» »

Nvidia Pascal

Nvidia Pascal

Temo vidijo: vsi
««
116 / 147
»»

m0LN4r ::

D3m je izjavil:

Saj še ne vemo, če KFA to smatra, kot defekt?

Nima veze. No end user komunikacija. Mlacom mora potrdit napako in jo posredovati KFA.
Briga njih kaj pravi end user.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

D3m ::

In, če bo odgovor KFA negativen?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Predator X ::

D3m je izjavil:

In, če bo odgovor KFA negativen?


Sej bodo zrihtal, če bi imel težave z RX 480 bi bla cela frka na forumu. 8-)

Zgodovina sprememb…

hamez66 ::

Men je smešno, da najprej kupite najcenejšo 1070, potem pa zaradi neke nepopolnosti, ki se jo odpravi v programu MSI Afterburner ali čem podobnem, kartico pošiljate na garancijo.

Če človek nastavi hitrost ventilatorja minimalno na 10%, se ta ne ustavlja več. Glede prahu pa namontirat mrežico proti prahu na ohišje in bo problem rešen. No, lahko pa izgubljate čas, živce in življenjsko energije glede stvari, ki delajo tako, kot so programsko nastavljene, čeprav default nastavitve morda niso najbolj posrečene.

Predator X ::

Je vsejn boljš tole

Dr_M ::

Predator X je izjavil:

D3m je izjavil:

In, če bo odgovor KFA negativen?


Sej bodo zrihtal, če bi imel težave z RX 480 bi bla cela frka na forumu. 8-)


Jest imam tak problem z hd7770, pa ni blo nobene frke, tko da ne prodaji buck.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MacGyver141 ::

Zgleda ima tudi Palit isto težavo pri vklopu in izklopu ventilatorjev:

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

MacGyver141 je izjavil:

Zgleda ima tudi Palit isto težavo pri vklopu in izklopu ventilatorjev:



Kar bi rabil naredit tuki je čist simpl reg. sis.
vklop pri 55-60C
izklop pri 50C

AapocalypseE ::

Saj pravim, če nastavim ročno, da se ventilatorja pri 20% popolnoma ustavita ni nadležnega zvoka. Problem je samo pod 20%, ko se začneta ustavljat in zaganjat.

Nočem pa problemov enkrat pri prodaji, zato raje prej rešim zadevo.

Mlacomu sem še pisal ali so testirali kartico v standardnem ohišju ali na bench mizici in so jo zaenkrat samo na bench mizici, tako da še bojo testirali v standardnem ohišju.

Ko sem vzel kartico iz ohišja in sem s prsti pognal ventilatorja, se pri ustavljanju zasliši kot da ob nekaj nasedata ali nista dovolj namazana.

Weird stuff v glavnem...

scipascapa ::

kaj imajo to večina kartic take "težave"?

Seba22 ::

hamez66 je izjavil:

Men je smešno, da najprej kupite najcenejšo 1070, potem pa zaradi neke nepopolnosti, ki se jo odpravi v programu MSI Afterburner ali čem podobnem, kartico pošiljate na garancijo.

Če človek nastavi hitrost ventilatorja minimalno na 10%, se ta ne ustavlja več. Glede prahu pa namontirat mrežico proti prahu na ohišje in bo problem rešen. No, lahko pa izgubljate čas, živce in življenjsko energije glede stvari, ki delajo tako, kot so programsko nastavljene, čeprav default nastavitve morda niso najbolj posrečene.


Ja se strinjam!Da pa nebo kdo mislil da se zaradi te bedne fan off funkcije ki prinaša same dodatne težave nabere majn praha...to je taki larifari da glava peče če imaš dobro ohišje z protiprašnimi filtri kot ga imam sam(thermaltake v71) in se mi sploh prah ne nabere na ventilatorjih nikoli pa mam skos fane na min 35% nastavljeno

scipascapa je izjavil:

kaj imajo to večina kartic take "težave"?


Ma ja kolikor opažam na netu in tudi tukaj je ogromno teh "težav".Sam teh težav nimam,no mogoče jih tud ne opazim ker imam itak skos custom fan profile nastavljen in ni nobenega probleme z samimi ventilatorji
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

AapocalypseE ::

Potem pa, ko bom prodajal kartico in se bosta našla kupca ala seba in btctrader in ju bo motlo zakaj nekaj hrešči v ventilatorjih...

Že videno v praksi... večina hoče met rabljeno robo kot novo.

Drugače pa nima veze ali najcenejša ali najdražja, vse imajo težave kot ugotavljamo.

Glede fan off pa nevem zakaj se nebi nabralo manj prahu in kot sem že omenil, ventilator ima daljšo življensko dobo.

Bluzenje za brezveze spet...

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

To je hujs:


Pa to TOP AMD grafa....
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Seba22 ::

AapocalypseE je izjavil:

Potem pa, ko bom prodajal kartico in se bosta našla kupca ala seba in btctrader in ju bo motlo zakaj nekaj hrešči v ventilatorjih...

Že videno v praksi... večina hoče met rabljeno robo kot novo.

Drugače pa nima veze ali najcenejša ali najdražja, vse imajo težave kot ugotavljamo.

Glede fan off pa nevem zakaj se nebi nabralo manj prahu in kot sem že omenil, ventilator ima daljšo življensko dobo.

Bluzenje za brezveze spet...


Ima daljšo dobo?Yea right...vidim ja sploh pri tvoji kako življensko dobo ima,še en nateg več za kupce

btw tvoje kfa nebi imel pa če mi jo zastojn daš..še isti dan dam na bolho gor...
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

D3m ::

m0LN4r je izjavil:

To je hujs:


Pa to TOP AMD grafa....


Bo treba vent menjati zaradi slabega ležaja.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Seba22 ::

m0LN4r je izjavil:

To je hujs:


Pa to TOP AMD grafa....



Ja tu pa je resen problem z fani to je dat za na garancijo ni drugega žal
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

D3m ::

Hja pri KFA ni problem vent očitno, ker ležaj ni problem ampak sama nastavitev ventilatorjev pri obremenitvi?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Seba22 ::

Saj vseeno v vsakem primeru je nek problem in bo problem ostal dokler se ne reši ane,če se sploh...
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Predator X ::

Tale KFA ma kr decent cooler.

gddr85 ::

življenska doba ventov sicer nima dost veze, razen če misliš imet gpu 5+ let za mining ;)

D3m0r4l1z3d ::

Že pravi čudež, da se najdejo taki problemi, da še niso zglancal delovanje teh nujno potrebnih stvari za grafično kartico. Daleč od prvih ventov in tudi stop v idle ni nič več novega. Lol, Kitajci.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

D3m0r4l1z3d ::

Verjetno že ni spet tako slaba, če so jo 3800 kom na mindfactory prodali, to je več kot rx 480 devil in nitro skupaj, pa sta slednji 130eur cenejši grafični. Kadar je problem se itak iz nekaj deset preslika na tisoče.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

hamez66 ::

AapocalypseE je izjavil:

Potem pa, ko bom prodajal kartico in se bosta našla kupca ala seba in btctrader in ju bo motlo zakaj nekaj hrešči v ventilatorjih...

Že videno v praksi... večina hoče met rabljeno robo kot novo.



Ti si tisti ki se pritožuje, in sicer nad novo kartico zaradi stvari, ki se da popravit s programom. Ti bi rad uveljavljal garancijo za popolnoma delujočo stvar. Ampak smo za to krivi drugi, predvsem nehvaležni kupci rabljene opreme. :D

Saj jaz te čisto razumem, da te moti, ko se ventilator prižiga in ugaša in spušča beden zvok. Ampak to se onemogoči s programom, ne s tem, da zapravljaš čas in povzročaš stroške ljudem na servisu. No, lahko tudi na tak način, ampak če pišeš o tem po forumu, lahko pričakuješ, da pa se morda kdo ne bo strinjal s tabo. Kar še ne pomeni, da taki pripadamo skupini nehvaležnih dlakocepskih kupcev rabljene opreme. Ventilator se pri mojih začne vrteti pri 10% nastavitve in od tam naprej ne ugaša. Ne vem pa, kako je pri tvoji. Lahko naštimaš, da se ti ventilator začne vrteti prej, ali pa kasneje. Saj če se ti bo ventilator pokvaril v garancijskem roku, mislim, da ti ga morajo na servisu popraviti.

scipascapa ::

si se pa razpisal :)

AapocalypseE ::

Še moram enkrat pisat že napisano?

Za sebe si jaz rešim zadevo, ampak, nočem poslušat jamranja, ko bom enkrat kartico prodajal, da ni kaj OK z ventilatorji in mi jo bo kdo pošiljal nazaj, ker vsak si ne zna rešit zadeve ali noče, ker hoče, da delat out of the box tako kot treba.
Se dost kdo najde, ko zna samo vstavit kartico in dela ali ne dela, drugače se že jamra, da ni kaj ok...

Zgodovina sprememb…

hamez66 ::

Ok, super. Nočem biti zatežen, zato ti želim veliko sreče pri uveljavljanju garancije in prodaji kartice.

m0LN4r ::

Bad news, tudi Nvidia je integrirala AMDjev FineWine tehnologijo:


Kr po 5-6% boosta, starejsa ko je kartica, vec je boosta.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

gddr85 ::

damn, tole bom pa sprobal na moji 780ki..fine wine ftw ;)

D3m ::

Good.
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m0r4l1z3d ::

Rh, ni ga čez svežo novo zadevo, razen pri vinu.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Joze_K ::

Zdravo,..
ko razmišljamo o nakupu grafične kartice vsi gledamo le v smeri ali naj bo 1060, 1070 ali 1080...(seveda v skladu z zmožnostmi), pri tem gledamo youtube teste, review teste, etc...

tako sem tudi sam v nabavi MSI 1070 Armour kartice... za moj 1440p sistem
šele sedaj pa sem "sklapiral", da so vsi testi narejeni s procesorji i7 (npr, i7-6700, i7-4690,...)

sam pa imam sistem i5-6500

sedaj me zanima kaj pomeni oz. koliko bo vplival ta sistem na "grafične" sposobnosti pri gameanju?

hvala, J

gddr85 ::

v povprečju ne bo neke opazne razlike

kriko1 ::

Če imaš monitor 60hz in ciljaš na 60 fps ne bo razlik.

V določenih primerih in igrah pri ciljanju višjega števila slik na sekundo se lahko i7 pozna pri min. št. slik/s - poglej teste glede na to kaj igraš in če se ti sploh splača vložit v i7.

dxx ::

kriko1 je izjavil:

Če imaš monitor 60hz in ciljaš na 60 fps ne bo razlik.

V določenih primerih in igrah pri ciljanju višjega števila slik na sekundo se lahko i7 pozna pri min. št. slik/s - poglej teste glede na to kaj igraš in če se ti sploh splača vložit v i7.

Sem preizkusil, imam 1070, preizkusil z i5 in i7 haswell, oboje "k" revizija OC na 4,6GHz, več ali manj isti performance v igrah.

Spock83 ::

Vprašanje. Imam Teslo C2075. Kaj z njo lahko počnem? Pride v poštev za kakšen gaming za računanje fizike itd?

Oz za video editing pride v poštev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

D3m ::

To je HD 5850 za igre. :D

Glede na to, da je Fermi lahko skuhaš jajce. :P
|HP EliteBook|R5 6650U|

Dr_M ::

Skoda, da ni C2090, poln GF110 cip in 6GB vrama. Bi se kaksnega polarisa povozil. :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

tikitoki ::

Dr_M je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Dr_M je izjavil:


RX 480 je dobra grafa za ta denar.


Za kater znesek? 8GB za 230e, kolikor je bila cena okoli black friday, je kar solidna, kar je vec, je podn. Gtx1060 6GB je pa najmanj tako dobra (ampak ja, z dobrim hladilnikom pod 300e).


Ti si res patetik. RX 480 je primerljiva z GTX 1060. Eno bi ti napol zastojn za 230 EUR, pr drugi bos pa tudi 300 dal. Kr neki.



A sm malemu spet na zulj stopil? :))
In ne, za gtx1060 nebi dal 300e, ampak mogoce 250-260e. Ampak ne mores mimo svoje bolane psihe, pa z lahkoto podtikas neki.
Pa meni pravis, da sem pateticen. :))
Od kdaj majo v norisnicah za bolnike sploh dostop do interneta?


Ce si tolk pameten, da pises, kar ne mislis oz. to propagiras, pol ti pa ne morem pomagati in stojim za svojimi besedami.

D3m ::

LOL. Prebolte ga že.

Dr_M je izjavil:

Skoda, da ni C2090, poln GF110 cip in 6GB vrama. Bi se kaksnega polarisa povozil. :))


Pri čem? Igrah?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: galu ()

m0LN4r ::

predatorstajlpost

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m ::

Medium Settings.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FireSnake ::

Zeleni jezijo svoje partnerje

XFX je njega dni delal samo za zelene. Zdaj izdelujejo tudi za rdeče.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

next3steps ::

FireSnake je izjavil:

Zeleni jezijo svoje partnerje

XFX je njega dni delal samo za zelene. Zdaj izdelujejo tudi za rdeče.

A ni bila EVGA v podobni situaciji? Ali je morebiti šlo za XFX?

D3m ::

EVGA je sedaj v podobni situaciji. XFX je zaključil z nvidio leta 2009.
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m0r4l1z3d ::

Če hočeš kartice s Geforce gpu-ji prodajati, moraš od low do ultra high gpuje od nvidie kupiti, take so zahteve.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

m0LN4r ::

http://www.overclockersclub.com/reviews...

OCC's Top 3 Video Cards of 2016:
#3 Video Card: AMD XFX RX 480 GTR
#2 Video Card: NVIDIA MSI GTX 1070 Gaming X 8G
#1 Video Card: NVIDIA MSI GTX 1080 Gaming X 8G
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Predator X ::

m0LN4r je izjavil:

http://www.overclockersclub.com/reviews...

OCC's Top 3 Video Cards of 2016:
#3 Video Card: AMD XFX RX 480 GTR
#2 Video Card: NVIDIA MSI GTX 1070 Gaming X 8G
#1 Video Card: NVIDIA MSI GTX 1080 Gaming X 8G


Eto
Rang 180-300€ RX
Več GTX kartice.

GTX 1060 ni vredna omembe

Predator X ::

Okey sej vem kakor gre
NVIDIA je več generacij pred AMDjem.
GTX 680 je hitrejša in pokuri malce manj kot 7970. AMD je brcnil mimo...
GTX 980/780TI je hitrejša in pokuri 100-150W manj kot R9 290X. AMD je brcnil mimo...
GTX 1060 je hitrejša in pokuri 100W manj kot RX 480. AMD je brcnil mimo...

Uglavm, lastniki ki so kupili 7970 so naredili neumnost, ker je KEPLER vsaj za 2 generaciji boljši

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

/s je pozabo
#brezpodpisa

Dr_M ::


GTX 1060 ni vredna omembe


Nvidia dost trmasto vztraja pri svojih cenah, AMD ima pa dostkrat dobre deale, recimo rx 480 8GB za 230e in 4GB za 200e (v zda imajo verjetno se boljse). Sele taki deali nardijo RX zanimivo, drugace pol toliko neb prodal.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
««
116 / 147
»»