
Pri teh grafičnih je bilo kar nekaj problemov. Kateri napajalnik imaš?


Jah tele grafične so bile malo čudne, imel sem 8800GTX 768MB, kar nenkrat so se začeli pojavljati artefakti, sistem pa je kakšno sekundo za tem zmrznil.

Grafično sem spekel v pečici na 200°C in 10min, tako je delovala kake pol leta, postopek sem še 3X ponovil, potem pa je dokončno crknila :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

unit3d ::

Napajalnik je LC Power 8700. Se mi pa včasih dogaja, da ko zaženem računalnik in se Windows 7 naloži, dobim opozorilo v smislu, da trenutne nastavitve Windows efektov niso primerne za mojo konfiguracijo (??) in bodo vplivale na performance računalnika. Na to opozorilo pred tem nisem nikoli naletel in tudi po mojem ni razloga, da ne bi mogla trenutna konfiguracija izvajati teh efektov, tako da sklepam, da je povezano s tem zmrzovanjem. Bom stestiral še s 3DMark-om. Drugače pa ima ta grafična kartica svoj ventilator in polno plastike okoli, tako da nevem, če bi jo ravno dal v pečico :)

Sami ::

unit3d je izjavil:

Napajalnik je LC Power 8700. Se mi pa včasih dogaja, da ko zaženem računalnik in se Windows 7 naloži, dobim opozorilo v smislu, da trenutne nastavitve Windows efektov niso primerne za mojo konfiguracijo (??) in bodo vplivale na performance računalnika. Na to opozorilo pred tem nisem nikoli naletel in tudi po mojem ni razloga, da ne bi mogla trenutna konfiguracija izvajati teh efektov, tako da sklepam, da je povezano s tem zmrzovanjem. Bom stestiral še s 3DMark-om. Drugače pa ima ta grafična kartica svoj ventilator in polno plastike okoli, tako da nevem, če bi jo ravno dal v pečico :)


Plastiko "slečeš" preden jo daš v pečico :D Drugače bi se vse skupaj stopilo.....torej hladilnik in vso plastiko odstraniš.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

unit3d ::

Sem poskusil grafično testirati tudi z omenjenim programom 3DMark. Včasih celotna zadeva zamrzne že med samim nalaganjem, pogosto pa nekaj sekund za tistim sporočilom "Loading". V glavnem, test se nikoli ne izvede do konca. Predvidevam, da je torej kriva grafična in ne kaj druga?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Crknila grafična?

Oddelek: Pomoč in nasveti
192219 (1851) opeter
»

Grafična

Oddelek: Pomoč in nasveti
251457 (1066) SloBiscuit
»

hp 6830s težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
61223 (1156) Gingwai
»

"štekanje" računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
16996 (733) toma168
»

Grafična verjetno zanič, s katero naj zamenjam?

Oddelek: Pomoč in nasveti
7943 (783) Pyr0Beast

Več podobnih tem