» »

Pisalna stoječa miza

Pisalna stoječa miza

«
1
2

Tr0n ::

Ve kdo, kje to pri nas dobit cimbolj ugodno? Torej miza, kjer lahko elektricno nastavljas visino in tako delas stoje ali sede.

Nekaj v tem stilu.

http://www.kaiserkraft.si/pisarnisko-po...

chort ::

Ikea Bekant. Cca 500€.

Matija82 ::

Hvala za tole chort.

160x110 stane 500€ v Avstriji, 560€ na Hrvaškem in v Italiji.

http://www.ikea.com/at/de/catalog/produ...
http://www.ikea.com/it/it/catalog/produ...
http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/produ...

chort ::

Mislim, da se da dobit tudi samo noge brez deske za cca 420€, pa daš gor svojo mizo. Imamo jih na ladji, kjer so v uporabi vsak dan, 24h na dan. Dvigajo in spuščajo se vsaj 3x dnevno, so stabilne tudi ob konkretnem zibanju ladje. Skratka, priporočam (mogoče mi lahko Ikea kaj nakaže, ko jim tako delam reklamo...)

Tr0n ::

chort ::

Tron, če boš ob mizi imel stacionarni PC poskrbi, da so kabli za monitor/tipkovnico dovolj dolgi, ali pa še raje pritrdi kišto na spodnjo stran mize. No-brainer, ampak včasih možgan ne dela in potem zna bolet ;)

darkolord ::

Mimogrede, Bekant ima 10 let garancije.

lobo_feroz ::

To pa res ni tako drago. Sam v službi uporabljam malo okroglo mizico, ki se dvigne s stisnjenim plinom tako kot stoli, pa sem kar zadovoljen. Lahko bi bila le par centimetrov višja.

A kdo mogoče ve za nastavljivo mizo, ki se lahko spusti iz višine za stanje do višine za sedenje na tleh? Tam nekje od 35 cm do 120 cm.

...:TOMI:... ::

Vprašaj tu za noge:

http://www.voga.si/sl

Ploščo ti pa lahko vsak mizar naredi oziroma naroči pri ustreznem dobavitelju razrez, samo še robni trak zalepi gor in to je to.

Meni se zdi 400, 500€ za mizo zelo veliko denarja.
Tomi

BlackMaX ::

Pa kakšni zneski so to, ne morem verjet ljudje, ki to kupujejo al so malo nori ali pa jim res denar na drevesih raste.

Za eno mizo, ki ima en mehanizme za dviganje bi zdaj dal 400 eur...??

Razumem, da se mogoče ne proda veliko ampak take cene.

mitja73 ::

BlackMaX je izjavil:

Pa kakšni zneski so to, ne morem verjet ljudje, ki to kupujejo al so malo nori ali pa jim res denar na drevesih raste.

Za eno mizo, ki ima en mehanizme za dviganje bi zdaj dal 400 eur...??

Razumem, da se mogoče ne proda veliko ampak take cene.


Naredi ti za pol cene in boš lahko prodajal vsem.

Tr0n ::

chort je izjavil:

Tron, če boš ob mizi imel stacionarni PC poskrbi, da so kabli za monitor/tipkovnico dovolj dolgi, ali pa še raje pritrdi kišto na spodnjo stran mize. No-brainer, ampak včasih možgan ne dela in potem zna bolet ;)

Jp, mislim, da so dovolj dolgi kabli. :)

darkolord ::

Za eno mizo, ki ima en mehanizme za dviganje bi zdaj dal 400 eur...??
Kako bi pa po tvoje to lahko naredil ceneje?

BlackMaX ::

mitja73 je izjavil:

BlackMaX je izjavil:

Pa kakšni zneski so to, ne morem verjet ljudje, ki to kupujejo al so malo nori ali pa jim res denar na drevesih raste.

Za eno mizo, ki ima en mehanizme za dviganje bi zdaj dal 400 eur...??

Razumem, da se mogoče ne proda veliko ampak take cene.


Naredi ti za pol cene in boš lahko prodajal vsem.


Moj cilj ni izdelovanje miz, torej zakaj bi se tega lotil? In, da daš nekomu tak argument "dej ti potem nared" je čist nepotrebno, ker nisi nič doprinesel k pogovoru.
Ali imaš slučajno par kosov doma, ker zgleda da imaš neko navezo s temi podjetji, ki to delajo?

darkolord je izjavil:

Za eno mizo, ki ima en mehanizme za dviganje bi zdaj dal 400 eur...??
Kako bi pa po tvoje to lahko naredil ceneje?


Koliko bi zate bila sprejemljiva cena? Ker, zdaj če jaz rečem, 250 eur, boš ti rekel...zakaj se ti ne lotiš tega posla?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlackMaX ()

darkolord ::

Koliko bi zate bila sprejemljiva cena?
Okrog 500 eur.

Pač vem, kako kompleksna je zadeva in koliko približno stanejo posamezne komponente. Imel sem v načrtu, da bi takšno mizo naredil sam, a bi že samo material stal skoraj toliko, pa ne bi bila niti pribložno tako robustna, pa še dela bi moral vložiti ogromno.

BlackMaX ::

darkolord je izjavil:

Koliko bi zate bila sprejemljiva cena?
Okrog 500 eur.

Pač vem, kako kompleksna je zadeva in koliko približno stanejo posamezne komponente. Imel sem v načrtu, da bi takšno mizo naredil sam, a bi že samo material stal skoraj toliko, pa ne bi bila niti pribložno tako robustna, pa še dela bi moral vložiti ogromno.


Ali me lahko napotiš do teh komponent? Kar bi rad sam preveril.

Verjamem, da se to da naredit ceneje.

Ampak, ti imaš svoje mnenje jaz pa svoje.

Andrejpan ::

Na bolhi nabaviš mizco za 10E, odrežeš noge, jo posadiš na obstoječo mizo in imaš stoječo mizo. Rezultat https://twitter.com/andrejpan/status/38...

Tr0n ::

Kako pa visino nastavljas? Saj ni fora, da je visoka miza, ampak da lahko preprosto spreminjas visino. Recimo 30 minut sedis, potem 30 minut stojis itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Andrejpan ::

Prestavim se na drug konc mize, orginalna miza je velika 1.5 x 1, tamala pa 0.6 x 1.

Matija82 ::

Zdaj ste pa že malo smešni.

1. Razburjanje čemu bi nekdo dal X denarja za Z so nepotebna. Enim je brezveze dat 100€ za grafično, enim 200€ za mobitel, enim pa 400€ za mizo. Lepo je sicer imeti nižjo ceno ampak če je nihče na trgu ne ponuja je to (verjetno) z nekim razlogom. Tale IKEA varianta je dosti cenejša od miz, ki so bile na voljo recimo 2012.

2. Govorimo o električno nastavljivi mizi, ki naj bi imela še neko estetsko komponento. Vsaka čast za DIY ampak dat mizico na mizo in mislit, da je to resni ekvivalent Bekantu je nesmiselno.

Andrejpan ::

Glede estetike ni res primerljivo, glede funkcionalnosti pa povsem. Je pa draga šola v primeru, da čez pol leta spoznaš, da ti ne paše več stati.

Zgodovina sprememb…

Matija82 ::

S tem se pa strinjam. Torej najprej Andrejeva varianta in potem Bekant.

Mimogrede, so tvoje izkušnje, da je stoječa miza oz. delo na stoječi način precenjeno?

Andrejpan ::

Ne vem, če si prav predstavljam vprašanje, ampak zadevo uporabljam iz praktičnega vidika, ker me začnejo boleti/zatekati kolena, ko sedim dlje časa.

Matija82 ::

Morda sem bil nejasen. Zanimajo me tvoje izkušnje glede uporabe stoječe mize?

Andrejpan ::

Kot sem napisal, razlog je zaradi počutja/zdravja. Drugače pa nimam posebnih izkušenj za povedat(vsaj ta trenutek), pač zadeva za sprobat in vidit ali ti odgovarja ali ne.

Ima pa zadeva vsaj eno nadgradjo(ki pa ne bo poceni):

Zgodovina sprememb…

Gapi ::

Stand Up Desk Roundup! GeekBeat rewiev par miz ki se dvigajo in spuščajo. Na koncu pokaže opcijo kot samo nadgradnje obstoječe mize. VARIDESK SINGLE STANDING DESK
No person is rich enough,to buy back his past.

darkolord ::

BlackMaX je izjavil:

Ali me lahko napotiš do teh komponent? Kar bi rad sam preveril.
Rabiš dva linearna aktuatorja (tile od Ikee imajo 660 mm hoda, 700 N potiska, hitrost 38 mm/s). Če recimo gledaš kitajsko robo, je tole nekako primerljiva (čeprav vseeno slabša) zadeva, stane pa 250 eur po komadu brez garancije. OK, če gledaš samo aktuatorje, dobiš nekaj takega - 4x počasnejši, ampak 100 eur po komadu (še vedno brez garancije).

Rabiš pa še okovje (pri Ikei so noge oz. podstavki res masivni liti), napajanje, nekaj elektronike in dilo za na vrh.

Andrejpan je izjavil:

Glede estetike ni res primerljivo, glede funkcionalnosti pa povsem.
Ne, ni isto. Pri nastavljivi mizi nimaš samo sedečega in stoječega položaja, ampak tudi nižje in višje in vse vmes. Lahko mizo malce dvignem, da se spodaj zapeljem s stolom z dvignjenimi nasloni za roke. Lahko jo malo bolj dvignjem ko delam s kakšnimi zelo majhnimi zadevami ali pa jo bolj spustim, ko delam z velikimi stvarmi na njej.

root987 ::

Lahko potrdim kar je darkolord reku (nimam pa pri roki URLjev, ker je tudi že več kot leto dni od tega) - neki časa nazaj tudi sam imel plane si jo naredit pa se že z kolegom lesarjem pogovarjal, ampak je bila predvidena cena (če sploh ne bi ocenil svojega in njegovega časa) kr lepo čez 500e... Pa te mize, ki se tu omenjajo so večinoma še cheap zadeve, steelcase ima IIRC 900e+

Se mi pa glede na ergonomske prednosti takšne mize zdi, če preživiš cele dneve za mizo, 500e zelo nizka cena za benefit, ki ga dobiš s takšno mizo (pa kot je andrejpan rekel, miza + treadmill je še boljš, ampak tiste so pa 2k+ (or was it 4k?)).

Aja, pa predn da kdo vpraša zakaj ne stoječa cel čas - idealno za telo je da menjavaš položaje nekajkrat na dan, zato se večinoma tudi priporoča miza, ki se samodejno dviga/spušča in je posledično delo potrebno za menjavo položaja minimalno.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Tr0n ::

Jp, tako prekomerno sedenje, kot tudi stojenje ni zdravo, zato je treba menjavat. Pa seveda vsaj kakih 5 min pavze vsako uro.

noraguta ::

če češ na elektriko ne boš prišel, kaj dosti ceneje čez kot pri ikeji(je motorizacija precej draga). če greš pa na vinto pa pomoje lahko prideš cez precej ceneje. zobata letev je 10-15EUR po metru. za plato vzamež kaka odslužena vrata, vsa ostala železnina pa tud ne pride več kot cca 100-150EUR, sploh če malo pospraviš staro šaro. odvisno kolk si sam svoj mojster.
tudi sicer se da zadevo rešit z enim samim aktuatorjem tam ranga 80-90EUR(od satelitskih anten), je pa zadeva potem bolj počasna. za samo krmiljenje pa sej si geek madona.
sicer pa ziher če mal gruntaš najdeš vsaj par načinov kako zadevo sestavit na kak drugačen princip kot so štacunske zadeve.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Tr0n ::

Glej, eni nimamo casa, prostora, materiala ali znanja, da bi to sami delali. 400 EUR pa tudi ni tak zalogaj, sploh ce gre za tvoje zdravje.

JH84 ::

400 Eur za takšno mizo ni preveč...so že drugi povedali kakšno ceno lahko pričakujete, če grete v DIY projekt (torej večjo), ceneje se da priti skozi samo če naredite vertikalno premikanje ročno, torej v profile navrtate luknje, skozi katere vstavite bolcne ali čepe...kar je roko na srce zelo neergonomično.

Da se narediti tudi z zobniškim prenosom z zobato letvijo, vendar je spet potrebno imeti ali sestavne dele, ali orodje za izdelavo le teh. V končni fazi bi lahko bili vsi elementi mize vključno z zobniki leseni (kar bi vas koštalo krepko pod 400 EUR če vse dele naredite sami), vendar spet potrebujete najmanj vertikalno tračno žago in cirkular, pa nekaj znanja.

noraguta ::

Tr0n je izjavil:

Glej, eni nimamo casa, prostora, materiala ali znanja, da bi to sami delali. 400 EUR pa tudi ni tak zalogaj, sploh ce gre za tvoje zdravje.

čist zastopm. Tud jst se neb pol sekeru.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

mailer ::

V Ikei imajo mize Bekant a je cena enih 150€, drugih pa čez 500€ a so za moje razmere prevelike. Dražje vem, da imajo elektro motor za nastavljanje višin, kaj pa cenejše? Model Skarsta že kdo ima? Potrebujem dolžino 140 in širino max 60-max70cm.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

jype ::

V Ikei imajo tudi http://www.ikea.com/at/de/catalog/produ... ki jo (ali več njih) lahko postaviš na običajno pisalno mizo in dobiš spodobno stoječo mizo.

ales85 ::

Da malo obudim temo. Vsi, ki ste razmišljali o tem, ali ste se dejansko odločili in kakšne so izkušnje? Ter za katero mizo. Cene se niso nič kaj spremenile.

Miha 333 ::

darkolord je izjavil:

Koliko bi zate bila sprejemljiva cena?
Okrog 500 eur.

Pač vem, kako kompleksna je zadeva in koliko približno stanejo posamezne komponente. Imel sem v načrtu, da bi takšno mizo naredil sam, a bi že samo material stal skoraj toliko, pa ne bi bila niti pribložno tako robustna, pa še dela bi moral vložiti ogromno.

Je velika razlika, če delaš en kos sam ali pa če to kitajci masovno štancajo...

retrz ::

ales86, jaz se bom naslednji mesec odpravil kupit mizo, tale od ikeje mi je fajn http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/produ...
moti me samo da je 120cm dolžine, jaz bi si želel še malo daljše, ker imam poleg računalnika še vedno kakšno zadevo na mizi.
Mize so mi iz drugih linkov tudi všeč, samo vsi te manjši privatniki v primerjavi z ikeo, ponujajo 1 leto do nekje 3 let garancije , ikea pa 10, tudi iz tega razloga bi raje slednjo.
Kaj si se ti odločil?

ales85 ::

Nisem se še odločil. Preden karkoli kupim želim videti in preizkusiti v živo.

mgermo ::

retrz, saj ikea ima tudi 160cm varianto

retrz ::

mgermo, ja sem zdajle videl da je tudi 160cm ampak tudi tretino dražja :/

MaCoFaCo ::

Se opravičujem, ker si izposojam temo. Ve kdo, kje bi pri nas dobil kaj takšnega?
 Laptop Standing Desk with Mouse Pad

Laptop Standing Desk with Mouse Pad



Link na Amazon: https://www.amazon.com/Laptop-Standing-...

chort ::

Pred 4 dnevi so mi še domov dostavili Ikea Bekant, 160cm. Sestavljanje mi je vzelo 10 minut, dela odlično. Zeznil sem, ker nisem vzel še kakega stojala za PC kišto, ki bi se pritrdilo na spodnjo stran mize. Italijani so jo znižali na 409€ (prej 500-550€).

retrz ::

chort ful hvala za tole informacijo, zgleda da se bom moral že kar ta mesec ne naslednji zmigat, tole je top za 400EUR in 160cm dolžine, 10 let garancije.
Še tole sem opazil, da če zbereš v beli (bianco) barvi je cena še cenejša 389EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: retrz ()

retrz ::

chort še vprašanje, koliko te je prišlo dostava skrivnost? Kako si sploh naročil mizo, prek email,telefon ali splet?

chort ::

Retrz, meni so dostavili še dva kavča, ki sta zasedla skoraj pol kombija, znesek je bil ~135€. Ne vem koliko bi prišla dostava samo mize, predvidevam da bistveno ceneje. Dostavljali so mi selitveni.si, po mailu sem jim poslal screenshot vsebine košarice, nato pa jim plačal ob dostavi (njim, ne Ikei). Prijazni, točni, skratka priporočam (pa nimam nič z njimi, razen da sem zadovoljna stranka, ki ji ni bilo treba v Ikeo ;) ).

Steinkauz ::

Drugač za navadne mize (oziroma s pravimi nogami tudi stoječe) zgleda tole http://www.hobiles.si/pisalne-mize kr ugodno.

Stripy ::

Jaz sem sicer razmišljal o tem: Flexispot E2. Zgornjo ploščo lahko naročiš tudi pri njih, lahko se pa nabavi tudi pri nas, npr. na zgornji Hobilesovi povezavi. Stane nekaj več kot Ikeina, naj bi bila pa kvalitetnejša.

Ker pa sem omejen s prostorom, zdaj razmišljam o tem: Ergotron Workfit-S, trenutno jih nekdo prodaja na nemškem Ebayu za ~280€ (model 33-350-200 z dodatno površino).

mailer ::

Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

mambli ::

Kolega jo je prejšnjič kupil na MM. Pravi da je zadovoljen. Edino lesene površine ni zraven in moraš sam poskrbet ta to: https://www.mimovrste.com/mize-in-klubs...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Miza za na pisalno mizo

Oddelek: Loža
111604 (877) paraboŁa
»

Nakup stola, na katerem sedite pred računalnikom

Oddelek: Loža
348603 (6984) c00L3r
»

Računalniška miza do nekje 1000 eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6227033 (24522) root987

Več podobnih tem