» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
504 / 610
»»

FlyingBee ::

FireSnake bo z Noctuo 15 imel Peace of Mind.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

D3m ::

Še en podatek

-from 26% to 50% gain vs 3900XT

- Cinebench ST 631 on AMD
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Wrop ::

Če bodo vsa jedra skupaj na enem skupnem L3, nima kaj bit počasneje. 1x CCX 8C ima precej prednosti proti 2x CCX 4C. Igre in ostale aplikacije, ki potrebujejo do 8C/16T bodo s 1x CCX 8C profitirale.


To sem napovedal že 10.1.2019.

Wrop je izjavil:

Dobro je, da je konkurenca neizprosna. Ne bodo pustili Intelu dihati niti za mesec. Upamo lahko, da bodo take frekvence dosegali tudi zen 3 čipi. Ali pa še kak 100 MHz več.
Držimo pesti, da 8C/16T zen 3 čipom uspe v CB R20 čez 6000 točk v MT in čez 600 točk v ST. V MT bo morda lahko celo nesel i9-10900K.


Wrop je izjavil:


Če 3900XT drži 4,8 GHZ na eni niti, se številko popolnoma poklopijo. Kot sem povedal, bo gen. 4000 morda celo pljunil preko 650 točk v ST v Cinebenchu R20. Odvisno kakšen je dejanski IPC dvig v tem programu.


Skoraj v nulo.

Dobro je to, da so za 12C in 16C obdržali 105 W TDP.
Ceno so resda dvignili, kar je edina stvar, ki pusti nekaj grenkega priokusa. Zeleni bi rekli, da je zaradi inflacije, ampak tukaj so obrnili ploščo.

Še podporo B450 in X470 platam morajo dodati.

Čakam še najavo 65 W 8C/16T 5700X in enega cenejšega 6C/12T 5600. Čeprav za slednjega nisem čisto prepričan, da bo izšel. 5600X je že 65 W in X ima v imenu samo zato, da so zvišali ceno.

Upamo samo, da bo cena zen2 vseeno dokaj hitro padala, čeprav spet nisem čisto prepričan. Tu je na potezi Intel.

D3m ::

Intel?

Rocket lake spomladi 2021. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Willow Cove bo naredil svoje.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

D3m ::

Kdaj bo Willow?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Vuli ::

a willow cove sploh še obstaja ali je mobilno tole? Cypress Cove arch bo imel rocket lake, mogoče bo Golden Cove(2h 2021) spet premešal štrene.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

MrStein ::

PrimozR je izjavil:

kixs je izjavil:

Za eno generacijo ali tudi dve se verjetno ne splaca menjat... vsaj zdaj se ne. Meni bi se ze skoraj izslo, po dobrih 10 letih...

Skoraj? jaz sem C2Q Q6600 (base 2,4 GHz, navit na 3 GHz - 333 namesto 266 MHz FSB) zamenjal z 8700K. +50 % jeder, +50 % na frekvenci (Asus multicore enhancement), torej tako na hitro *2,25 zmogljivost, kajne? Intel Bun Test (Linpack) vrže ven ~4* višjo zmogljivost v GFLOPS. Toliko je bilo razlike v IPC-jih, s tem da večino tega časa Intel ni imel konkurence. Sem pa konec 2017 menjal procesor, ki je bil predstavljen 2007, torej ~10 let razlike.

Hja, niso to devetdeseta, ko si lahko štartal s Celeron 266MHz in pozneje (na isti matični) upgradal na Pentium III 850MHz in dobil že zaradi frekvenc 3,2x perf-boost. (neuradno so delali tudi CPU-ji z višjimi nazivnimi frekvencami).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

FlyingBee ::

Ja, nekaj bo, Zen se bo počasi izpel.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Telbanc ::

FlyingBee je izjavil:

Ja, nekaj bo, Zen se bo počasi izpel.


Upajmo, da bo prej uradno presegel 5mghz.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Mr.B ::

V bistvu , mene "kot Intla" sploh nebi skrbel Desktop sergment... Si predstavljate 16 jedrnega TR4 z 20% s tem dvigom IPC-ja in to potem prestaviš v MC perfromance , ej tudi dedicated Adobe decoder intlu ne bo pomagal.. Ko to prestaviš v serverski segment....joj tudi custom off the shelf Gold M procesor ne bo pomagal intlu pri nadgradnji cloud providerjev... Perfromčna ralzlika bo verjetno enostavno prevelika...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

PrimozR ::

Mr.B je izjavil:

Da odličen procesor...
Toda danes ga kupiš le če imaš zelo dobro plato da ga lahko dan notri... Drugače v igrah, ki niso vezana na eno jedro je na nivoju 3600, ki je cenejši ter na platfromo v katero boš lahko vstavil recimo Zen 3 cpu, ki kot kaže preseže kar sedaj danes ponudja top Intel...

Verjetno je nadgradnja na 9900K nesmiselna, glede na ceno ki jo drži 9900K.

Enostavno se mi ne da ukvarjati z nadgrajevanjem, pa če je smiselno ali ne. Nadgradnja bo prišla s celotno kišto. Recimo nekaj v duhu 5950X ekvivalenta na DDR5, 2x64 GB RAMa in NVMe SSD, kapaciteta je pa še vprašanje situacije trenutka.

tikitoki ::

Vuli je izjavil:

samo, poceni pa ne bo...100$ manj bi bilo bolj privlačno.


Verjetno pride non X verzija za 50 SUD manj.

DarwiN je izjavil:

R3600 bo 150€, R5600X pa 300€.. Kateri junak bo to kupil? :))


Pri nvidiji si pa bluzil o RT in kak je to vredno vsakega centa, a ne:).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

PrimozR ::

MrStein je izjavil:

PrimozR je izjavil:

kixs je izjavil:

Za eno generacijo ali tudi dve se verjetno ne splaca menjat... vsaj zdaj se ne. Meni bi se ze skoraj izslo, po dobrih 10 letih...

Skoraj? jaz sem C2Q Q6600 (base 2,4 GHz, navit na 3 GHz - 333 namesto 266 MHz FSB) zamenjal z 8700K. +50 % jeder, +50 % na frekvenci (Asus multicore enhancement), torej tako na hitro *2,25 zmogljivost, kajne? Intel Bun Test (Linpack) vrže ven ~4* višjo zmogljivost v GFLOPS. Toliko je bilo razlike v IPC-jih, s tem da večino tega časa Intel ni imel konkurence. Sem pa konec 2017 menjal procesor, ki je bil predstavljen 2007, torej ~10 let razlike.

Hja, niso to devetdeseta, ko si lahko štartal s Celeron 266MHz in pozneje (na isti matični) upgradal na Pentium III 850MHz in dobil že zaradi frekvenc 3,2x perf-boost. (neuradno so delali tudi CPU-ji z višjimi nazivnimi frekvencami).

Tako je, in to mnogi pozabljajo. Intel se pljuva, ker imajo na enem socketu podpore za 2 generaciji, AMD pa kuje v zvezde, da podpirajo isti socket 4 ali 5 let, zraven se pa potihoma tarna, da je kompleksna matrika podpore, da ene matične podpirajo, druge ne, da ni vseh fičrjev, itd.

V praksi Intelov način ni tako zgrešen, ko kupiš proc, kupiš še matično, upgrejdaš pa čez 3 do 5 let in takrat menjaš celoten assembly in nimaš težav s kompatibilnostjo, stabilnostjo in tako naprej. Par težakov po forumih bo tečnih, pod črto bodo pa uporabniki precej manj zmedeni.

Mr.B je izjavil:

V bistvu , mene "kot Intla" sploh nebi skrbel Desktop sergment... Si predstavljate 16 jedrnega TR4 z 20% s tem dvigom IPC-ja in to potem prestaviš v MC perfromance , ej tudi dedicated Adobe decoder intlu ne bo pomagal.. Ko to prestaviš v serverski segment....joj tudi custom off the shelf Gold M procesor ne bo pomagal intlu pri nadgradnji cloud providerjev... Perfromčna ralzlika bo verjetno enostavno prevelika...

Zakaj bi si pa predstavljal 16-jedrnega Threadripperja? Valda greš an 16 jeder na AM4? Threadripperja pa gledaš od 32 jeder naprej?

EDIT (zgornjega posta ne morem več popraviti, zato dodajam semle): Fun fact, glede na tole bi bil prehod z 9700K na 3950X zgolj sidestep z vidika single threaded performanca, bi pa dobil mnogo več jeder :) En kup dela za relativno malo efekta torej (če ne znaš pogosto izkoristiti več jeder). Therefore menjava cele kište čez par let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

tikitoki ::

meho7 je izjavil:

Buggy je izjavil:

Pravilno da so take cene. To sem tudi napovedal in zelel.
Vsi inteltardi mislijo, da bodo pri AMDju vecno dobivali zastojn performance :D
Jaz ga bom vzel in jih ponovno podprl, ostali pa prosto k intlu...vam nihce ne brani.
Iskreno upam, da jim rata veliki met tudi pri GPUjih. Ko bo dovolj debel in aroganten kot zdej Intel/Nvidia pa switchnem zopet k takratnem underdogu ;)

Ja kaksen performance smo pa dobili? Produktivnost ok, je bila ze 1. gen dobra
Gaming pa? 1gen je bila zanic, refresh pravtako
3000 serija je sele izenacila situacijo v nekaterih igrah vendar je povprecno se vedno pocasnejsa od 8700k, ki je bil releasan tocno 3 leta nazaj


Dej, dej, zarij glavo v pesek in se delaj, da se ni nic spremenilo. Pa ne utrujaj z butastimi primerjavami iz preteklosti, ker nikogar ne zanima.

FireSnake ::

FlyingBee je izjavil:

Ja, nekaj bo, Zen se bo počasi izpel.


So danes povedal: še imajo ideje za naprej.
Pravzaprav to vseskozi ponavljajo: ne moreš vsega naenkrat implementirati.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FlyingBee ::

Sumljivo podobna Huangu, celo isto frizuro imata.





P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

D3m ::

A ne veš, da sta v sorodu?
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Baje je debunked.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

meho7 ::

tikitoki je izjavil:

meho7 je izjavil:

Buggy je izjavil:

Pravilno da so take cene. To sem tudi napovedal in zelel.
Vsi inteltardi mislijo, da bodo pri AMDju vecno dobivali zastojn performance :D
Jaz ga bom vzel in jih ponovno podprl, ostali pa prosto k intlu...vam nihce ne brani.
Iskreno upam, da jim rata veliki met tudi pri GPUjih. Ko bo dovolj debel in aroganten kot zdej Intel/Nvidia pa switchnem zopet k takratnem underdogu ;)

Ja kaksen performance smo pa dobili? Produktivnost ok, je bila ze 1. gen dobra
Gaming pa? 1gen je bila zanic, refresh pravtako
3000 serija je sele izenacila situacijo v nekaterih igrah vendar je povprecno se vedno pocasnejsa od 8700k, ki je bil releasan tocno 3 leta nazaj


Dej, dej, zarij glavo v pesek in se delaj, da se ni nic spremenilo. Pa ne utrujaj z butastimi primerjavami iz preteklosti, ker nikogar ne zanima.

To ste vi poceli ze od launcha 1. gen.
Ryzen 1st gen - cisto nic narobe z njim ceprav je bil totaln govno v gamingu - nekateri tukaj trdili da bo 8c/16t z leti postal hitrejsi(AMD fine wine horseshit?) - trenutno bottlenecka 3080 pri 4k resoluciji
pospukali 4c/8t intel ces da je konec s temi cpuji
Ryzen refresh - isto sranje drugo pakovanje folk sedaj bluzil, da je vec kot dovolj za 1440p gaming - Predatorcek nakladal o ram timingsih, ki cudezno boostajo cpu pri gamingu za 10%. Bottlenecka 1080ti pri 1440p - 3080 je ze overkill tudi pri 4k resoluciji - PersonaNonGrata:4c8t nimajo kaj iskati v leti 2019?
Ryzen 3000 Serija Koncno AMD kompetitivn v gamingu a se vedno povprecno pocasnejsi od Intela %5-15 (odvisno od igre)-AMD Izda 4c/8t procesor, ki ubije 1. gen ter refresh v gamingu -> kje so believerji 1. gen serije?
Ryzen 4000 Serija AMD nabije cene - zaradi prevzema prestola gaming kinga? Fanboyji zacnejo jokati - Intel ima sedaj boljsi P/P ? oh the irony
https://www.reddit.com/r/Amd/comments/j...
Ocitno je imel Linus prav - AMD is for poor people

You can't make this shit up :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

D3m ::

Kaj je ta shit od kronologije?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Točno tako je kot je napisal meho :)

D3m ::

Pretiravati pa ni treba.
|HP EliteBook|R5 6650U|

tikitoki ::

Meho ni dojel niti tega, da so predstavili serijo 5000. Tak, da ga ni treba jemati resno.

meho7 ::

tikitoki je izjavil:

Meho ni dojel niti tega, da so predstavili serijo 5000. Tak, da ga ni treba jemati resno.

Saj bi se nova serija imenovala 4000 pa so zajebal pri imenovanju APUjev pri prejsnih generacijah (1000 = 2000apu, 2000=3000apu,...) :))
Ce mislis da so ostale zadeve, ki sem jih omenil BS. Pripravi si popcorn ter uzivaj ob branju nebuloz izpred 3 let - akcija se zacne pri 132 strani - v glavni vlogi Predator and Co.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

Tilen88 ::

Intel najavil coffin lake za 2021 haha

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tilen88 ()

AapocalypseE ::

Alder Lake, drugo leto zna konkretno premešat zadeve.

Jarno ::

@meho7, ko je izšel zen1 je intel za lepe denarce nudil 4 jedrni i5, katerega v sodobnih igrah r5 1600 preseže.
Če ne razumeš, da top notch dizajn ne pade z neba in ga je potrebno tudi financirati z denarnico, ti ne morem pomagat.
Mnogi smo bili navdušeni nad iniciativo AMD-ja in sedaj so tukaj killer cpu-ji. ;)

Alder Lake, drugo leto zna konkretno premešat zadeve.


Če ne drugega, ne bo 8 jeder 1200$, pa tudi AMD lahko cene spusti oz. kasneje izda naslednjo serijo. Samo mislim, da bo zen3 tudi za zahtevne dovolj za precej časa.
#65W!

FlyingBee ::

Kaj pa če so že imeli top notch design pa so zanalašč tako razvlekli na 4 leta? Mogoče je kaj na tem in da se obdrži kapacitete pri gf in tsmc. Ne bi bil presenečen, če je vsaj delno res.

Meho, fanboyi amdja so zelo trdovratni.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Problem je zgolj, da sta vidva taka fanbojcka, da mislita, da smo nevtralne osebe fanbojcki.

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Vuli ::

Xilnix dela FPGA ćipe
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

D3m ::

Pa 5G tehnologijo ima vidim.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FireSnake ::

Muhamede ima problem pri eni stvari (pri večih, ampak pustimo): ne razume, da nesmiseln nakup (primer 1800X za gaming) ni razumen.
To pa ne pomeni, da CPU ni vredu.

Ljudje, kiso ga izkoristili (takoj, ker so vedeli zakaj so ga kupili) so bili z njim zelo zadovoljni.

Ker: jokcanje in špukanje pajacov, ki ne znajo kupiti procesorja, ki ustreza njihovim zahtevam, nima veliko opraviti s tem kako dober je CPU v splošnem.

Igračarji so pač zelo glasni, zato dajejo vtis, da jih je tako veliko. Pa jih ni tako veliko! Ljudje, ki svoj CPU izkoristijo nimajo časa pisariti po internetu, ker imajo pametnejše delo.
Prav tako si ne merijo tičev s FPS, kot eni tukaj. Muhamede med taglavnimi.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Horas ::

tudi če bi dali 5600x 200$ ko ga ne bi kupu! še zmeri raje vzamem intel pa četudi sem omejen z rami na b plati.

no zdj pa mate ko ste skos govorili da ni amd dobrodelna ustanova. hehe. 10600k gaming king all the way!
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Argica ()

AapocalypseE ::

Horas ::

streetracer ne serji ga s tem fejk kanalom no.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sirotka ()

tikitoki ::

Horas je izjavil:

tudi če bi dali 5600x 200$ ko ga ne bi kupu! še zmeri raje vzamem intel pa četudi sem omejen z rami na b plati.

no zdj pa mate ko ste skos govorili da ni amd dobrodelna ustanova. hehe. 10600k gaming king all the way!


Tipicen fanbojcek:)

FireSnake ::

D3m je izjavil:

AMD Is Gearing up To Acquire Xilinx (XLNX) for $30 Billion

Hudiča.


Kaj?
Delnica pa iz 105 na 120 :D

Horas je izjavil:

tudi če bi dali 5600x 200$ ko ga ne bi kupu! še zmeri raje vzamem intel pa četudi sem omejen z rami na b plati.

no zdj pa mate ko ste skos govorili da ni amd dobrodelna ustanova. hehe. 10600k gaming king all the way!


Eni smo vseskozi govorili, da AMD ni dobrodelna ustanova.
Pa ne enkrat!

Ne vem, zakaj se raja čudi.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Horas je izjavil:

tudi če bi dali 5600x 200$ ko ga ne bi kupu! še zmeri raje vzamem intel pa četudi sem omejen z rami na b plati.

no zdj pa mate ko ste skos govorili da ni amd dobrodelna ustanova. hehe. 10600k gaming king all the way!


Mrtvo platformo? ;P
|HP EliteBook|R5 6650U|

Horas ::

haha :D nisem ne fanboyček ampak realen. mrtva platforma? ja saj vem kaj to pomeni ampak saj imam pc potem za skoraj dekado!!! ne pa eni menjate proce na par mescov anede.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Argica ()

FlyingBee ::

Na predstavitvi so zelo svetleča tla dali, da se lepo vidi odsev zaslona in luči. Hint za RTRT?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Buggy ::

Horas je izjavil:

haha :D nisem ne fanboyček ampak realen. mrtva platforma? ja saj vem kaj to pomeni ampak saj imam pc potem za skoraj dekado!!! ne pa eni menjate proce na par mescov anede.


jaz pa nisem owca hater ampak realen :))

ti se pa se morda celo kaksno dekado zamudu s trolanjem.

Mr.B ::

Horas je izjavil:

haha :D nisem ne fanboyček ampak realen. mrtva platforma? ja saj vem kaj to pomeni ampak saj imam pc potem za skoraj dekado!!! ne pa eni menjate proce na par mescov anede.

Pa kljub temu nisi kupil 9900KS. 3600 je konkretno cenejši pa še nadgradiš lahko platforma na R5 5600X ali višje. Baje bo nov intel Gen 1 top shit. Go for it. ostali pa slabih 100€ za 10FPS razlike proti 3600 raje dajo za kaj drugega...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mailer ::

Eni tud raje kupijo citroena namest golfa pa za razliko 10 jurjev butnejo na bajto novo fasado. Odvisno od prioritet kaj ti je bolj pomembno. Eni raje izkoristijo vsak frejm, drugi pa 2 jedra več.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

klinker ::

tikitoki je izjavil:

da mislita, da smo nevtralne osebe fanbojcki.


Bwahaha...ti neutralen, ja :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

FlyingBee ::

Jaz sem pa papež. :P
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

D3m ::

Sean Connery here.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

V glavnem, tudi s fanboyi smo lahko soglasni, AMD je zadel v polno pri ST in MT perf, 5000 serija je kompleten uspeh in z veseljem amd podpremo z nakupom in imamo top client desktop cpu. Nice!
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

AapocalypseE ::

««
504 / 610
»»