» »

Videoigre in seksizem

Videoigre in seksizem

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 6
»»

Polo008 ::

Pozdrav.

Ali kdo ve, koliko je žensk, ki so vključene v slovensko "gamersko" skupnost (če ta sploh obstaja)? Kako so/ste punce ali ženske igralke videoiger sprejete, ali se srečujejo/srečujete s kakšnimi neprijetnostmi in nadlegovanjem, s katerim se moški igralci ne?

V tujih študijah so namreč potrdili veliko prisotnost seksizma v gamerski kulturi, kar je sicer splošno znano. Pa me zanima, kako je s tem pri nas.
1. Jennifer Alloway, Sexism and the Game Industry, http://www.gdcvault.com/play/1020392/Se...
2. Sexism in Video Games [Study]: There Is Sexism in Gaming, Emily Matthew, http://blog.pricecharting.com/2012/09/e...
3. Jeff Kuznekoff in Lindsey Rose: Communication in multiplayer gaming: Examining player responses to gender cues, http://nms.sagepub.com/content/15/4/541...
...

Lp,

P

Tr0n ::

Ahh, sem upal, da se bo ST izognil gamergate-u. Na zalost ne. :)

Hja, kjer je vecina folka moskega spola, med 14-35 leti, bo na zalost tudi seksizem. Ampak tudi to se spreminja, ker gamerji postajamo starejsi, pa tudi vec zensk se s tem ukvarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

shadeX ::

Hehe. Moja punca igra vse kar pride (največ MMORPG, zdej sem sicer kupil obem NFS Rivals :D). Uglavnem glede na to da nebi noben rekel da so ji všeč videoigre, se noče niti izpostavljat, ampak so prišli že momenti ko jo je folk čudno gledal, ko je rekla da rada igra igre.

Nimam pojma zakaj se ženske pri temu drugače tretirajo kot fantje. Dejstvo je da je žensk gamerk vedno več. Da bi pa obstajala kakšna ženska gamerska skupnost v SLO , pa ne bi vedu.

Sicer pa ja. Tudi slavne ženske rade igrajo igre..

Roadkill ::

Polo008: Glede na to, da si danes kreiral account samo za tole temo, lahko najprej poveš kaj te dejansko zanima.

Povej, da (recimo) delaš seminarsko nalogo, da ti lahko pomagamo, ker drugač je tale topic rahlo brezveze.
Ü

Polo008 ::

Ja, posebej zaradi tega vprašanja sem se prijavila. V resnici pišem seminar na to temo. Sama nisem v tej sceni sicer in ne igram videoiger. Dejansko je tema nek trend na spletu in žal mi je, če ste se ji hoteli izogniti, ampak nisem vedela za kakšen bolj primeren forum. Gamergate vseeno odpira pomembna vprašanja. Cilj Anite Sarkeesian in ostalih je to, da se ne bi del publike igric počutil izključeno. Nisem pa na slovenskem spletu našla kakšnih pametnih podatkov o tem, zato vprašam.
Ne vem sicer, zakaj bi bila ta tema brezveze, če ne bi rabila za seminarsko? Ste pa kot arhiv, da moraš izkazat strokovno zainteresiranost, če hočeš kaj vprašat.

Pa tudi ne gre za to, da bi hoteli v vseh igricah procente čudakov, kot so ženske, črnci, geji, Kitajci... Saj lahko še zmeraj ostanejo tudi take, ki poveličujejo bele mačote. Ampak ljudem pač ni všeč, da se v medijih podpira škodljive stereotipe, in delajo na spremembah.

bojsi ::

V Jokerju je en kratek članek na to temo...

Tr0n ::

Vprasanje bi morala zastaviti na forumu, kjer je vec zensk, glede na to, da je to tvoja target skupina. :) Tukaj jih ni prav veliko.

ZaphodBB ::

Saj sem postavila vprašanje na začetku. Ali imaš kaj za odgovoriti, ali te samo moti to da sploh kaj vprašam ali komentiram?

Sprašuješ nekaj za kar hkrati trdiš, da je splošno znano. Torej željene informacije in zaključke že imaš. S svojim odnosom daješ vtis, kot da je tvoj namen bolj trolanje. Če delaš seminarsko in od nas pričakuješ koristne odgovore, bi se veljalo bolje pripraviti - recimo izdelati anketo.

Pa še odgovor. Poznam par deklet gamerk, spoznal sem jih v real life družabnem kontekstu. Soigralcev na spletu ne sprašujem katerega spola ali spolne usmeritve so, ker me to ne zanima niti me ne briga. Tako, da nimam pojma koliko mojih soigralcev je deklet.

Vprasanje bi morala zastaviti na forumu, kjer je vec zensk, glede na to, da je to tvoja target skupina. :) Tukaj jih ni prav veliko.

Več kot bi si mislil.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Glugy ::

Jz poznam kr nekaj slovenk k igrajo. Sam pač večinoma igrajo bl indie igre al pa prek zatonj iger - mobilnih aplikacij k jim je dolgcajt. zdej če mislš pod pojmom gamerke hardcore igralke k bi prov najbl popularne AAA igre igrale na PC-ju to pa ravno ne. oziroma poznam eno k je probala counter strike pa bla 2 mesca čist obsedena z njim pol se ji pa kr naenkrat ni več dal in se tud po enem letu ni niti ozrla več nanga. zdj je pa čist izven vseh iger.
pač odvisno od punce ane...jz ne vidm igralke kot krkol drgačne k igralce. nč z njimi drgač ne ravnam kokr z igralci. enostavno itak ne morš pričakovat da bi iz tega kej nastal tko da brezveze neki se špilat. sam neki je pa res...ene prov izkoriščajo to da so ženske. se jim prov vid..in tistih ne maram. ker oprosti ampak sam zato ker si ženska v igri še ni zadostn razlog da ti nosm stvari na pladnju.

Roadkill ::

Prvi problem takih debat in pa gamergata na splošno si že v drugem postu izpostavila.

Sama nisem v tej sceni sicer in ne igram videoiger.


Drugi problem je, da glasne 12-15 letnike enačimo s celotno gamersko populacijo, katerim se ne da obscenosti v mikrofon kričat.
Ampak se mi ne ljubi debatirat o tem. Greva raje s punco eno DOTO odigrat.


Ti želim veliko sreče s tole temo na slo-techu. Je nekako tako obsojena na propad, kot če bi v lokalu za šankom fante povprašala če se jim zdi alkoholizem problem.

edit: Se opravičujem. Seksizem v zadnjem stavku ni bil nalašč!
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

kornhole ::

A ni čudno, da imajo eni in isti zmeraj neskončno veliko problemov s seksizmom, rasizmom, zatiranjem... a ni morda da se sami vprašate, če ni morda problem v vas samih?

jype ::

Roadkill> Drugi problem je, da glasne 12-15 letnike enačimo s celotno gamersko populacijo, katerim se ne da obscenosti v mikrofon kričat.

Problem je, da družba moške vzgaja v 12-15 let stare mulce, ki nikoli čustveno ne dozorijo - krive so pa ženske, ker že precej prej. Pa še pripravno je zakričat, da je nekaj narobe zato, ker je nekdo ženska.

kornhole> A ni čudno, da imajo eni in isti zmeraj neskončno veliko problemov s seksizmom, rasizmom, zatiranjem... a ni morda da se sami vprašate, če ni morda problem v vas samih?

Ves čas se sprašujemo, če ni problem v nas samih, ampak problem ni v nas samih - smo kontrolirali vse spremenljivke in dejstvo je ostalo: Seksizem je bedast.

PurpleMoo ::

Težko rečti. Ko igram preko interneta, tako ali tako na glas ne vpijem, da sem ženska, niti ne popravljam ljudi, ko uporabijo napačno sklanjatev oz. osebni zaimek, ker se mi zdi brezveze.

V živo pa, v kolikor nanese pogovor na to temo, pa so sogovorci ponavadi presenečeni, da igram igre. Da pa bi doživela kakršenkoli seksizem ali kako nasilje izključno zato, ker sem ženska, pa ne.

Sicer pa, za info, igre, ki sem jih v zadnjih dveh mesecih igrala, so bile Diablo 3, Borderlands, Portal 2, Cities XXL, Dragon Age: Inquisition.

Zgodovina sprememb…

Polo008 ::

Sprašuješ nekaj za kar hkrati trdiš, da je splošno znano. Torej željene informacije in zaključke že imaš. S svojim odnosom daješ vtis, kot da je tvoj namen bolj trolanje. Če delaš seminarsko in od nas pričakuješ koristne odgovore, bi se veljalo bolje pripraviti - recimo izdelati anketo.


Pravim, da je splošno znano iz tujine, ni pa podatkov iz Slovenije. Zanimivo, kako kar naenkrat na internetu veljajo blazni znanstveni kriteriji, ne velja več pogovarjanje, moram kar naredit anketo na 10 000 ljudi najmanj? Ne pričakujem koristnih odgovorov v stilu "naredite mi seminarsko" ampak bolj splošni vtis.

Prvi problem takih debat in pa gamergata na splošno si že v drugem postu izpostavila.

Sama nisem v tej sceni sicer in ne igram videoiger.


Torej me ne sme to niti zanimat. To tvoje pravilo pri Aniti Sarkeesian ne velja, pa še pri marsikomu drugem ne.

A ni čudno, da imajo eni in isti zmeraj neskončno veliko problemov s seksizmom, rasizmom, zatiranjem... a ni morda da se sami vprašate, če ni morda problem v vas samih?


Lepo da živiš v popolni družbi. Če ima zadosti ljudi problem z neko stvarjo, jo bodo pač poskušali spremenit. Tisti, ki delajo raziskave na te teme že mnogo let se verjetno vsake toliko časa tudi marsikaj vprašajo, ja.

Okej, torej o teh stvareh se ne govori. Hvala za odgovore.

Jarno ::

Mnoge igrice imajo enakovredne opcije za moške in ženske, recimo Mass Effect, WoW, Diablo 3, Divinity:Original Sin, Dota 2...
Mainstream zna bit tudi moško obarvan (Mario, Zelda, FIFA, Gears of War, GTA, Duke, Serious Sam, Half Life, CoD...).
Po drugi strani so tudi igre kot Portal 2, kjer je protagonist ženska.

Zato je s tega stališča skoraj vseeno, če si moški ali ženska, šteje le, da rad igraš igrice.
Poznam precej punc, ki pač najraje igrajo kaj na telefonu ali pa sploh ne igrajo in gledajo video vsebine.

Če pa se najdejo kaki troli, ki drugim kvarijo izkušnje...skoraj vedno se. Krivit industrijo in skupnost nasploh je nedosledno.

SimplyMiha ::

Svojčas sem vodil raidguild v WoW-u - in sem bil priča vsemu mogočemu, od pubcev, ki se pretvarjajo, da so punce in zato dobivajo darila ter pozornost, do dečv, ki se skrivajo za kosmatimi liki in se na smrt ogibajo TS-ju. Vmes pa je precej živahen spekter; nekaj šovinistov, nekaj belih vitezov, nekaj dramskih kraljic, nekaj prasic in prascev, predvsem pa navadni ljudje.

Sčasoma mi je počasi bilo dovolj drame, ki se je sukala predvsem okrog ženskega dela raidguilda, pa sem predal vajeti. Imam pa iz tistih časov nekaj dobrih prijateljev, katerim sem se lahko potožil, kadar so mi drugi srali po glavi ali pa drug po drugem.

Tako da, gamerke obstajajo, prav tako pa obstajajo preračunljivci in preračunljivke, ki to izkoriščajo na debelo in se okoriščajo. Normalnemu folku pa je povsem vseeno, kaj ti binglja med nogami, dokler znaš zdravit in tankat. In ko berem vse te številne članke, ki postavljajo ženske v ogrožen položaj kot tarče šovinizma in mizoginije, no, lahko se samo cinično nasmehnem. You have no idea.

Zgodovina sprememb…

Roadkill ::

SimplyMiha: problem je, ker avtorica topica brez prevoda ne bo razumela tvojega posta. :)

Na splošno se mi zdi, da je večinoma problem dojemanja internetnih skupnosti to, da se se analize nihče ne loti resno in se zato analizera samo glasno manjšino (link).

V takem primeru imaš množico najstnikov, ki iščejo pozornost nasprotnega spola na vse mogoče (tudi neumne) načine.
Potem pa novinarka z željo po pozornosti zamiži na eno oko in ignorira, da večine ljudi na internetu ne zanima katerega spola si, in extrapolira podatke na celotno gamersko populacijo (katera je po isti metodi seveda 99% moška).

Jebeš take analize. Gamergate ni debate vreden.
Ü

kornhole ::

Roadkill je izjavil:

SimplyMiha: problem je, ker avtorica topica brez prevoda ne bo razumela tvojega posta. :)

Na splošno se mi zdi, da je večinoma problem dojemanja internetnih skupnosti to, da se se analize nihče ne loti resno in se zato analizera samo glasno manjšino (link).

V takem primeru imaš množico najstnikov, ki iščejo pozornost nasprotnega spola na vse mogoče (tudi neumne) načine.
Potem pa novinarka z željo po pozornosti zamiži na eno oko in ignorira, da večine ljudi na internetu ne zanima katerega spola si, in extrapolira podatke na celotno gamersko populacijo (katera je po isti metodi seveda 99% moška).

Jebeš take analize. Gamergate ni debate vreden.



Bo pa dober senzacionalen naslov za 24kur, ki bo za sabo potegnil ogromno debate mamic ki bojo sedaj mnenja da je nihov sin naci!

jype ::

Roadkill> Jebeš take analize. Gamergate ni debate vreden.

Drži, da je reč zrastla iz rumenega tiska, ki rad objavlja reči, ki jih ljudje nekritično konzumirajo.

Žal to ne pomeni, da seksizem ne predstavlja nobene težave v tem okolju.

Roadkill> Potem pa novinarka z željo po pozornosti zamiži na eno oko in ignorira, da večine ljudi na internetu ne zanima katerega spola si, in extrapolira podatke na celotno gamersko populacijo (katera je po isti metodi seveda 99% moška).

Obstajajo igralske skupine, kjer večina ni popolnoma nič tiho in vsak tak pritlehen poskus seksizma glasno in ostro obsodi. Ni presenečenje, da je količina žensk v takih skupinah močno višja od povprečja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Roadkill ::

jype: Kolikor jaz poznam raznorazne "gamerske skupine" (ne vem kaj naj bi to pomenilo), vsem skoraj brez izjem v veliki večini prevladujejo najstniki 12-18 let.
Pustimo ob kraju excel simulatorje (eve online), šahovski krožek in pa kake retro zadeve. Recimo za nek vzorec vzami top 20 iger na http://www.twitch.tv/directory at any given moment.

Ljudje med 12 in 18im letom veljajo za (še) neizobražena podivjana s hormoni nafilana teleta.

Na podlagi njih obsojamo celotno industrijo in delamo neke zaključke glede seksizma na splošno.

Seveda super zadeva za goreče feministke, da se zgražajo nad celim svetom in nad svojo nepogrešljivostjo, ampak take pisarije niso v pomoč ne gamerkam ne feministkam.
Ü

jype ::

Roadkill> jype: Kolikor jaz poznam raznorazne "gamerske skupine" (ne vem kaj naj bi to pomenilo), vsem skoraj brez izjem v veliki večini prevladujejo najstniki 12-18 let.

Ja, verjetno si toliko star in so torej zate zanimive predvsem takšne skupine. Jaz sem občasno vpleten v kakšno in načeloma sem imel do zdaj izkušnje z dvem izjemno olikanima skupinama: Ena je bila Guns of Icarus Online, kjer se je nad neolikano mularijo vršila neizprosna represija, ki je očitno zalegla, ker je večina neolikane mularije zelo hitro postala olikana, ter lokalna (vzhodnoevropska) skupina, v kateri smo igrali Operation Flashpoint/Resistance in ArmA 1, kjer je bil delež deklet sicer manjši, a si kljub temu igralci (stari 15-45 let) niso privoščili zmerjanja ali zgolj namigovanja, da je nekdo manj vreden, ker ima napačne oblike mednožje.

Roadkill> Seveda super zadeva za goreče feministke, da se zgražajo nad celim svetom in nad svojo nepogrešljivostjo, ampak take pisarije niso v pomoč ne gamerkam ne feministkam.

Ja, se strinjam, ampak to ne opravičuje neolikane mularije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

scipascapa ::

Hvala bogu lahko samo to rečem, da imamo žensko gamersko skupnost, prav prijetno je :)
Tudi sam raje igram ženske karakterje v igrah - Lara & Co.
Seksizem? Kaj nismo moški seksisti za ženske in vice versa?

Mavrik ::

Fantje, opozarjam vas o minimalnem nivoju diskurza na tem forumu ter na 1. in 2. člen pravil. Avtor/ica teme je postavil/a konkretno vprašanje in v kolikor vas debata na to temo z nekim minimalnim nivojem ne zanima, se prosim sporočanja vzdržite.
The truth is rarely pure and never simple.

Polo008 ::


Seksizem? Kaj nismo moški seksisti za ženske in vice versa?


Hehe, kako si ti razlagaš to besedo? Seksizem je to, da se obravnava, obsoja, žali ljudi na podlagi njihovega spola, da se vrednoti en spol kot nadrejen drugemu in podobno.

vostok_1 ::

V mojih krogih so pravzaprav ženske gejmerke zlo dobrodošle. Videl sem veliko več zaničevanja žensk gejmerk, s strani drugih žensk, kot pa moških. Je pa to moja anekdotna izkušnja.

Polo008 ::

Polo008 je izjavil:

Pa tudi ne gre za to, da bi hoteli v vseh igricah procente čudakov, kot so ženske, črnci, geji, Kitajci...


Eno pojasnilo, tole je bilo odgovor na post, ki je bil med tem izbrisan.

Hvala vsem za informacije.

hawkwood ::

Predlagam da potegneš kako demografsko statistiko od Twitch kanala. Če ne poznaš Twitcha, to je kanal kjer ostali igralci streamajo svoje igre. Gamerji ga redno uporabljajo, ker ogromno pro igralcev streama. Primer statistike od Quantcasta: https://www.quantcast.com/twitch.tv

Mislim da je statistika kar točna vsaj za kake LOL, DOTA, MORPG igre.

Kot sem jaz občutil, ko sem še igral igre, je bilo res ogromno seksizma. Community pri teh igrah je res na nizkem nivoju.

ZaphodBB ::

Kot sem jaz občutil, ko sem še igral igre, je bilo res ogromno seksizma. Community pri teh igrah je res na nizkem nivoju.

Je seksizem izstopal ali si ga zgolj zaznal med greznico, ki jo ti ljudje spravljajo na svet? Mene so tudi obtoževali, da sem prijateljica noči - pa sem model. In v bistvu, sem si to lahko štel za kompliment, ker tam folk res prijavlja svašta.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

Jerry000 ::

Js pa ne poznam noene 23-30 letne da bi igrala...pa če po pravici povem se mi zdi zabavno igrat z puncami špile :)

MrNighthawk ::

Polo008 je izjavil:

Pozdrav.

Ali kdo ve, koliko je žensk, ki so vključene v slovensko "gamersko" skupnost (če ta sploh obstaja)? Kako so/ste punce ali ženske igralke videoiger sprejete, ali se srečujejo/srečujete s kakšnimi neprijetnostmi in nadlegovanjem, s katerim se moški igralci ne?

V tujih študijah so namreč potrdili veliko prisotnost seksizma v gamerski kulturi, kar je sicer splošno znano. Pa me zanima, kako je s tem pri nas.
1. Jennifer Alloway, Sexism and the Game Industry, http://www.gdcvault.com/play/1020392/Se...
2. Sexism in Video Games [Study]: There Is Sexism in Gaming, Emily Matthew, http://blog.pricecharting.com/2012/09/e...
3. Jeff Kuznekoff in Lindsey Rose: Communication in multiplayer gaming: Examining player responses to gender cues, http://nms.sagepub.com/content/15/4/541...
...

Lp,

P



Na hitro preletiš odgovore in ugotovoviš, da je seksizem žal prisoten v vseh krogih... Tudi na Slo-Tech :)

Žal boš za konkretne raziskave morala naredit kakšno anketo. Ampak bo težava jo razširit skozi gamerske skupnosti.

Zgodovina sprememb…

Jerry000 ::

PurpleMoo je izjavil:

Težko rečti. Ko igram preko interneta, tako ali tako na glas ne vpijem, da sem ženska, niti ne popravljam ljudi, ko uporabijo napačno sklanjatev oz. osebni zaimek, ker se mi zdi brezveze.

V živo pa, v kolikor nanese pogovor na to temo, pa so sogovorci ponavadi presenečeni, da igram igre. Da pa bi doživela kakršenkoli seksizem ali kako nasilje izključno zato, ker sem ženska, pa ne.

Sicer pa, za info, igre, ki sem jih v zadnjih dveh mesecih igrala, so bile Diablo 3, Borderlands, Portal 2, Cities XXL, Dragon Age: Inquisition.


League of legends tudi kaj igraš?

MasterTade ::

T.i. gejmerke sem ponavadi srečeval predvsem na MMORPG igrah še včasu ko sem bil na mmo sceni. Moram rečt da ko sem spet prešaltal na kakšen cod2 jih bolj ali manj nisem več prav dosti videl, še tisto kar je bilo, so bili večinoma troli (pomojem). Problem je predvsem v odnosu nezrelih, hudobnih mladoletnikov(predvsem), s katerimi se vsak normalen človek ne bo mogel pogovarjat na nekem dostojnem nivoju. Nekateri jih preprosto ''zabijejo'', jim hočejo dokazati da nimajo pojma, da so le za v kuhinjo, kar igralkam zbije veselje do igranja.Potem imamo spet nekatere, ki se začnejo koj slinit in iskat njihovo pozornost v virtualnem svetu. Ne vem, spol nikakor ne vpliva na t.i. skill, jaz gledam na spoštovanje drugih in poštenje pri igranju iger,kar je danes že kar problem :( . Nekateri ne igrajo več zaradi zabave, ampak za to, da druge zanjo prikrajšajo..
O kak skupnosti pa res ne bi vedel, če pa obstaja, jim svetujem, da ostane anonimna,saj bi glede na obupen community kaj kmalu propadla.

Matevz96 ::

Po mojih izkušnjah je seksizem v igrah prenapihnjen. Res je, da developerji v neketarih igrah ženske like obravnavajo povsem drugače (glej sliko) ampak imaš potem igre kjer je glavni junak ženska (Portal). Glavni razlog je ciljna publika, ki je v večini MMOjev moškega spola in še vedno v adolescenci, ki ne vidi ničesar raje kot malo p0rn vsebin.



Glede verbalnega nasilja pa povsem na kratko, če te bo nasprotnik premagal obstaja velika verjetnost, da mu boš kaj povedal/napisal. Če je dotični osebek ženskega spola bo nekaj v zvezi tem (glej Jokerjev članek, ki omenja grožnje s posilstvom), drugače mu pač rečeš noob ali kaj v tem smislu.

Še en članek na to temo:
http://mmo-play.com/mmo-blog/mmo-sexism

BigWhale ::

Roadkill je izjavil:

Jebeš take analize. Gamergate ni debate vreden.


Ja je, to, da zenski grozijo s smrtjo, posilstvom in drugimi oblikami nasilja samo zato, ker je povedala svoje mnenje, nakazuje na resen problem.

Ce to ne bi bil problem, potem bi ene par ljudi reklo GTFO, ostali bi jo pa ignorirali. Za groznje, ki jih je prejela (pa ne samo ona, se en kup drugih ljudi), ni _nikakrsnega_ opravicila. In teh grozenj je bilo na tisoce. Prav tako se je grozilo ljudem, ki so se postavili na njeno stran. Se vec, za moske, ki so se strinjali z njo se je pojavil slabsalni izraz 'social justice warrior'.

Ocitno je precej ljudi se vedno mnenja, da 'igrce pac niso za punce'.

V svoji 'igralski karieri', sem pa dozivel ze marsikaj. Ce se v nekem public chatu pojavi zenska, je to, da je nihce ne poslje v kuhinjo ponavadi izjema.

SimplyMiha ::

Pozabil si, da se je grozilo tudi njenim kritikom. Skratka, clusterfuck groženj. Tega res ne rabimo tu.

BigWhale ::

MasterTade je izjavil:

T.i. gejmerke sem ponavadi srečeval predvsem na MMORPG igrah še včasu ko sem bil na mmo sceni.


Kaj pa pomeni kratica t. i.? Tako imenovane? Zakaj pa ta besedna zveza? A niso gejmerke? A so gejmerji tud tako imenovani?

SimplyMiha ::

Najbrž misli take, kot je ta na desni:


Ampak po mojem so gejmerke, če igrajo, ni važno kako dobro.

Zgodovina sprememb…

ahac ::

V mojem WoW guildu je bilo vedno dost žensk pa se sploh ne spomnim, da bi kadarkoli to imel kakšen pomen. Enako so špilale kot tipi in enako so bile obravnavane. Ampak mogoče je bil pa samo moj guild tak, ker je privabil prave ljudi in izločil bedake.
Zdaj, če grem nek dungeon preko "looking for group" sistema (kjer ti špil sam naredi skupino) bom dostikrat slabe volje zarad obnašanja nekaterih igralcev do čisto vseh ostalih. Če tank pulla nekaj, kar bi mogoče lahko šli okrog? Mu takoj povejo, da je kreten. Če nekdo ne pozna fighta in umre... kick! Če gremo prepočasi naprej... ragequit. Ni treba, da si ženska, da se ne počutiš dobrodošlo.
Važno je kakšne ljudi imaš okrog sebe. Gaming tukaj ni nič drugačen kot vse ostalo.

Sama nisem v tej sceni sicer in ne igram videoiger.
Pa bi lahko. Sploh, če hočeš pisat o tem. Saj ni tolk težko...


Gamergate vseeno odpira pomembna vprašanja. Cilj Anite Sarkeesian in ostalih je to, da se ne bi del publike igric počutil izključeno.

Njen glavni cilj je s tega naredit kariero. Zato pretirava in o nekaterih igrah pokaže samo tisti majhen delček, ki potrdi kar ona hoče povedat hkrati pa ignorira vse kar se ne sklada s tem. Lahko bi dejansko pripomogla k izboljšanju stvari, ampak je ugotovila, da bo super zaslužila, če pove tisto, kar njeni podporniki hočejo slišat.


BigWhale je izjavil:

Roadkill je izjavil:

Jebeš take analize. Gamergate ni debate vreden.


Ja je, to, da zenski grozijo s smrtjo, posilstvom in drugimi oblikami nasilja samo zato, ker je povedala svoje mnenje, nakazuje na resen problem.

Ce to ne bi bil problem, potem bi ene par ljudi reklo GTFO, ostali bi jo pa ignorirali. Za groznje, ki jih je prejela (pa ne samo ona, se en kup drugih ljudi), ni _nikakrsnega_ opravicila. In teh grozenj je bilo na tisoce. Prav tako se je grozilo ljudem, ki so se postavili na njeno stran. Se vec, za moske, ki so se strinjali z njo se je pojavil slabsalni izraz 'social justice warrior'.

Se strinjam, da ni opravičila za grožnje, ampak:

SimplyMiha je izjavil:

Pozabil si, da se je grozilo tudi njenim kritikom. Skratka, clusterfuck groženj. Tega res ne rabimo tu.

Ja, ampak o tem se ne piše! Milo dobi iglo po pošti? Forget it.
Anita dobi grd tweet? Novica dneva!

Grožnje dobivajo vsi: game developerji, youtuberji (nekatere se celo "swata"), zvezdniki, politiki. Tud jaz sem že dobil "grožnje s posilstvom" v svoji online karieri (kot admin slo-comp foruma). Včasih je tudi zanimivo vidit kolk je brisanih postov na Slo-Techu in kako se "grozi" nekaterim moderatorjem.

Sicer je take grožnje najboljš ignorirat (in prijavit policiji, če so dost resne)... nikakor pa ne javno objavljat ali odgovarjat na njih. To smo še spodbudi tistega, ki jih je poslal. Večina ljudi jih ignorira, Anita jih pa pošlje prijateljem med novinarji. Ravno zato bo nekdo, ki se mu zdi zabavno, da jih pošilja, v Aniti videl super tarčo. Nima veze kakšno je njegovo mnenje o ženskah v gamingu... o grožnji poslani Aniti, se bo enostavno več govoril in s tem se mu zdi, da je več dosegel.

Sicer pa... kaj gamergate sploh je? Neka skupina ljudi, ki hoče da je gaming samo za moške? Al s(m)o to kar vsi gamerji? Če je tako... zakaj so se poimenoval gamergate? Kaj to pomeni?
V bistvu gre za škandal v gaming novinarstvu (Zoe Quinn in njenih 5 tipov, ampak tisto je bil samo tipping point in razen tega ni pomembno). Če razumeš to, potem je ta besedna zveza dost bolj logična.

No, in ker gaming novinarji držijo skupaj so se odločil, da bodo svoje kritike utišal tako, da jih označijo za seksistične neckbearde. S tem so debato lepo obrnil stran od njih samih.
Zato so tudi napisali tistih 8 ali 10 "gamers are dead" člankov na isti dan. Iz besede "gamer" so želel naredit slabšalni izraz! Se ti to ne zdi ravno tako žaljivo? Pa tukaj gre za novinarje in ne neko mularijo na 4chanu... In kako to, da so vsi pisali isto na isti dan? Obstajala je email skupina GameJournoPros, kjer so se take stvari lepo zmenil med sabo. Tam so se tudi zmenil katere indie developerje ignorirat, katere novinarje odpustit, itd.. In ko se je razvedl še o tem, so še bolj začel pisat o tem kako gre pri gamergate za sovraštvo do žensk!
Na skrivaj sicer vedno bolj objavljajo povezave med avtorji novic & opisov teh avtorji in založniki iger oz. dajejo stvari pisat tistim, ki nimajo teg povezav... ampak ne bodo priznal, da jih je v to prisilil ravno gamergate.

Zato pa na teh večjih gaming straneh tudi ne boš videl kritike Anitinih videov. GameJournoPros so rekl, da se to ne sme ker bi s tem podpiral gamergate in to je to. Namesto koristne debate (s kateri bi se dal kaj izboljšat) imamo zdaj 2 strani, ki se obmetavata z drekom in grožnjami.
Ženske gamerke sicer zdaj niso nič na boljšem (prej obratno), moški gamerji tud ne, ampak očitno se zaradi tega nihče od teh ljudi prav nič ne sekira.

edit: Sneti je v Jokerju sicer napisal, da se v veliko stvareh ne strinja z Anito. V Sloveniji to lahko... :)
Ampak vseeno pa pravijo, da gre pri gamergate samo za seksizem in ne omenjajo novinarstva. Zanimivo mnenje za revijo, ki redno objavlja slike nagih žensk... ;)

edit2/btw:

shadeX je izjavil:

Sicer pa ja. Tudi slavne ženske rade igrajo igre..

Mila je zadnjič na redditu napisala, da že par let ne igra več WoW, ker nima časa. :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

GamerBoy ::

Vidite, sem ravno te dni razmišljal kako si naj spremenim nick :)) Gamerke navalite, jutri morda več ne bom samski....

Kar se igralcev tiče je tako, da je skorajda vsaka igra na momente toksična. To da je neka tarča verbalnega napada ženskega spola je ponavadi nepomembno. Če žalijo tipa, je to zato, ker je slab in je noob, če je pa to ženska pa BAMMM... prekleti seksisti.

Seveda bo vsak, ki bo nekoga želel užaliti, za to tudi uporabil vsa sredstva in če se za nekoga ve, da je ženskega spola bodo padale tudi "kitchen fore". Enako kot, da bi se za nekoga vedelo, da je debel, bi pa potem padale fore o debelih... Oz so že dostikrat, folk se je približno poznal, ponavadi enosmerno: so videli recimo sliko nekoga z LANpartya in če se je ta oseba znašla v konfliktu so padale šale o debelih.

Kar se pa igralnih karakterjev tiče in jokanja, češ kako učijo mlade geeke o nerealnih lepotnih telesnih standardih, ki bi jih naj vse ženske imele... Ja kaj pa tipični moški karakterji, vsi nabiti kot Švarci... Lahko je zgodba celo o zapohancu in pijancu, ki samo pije, se zakaja in okrog fukari, pa ima še vedno nabildano telo, kot nekdo, ki je 5x tedensko v fitnesu in pazi na prehrano. Tega je polno tudi v TV serijah, recimo Californication in Hank Moody, v celi seriji ni dvignil uteži oz. stvari težje od 5 kil, pa je brez majice še vedno konkurenčen... V realnosti pa raje ne vemo kako bi ta oseba izgledala po toliko popitega alkohola in poležavanja naokrog...

Kakorkoli obrnemo, dejstvo je da žensk online pač ni veliko in si zato hitro lahko pridobijo status "bogov", "mi" smo si pa sami krivi, ker klečeplazimo za njimi. No jaz niti ne, ker me take, ki iščejo pozornost niti ne zanimajo. Poglejte twitch tv, 1 od 10 streamerk je morda res dobra v igri in zato vredna ogleda, ostale pa daleč pod nivojem, ogledov pa več kot večina moških kolegov, ki jo z enem prstu obrnejo.

Je pa definitivno tudi res, da se tistim dobrim godi krivica, je dobra, hoče streamat, pa nima "videza". Streama lahko vsak debel geek, samo da je dober pa bo mnenje večine gledalcev pozitivno, probajmo z debelo gamerko pa bo 3/4 chata samo o njeni debelosti.

Povprečna igralka iger se po mojem skromnem mnenju zaradi svojega spola večkrat znajde v prednosti kot pa v neki hendikepirani situaciji. Dosti jih to z veseljem izkorišča, tudi materialno, druge, ki imajo nekaj dostojanstva, pač od vsega kar prinese status "gamerke" doživijo zgolj negativne stvari.
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

jype ::

GamerBoy> Če žalijo tipa, je to zato, ker je slab in je noob, če je pa to ženska pa BAMMM... prekleti seksisti.

Tipu praviloma ne povedo, da ga bodo počakali pred bajto in posilili, dekletom pa zelo radi grozijo.

Čemu taka razlika? Najverjetneje zaradi vzgoje, ki jih je naučila, da so ženske šibke in da "ne" pomeni "da".

ahac ::

Tipu praviloma ne povedo, da ga bodo počakali pred bajto in posilili, dekletom pa zelo radi grozijo.

O, pa jim tudi.
Sicer manj grozijo s posilstvom (jasno, ker jih tipi ne zanimajo) in več z drugimi stvarmi, ampak ne mislit, da se to ne dogaja.

edit: Se pa strinjam, da je vzgoja problem, ampak ta tudi pravi puncam, da "igrice niso za njih" in potem se čudimo zakaj je tolk več tipov med gamerji...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Matevz96 ::

GamerBoy je izjavil:

Dosti jih to z veseljem izkorišča, tudi materialno, druge, ki imajo nekaj dostojanstva, pač od vsega kar prinese status "gamerke" doživijo zgolj negativne stvari.


GamerBoy ::

Jype, ti si še old school, danes grozijo vsem, pa si lahko tudi marsovec. Tudi sam spet nisem tako mlad (skoraj 26) in sem lahko opazoval spreminjanje kulture pri igrah v teh 14 letih odkar sem online. Mislim, da je že sam internet razvil svojo subkulturo osebkov, ki se jim je online že čisto skisalo, jih raje ne opisujem, ker jih težko brez uporabe neprimernih besed, ampak 4chan je odličen začetek za preučevanje "osnov" iz katerih te osebe izhajajo. V igrah naravnost uživajo ko komu pokvarijo dan, če si punca in oni to vedo, je to zgolj še eno sredstvo s katerim te bodo napadli. Vse za dosego cilja... Menim, da punce sploh nimajo nič težje življenje v online igrah. Pač danes moreš imeti trdo kožo, če hočeš resnično uživati v online multiplayer igrah. Saj imamo na ST temo, kako postati flegmatik :P

Sicer pa mislim, da se še nobena se ni resnično prestrašila online groženj s posilstvom. Ker če bi bilo vse res, bi moja mama že 999x umrla zaradi raka, jaz pa bil gay, ker sem jim ga že tolikokrat vlekel.

Večji problem se mi zdijo otroci, ki pridejo v takšno gaming online okolje in v njemu odraščajo.
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

BigWhale ::

ahac je izjavil:

Sama nisem v tej sceni sicer in ne igram videoiger.
Pa bi lahko. Sploh, če hočeš pisat o tem. Saj ni tolk težko...

Za pisanje o tem ni potrebno. Lahko bi, mus pa ni, pa niti ni nujno, da bi karkoli dosegla s tem.

ahac je izjavil:


Gamergate vseeno odpira pomembna vprašanja. Cilj Anite Sarkeesian in ostalih je to, da se ne bi del publike igric počutil izključeno.

Njen glavni cilj je s tega naredit kariero. Zato pretirava in o nekaterih igrah pokaže samo tisti majhen delček, ki potrdi kar ona hoče povedat hkrati pa ignorira vse kar se ne sklada s tem. Lahko bi dejansko pripomogla k izboljšanju stvari, ampak je ugotovila, da bo super zaslužila, če pove tisto, kar njeni podporniki hočejo slišat.

Kaj tocno bi Anita rada, lahko ti samo ugibas. To je pa tudi vse. In ne, ne mores vedeti, pa ceprav si ti zdi, da morda ves.

ahac je izjavil:


SimplyMiha je izjavil:

Pozabil si, da se je grozilo tudi njenim kritikom. Skratka, clusterfuck groženj. Tega res ne rabimo tu.

Ja, ampak o tem se ne piše! Milo dobi iglo po pošti? Forget it.
Anita dobi grd tweet? Novica dneva!


Zakaj probavas zbanalizirat zadevo? Kar se je nekomu drugemu zgodilo nima prav nobene veze s tem kaj se dogaja Aniti, Francki ali pa Lojzetu. Prav tako ni slo samo za 'grd tweet'. Zaradi taksnih posplosevanj je potem samo se vec problemov.

ahac je izjavil:

Grožnje dobivajo vsi: game developerji, youtuberji (nekatere se celo "swata"), zvezdniki, politiki. Tud jaz sem že dobil "grožnje s posilstvom" v svoji online karieri (kot admin slo-comp foruma). Včasih je tudi zanimivo vidit kolk je brisanih postov na Slo-Techu in kako se "grozi" nekaterim moderatorjem.


Seveda, in zaradi taksnih grozenj je potrebno ukrepati. (Cyber)bullying je resen problem, ki se mu posveca premalo pozornosti. Samo zato, ker je 'virtualno' se ne pomeni, da je manj resno in manj nevarno.

ahac je izjavil:


V bistvu gre za škandal v gaming novinarstvu (Zoe Quinn in njenih 5 tipov, ampak tisto je bil samo tipping point in razen tega ni pomembno). Če razumeš to, potem je ta besedna zveza dost bolj logična.

No, in ker gaming novinarji držijo skupaj so se odločil, da bodo svoje kritike utišal tako, da jih označijo za seksistične neckbearde. S tem so debato lepo obrnil stran od njih samih.


Tole si prevec posplosil. Niso novinarji vsega krivi, kot tudi niso vsi gamerji a-holes. Problem seksizma je marsikje v IT industriji precej resen in bi lahko bilo marsikoga sram zaradi tega. Tudi niso vsi ljudje kriminalci, pa zaradi tega ne obracamo hrbta zrtvam kriminala.

ahac je izjavil:


Na skrivaj sicer vedno bolj objavljajo povezave med avtorji novic & opisov teh avtorji in založniki iger oz. dajejo stvari pisat tistim, ki nimajo teg povezav... ampak ne bodo priznal, da jih je v to prisilil ravno gamergate.

Take povezave so v vseh branzah industrije. Pa ne zato, ker bi bili vsi cehovsko navezani med sabo ampak zaradi tega, ker po dolocenih letih v biznisu nekatere ljudi bolj spoznas in z nekaterimi navezes bolj prijateljske stike kot z drugimi. Neodvisnih kritik prakticno nikjer ni. Nikjer. Zal.

ahac je izjavil:

Zato pa na teh večjih gaming straneh tudi ne boš videl kritike Anitinih videov. GameJournoPros so rekl, da se to ne sme ker bi s tem podpiral gamergate in to je to.


Jaz sicer te teorije zarote ne poznam, ampak taksen ukrep se mi zdi smiselen s komercialnega in nevtralnega vidika. Na svojih forumih noces imeti zealotov ne ene in ne druge strani. Prav tako pa z ne-pokrivanjem celotne zadeve ostanes bolj nevtralen kot ce katerikoli strani naklonis vec pozornosti.

ahac je izjavil:

Namesto koristne debate (s kateri bi se dal kaj izboljšat) imamo zdaj 2 strani, ki se obmetavata z drekom in grožnjami.


Tezko je imeti koristno debato tam kjer ljudje ne znajo upostevati enega samega pravila: "Don't be an asshole."

Tudi jaz se z Anito v nekaterih stvareh ne strinjam in se mi zdi, da vcasih isce dlako v jajcu. Problem je v tem, da vcasih ne najde samo dlake ampak kr cel krznen plasc.

BigWhale ::

GamerBoy je izjavil:

Kar se igralcev tiče je tako, da je skorajda vsaka igra na momente toksična. To da je neka tarča verbalnega napada ženskega spola je ponavadi nepomembno. Če žalijo tipa, je to zato, ker je slab in je noob, če je pa to ženska pa BAMMM... prekleti seksisti.


Ja, vsaka igra je lahko toksicna, ce si tak debil, da za malico pojes skatlo, DVD in se un pamflet, k je bil notr. Ne delite tega, pa naujo igre toksicne. Ce moras v igri zaliti nasprotno stran, si en nevzgojen debil, ki sodi v kak prevzgojni dom.

GamerBoy je izjavil:


Seveda bo vsak, ki bo nekoga želel užaliti, za to tudi uporabil vsa sredstva in če se za nekoga ve, da je ženskega spola bodo padale tudi "kitchen fore". Enako kot, da bi se za nekoga vedelo, da je debel, bi pa potem padale fore o debelih... Oz so že dostikrat, folk se je približno poznal, ponavadi enosmerno: so videli recimo sliko nekoga z LANpartya in če se je ta oseba znašla v konfliktu so padale šale o debelih.


A to probavas opravicevati in racionalizirati zaljenje kar tako? A k te nekdo premaga v taroku mu tudi v obraz poves, da je en debeluhar, katerega mamo je pofukal stekli dingo? Pa k mu poberes stih mu razlozis da bi blo boljs, da bi se zacel ukvarjati z auto-felacijo, ker je nesposoben igrat karte?

GamerBoy je izjavil:

Kar se pa igralnih karakterjev tiče in jokanja, češ kako učijo mlade geeke o nerealnih lepotnih telesnih standardih, ki bi jih naj vse ženske imele...


Gre predvsem za to, da zenske like v vecini primerov zbanalizirajo na vitrinske exponate, ki niso sposobni razmisljanja in rabijo zraven dedca, da jih brani. NE, NE rabis zdej takoj nasteti pet iger v katerih ima glavno vlogo zenska. Gre tudi za debilizme, ki jih prodajajo nekateri zalozniki iger. Nevem ali je COD ali pa BF, kjer so zalozniki rekli, da niso dodali zenskega karakterja v igro, ker bi jih to prevec stalo in je pretezko. Resno?

GamerBoy je izjavil:

Kakorkoli obrnemo, dejstvo je da žensk online pač ni veliko in si zato hitro lahko pridobijo status "bogov", "mi" smo si pa sami krivi, ker klečeplazimo za njimi. No jaz niti ne, ker me take, ki iščejo pozornost niti ne zanimajo.


Grow up. Pa nehaj tako grdo posplosevati.

GamerBoy je izjavil:

Poglejte twitch tv, 1 od 10 streamerk je morda res dobra v igri in zato vredna ogleda, ostale pa daleč pod nivojem, ogledov pa več kot večina moških kolegov, ki jo z enem prstu obrnejo.


To je samo dokaz, kaksni debili so moski. Vsekakor pa ti manjka razmerje koliko moskih na Twitch TV je dobrih in se jih splaca gledati, koliko jih je pa zanic.

GamerBoy je izjavil:


Je pa definitivno tudi res, da se tistim dobrim godi krivica, je dobra, hoče streamat, pa nima "videza". Streama lahko vsak debel geek, samo da je dober pa bo mnenje večine gledalcev pozitivno, probajmo z debelo gamerko pa bo 3/4 chata samo o njeni debelosti.


In po vsem tem kar si napisal si se vedno upas trdit, da ni seksizma v gaming industriji? In da so verjetno zenske celo same krive za to? :)))

GamerBoy je izjavil:

Povprečna igralka iger se po mojem skromnem mnenju zaradi svojega spola večkrat znajde v prednosti kot pa v neki hendikepirani situaciji.


IT dogodki povsod po svetu so zaceli sprejemati 'code of conduct' dokumente in jih javno objavljajo. Zato ker se je toliko zensk pocutilo vsaj neprijetno, ce ze ne ogrozeno na teh dogodkih. Ljudje, naucite se obnasati.

BigWhale ::

GamerBoy je izjavil:

Pač danes moreš imeti trdo kožo, če hočeš resnično uživati v online multiplayer igrah. Saj imamo na ST temo, kako postati flegmatik :P


In to se ti zdi sprejemljivo in tko zabavno, da das tacga smajlija zravn? Awsm!

MasterTade ::

@Bigwhale beseda gejmer/ka ni v sskj.

GamerBoy ::

BigWhale je izjavil:

GamerBoy je izjavil:

Pač danes moreš imeti trdo kožo, če hočeš resnično uživati v online multiplayer igrah. Saj imamo na ST temo, kako postati flegmatik :P


In to se ti zdi sprejemljivo in tko zabavno, da das tacga smajlija zravn? Awsm!


Glej jaz mirno ignoriram večino ljudi in se jim zraven smejem, včasih se celo neizmerno zabavam, ko jih gledam kako se po zobeh mečejo, da bi bi iz mene iztistnili kakšen odziv preko tipkovnice. Tudi sedaj ti lahko flegmatično odgovorim, da me ne briga kaj dosti, kako si ti razlagaš tega smajlija... Se mi za tvoj stil pisanja zdi vseeno napadalen ali kako bi že punce rekle; pasivno-agresiven (ups) :)) (do u see what I did here (again!))

Kar se seksizma v igrah tiče, pa lej je eden izmed omnogih orodij s katerimi operirajo troli in drugače neuravnovešeni osebki. Je definitivno problem, ne pa tak problem, da je biti ženski gamer kaj bistveno bolj stresni status od moškega. Punce se bolj prizadane z raznimi namišljenimi posilstvi, moške pa da je 40 letni devičnik z 10 centimetersko bobipalčko med nogami... Če misliš kako drugače pa lej, manjka ti prakse. Ni se za hvaliti, ampak sram me pa tudi ni, sem ogromno časa zabil za razne online igre, tudi s puncami. Pa se povečini opažal več pozitivnih reakcij kot pa negativnih v primerih, ko je nekdo ugotovil, da z nami igra punca.

Sem zgolj zagovornik enakosti in da se govori o vseh problemih oz. segmentih enega velikega problema in ne izpostavlja zgolj enega izmed mnogih zgolj zato, ker je pa ta sedaj v modi. In to na takšen način, da dobiš občutek, da bi se moral sedaj slabo počutiti, samo zato ker sem moški in nisem črn (aja pardon to je že druga ekvivalentno popularna tematika).
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

BigWhale ::

GamerBoy je izjavil:

(do u see what I did here (again!))


Bi moral se kaj drugega opaziti, kot to, da ti pravopis sepa?

GamerBoy je izjavil:

Je definitivno problem, ne pa tak problem, da je biti ženski gamer kaj bistveno bolj stresni status od moškega. Punce se bolj prizadane z raznimi namišljenimi posilstvi, moške pa da je 40 letni devičnik z 10 centimetersko bobipalčko med nogami...


Oprosti, ampak tale zadnji stavek te diskvalificira iz debate. NE mores v isti kos metat zmerjanja z devicnikom in groznje s posilstvi. Resno, premisli malo o tem.

GamerBoy je izjavil:

Če misliš kako drugače pa lej, manjka ti prakse.

Kaksne prakse? Dude, jest sem bil 'gejmer', k se ti brat nisi znal. :>

GamerBoy je izjavil:

Ni se za hvaliti, ampak sram me pa tudi ni, sem ogromno časa zabil za razne online igre, tudi s puncami. Pa se povečini opažal več pozitivnih reakcij kot pa negativnih v primerih, ko je nekdo ugotovil, da z nami igra punca.

Ampak, ti si eden, tam imas pa en kup zensk, ki se derejo in ti pravijo, da jim ni kul zaradi stvari, ki se pocno, da ni kul, ker se en kup ljudi obnasa k nevzgojeni homo erectusi. In da je to pac problem. Zakaj jim ne verjames? Zakaj probavas tvoj mizerno majhen vzorec ene same izkusnje aplicirati na vecjo populacijo? TI nisi imel slabe izkusnje, samo kot prvo, ti nisi zenska, kot drugo pa ne poznas dovolj zensk, da bi lahko kakorkoli trdil, da jim je lepo.

GamerBoy je izjavil:

In to na takšen način, da dobiš občutek, da bi se moral sedaj slabo počutiti, samo zato ker sem moški in nisem črn (aja pardon to je že druga ekvivalentno popularna tematika).

Noben ti ni rekel, da bi se moral slabo pocutit (ceprav mogoce ne bi skodilo), eni samo pravimo, da si nehajte tiscati prste v usesa in kricata LALALALALA, ko drugi govorijo.

BigWhale ::

MasterTade je izjavil:

@Bigwhale beseda gejmer/ka ni v sskj.


Red herring @ Wikipedia

Evo, tole preberi, da bos vedel zakaj izgubljas v debati.
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GNOME ponuja štipendije za punce (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11317534 (14398) Mipe

Več podobnih tem