» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
567 / 611
»»

Sheteentz ::

me prav zanima kolk more bit človek fukjen v glavo, da gre kupit mamaplato za jurja in pol.

mtosev ::

Moja niti ni bila tolk draga glede na te cene. 640EUR
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Vuli ::

ma te prosim, ne morjo bit take cene.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Mr.B ::

Vuli je izjavil:

ma te prosim, ne morjo bit take cene.

800€ AM4 ASUS ROG Crosshair VIII Extreme

1200€ LGA 1700 ASUS ROG Maximus Z690 Extreme

Bile so še več, to so trenutne cene :-)

Če rabiš X670Extreme Extreme plato, potem zagotovoveš zakaj:))
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tikitoki ::

Sigurno bodo tudi cenejsi modeli.

FireSnake ::

Sheteentz je izjavil:

me prav zanima kolk more bit človek fukjen v glavo, da gre kupit mamaplato za jurja in pol.


Če rabiš in ti ti nekaj prinese, kupiš.
Če razmišljaš o nakupu verjetno ne rabiš.

Lepo so nas zdresirali z grafičnimi.
Zdaj se bo to razširilo na vse komponente, kot je videti.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnack ::

Problem je če nekaj kupiš in ti ne prinese, ane FireSnake? In potem prodaš in ti vseeno nekaj prinese.:)):)):))
In potem si brez in sploh ne opaziš da si brez...
Preprodajalec NFT umetnin

Homelander ::

Kdo ve kje sem jaz gledal da B650 izide 10.10.2022? Zdaj ne najdem nič.

Homelander ::

https://www.youtube.com/watch?v=oGtwga6Afsg&t=79s

https://twitter.com/mooreslawisdead/sta...

Prej ne vem kaj je bil point B plošč. B550 vidim da je izšla leto kasneje po X570 ter imela samo PCIe 3.0. X570 naj bi bile kao drage, ampak Aorus Elite za 200EUR meni ni drago. Pa majhen ventilator naj bi bil problem, ampak sploh ni. Priznam da sploh nisem preverjal, ampak pomoje se sploh ne vklopi.
Mogoče je kakšen boljši primer B plošče, kaj od Intela.

Ampak B650 pa dejansko izgleda OK, ker PCIe 4.0 za GPU je vrh glave. Pa tudi za M.2 bi bilo vrh glave (ker 5.0 bodo itak dragi), ampak so celo dali PCIe 5.0. Bom potem primerjal z neko poceni X670 (če sploh bo kakšna za 300EUR in če lahko temu rečeš poceni), če ima kaj kar B650 nima in da rabim.

Zgodovina sprememb…

meho7 ::

Pa kwa tega seronjo linkas kle. Tip je se vecji debil kot Adored :))

Jarno ::

Homelander je izjavil:

Prej ne vem kaj je bil point B plošč. B550 vidim da je izšla leto kasneje po X570 ter imela samo PCIe 3.0.


B550 podpira PCIe 4.0 na 16x priklopu za grafično, prav tako na enem NVMe slotu. To gre preko procesorja. Ne podpira pa PCIe 4.0 preko chipseta za npr. drugi NVMe slot.
Ampak je to vseeno vrh glave za normalnega uporabnika.
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

Homelander ::

Ja, to je res da malo mešam. Ker gledam na Wiki in sem včeraj gledal tudi za B450 in B350 in sem potem ugotovil da seveda CPU, ki ga ta plošča podpira, nima samo PCIe 2.0.
No, vseeno bo sedaj pri B650 velika razlika, ker izide že po 2 tednih po X670.

Buggy ::

zakaj se obremenjujes s tem AMD platam a nisi ze narocil Intel chipset in proc?

Mr.B ::

Buggy je izjavil:

zakaj se obremenjujes s tem AMD platam a nisi ze narocil Intel chipset in proc?

Poi drugi objavi sem dojel da je 100% trtol. ignoriraj.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

pierch ::

Dobil 5700X na amazonu za 240€ za konkreten upgrade iz skoraj 5 let starega R5 1600 oz. nasploh celega sistema.
Nisem kaj konkretno še testiral, samo cinebench kjer je v SC +70%, MC +94%.

Pa še poklapa se z grafično 5700XT 8-).
Pierch

FireSnake ::

FireSnack je izjavil:

Problem je če nekaj kupiš in ti ne prinese, ane FireSnake? In potem prodaš in ti vseeno nekaj prinese.:)):)):))
In potem si brez in sploh ne opaziš da si brez...


Meni se je do zdaj še vse čisto lepo povrnilo.
S profitom. Tako da ne vem s kom si me zamenjal.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

mtosev ::

Athlon 300/3000G cpuji bodo tudi dobili upgrade ali bodo pač najcenejši cpuji Ryzen branded?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Homelander ::

Mr.B je izjavil:

Buggy je izjavil:

zakaj se obremenjujes s tem AMD platam a nisi ze narocil Intel chipset in proc?

Poi drugi objavi sem dojel da je 100% trtol. ignoriraj.

Nabavite si novi trol detector, ker ta vam ne dela. Če se to nanaša na moje izkušnje NH-D15, bi pa res najraje še enkrat dal dol vent in nazaj gor in si bom sproti zapisoval kaj vse točno je problem (ne, nisem jaz, sem zelo spreten). Že zdaj lahko rečem da ne bo lahko opravilo. Gor in dol gre precej na lahko, ampak to ni nujno tako dobro, najbolje je nekaj srednjega. Če se prav spomnim, malo premakneš vent in se ti na eni strani že iztakne.
Pa saj ni samo to problem, tega bi še enkrat montiral samo če bi imel novo ASUS plato s tistim novim PCIe quick release gumbom, drugače je preveč problemov, ker je prostora ravno 5 mm.
No ja, če ne menjaš ramov in grafične na pol leta, niti ni tak problem.
Vem da je malo čudno da bom šel na 2x manjši hladilnik, ampak je po testih samo 5°C razlike.

Komplet CPU+plato pa že zdaj dobim za 520EUR

To sem mislil da lahko kupim že zdaj, ne da sem že kupil. Sicer pa tudi če bo 7700X 5% počasnejši v ST od 12600K (sicer je zelo malo verjetno), ter dražji (upam sicer da ne več kot 350EUR), se splača iti na AM5 že zaradi precej dolgoročne platforme. Iz 12600K itak ne bi nikoli menjal na 13600K.
Pa saj ni druge izbire, Zen 5 ali Arrow Lake prideta šele 2024. 5800X3D je pa še malo predrag ter X570 je tudi že star 3 leta. Pa mislim da bi moral biti 7700X hitrejši, AMD bi si skoraj moral zadati tak cilj. Ker kaj bodo drugače govorili na predstavitvi, da so po vseh teh letih samo izenačili z najboljšim Zen 3.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Ponovno: nič od tega, kar govoriš, nisem izkusil.
Pa sem ogromno prešraufal.
Po drugi strani pa nikoli nisi bil krvav?
Ja, 100% trol, zdaj tudi jaz verjamem.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Mr.B ::

Homelander je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Buggy je izjavil:

zakaj se obremenjujes s tem AMD platam a nisi ze narocil Intel chipset in proc?

Poi drugi objavi sem dojel da je 100% trtol. ignoriraj.

Nabavite si novi trol detector, ker ta vam ne dela. Če se to nanaša na moje izkušnje NH-D15, bi pa res najraje še enkrat dal dol vent in nazaj gor in si bom sproti zapisoval kaj vse točno je problem (ne, nisem jaz, sem zelo spreten). Že zdaj lahko rečem da ne bo lahko opravilo. Gor in dol gre precej na lahko, ampak to ni nujno tako dobro, najbolje je nekaj srednjega. Če se prav spomnim, malo premakneš vent in se ti na eni strani že iztakne.
Pa saj ni samo to problem, tega bi še enkrat montiral samo če bi imel novo ASUS plato s tistim novim PCIe quick release gumbom, drugače je preveč problemov, ker je prostora ravno 5 mm.
No ja, če ne menjaš ramov in grafične na pol leta, niti ni tak problem.
Vem da je malo čudno da bom šel na 2x manjši hladilnik, ampak je po testih samo 5°C razlike.

Komplet CPU+plato pa že zdaj dobim za 520EUR

To sem mislil da lahko kupim že zdaj, ne da sem že kupil. Sicer pa tudi če bo 7700X 5% počasnejši v ST od 12600K (sicer je zelo malo verjetno), ter dražji (upam sicer da ne več kot 350EUR), se splača iti na AM5 že zaradi precej dolgoročne platforme. Iz 12600K itak ne bi nikoli menjal na 13600K.
Pa saj ni druge izbire, Zen 5 ali Arrow Lake prideta šele 2024. 5800X3D je pa še malo predrag ter X570 je tudi že star 3 leta. Pa mislim da bi moral biti 7700X hitrejši, AMD bi si skoraj moral zadati tak cilj. Ker kaj bodo drugače govorili na predstavitvi, da so po vseh teh letih samo izenačili z najboljšim Zen 3.


Dejva reči da bo 7950X tako hitra da bo 24 jederni TR imel hude probleme.
Ko pridejo ven testi, se boš pa opravičil :)). Toliko o dojemanj stvarnosti.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Buggy ::

Za 1440p gaming je trenutno ze 5600X za 170€ na 100€ plati in 16GB 3600mhz memorije polna kapa...s spodobnim GPU seveda. Ne pretiravat in metat dnar tja kjer ni potrebe...

Buggy ::

..aja ce je govora o Noctui pa se strinjam da je prasica kar se tice mountinga FAN-a. Sem malce obseden s cistoco in redno pucam rebra in vente. Urezal in to fino sem se ravno na Nh-D14.
Sicer sem naknadno kupil adapter za Am4 (funtech 9€) pa ce res ne bom sel na 5800X3d je Mugen 5 rev.B vec kot dovolj za 5600X na PBO + 200. Temp v load cca 2-4 stopinj slabse, kar pa je se dalec od throtlinga.
Mogoce bi bil CPU cooler kej tisji a ob teh GPU-jih je prakticno nepomembno. Ostajam se zmer na cenejsem in tisjem Mugem 5, ce bo pa kriza je pa moznost menjave. Ce "hrckas" stvari lahko marsikaj potestiras in se s tega tudi kej naucis :P

Homelander ::

No končno se eden strinja da Noctua tudi ni idealna. Zdaj sem se spomnil kaj je še jeba, iztaknit na tisti strani kjer je grafična, ker je prostora za okoli 1cm, ravno za prst. Jaz mislim da si bom z manjšim hladilnikom naredil precej dobro uslugo, ker mi ne bo nikoli več napor menjati plate in CPU-ja, tako da bom lahko praktično kadarkoli mi poželi srce, čeprav mogoče ne bo racionalno.
Več kot 150W CPU-ja pa itak ne mislim več kupovati, sem dobro videl kaj je to PL2 250W. AMD max TDP 105W (poraba 142W), Intel pa max PL2 150W (po 12600K bo preteklo še nekaj let preden Intel pride na manjši bolj učinkovit proces).
Da se jaz ne urežem je verjetno zato, ker imam pri rokovanju z računalnikom vedno gor rokavice (tekstilne, ampak ne take ki puščajo za sabo nitke).

Napajalnikov pa še vedno kar ni in ni ATX 3.0. Sicer sem pa itak ravno začetek leta kupil HX1200. Tako da sem kupil samo ta 12-pin kabel:
https://www.corsair.com/de/de/Kategorie...
Zanalašč nisem rekel adapter, ker gre iz napajalnika takoj samo en kabel. To kar boš dobil zraven RTX 40 bo pa res samo adapter. Z dvema poštninama (seveda pošiljajo samo v DE) je sicer 38EUR.

Danes sem kupil še 2x WD SN850 2TB ter be quiet 802. Zdaj pa res rabim samo še plato in CPU in bom imel po dolgem času 2 cela PC-ja. Potem konec leta pa še eno 4080 in sem zaključil za en čas.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Buggy je izjavil:

..aja ce je govora o Noctui pa se strinjam da je prasica kar se tice mountinga FAN-a. Sem malce obseden s cistoco in redno pucam rebra in vente. Urezal in to fino sem se ravno na Nh-D14.
Sicer sem naknadno kupil adapter za Am4 (funtech 9€) pa ce res ne bom sel na 5800X3d je Mugen 5 rev.B vec kot dovolj za 5600X na PBO + 200. Temp v load cca 2-4 stopinj slabse, kar pa je se dalec od throtlinga.
Mogoce bi bil CPU cooler kej tisji a ob teh GPU-jih je prakticno nepomembno. Ostajam se zmer na cenejsem in tisjem Mugem 5, ce bo pa kriza je pa moznost menjave. Ce "hrckas" stvari lahko marsikaj potestiras in se s tega tudi kej naucis :P


Zakaj si pa adapter kupoval?
Če je zastonj:
https://noctua.at/en/nm-am4-mounting-kit
to povezavo sem velikokrat objavljal.
Ravno zato, ker sem bil pozitivno presenečen nad podporo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Homelander ::

Zanimivo da je meni be quiet poslal LGA 1700 kit zastonj, čeprav sem izbral da hočem plačati (zato ker ko imaš enkrat CPU in plato, ne moreš čakati še 2 tedna) in da je drugače s poštnino vsaj enih 10EUR:
https://www.bequiet.com/en/contact/lga1...
Na koncu vprašanje če bom sploh kdaj rabil ta kit, ker Alder Lake je zunaj že 9 mesecev, Raptor Lake pa izgleda bolj slabo (pol lineupa je samo ADL refresh). No, vse bo odvisno od cen. Ampak to bi moral biti komplet Intel skoraj 2x cenejši (kar seveda ne bo), ker ga ni boljšega da lahko kasneje nadgradim 7700X z 9700X ali celo kakšnim 9800X3D.

Zgodovina sprememb…

ziga1990 ::

moje osebno mnenje je da je pri intelu najbolje kupovati refresh generacijo ker ponavadi popravijo kake napake in optimatizirajo procesorje
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

mtosev ::

Jaz kar kupim najnovejši cpu kateri je zunaj takrat. Če so kakšni bugi pa tak izdajo microcode update.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

ziga1990 ::

podobno, samo to leto sem se odločil da Decembra zamenjam 5 let star računalnik tako, da bom gledal Raptor Lake ali Zen 4
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

FireSnake ::

mtosev je izjavil:

Jaz kar kupim najnovejši cpu kateri je zunaj takrat. Če so kakšni bugi pa tak izdajo microcode update.


Razen za tistih par deset, kjer je napaka na siliciju.
Ko odpravijo se pa zmanjša zmogljivost.
Ali pa takšne, ki so se jih preprosto odločili ignorirati.

Spomnimo se še podkupovanja fakultet za molk.

Super si kupil!!! Fanboy.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

mtosev ::

Čestitke za neumen post. Mal se motiš Cascade Lake nima teh problemov. Ti neki nabijaš o stari Skylake arch, ki je imela te probleme. Coffee Lake in novejši nimajo več teh bugov. Sicer si lahko pogledaš tudi buge pri AMDju.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Mr.B ::

mtosev je izjavil:

Čestitke za neumen post. Mal se motiš Cascade Lake nima teh problemov. Ti neki nabijaš o stari Skylake arch, ki je imela te probleme. Coffee Lake in novejši nimajo več teh bugov. Sicer si lahko pogledaš tudi buge pri AMDju.

Intel Released "Coffee Lake" Knowing it Was Vulnerable to Spectre and Meltdown
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mtosev ::

Ja kaj hočeš povedati, da so izdali izdelek, ki je imel napako. Pač so. nVidia je izdala celo serijo mobile in desktop GPUjev, ki so imeli high failure rate. Serija GeForce 8000, 9000, če si pozabil.
AMD je imel tisti bug pri prvih Phenomih, ki so tudi izgubili performance. A tega se spomniš?
Verjetno ne pričakuješ, da bodo od vseh proizvajalcev vsi izdelki 100% bug free in nikoli crknili?
BTW
The first 9th generation Coffee Lake CPUs were released in the fourth quarter of 2018. They include hardware mitigations against certain Meltdown/Spectre vulnerabilities.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mr.B ::

mtosev je izjavil:

Ja kaj hočeš povedati, da so izdali izdelek, ki je imel napako. Pač so. nVidia je izdala celo serijo mobile in desktop GPUjev, ki so imeli high failure rate. Serija GeForce 8000, 9000, če si pozabil.
AMD je imel tisti bug pri prvih Phenomih, ki so tudi izgubili performance. A tega se spomniš?
Verjetno ne pričakuješ, da bodo od vseh proizvajalcev vsi izdelki 100% bug free in nikoli crknili?
BTW
The first 9th generation Coffee Lake CPUs were released in the fourth quarter of 2018. They include hardware mitigations against certain Meltdown/Spectre vulnerabilities.


Čestitke za neumen post. Mal se motiš Cascade Lake nima teh problemov
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mtosev ::

It also features Deep Learning Boost instructions and mitigations for Meltdown and Spectre.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mr.B ::

mtosev je izjavil:

It also features Deep Learning Boost instructions and mitigations for Meltdown and Spectre.

Da sej ti lahko odgovorim v smislu , smo ukinili AVX512.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

MrStein ::

Fanboyi, to je tema AMD ZEN.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

FireSnake ::

Glede ostalih neumnosti ne bom, bom pa glede tega:

mtosev je izjavil:

Coffee Lake in novejši nimajo več teh bugov.


in nato sam sebe demantiraš:

mtosev je izjavil:

Ja kaj hočeš povedati, da so izdali izdelek, ki je imel napako. Pač so.


Si bom sposodil tvoje besede:

mtosev je izjavil:

Čestitke za neumen post.

s tem, da ti nisi napisal samo ene neumnosti.
Trol!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

mtosev ::

Ne pozabi, da je tudi AMD imel fail izdelke in ti si pisal kako si imel prej 4770 ali 4770K. Sicer pa meni ni najbolj jasno kaj se ti oglašaš kateri cpu sem si jaz kupil. Meni je čisto vseeno kateri cpu in platformo imaš ti.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

FireSnake ::

Če se držimo rdeče niti nima AMD tukaj kaj iskati.
Na seznamu pa malo preštej: 10+ (AMD) proti 200+ (Intel).

Vseeno ti je? Pa vseeno skoraj na pamet veš kateri procesor sem imel pred par leti? Meni se ne zdi ravno tako.
In, ja, res sem imel tisto zluknjano sranje (4790K). Prodal, ko se je izvedelo za Spectre in Meltown.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FireSnack ::

Malo si spet merite penise? 20 centimetrov ni ravno nekaj da bi se hvalil preveč...
Preprodajalec NFT umetnin

mtosev ::

Mam dober spomin in ti lahko napišem vse procesorje katere sem jaz imel od leta 1997 naprej. Okoli tega 4790K pa si ga prodal na bolhi in pravil kako si ga prodal enemu naivnežu. Če hočeš ti lahko najdem tvoj post.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

FireSnack ::

4790K sem prodal nekemu funjencu za 40% višjo ceno kot sem dal zanj. Spet profiti!!!
Preprodajalec NFT umetnin

Horas ::

si ti ja, v svojih sanjah :D
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

FireSnake ::

Pozor: tega nisem napisal jaz. K sreči ima PNG titulo, ampak ne opazi vsak.

@toše, sem prodal za zelo dober denar, ja. Nastavil sem ceno, človek je plačal. Kje je problem?
S tem, da je govoril, da lahko isti sistem dobi ceneje. Pa sem rekel, da predlagam, da zadevo kupi ceneje.
Čez 14 dni me pokliče in samo pride in kupi (nekaj je še bentil čez onega drugega prodajalca).
Kje, točno, je problem?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Mr.B ::

Pa imamo igro, kjer PCIGen3 in počasni rami "prepustnost" vplivajo na hitrost igre.
Slinging 32 CPUs @ Spider-Man Remastered, 1080p, 1440p & 4K Benchmark
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mtosev ::

Kolk dolgo lahko pričakujemo, da bodo AM4 še na voljo? Ene katere poznam imajo not 2200G, ki uradno ne podpira Win 11 in se bo verjetno prej ali slej šlo na novejši G cpu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

opeter ::

Dokler bo povpraševanje. Moje skromno mnenje je, da vsaj še ene dve leti, morda več.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

DarwiN ::

Verjetno še lep čas.. Vsekakor bo povpraševanje in 7nm rezine bodo ultra poceni..

Je pa dost odvisno od tega, v kakšnem položaju bo AMD.. Če bodo na primer čez 2 leti v dominantnem položaju, bodo na AM4 gledali kot na sovražnika, saj jim bo odžiral prodajo nove robe z višjima maržami... Potem znajo hitro zapret pipico oziroma podražit AM4 CPUje do te mere, da se nakup več ne bo izplačal. "Potrošnik naj raje kupi našo novo platformo". Podobno kot je to počel Intel, ko je imel takorekoč monopol.

Če bo pa Intel dominiral, bodo pa 5000 proci še dolgo na voljo in po izredno mikavnih cenah, saj bo AMD z njimi odžiral tržni delež Intelu.

Skratka, follow the money.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hujsk1999 ::

Za igrce še vedno 5600X špica. 180€ in si dober za naslednjih 5 let.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom
««
567 / 611
»»