» »

Neviden zobni apartat

Neviden zobni apartat

qwertyy ::

Pri okoli 11ih letih sem prekinil zdravljenje, ker sem bil "neumen" - nisem hotel zvezdic. Zdaj, pri 17ih mi je seveda žal. Ker aparata več ne morem dobiti zastonj se nagibam, da bi našparal za zdravljenje sam. Zanima me, če ima kdo izkušnje z nevidnim zobnim aparatom?
Primer: http://www.zobozdravstvo-gros.si/nevidn...
Cena naj bi bila od 300€ naprej. Koliko lahko na koncu pričakujem, da me bo vse skupaj stalo? Res samo 300?
So boljše zvezdice? Sam bi raje nosil tega, saj je snemni in ni tako opazen, čiščenje zob je normalno, pri hrani ga ne rabim...
Lp, qwertyy

alkor ::

Zivijo,

Cena za nevidni aparat te bo prisla preko 4000eur za obe celjusti:
Cena terapije z nevidnimi ortodontskimi aparati-prozorne folije (Orthocaps) je pri zdravljenju v eni čeljusti okoli 2300€ in pri zdravljenju v obeh čeljustih med 4300 in 4500€.

Poleg tega so zvezdice veliko bolj učinkovite. Danes jih ima ze zelo veliko ljudi. Starejsi in mlajsi. Ciscenje ni noben problem.

Priporočam, da ne kompliciras in vzames zvezdice. Najhitreje, najceneje in najbolj ucinkovito. Ce res želiš lahko doplačaš za bele zvezdice, ki so manj vidne, vendar zopet.... malo manj ucinkovite.

Lp
LP, a

gruntfürmich ::

zakaj pri 17 ne moreš dobiti aparata? ker si ga že imel?
invizalign pa mislim da je samo za male korekcije.
potem še imaš damona z belimi 'zvezdicami', ki ni za najhujše primere, pa snemljivega ki je slaboučinkovit.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

NonPlusUltra ::

Ker zavarovalnica krije stroške fiksnega zobnega aparata samo za zdravljenje pričeto do 16.leta starosti.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

qwertyy ::

NonPlusUltra je izjavil:

Ker zavarovalnica krije stroške fiksnega zobnega aparata samo za zdravljenje pričeto do 16.leta starosti.

Zdravljenje sem v bisvtu začel pred 16- letom - star okoli 10. Vendar potem nisem več hodil, ker sem dobil tist zopern aparat z žicami okoli glave, iz risank :)
Bilo je moteče med spanjem, čez dan, ko me drugi vidijo ga seveda nisem hotel.
Baje lahko poskusim pisati na zavarovalnico in objasnim, da mi je žal in morda se me usmilijo...

Arctander ::

Sicer ne vem, če bo kaj pomagalo, ker je že več kot desetletje od tega in se je vmes zakonodaja verjetno spreminjala, pa vendar. Sam sem pri 15 letih prekinil zdravljenje, pri 20-ih (študent) pa ga želel nadaljevati. Je bila neka posebna birokracija, kjer je ortodontka morala upravičiti, da je nadaljevanje zdravljenja potrebno (ni šlo samo za estetsko, ampak tudi funkcionalno deformacijo - napačen ugriz). Zavarovalnica je stvar odobrila in sem imel krito vse. Morda je pomagalo tudi, da je šlo za stomatološko kliniko UKCLJ, kjer so me spremljali že od malega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zobni aparat

Oddelek: Loža
309051 (6633) Rias Gremory
»

Turistično zavarovanje.

Oddelek: Loža
91656 (1364) kandelaber
»

Ortodont v Zagrebu

Oddelek: Loža
296049 (689) harmony
»

Fiksni zobni aparat (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5316661 (15260) gruntfürmich
»

Ortodont

Oddelek: Loža
84976 (4756) gendale

Več podobnih tem